Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, novi napisał:

Prawie 10% roznicy wydajnosci, wiec duzo nie dużo:). Mialem wrzuconego duke w obserwowanych, poszedl za 2100zl na dniach :). Wiec jak widać, ludzie klada siano jeszcze za te gpu . Teraz afera z ampere wiec dobry okres na sprzedaż 

Dokladnie, czuje ze turingi zaraz ladnie podskocza jak amperowcy zirytowani crashami do desktopa i rachunkami za prad zaczna sie rozgladac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to w ogóle nie bardzo rozumiem po co tak się ludzie rzucili mający 2080+ na te nowe ampere. Bym zrozumiał to , jakby nagle turingom brakowało wydajności. A tak garstka osób ma monitor 4k 60hz i teraz z mixu ustawień średnio-wysokich, wejdą na ultra. W sumie beta testerzy też potrzebni. Jest w ogóle sens zmieniać 2080 super gaming x trio podkręconą +100+1200 przy 1440p 144hz na 3080 jak już je naprawią? Gram z gsync tym prawdziwym więc i tak 144 klatek nie przekraczam

1 minutę temu, Bodzi3k napisał:

 

 

Edytowane przez Bodzi3k
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukibossss napisał:

Panowie może jestem poyebany, ale z nudów zamówiłem sobie 2x noctua nf-f12 industrialppc-2000 pwm i wywalę palitowe wentyle, a zarzucę noctue na 2080ti. Ciekaw jestem efektów, a mam 2 tygodnie na zwrot, także jak będzie ujnia to odsyłam ;)

Jak przyjdą to zarzucę foto potworka i wyniki.

Wyniki będą, ja tak robię z każdym GPU. Tylko dobór wentylatorów średni, Arctic P12 PWM trzeba było wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ernorator napisał:

Wyniki będą, ja tak robię z każdym GPU. Tylko dobór wentylatorów średni, Arctic P12 PWM trzeba było wziąć.

Nie no słyszałem że te od noctua to robią robotę. Nawet te zwykłe nie industrial w testach wypadały spoko. No ale zobaczymy jak przyjdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2020 o 13:20, caleb59 napisał:

Nareszcie się zemszczę za ten zmarnowany czas na poszukiwania bezcelowe!

tenor.gif

Jeśli masz duże ciśnienie i nie chcesz kupować od Januszy 2070s za 1,8k to tutaj masz w promocji nówkę 2 wentylatorową MSI Geforce RTX 2070 SUPER GAMING za 2099zł, do odbioru we wtorek a nie w grudniu po południu.

https://promocje.x-kom.pl/jesienne-porzadki?j=724088&sfmc_sub=281236516&l=772_HTML&u=12754716&mid=100011870&jb=677&utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=20200925_porzadki&filtry=151_kategoria[1931]

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Griszah napisał:

Jeśli masz duże ciśnienie i nie chcesz kupować od Januszy 2070s za 1,8k to tutaj masz w promocji nówkę 2 wentylatorową MSI Geforce RTX 2070 SUPER GAMING za 2099zł, do odbioru we wtorek a nie w grudniu po południu.

https://promocje.x-kom.pl/jesienne-porzadki?j=724088&sfmc_sub=281236516&l=772_HTML&u=12754716&mid=100011870&jb=677&utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=20200925_porzadki&filtry=151_kategoria[1931]

 

 

Po co kupować zlamasa jak za chwilę o kilka stow będzie 3070 który jedzie rtxa 2080 na jałowym biegu.

Edytowane przez Xaxaos
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Xaxaos napisał:

Po co kupować zlamasa jak za chwilę o kilka stow będzie 3070 który jedzie rtxa 2080 na jałowym biegu.

Wiem ale caleb59 ostro szukał właśnie takiej sztuki, nie wiem czy zmienił zdanie, ja też mu doradzałem aby poczekał, tylko takie cyrki są ostatnio z Ampere ze nie wiadomo kiedy te karty fizycznie bedą dostępne w normlanych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Griszah napisał:

Wiem ale caleb59 ostro szukał właśnie takiej sztuki, nie wiem czy zmienił zdanie, ja też mu doradzałem aby poczekał, tylko takie cyrki są ostatnio z Ampere ze nie wiadomo kiedy te karty fizycznie bedą dostępne w normlanych cenach.

Czyli wirus integry i brak grania wywołuje akt desperacji. Polecam LOLA, bo mi działa na max w prawo w 1080p na integrze.

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że akurat jak sama nazwa mowi ta bajeczka jest dla LOLI :E  ogólnie bez urazy ;)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Xaxaos napisał:

Po co kupować zlamasa jak za chwilę o kilka stow będzie 3070 który jedzie rtxa 2080 na jałowym biegu.

Niby tak, tylko raz że FE za 2359zł to pewnie znów będzie karta widmo, dostaniesz ją "na zajączka 2021", a ceny autorskich zapowiadają się konkretnie, Asus to już całkiem zwariował ich Strix 3070 ma kosztować prawie tyle samo co FE 3080 :rotfl: 

Nowy na pełnej gwarancji 2070 Super Gaming X za 2099zł może nie jest idealną ofertą ale nie jest też złą ofertą.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk ale pasuję i czekam jednak na RTX 3060/3060Ti w zależności od stosunku cena = wydajność. Minął czas gorączkowych poszukiwań z mojej strony, ludzie poszaleli z cenami RTX 2070 Super, ogólnie dorwać model Gaming X od MSI było dla mnie niemożliwe. Nie chce mi się serio płacić 2000zł za poprzednią generację, nie kalkuluje mi się to bo wraz z pojawieniem się budżetowego segmentu Ampere strata na wartości będzie katastrofalna - do przełknięcia swego czasu była cena 1600zł - inni nawet twierdzili, że i to za dużo ale do niedawna takie sobie rozsądne widełki cenowe postawiłem i tego się trzymałem przeczuwając po prostu co się stanie kiedy pojawi się cała serii kart z nowej rodziny od Nvidii.

Rozumiem też argument z dostępnością nowych Ampere bo tak będzie - śmiem twierdzić, że będzie nawet gorzej bo budżetowe RTX 3060/3060Ti będą naturalnie bardziej rozchwytywane przez ludzi niż RTX 3080/3070 właśnie ze względu na stosunek cena = wydajność.

Najgorzej, że nie mogę sprzedać GTX 1070 i muszę czekać, kupowanie nowej RTX 2070 Super za 2000zł nie jest dobrym pomysłem, używki Gaming X nadal trzymają cenę w okolicach 2000zł i koło się zamyka ale ja wysiadam już z tej karuzeli i po prostu trzeźwo będę czekał co pokażą RTX 3060/3060Ti.

tumblr_m1u7d5DMTS1qdlh1io1_400.gif

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na 3070/3060Ti, nawet do przyszłego roku jak będzie trzeba. GTX 1070 do tej pory dzielnie służył to jakoś wytrzyma jeszcze z pół roku, nigdzie mi się nie śpieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Służyć to i owszem ale z ceny zleci na ryj od tego czekania i nawet 800zł nie dostaniesz i w tym główny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070tka juz zleciała z ceny, szczerze na tańszych kartach sie mniej traci. Jak wprowadza 3060tki , to uwierz ze zbytnio taki 1070 nie poleci juz , bedzie niesamowicie ciasno do 1000zl z wyborem gpu, wiec wiadomo ze ceny muszą się jakos ułożyć. Używane 1070 bez gwarancji chodza po 700-800, gdzie 1660s mozna dostac nowke w promocji ponizej 1000zl , a wydajnościowo to sa bardzo zbliżone karty przecież:). Stawiam ze max 100zl stracisz więcej na 1070tce i nic więcej. Ceny turingow znów poszly w gore, chyba dzięki informacji o problemach z ampere. Najlepsze jest to, ze ludzie nawet teraz potrafią dac ponad 2000zl za rtx2080 nie super (wrzucilem takiego samego jak mam w obserwowane , poszedl za 2100zl w ciągu ostatnich 5 dni) . 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, caleb59 napisał:

Służyć to i owszem ale z ceny zleci na ryj od tego czekania i nawet 800zł nie dostaniesz i w tym główny problem.

Dla mnie to żaden problem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwym sprawdzianem będą nowe gry z rt typu wd legion i cp77 ciekawe jak tam poradzi sobie seria 20xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2200PLN za 2080 Super MSI Trio z 2-letnią gwarancją - warto się w to pakować?

Miałem zamówione 3080, ale zrezygnowałem na razie ze względu na:
a) drogi model, który wybrałem - Gigabyte za 3859 PLN
b) problemy raportowane przez ludzi
c) od początku nie podobał mi się zakup karty z mniejszą ilością pamięci niż poprzednie 1080Ti

Wobec tego szukam czegoś na przeczekanie ok 0,5-1 rok do czasu dobrej dostępności modeli 3080 20GB lub Ti/Super (co tam wyjdzie :))

Edytowane przez dzb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dzb napisał:

2200PLN za 2080 Super MSI Trio z 2-letnią gwarancją - warto się w to pakować?

Ciężko powiedzieć. Tutaj Pan deklaruje, że da 'max' 2200PLN, ale za 2080 Ti xD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Fjubens napisał:

Ciężko powiedzieć. Tutaj Pan deklaruje, że da 'max' 2200PLN, ale za 2080 Ti xD

 

Tak, dam 2200 maks. Wraz z dostępnością 3080 cena poleci mocno w dół. O Niższych tierach nie mówiąc. 4000 cuda vs 8000 cuda robi SPORĄ różnice przy pracy. Uważam że 2000 zł to i tak za dużo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poleci. 2080ti taniej niz 2500 nie bedzie jeszcze dlugo(nie liczac okazji ktore schodza na pniu). Popatrz na ceny 1080ti-stary rupiec a kosztuje niewiele mniej niz szybsze, uzywane 2070s. 

Z 2080ti bedzie to samo-bedzie odrobine drozsze niz nowe 3070 i tak bedzie przynajmniej do czasu wyjscia wersji 16gb. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, uni.que napisał:

Tak, dam 2200 maks. Wraz z dostępnością 3080 cena poleci mocno w dół. O Niższych tierach nie mówiąc. 4000 cuda vs 8000 cuda robi SPORĄ różnice przy pracy. Uważam że 2000 zł to i tak za dużo.

No tak, jedyna karta wydajniejsza od 2080ti to 3080 czyli karta widmo, którą na licytacjach kupują po 5k, to myślisz że 2080ti będzie za 1500zł... 

Te 2x cuda to też tylko na papierku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lukibossss napisał:

 

Te 2x cuda to też tylko na papierku.

No to już fizyka. Jak masz w szafce z ikei napisane że śrubek dostajesz 50 to specjalnie ładują tobie 30?  Zastanów się.

53 minuty temu, srekal34 napisał:

Nie poleci. 2080ti taniej niz 2500 nie bedzie jeszcze dlugo(nie liczac okazji ktore schodza na pniu). Popatrz na ceny 1080ti-stary rupiec a kosztuje niewiele mniej niz szybsze, uzywane 2070s. 

Z 2080ti bedzie to samo-bedzie odrobine drozsze niz nowe 3070 i tak bedzie przynajmniej do czasu wyjscia wersji 16gb. 

 

Dokładnie, 2400 zł za 3070 (NÓWKE), czyli maks dam 2200 zł za 2080ti (UŻYWKE).

Dlatego uważam że i tak 2000 zł to jest za dużo jak na tą kartę do tego używaną.

O niższych tierach nie wspominając, już widzę te walające się po allegro 2060 i 2070 za bezcen.  To jest ostatni dzwonek żeby sprzedać serię 20xx z zyskiem, przy poprawie dostępności serii 30xx ceny polecą mocno w dół.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam dylematem z zakupem na przeczekanie do  rtx3080 i nie wiem co kupić : uzywka rtx 2080 msi gaming za 1600zł ( 22msc gw ) czy nowy rtx 2070s kfa za 1800zł xkom (24msc gw) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym rtx 2080 msi gaming mniej stracisz przy odsprzedaży,  długość gwarancji praktycznieta taka sama. Dodatkowo KFA w polsce nie robii furory w przeciwieństwie do firmy z logiem smoka :E.

Edytowane przez Hero586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie gdzie ta gwarancja na 2080, bo to jednak jest wyższy tier a cena niższa, czyli strata też będzie mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...