Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla ciebie argument 800zl i roznicy 100Mhz nie przemawia to bardzo mi przykro .

KFA2 65st i 1550rpm zegar 1905Mhz Max

Gamixg X 1400rpm 70st 1965Mhz Max

Ja to tylko tu zostawie , co najwyzej zagotowales sie Tylko TY ;)

Sorki oklamalem cie nie 100Mhz a 60Mhz roznicy :rotfl:

https://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_rtx_2070_super_gaming_x_review,6.html

Polecam masc na bol tylka ;)

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus to co pisałem wyżej, realny zegar i tak zależy od sztuki i to potrafią być różnice rzędu 100 MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KEK! Czy aby na pewno? w Gaming X masz 70C w stresie ale za to wentyle tylko 1383RPM więc nie podskakuj pan i nie mędrkuj. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dalej pitolić, to lepiej byś się przyznał do błędu, bo sam napisałeś, że ten model jest "spod psa wyjęty", a to bardzo dobra karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest spod psa wyjęty, wszystko co nie jest Asusem Strix, MSI Gaming X lub EVGA XC Ultra jest gówno warte, nikt mojej opinii nie zmieni, testy to potwierdzają.

Dodałbym do listy jeszcze Gaming G1 od Gigabyte ale tam potrafi pojawiać się tendencja do wyjących wentyli np. podczas uruchamiania PC, nie wiem tylko czy wszystkie tak mają czy nie.

---------------------

Tak na marginesie nie wiem skąd ktoś mi tu przykleił łatkę fana MSI, w dupie mam MSI i każdą inną firmę - wybieram zawsze to co jest topowe i wysoko oceniane w testach oczywiście w zakresie moich możliwości finansowych. Mój specyficzny wybór padł na MSI Gaming X po pierwsze dlatego, że aktualnie posiadam kartę z tym systemem chłodzenia i jest ona jedną z najlepszych w swojej klasie, po drugie (pisałem wiele razy w temacie) interesuje mnie konstrukcja 2 wentylatorowa ze względu na obudowę, a jak wiadomo taki ASUS, Gigabyte w segmencie RTX 2070 Super oferuje karty 3 wentylatorowe, EVGA co prawda ma 2 wentyle ale dostać ich kartę na rynku używanym było prawie niemożliwe, podbitej nienaturalnie przez ten fakt ceny nawet nie liczę stąd padł mój wybór tylko na MSI Gaming X bo żadna inna firma nie oferowała topowego modelu z 2 wentylatorami. Nie interesowały mnie półśrodki typu Palit, Zotac, Gainward czy KFA2 - po prostu nie mam zaufania do tych firm, zawsze wolę wybrać coś co jest bardziej popularne bo nie oszukujmy się później jest taki produkt też łatwiej odsprzedać.

Nie przyklejajcie mi łatki fana MSI bo mnie to irytuje, dzięki.

Edytowane przez caleb59
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem sobie testowo boost na Gamingu na okolice 1935 Mhz i wentyle wahały się w okolicach 850-950 rpm.  :E

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dalej nie zaczaiłeś, że boost zależy od sztuki 8:E Ta, którą miało Guru3D, na stocku latała 1935 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętaj, że oni testowali wtedy pierwszą rewizję tej karty, popatrz sobie na datę testu.

Poza tym były aktualizacje BIOS do tej karty bo pamiętam sam z forum msi jeszcze za czasów jak się interesowałem tematem.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autoboost zależy od sztuki tak samo jest jak na CPU i nie ma o czym dyskutować jeśli chodzi o "Auto"

24 minuty temu, caleb59 napisał:

Gaming X masz 70C w stresie ale za to wentyle tylko 1383RPM 

ciekawe jak ruszysz PL na tym ile się zrobi rpm na 2 wentylach aby utrzymało 70c :E (w obudowie)

Szkoda że nie interesują cie inne modele bo już dawno byś coś kupił ;) z drugiej strony zabawne troche jest to że zbluzgałeś tak msi a tylko od nich chcesz kartę hehe 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie interesuje bo ja łap nie wsadzam do sprzętu - ma działać jak producent deklaruje i tyle, w sumie między innymi dlatego kupuję sprzęty z fabrycznym OC by samemu się z tym nie brandzlować.

Trzeba grać w gry, a nie pajacować w benchmarkach przed kolegami z forum. :E 

Czytaj ze zrozumieniem mój poprzedni post, specjalnie odznaczyłem go "-----------------" by ponownie wyjaśnić co, jak i dlaczego.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany co się znowu porobiło z cenami Turingów? To nie to samo co przed premierą 3080 no ale poszły jednak w górę. Dziwne ale patrząc na dostępność 3080 i czekając na navi to obecnie jedyne karty na których można w miarę komfortowo pograć na PC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, caleb59 napisał:

Mnie to nie interesuje bo ja łap nie wsadzam do sprzętu - ma działać jak producent deklaruje i tyle, w sumie między innymi dlatego kupuję sprzęty z fabrycznym OC by samemu się z tym nie brandzlować.

Trzeba grać w gry, a nie pajacować w benchmarkach przed kolegami z forum. :E 

z +100mhz na rdzeniu i power limitem aby utrzymała karta zegar + w miarę dobrymi temperaturami można sobie darmowe +10% wydajności dołożyć wiec to raczej nie jest szacun na forum i na dzielni a darmowy boost ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi to i tak nie da na 1080p więc szkoda sobie zawracać gitary, nie musze mieć po 200fps jak @novi. Poza tym mam czyste sumienie kiedy sprzedaję coś komuś bo dbam i w ogóle nie katuję sprzętu, nie przypalam pamięci podbijaniem napięć, nie smażę karty w furmarku. Po prostu mam czyste sumienie i lepiej się z tym czuję, nie mógłbym sobie spojrzeć w ryj w lustrze mając świadomość, że katowałem sprzęt i puszczam go komuś, kto w dobrej wierze zaryzykował swoje pieniądze i zaufał mi by ode mnie coś kupić, zaufanie i bycie uczciwym człowiekiem jest dla mnie ważniejsze niż pieniądze czy te śmieszne +10% boost wydajności po podkręceniu.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie katuje furmanem ani tego typu wypalarkami, to samo cpu moje nigdy nie widziało prime ani niczego z AVX robie zawsze OC i testuje w realnym obciżeniu 3-4 przeloty cinebencha i gry, na gpu zawsze (od kiedy to możliwe) robię kombinację UV + PL na maxa dostaje mniejsze napięcie ale kurek jest odkręcony z prądem i jest to najlepszy kompromis jak dla mnie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, eagle napisał:

Pany co się znowu porobiło z cenami Turingów? To nie to samo co przed premierą 3080 no ale poszły jednak w górę. Dziwne ale patrząc na dostępność 3080 i czekając na navi to obecnie jedyne karty na których można w miarę komfortowo pograć na PC. 

Na razie widzę, że potaniała jedna 2080ti Turbo od Asusa ~3600zł brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Send1N napisał:

Też nie katuje furmanem ani tego typu wypalarkami, to samo cpu moje nigdy nie widziało prime ani niczego z AVX robie zawsze OC i testuje w realnym obciżeniu 3-4 przeloty cinebencha i gry, na gpu zawsze (od kiedy to możliwe) robię kombinację UV + PL na maxa dostaje mniejsze napięcie ale kurek jest odkręcony z prądem i jest to najlepszy kompromis jak dla mnie ;) 

Żebyś mnie źle nie zrozumiał (tak samo inni), nie jestem naiwny i rozumiem, że jesteśmy na forum entuzjastów PC, gdzie podkręcanie do chleb powszedni dla większości userów - nie mam z tym problemu i nie mam zamiaru nikogo za to krytykować. Ja mam po prostu takie a nie inne podejście i tyle, dlatego też w ogóle nie wypowiadam się w tematach o podkręcaniu bo nie mam tam nic do dodania.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, eagle napisał:

Pany co się znowu porobiło z cenami Turingów? To nie to samo co przed premierą 3080 no ale poszły jednak w górę. Dziwne ale patrząc na dostępność 3080 i czekając na navi to obecnie jedyne karty na których można w miarę komfortowo pograć na PC. 

"Uśmiech" mojego 1080Ti jak jej to "pokazałem" - bezcenny.? W FHD i 1440p Pascal i Turing radzi sobie dobrze. W 4k ani Pascal ani Turing (poza 2080Ti i Titan RTX) nie zapewnia stabilnych 60fps. Taka prawda. Tyle, że Pascalem już nie są produkowane, podobnie jak najwydajniejsze Turingi - tak więc.:szczerbaty:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, caleb59 napisał:

Bo jest spod psa wyjęty, wszystko co nie jest Asusem Strix, MSI Gaming X lub EVGA XC Ultra jest gówno warte, nikt mojej opinii nie zmieni, testy to potwierdzają.

Dodałbym do listy jeszcze Gaming G1 od Gigabyte ale tam potrafi pojawiać się tendencja do wyjących wentyli np. podczas uruchamiania PC, nie wiem tylko czy wszystkie tak mają czy nie.

---------------------

Tak na marginesie nie wiem skąd ktoś mi tu przykleił łatkę fana MSI, w dupie mam MSI i każdą inną firmę - wybieram zawsze to co jest topowe i wysoko oceniane w testach oczywiście w zakresie moich możliwości finansowych. Mój specyficzny wybór padł na MSI Gaming X po pierwsze dlatego, że aktualnie posiadam kartę z tym systemem chłodzenia i jest ona jedną z najlepszych w swojej klasie, po drugie (pisałem wiele razy w temacie) interesuje mnie konstrukcja 2 wentylatorowa ze względu na obudowę, a jak wiadomo taki ASUS, Gigabyte w segmencie RTX 2070 Super oferuje karty 3 wentylatorowe, EVGA co prawda ma 2 wentyle ale dostać ich kartę na rynku używanym było prawie niemożliwe, podbitej nienaturalnie przez ten fakt ceny nawet nie liczę stąd padł mój wybór tylko na MSI Gaming X bo żadna inna firma nie oferowała topowego modelu z 2 wentylatorami. Nie interesowały mnie półśrodki typu Palit, Zotac, Gainward czy KFA2 - po prostu nie mam zaufania do tych firm, zawsze wolę wybrać coś co jest bardziej popularne bo nie oszukujmy się później jest taki produkt też łatwiej odsprzedać.

Nie przyklejajcie mi łatki fana MSI bo mnie to irytuje, dzięki.

Bredzisz tak, że ręce opadają, w Pascalach Palit/Gainward GTX 1080 był tańszy od MSI, a posiadał znacznie wydajniejszy system chłodzenia.

Zamiast mieć klapki na oczach i być zagorzałym fanem MSI, warto być otwartym na propozycje wszystkich firm.

Przy Ampere mój wybór padnie na Asus TUF, w przypadku kart AMD, testy zweryfikują, jakiej firmy karta będzie miała dobry stosunek cena/wydajność.

 

 

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie widać, że nie czytałeś ze zrozumieniem, zresztą czego ja tu oczekuję jak większość ludzi widzi to co chce zobaczyć i nie rozumie wykładanych jak mięso na ladę szczegółów dlaczego akurat ten sprzęt, a nie inny.

Gdybyś zadał sobie trud i chomik, który biega w Twojej głowie i napędza posiadane przez Ciebie zwoje mózgowe akurat nie odpoczywał to byś zauważył z łaski swojej, że głównym czynnikiem chęci wyboru akurat specyficznie karty MSI Gaming X to:

a) fakt, że moja obecna karta i jej system chłodzenia spełnia wzorowo swoje zadanie i pasuje mi kultura pracy, nie chcę eksperymentować z moim zdaniem niższych lotów produktami innych firm

b) właściwie nie ma topowych kart RTX 2070 Super w wersjach 2 wentylatorowych dostępnych z drugiej ręki w rozsądnej cenie

c) uznaję tylko topowe modele ASUS, MSI, EVGA, Gigabyte z tego powodu bo jako karty popularne po prostu łatwiej jest je w razie czego odsprzedać z racji ich popularności

Mam nadzieję, że wreszcie rozwiałem HEHE wątpliwości i chomik zaczął znowu kontaktować i napędzać Ci umysł, nienawidzę kiedy ktoś mi klei łatkę fana jakiejkolwiek firmy.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, caleb59 napisał:

Mnie to nie interesuje bo ja łap nie wsadzam do sprzętu - ma działać jak producent deklaruje i tyle, w sumie między innymi dlatego kupuję sprzęty z fabrycznym OC by samemu się z tym nie brandzlować.

Trzeba grać w gry, a nie pajacować w benchmarkach przed kolegami z forum. :E

I pewnie dla tego, że nie "wsadzasz łap" czyli nie konfigurujesz odpowiednio sprzętu i jak zakładam to do softu masz podobne podejście bo z góry zakładasz, że ma być plug&play, a "dobra" marka softu czy podzespołów załatwi za ciebie sprawę to bardzo często na forum masz problemy z stabilnością i np. wywalaniem się różnych gier.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładać to możesz majtki jak rano z łóżka wstajesz. :E Nie moja wina, że takie śmieci jak RDR 2 były niegrywalne przez grube miesiące dopóki nie dostały taczki pełnej aktualizacji, nie wiem do jakich innych gier się odnosisz - Call of Duty z dzisiaj? Też wina nieudaczników z Infinity Ward na co są dowody, Metro Exodus - tak samo - na DX 11 super stabilna, na DX 12 potrafi się wysypać.

Edytowane przez caleb59
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, caleb59 napisał:

Zakładać to możesz majtki jak rano z łóżka wstajesz. :E Nie moja wina, że takie śmieci jak RDR 2 były niegrywalne przez grube miesiące dopóki nie dostały taczki pełnej aktualizacji, nie wiem do jakich innych gier się odnosisz - Call of Duty z dzisiaj? Też wina nieudaczników z Infinity Ward na co są dowody, Metro Exodus - tak samo - na DX 11 super stabilna, na DX 12 potrafi się wysypać.

Nie zakładam, po prostu wyciągam wnioski i wcale nie z gaci :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, caleb59 napisał:

Absolutnie widać, że nie czytałeś ze zrozumieniem, zresztą czego ja tu oczekuję jak większość ludzi widzi to co chce zobaczyć i nie rozumie wykładanych jak mięso na ladę szczegółów dlaczego akurat ten sprzęt, a nie inny.

Gdybyś zadał sobie trud i chomik, który biega w Twojej głowie i napędza posiadane przez Ciebie zwoje mózgowe akurat nie odpoczywał to byś zauważył z łaski swojej, że głównym czynnikiem chęci wyboru akurat specyficznie karty MSI Gaming X to:

a) fakt, że moja obecna karta i jej system chłodzenia spełnia wzorowo swoje zadanie i pasuje mi kultura pracy, nie chcę eksperymentować z moim zdaniem niższych lotów produktami innych firm

b) właściwie nie ma topowych kart RTX 2070 Super w wersjach 2 wentylatorowych dostępnych z drugiej ręki w rozsądnej cenie

c) uznaję tylko topowe modele ASUS, MSI, EVGA, Gigabyte z tego powodu bo jako karty popularne po prostu łatwiej jest je w razie czego odsprzedać z racji ich popularności

Mam nadzieję, że wreszcie rozwiałem HEHE wątpliwości i chomik zaczął znowu kontaktować i napędzać Ci umysł, nienawidzę kiedy ktoś mi klei łatkę fana jakiejkolwiek firmy.

Cały wrzesień płaczesz z powodu RTX 2070 Super od MSI, którego nie możesz kupić w swojej wymarzonej cenie.

Zachowujesz się jak baba i fanboy marki MSI.

 

Nie, nie miałem problemu ze sprzedaniem GTX 1080 Gainward, w przeciągu 10 godz, a karty MSI wiszą od tygodni. ?

To samo było z kartą Galaxy GTX 275, sprzedana w 24H.

 

Edytowane przez Doamdor
  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko odpowiadam na "pozorowane ataki" w moją stronę - tak na marginesie to już jakiś czas temu pisałem, że zrezygnowałem z poszukiwań RTX 2070 Super jednak znowu ktoś musi wyskoczyć z odpowiednim tekstem i temat jest od nowa wałkowany dalej, w sumie nie wiem po co skoro obecnie czekam (co deklarowałem już co najmniej kilka razy) na RTX 3060/3060Ti (przy okazji prawdopodobnie wybór kart z 2 wentylatorami będzie większy).

Ja nikomu niczego nie narzucam i nie każę wybierać akurat MSI, wszyscy mamy wolną wolę.

Szukacie po prostu dziury w całym i tyle bo Wam nie pasuje, że ktoś śmie śmieć mieć odmienną opinię od Waszej względem wyboru firmy dotyczącej karty graficznej, przecież to jest śmieszne bo każdy z nas ma swoje podejście do tematu i na prawdę nie widzę sensu drążenia dalej dyskusji co jest lepsze - MSI czy KFA2. :E

 

1 godzinę temu, Doamdor napisał:

Zachowujesz się jak baba i fanboy marki MSI.

 

Tego nawet nie będę komentował bo za stary już jestem na tanie zaczepki na poziomie deski od sracza. :E

Z mojej strony EOT więc proszę nie triggerujcie mnie znowu Waszymi wyssanymi z palca teoriami spiskowymi i żyjmy dalej w zgodzie jak pan moderator przykazał.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób z siebie ofiary i męczennika. Klepnąłeś bzdurę na temat KFA2, ludzie cie poprawili i na tym temat powinien stanąć. Czasem trzeba się w pierś uderzyć i przyznać do błędu, a nie brnąc jak uparciuch i "odpierać ataki". 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...