Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt mnie nie poprawił bo nie było czego poprawiać - 70C ale 1383RPM u MSI vs. 65C ale 1556RPM u KFA2 to jednak moim zdaniem dalej na korzyść MSI ale spoko, nie ma co dalej drążyć, ja odpuszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak ślepo zapatrzony 8:E 

Edytowane przez Kowal
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, caleb59 napisał:

Nikt mnie nie poprawił bo nie było czego poprawiać - 70C ale 1383RPM u MSI vs. 65C ale 1556RPM u KFA2 to jednak moim zdaniem dalej na korzyść MSI ale spoko, nie ma co dalej drążyć, ja odpuszczam.

Weź kup KFA2 lepiej nową jak masz przeplacac za macaną MSI. 

I nie rób z siebie pośmiewiska, bo roznica w tych dwóch kartach to prawie margines błędu nie wart dopłaty złamanego grosza. Zejdziesz 150rpm to temperatury może się zrównania.

Jesteś fanbojem. Szukasz teraz okazji bo kazdybfrajer daje wiecej niz ty za wymazonego macanta. A z tego co piszesz później będziesz szukał frajera na smoka który znowu zechce przepłacać.

Edytowane przez Minciu
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Minciu napisał:

Jesteś fanbojem. Szukasz teraz okazji bo kazdybfrajer daje wiecej niz ty za wymazonego macanta. A z tego co piszesz później będziesz szukał frajera na smoka który znowu zechce przepłacać.

Widzę siadło niektórym grubo na głowę. :E Dorabianie ideologii i pseudo czytanie w moich myślach to Twoja praca czy po prostu lubisz rozpętywać burzę w szklance wody bo to Cię bawi? Przecież pisałem, że niczego już nie szukam bo karty z segmentu RTX 2070 Super są ogólnie od dłuższego już czasu nieopłacalne, nie ma już okazji i sensu się w to zagłębiać.

Masz totalnie płytkie podejście do tematu i jeszcze mnie obrażasz sugerując, że będę "szukał frajera" mimo moich wcześniejszych argumentów oraz faktu, że czekam na RTX 3060/3060Ti.

Totalnie niektórych już pogrzało tu w temacie, zadajcie sobie chociaż trud i poczytajcie kilkanaście stron wstecz, a nie kilka postów z dzisiaj by mieć cały obraz sytuacji a nie wybiórcze podejście. Co do drugiego hehe zarzutu w moją stronę to zapewniam, że nie będę szukał "frajera" tylko normalnego człowieka, któremu jak tylko będę mógł najlepiej przekażę szczegółowe informacje na temat mojego sprzętu i który mam nadzieję doceni fakt, że jestem szczery, nie grzebię przy swoim sprzęcie i nie kombinuję jak koń pod górkę dla 10fps więcej dla samej zasady.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kupiłem ostatecznie nowy rtx 2070 super kfa w xkom za 1729zl . Człowiek który sprzedawał msi rtx2080 okazal sie jakims oszustem . A tak za 1400zl netto nowa karta x grą  :D

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, War_MachinE napisał:

A jak kupiłem ostatecznie nowy rtx 2070 super kfa w xkom za 1729zl . Człowiek który sprzedawał msi rtx2080 okazal sie jakims oszustem . A tak za 1400zl netto nowa karta x grą  :D

Łooooo to czekaj bo za chwilę na Ciebie naskoczą że wywaliłeś kasę w błoto, jak to ktoś kupił NOWEGO rtx'a 2070S kiedy nowa generacja już jest? Przecież na tej karcie nic nie działa jak i reszcie turingów, odkąd wyszły 3080 :D :D

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą KFA2 wchodzi jeszcze kupon -30 zł z tej okazji: https://www.pepper.pl/kupony/kod-rabatowy-x-kom-na-30zl-od-300zl-zakupu-303337

Wychodzi za kartę wraz z tą bonusową grą 1729.01 zł. Nowa generacja nową generacją, ale 1729 zł na pewnej gwarancji X-KOMu, nówka, to cena atrakcyjna faktycznie.
gaS6lNQ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Pioneer83 napisał:

 W 4k ani Pascal ani Turing (poza 2080Ti i Titan RTX) nie zapewnia stabilnych 60fps. Taka prawda. Tyle, że Pascalem już nie są produkowane, podobnie jak najwydajniejsze Turingi - tak więc.:szczerbaty:?

Mała poprawka 2080 Ti obecnie częściej nie zapewnia niż zapewnia 60 fps w 4k. Raczej ze spadkami do 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, eagle napisał:

Mała poprawka 2080 Ti obecnie częściej nie zapewnia niż zapewnia 60 fps w 4k. Raczej ze spadkami do 40.

Ciekawe czy dożyjemy czasów kiedy RTX3080 nie będzie zapewniał 60FPS w 4K.  Jestem zdania że tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyberpunk z wszystkimi efektami RT na ON i odpowiednia rozdzielczość :E

Tak na prawdę wszystko to kwestia doboru detali. W RDR 2 z skopaną fizyką wody na ultra i skopaną teselacją drzew też nie będzie trzymać 60fps w 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, eagle napisał:

Pany co się znowu porobiło z cenami Turingów? To nie to samo co przed premierą 3080 no ale poszły jednak w górę. Dziwne ale patrząc na dostępność 3080 i czekając na navi to obecnie jedyne karty na których można w miarę komfortowo pograć na PC. 

hxlp1p9yd2q51.jpg?auto=webp&s=64d89f2675

 

Pewnie chodzi o ostatnie problemy ze stabilnością :) 

Wiele osób czeka (i już nie są tak chętni oddawać "za pół darmo" nadal bardzo wydajne 2080/super/ti) czy to realny problem sprzętowy czy po prostu Nvidia przesadziła z taktowaniem i mała korekta tablicy boostów zażegna "burzę w szklance wody".

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podczas gry wentylatory przyspieszają do 2500rpm mimo ze karta ma 50-60* , to znaczy ze jest uszkodzona ? Zablokowałem fps pierwszy raz na tym rtxie i cos takiego się dzieje hmmm . Karta bez limitu fps kreci max 1400rpm, a tu co chwile rpm skaczą na 2500.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI lubi sobie robic przedmuch a jak masz na granicy polpasywa to skacze ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może są inne biosy z łagodniejszym startem wentyli. U mnie na MSI 2070 wentyle podczas startu robią chwilowy skok na ~1400-1500rpm.

A ogólnie to i tak najlepiej dla danego profilu ustawić własną krzywą lub stałe RPM.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie ten KFA 2070s 

Mam dosyć swojego 1060 6gb, który nie nadaję się do full hd na 144hz w bf V albo cod MW/Warzone na low detalach ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Phoenixsuple napisał:

MSI lubi sobie robic przedmuch a jak masz na granicy polpasywa to skacze ;)

Nie wiem jak karty 3 wentylatorowe ale 2 wentylatorowe MSI nie robiły takich numerów (chyba, że specyficznie w RTX 2xxx od MSI już to się zmieniło o czym nie wiem), tak samo jak miałem ASUS GTX 970 Strix nigdy nie robił mi przedmuchów a przecież był półpasywny więc nie każdy półpasyw = przedmuchy. Za to czytałem wiele opinii jakoby karty Gigabyte miały taki zwyczaj - możliwe też, że jest to problem określonego egzemplarza.

  

1 godzinę temu, JohnyPompka napisał:

Kusi mnie ten KFA 2070s 

Mam dosyć swojego 1060 6gb, który nie nadaję się do full hd na 144hz w bf V albo cod MW/Warzone na low detalach ?

 

Jeśli nie masz specyficznych wymogów odnośnie karty to nie ma na co czekać i się zastanawiać, to że mnie ta karta nie pasowała nie znaczy, że jest ona złym wyborem jeśli w grę wchodzi głównie argument samej ceny.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzywą wentyli to bios. Na sieci są dostępne nowsze biosy, więc warto od tego zacząć jak wzbudzenie z pasywa jest zbyt ostre. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie patrzyłem na nowe biosy. Zobacze, jeśli nowy bios nie pomoże to karta bedzie traktowana jako sprawna ? A myslalem, że dostane na gwarancji superke :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę tylko uważać i nie wrzucać byle czego z netu.

BIOSy MSI w ich kartach mają to do siebie, że często wychodzą dwa, trzy różne pod różne rewizje kart więc możesz sobie niechcący uwalić sprzęt wrzucając pierwszy lepszy BIOS z dopiskiem MSI RTX 2080 Duke, najlepiej skontaktować się ze wsparciem technicznym, podać im numer seryjny karty i w odpowiedzi dostaniesz odpowiedni BIOS o ile takowy jest dostępny pod ten model

Pisz email: info.pl@msi.com

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, novi napisał:

Fakt, nie patrzyłem na nowe biosy. Zobacze, jeśli nowy bios nie pomoże to karta bedzie traktowana jako sprawna ? A myslalem, że dostane na gwarancji superke :E

To jest normalny objaw, phoenix ci wyjaśnił, ustaw obroty na sztywno jakie cie interesują i graj, ja tak zawsze robie, niczego w kompie nie mam na auto :E czasem się zdaża że chłodzenie np przy 45% wpada w wibrację a przy 46% już nie ;) :E więc warto dobrać swoje odpowiednie obroty zrobić profil i tak używaćna  i nie szukaj znów problemu na siłe, ciebie po prostu swędzi żeby coś sprzedać i zmienić taka choroba :D

Edytowane przez Send1N
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, a ludzie obrzucają navi błotem, a tam takich anomalii nie bylo :E . Musze jakos dopasować to, bo przy ściągniętych słuchawkach wkurza to dość mocno, jak karta robi przedmuchy wentylatorow co minute . W apexie na niskich i locku 240fps nie mam tego, bo karta nie schodzi z temp tak nisko, ale w gta5 na 120fps takie coś mam ... zapewne i w innych grach dostosowując fps do gry, bedzie to samo.  Jeszcze w sumie nie mialem okazji ustawiać locków fps dla danych gier :E . Wszystko leci na zywiole jak dotychczas, jedyna gra z lockiem fps to byl apex ?

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Send1N napisał:

To jest normalny objaw, phoenix ci wyjaśnił, ustaw obroty na sztywno jakie cie interesują i graj, ja tak zawsze robie, niczego w kompie nie mam na auto :E czasem się zdaża że chłodzenie np przy 45% wpada w wibrację a przy 46% już nie ;) :E więc warto dobrać swoje odpowiednie obroty zrobić profil i tak używaćna  i nie szukaj znów problemu na siłe, ciebie po prostu swędzi żeby coś sprzedać i zmienić taka choroba :D

Nie gadaj tylko sprzedawaj 2070 S za 1000 zł (z pocałowaniem ręki) i zamawiaj 3080, i to szybko bo jak będzie 3060 to już tylko 500 zł dostaniesz

Jeszcze ze dwa razy sterowniki nvidia wypuści i cyberpunk na low będzie mieć 20 fps, nie czekaj i kupuj ampere już dziś !

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, amorek18 napisał:

1. Kart 3080 jest bardzo mało i długo lista oczekujących 
2. NV nie uwala sterownikami kart - dawno ta teoria upadła 
 

Dzięki za to że nas poinformowałeś ;) ale kolega wyżej pisał to w żartach ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, novi napisał:

Ehh, a ludzie obrzucają navi błotem, a tam takich anomalii nie bylo :E . Musze jakos dopasować to, bo przy ściągniętych słuchawkach wkurza to dość mocno, jak karta robi przedmuchy wentylatorow co minute . W apexie na niskich i locku 240fps nie mam tego, bo karta nie schodzi z temp tak nisko, ale w gta5 na 120fps takie coś mam ... zapewne i w innych grach dostosowując fps do gry, bedzie to samo.  Jeszcze w sumie nie mialem okazji ustawiać locków fps dla danych gier :E . Wszystko leci na zywiole jak dotychczas, jedyna gra z lockiem fps to byl apex ?

Jak nowsze biosy nic nie poprawiają, a nawet jeśli to i tak nie ma sensu siedzieć na automacie, żadna fabryka ci nie da tego co sobie sam ustawisz ;)

13 godzin temu, caleb59 napisał:

Radzę tylko uważać i nie wrzucać byle czego z netu.

BIOSy MSI w ich kartach mają to do siebie, że często wychodzą dwa, trzy różne pod różne rewizje kart więc możesz sobie niechcący uwalić sprzęt wrzucając pierwszy lepszy BIOS z dopiskiem MSI RTX 2080 Duke, najlepiej skontaktować się ze wsparciem technicznym, podać im numer seryjny karty i w odpowiedzi dostaniesz odpowiedni BIOS o ile takowy jest dostępny pod ten model

Pisz email: info.pl@msi.com

Z biosami nie ma żadnych problemów
https://www.techpowerup.com/vgabios/?architecture=NVIDIA&manufacturer=&model=RTX+2080&version=&interface=&memType=&memSize=&since=

Do tego można spokojnie wgrywać biosy innych producentów do innych GPU, np. aby podnieść limity mocy. Na palicie 1070 chyba wszystkie biosy wystestowałem od innych marek jakie były :E Na MSI 2070 tylko od gigusia bo jako jedyny podbijał limit mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, amorek18 napisał:

1. Kart 3080 jest bardzo mało i długo lista oczekujących 
2. NV nie uwala sterownikami kart - dawno ta teoria upadła 
3. Za 3080 w tej chwili dużo się przepłaca aby mieć kartę od ręki - a możliwe że wyjdzie poprawiona 3080 z 20 giga i - tu nowość na innym chipie 

Nie dość że przepłacasz to każda karta poza TUF / Strix będzie cholernie ciężka w odsprzedaży

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...