Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Sam posiadam 1660Ti i karta niczego sobie, jedynie brakuje jej RT ^^ by ograć w miarę "ładnie" Control itp. Przy 0,962v praktycznie zegary zbliżone do domyślnych, a przesiadłem się z RX 570 8GB, różnica kolosalna, mogę grać w te gry co gram na Ultra i jeszcze z zwiększą ilością klatek i nic nie zamula, czasem nawet się nudzi i działa na pół gwizdka.

Przechodziłem na RX 570 z gtx 780Ti referenta/turbina, w takim FH4 demo to było 4-fps różnicy na korzyść RX. Dlatego Pascal w nowych grach nie musi być na równi czy szybszy niż 1660S, jak już zostało powiedziane, dostanie bęcki. Pamiętam jak moja RX 570 8Gb kręciła lepsze(podobne, nie pamiętam) wyniki w RE2 niż 1060 6GB.

Przesiadka na 2070S dawała chyba kolejne 50% więcej względem 1660Ti, ale czekam na 3060(Ti) bo nie wiem jak z ceną i jak z czekaniem " do śmierci":szczerbaty: i starczy na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzajta jaki upgrade:

KPeNFPq.jpg

Ja rozumiem że te wentyle palitowe jakieś super nie są, no ale teraz na maks OC 2055mhz@1.075V jest ciszej i chłodniej niż jak robiłem UV na 0.85V... Także upgrade za ~55zł i 20 minut roboty, a różnica ogromna. Może i jest to jakiś sposób bo jak do topowego chłodzenia trza czasami dopłacać naprawdę grube pieniądze to ja w tym sensu nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Tornado3 napisał:

 

7baeea839fdca.png

1660 miała 192GB/s i dlatego Super 336GB/s tak zyskał na wydajności. Praktycznie każda 1660Ti odjeżdża po OC o kolejne 5-7% od Super.

1660Super/Ti mają sporo wyższą sprawność energetyczną. Plusem 1070 jest 8GB pamięci (wykorzystasz chociażby w Shadow of Mordor / War, gdzie 6GB nie pozwoli na najwyższy poziom tekstur, 8GB tak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Tornado3 napisał:

strzel fote jak to w budzie wygląda :D

Najlepiej to wygląda razem z Noctua C14/C14S w budzie CoolerMaster NR200 lub Ncase M1

maxresdefault.jpg

Ewentualnie z AIO:

dg1xvpe20ie41.jpg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukibossss napisał:

Ja rozumiem że te wentyle palitowe jakieś super nie są, no ale teraz na maks OC 2055mhz@1.075V jest ciszej i chłodniej niż jak robiłem UV na 0.85V... Także upgrade za ~55zł i 20 minut roboty, a różnica ogromna. Może i jest to jakiś sposób bo jak do topowego chłodzenia trza czasami dopłacać naprawdę grube pieniądze to ja w tym sensu nie widzę.

Lepiej było dać 3x 92mm. A tak sporo powietrza ucieka bokiem i słabo to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sideband napisał:

Lepiej było dać 3x 92mm. A tak sporo powietrza ucieka bokiem i słabo to wygląda.

Mniejsze wentyle = głośniej. Celowo brałem 120mm. A wygląd mnie nie interesuje.

Zapytam natomiast o afterburnera i OC bo mnie już szlak trafia. Na pascalach wszystko było elegancko, a teraz program myśli że jest mądrzejszy od człowieka. Mianowicie gdy częstotliwości zapiszę gdy temp jest w idlu to mimo że temp. będzie optymalna typu 60 stopni to już program zrzuci 15mhz. W drugą stronę też to działa. Czyli zapisuję nastawy gdy mam np. 65 stopni to gdy odpalę grę a karta jest jeszcze zimna to boostuje mi np.  na 2070mhz zamiast 2010...  Idzie jakoś ominąć ten wpływ temperatury na takty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, lukibossss napisał:

Patrzajta jaki upgrade:

KPeNFPq.jpg

Ja rozumiem że te wentyle palitowe jakieś super nie są, no ale teraz na maks OC 2055mhz@1.075V jest ciszej i chłodniej niż jak robiłem UV na 0.85V... Także upgrade za ~55zł i 20 minut roboty, a różnica ogromna. Może i jest to jakiś sposób bo jak do topowego chłodzenia trza czasami dopłacać naprawdę grube pieniądze to ja w tym sensu nie widzę.

Aż mi się stare dobre czasy pasywnych 7600GS gigabyte przypomniały i chałupnicze sposoby ich chłodzenia :E

File:GeForce 7600 GS.jpg - Wikimedia Commons

GIGABYTE GEFORCE 7600 GS - 7371467459 - oficjalne archiwum Allegro

Edytowane przez kadajo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lukibossss napisał:

Mniejsze wentyle = głośniej. Celowo brałem 120mm. A wygląd mnie nie interesuje.

Zapytam natomiast o afterburnera i OC bo mnie już szlak trafia. Na pascalach wszystko było elegancko, a teraz program myśli że jest mądrzejszy od człowieka. Mianowicie gdy częstotliwości zapiszę gdy temp jest w idlu to mimo że temp. będzie optymalna typu 60 stopni to już program zrzuci 15mhz. W drugą stronę też to działa. Czyli zapisuję nastawy gdy mam np. 65 stopni to gdy odpalę grę a karta jest jeszcze zimna to boostuje mi np.  na 2070mhz zamiast 2010...  Idzie jakoś ominąć ten wpływ temperatury na takty?

Sporo powietrza ucieka więc i tak nie wykorzystujesz efektywnie tych wentylatorów. Accelero extreme jest podobnej szerokości co to chłodzenie i też miałem chwilowo podpięte dwie 12cm wentylatory i było gorzej niż 3x 92mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sideband napisał:

Sporo powietrza ucieka więc i tak nie wykorzystujesz efektywnie tych wentylatorów. Accelero extreme jest podobnej szerokości co to chłodzenie i też miałem chwilowo podpięte dwie 12cm wentylatory i było gorzej niż 3x 92mm.

Może i masz rację, ale nic więcej mi nie potrzeba, mogę puścić napięcie, moc, częstotliwość na maksa a i tak tempy mam eleganckie i jest cicho. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lukibossss napisał:

Może i masz rację, ale nic więcej mi nie potrzeba, mogę puścić napięcie, moc, częstotliwość na maksa a i tak tempy mam eleganckie i jest cicho. 

Mam tak samo w palicie 1070, sporo powietrza ucieka ale ciśnienie statyczne jest i tak na tyle duże że karta jest efektywnie chłodzona. Przy 1100rpm (czyli tyle co  fabryczny palit i przy takiej samej kulturze) mam max 53*C, gdzie na fabrycznych wentylach dobijało do 70*C. Przy rozkręceniu do 1500rpm mam 48*C no ale juz zaczyna być szum i huragan w budzie. 

Taki sam patent planuje przy zakupie 3080 asusa. Ogólnie jestem zmuszony tak zrobić gdyż za kartą siedzi dysk m2 corsair mp600 a on ma gigantyczny radiator. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sideband napisał:

Sporo powietrza ucieka więc i tak nie wykorzystujesz efektywnie tych wentylatorów. Accelero extreme jest podobnej szerokości co to chłodzenie i też miałem chwilowo podpięte dwie 12cm wentylatory i było gorzej niż 3x 92mm.

Też tak sądzę, bo 3x mniejsze wentyle zrobią wieksze ciśnienie co na radiatorze ma znaczenie większe niż przepływ powietrza, a wlasnie przy zbyt dużym śmigle ucieka to bokami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2020 o 22:13, lukibossss napisał:

Patrzajta jaki upgrade:

KPeNFPq.jpg

Ja rozumiem że te wentyle palitowe jakieś super nie są, no ale teraz na maks OC 2055mhz@1.075V jest ciszej i chłodniej niż jak robiłem UV na 0.85V... Także upgrade za ~55zł i 20 minut roboty, a różnica ogromna. Może i jest to jakiś sposób bo jak do topowego chłodzenia trza czasami dopłacać naprawdę grube pieniądze to ja w tym sensu nie widzę.

Zrobiłem coś podobnego z 2080 Super Palita. Po próbach różnych wentylatorów najlepiej wypadły 2xNoctua F12. Cicho, chłodno, działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2020 o 12:54, Golin napisał:

https://ibb.co/1TSwv4q paskunda fota, ale jest już zamontowany.  bez OC temp w stresie 72 stopnie przy zamknietym  define 7

Ten pierwszy venturi od strony frontu specialnie jest przykręcony tak aby dmuchał do środka :> ? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak, już nie pierwszy raz słyszałem, że jak masz wentyl przy wentylu, to bez sensem jest dawanie pierwszego wentyla na topie jako wydmuchujący, lepiej dać go jako zaciągający. Bo górny wentyl na froncie zamiast dawać powietrze do budy, to po części wywala je za budę :P . Tak słyszałem, i podobno są efekty. Sam muszę tak zrobić, zabieram się do sprawdzenia tego od pół roku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem to odwrócenie wentylatora na topie kilka miesięcy temu pod kątem sprawdzenia temp. pamięci i RAM sporo zyskiwał na tym Intake Fan tuż nad nim, dodatkowe 4-5C mniej. Nie sprawdzałem jednak wtedy typowo jak na procesor i GPU temperaturę to działa, wydawało mi się, że nie wzrosła temperatura na karcie, ale to było latem i w pokoju były zmiany temperatury w ciągu dnia nawet o 4 stopnie, także ciężko było to rzetelnie ocenić. :P

Teraz jednak z RTXem 3080 i tak wysokim TDP, obydwa wentylatory na topie mam jako wyciąg i poprawia się temperatura karty dzięki temu, jak przyłoży się rękę do topu w czasie wymagającej gry, to tylny topowy wentylator usuwa bardzo ciepłe powietrze, ale przedni takie mieszane, nie jest to taki chłód jak wtedy gdy przyłoży się w Idle, także przez bardzo małe wymiary obudowy (Meshify C) bez wyciągu na top x2, za dużo tego ciepłego powietrza się gromadzi, ten bliżej frontu coś tam chłodnego powietrza ukradnie, ale generalnie to pomaga ciepło wywalić.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, nawet tego nigdzie nie sprawdzałem tylko wydawało się mi to logicznym rozwiązaniem. tak samo miałem w poprzedniej obudowie Phanteksie enthoo luxe i śmigało

19 godzin temu, Send1N napisał:

Ten pierwszy venturi od strony frontu specialnie jest przykręcony tak aby dmuchał do środka :> ? :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 2 wentylach na topie to inna spraw aniż przy 3 dlatego zapytalem bo inaczej to wygląda trochę, jak ktoś ma miejsce na dwa u góry to ten nad ramem mimo wszystko jest zbyt blisko owszem na ramie można zbić kilka c ale cale cieplo jest wbijane do środka z powrotem, przy 3 wentylach wygląda że ma to lepszy sens bo ten pierwszy jest bardzo blisko frontu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie luźne. Ktoś się orientuje jaki zegar po OC średni w Time Spy na RTX 2070 jest niezły? Udało mi się wyciągnąć z armora wersji bez OC jakiś czas temu 2014 AVG i kminie, czy to dobrze, czy niedobrze, czy można lepiej. Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Wynik

Edytowane przez Kaczorex26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi uznali gwarancję ,dostałem zwrot kaski, więc pewnie po nowym roku wezmę Strixa 3080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...