Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie znajdziesz 2070 Super za 1600zł na gwarancji to nie ma sensu, to jest optymalna cena, którą można dać za ten model, niektórzy 2080 za 1600zł kupowali nie tak dawno temu. :E Nie przepłacaj i nie daj się zrobić w balona na 1800zł za RTX 2070 Super bo na tym za dużo stracisz kiedy pojawią się odpowiedniki Ampere, a jak pisze kolega wyżej nastąpi to niedługo, niektórzy janusze z olx jeszcze zapłaczą, że odmawiali 1600zł chętnym. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
41 minut temu, Send1N napisał:

Chyba nie myslisz że 3050 zamiecie 2070S :E 

Pozamiataja w sensie cenowym rynek uzywanych 2060/2060S/2070/2070S. Teraz w przeliczeniu moj RTX 2070S poszedl za 1450PLN. Za kilka miesiecy sadzisz ze go bym sprzedal za podobna cene? Cos jeszcze Ci wyjasnic?

Edytowane przez pablo-8511
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, zamykam temat ze swojej strony - czekam do mniej więcej grudnia/stycznia i robię generalny refresh platformy, wliczając płytę, procek i pamięć. Pewnie znów wydam trochę więcej ale potem wymiana za kilka lat (procka kupiłem 8 lat temu:E).

Ratuje mnie jeszcze PS4 ale jakoś nie polubiłem grania na konsoli..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, pablo-8511 napisał:

Pozamiataja w sensie cenowym rynek uzywanych 2060/2060S/2070/2070S. Teraz w przeliczeniu moj RTX 2070S poszedl za 1450PLN. Za kilka miesiecy sadzisz ze go bym sprzedal za podobna cene? Cos jeszcze Ci wyjasnic?

Dzięki za wyjaśnienie bo myślałem że ze szklanej kuli wywróżyłeś iż model low end jakimi zazwyczaj są piędziesiątki będzie lepszy :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Chyba na prawdę nade mną krąży klątwa :E . Dziś zwróciłem uwagę, że wydajność mojego rtxa poleciała na pysk, bawiłem się tablicą do uv i myślałem, że przesadziłem z uv. Ale nic bardziej mylnego. Karta z jakiegoś powodu działa 4x a nie 16x w slocie pcie :Ehttps://drive.google.com/drive/folders/1RwtLmfvO1UZ5OzCan_sjxGfA7Hql-m2n

wyciągnięcie karty i przemycie styków nie pomogło -.- . Karta oczywiście w górnym slocie. 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak podczas obciążenia też jest x4 to wyjąć kartę wyczyścić styki na karcie i gniazdo pci-express.

Wyciągnąć procka obadać piny w sockecie i ewentualnie wyczyścić socket i procka.

Ewentualnie wyciągnąć nvme czy coś nie bruździ.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, podczas obciążenia tez jest 4x . Zajrze najpierw w slot pcie, w ostateczności w socket procka. Procek byl montowany przedwczoraj, bo testowalem z370 k6 , i wrocil do taichi. Niby wszystko delikatnie siadlo, bez paprochów, wiec powinno być Oki wszystko w sockecie, ale kto wie ... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

PCIE wcześniej na taichi i na k6 działało w x16? Od przedwczoraj zrobiło się x4 ? :) Może alkoholem przetrzyj też styki w CPU jak będziesz wyjmował.

Zerknij też w  środkowym slocie jakie PCIE Ci wskoczy:

- 3 x PCI Express 3.0 x16 Slots (PCIE2/PCIE4/PCIE5: single at x16 (PCIE2); dual at x8 (PCIE2) / x8 (PCIE4); triple at x8 (PCIE2) / x4 (PCIE4) / x4 (PCIE5))*

https://www.asrock.com/MB/Intel/Z370 Taichi/index.pl.asp#Specification

Jak dobrze rozumiem, przy obsadzeniu jednej karty w PCIE4 ( Środkowy?) powinno być x8

Można też zerknąć co wyjdzie w slocie najniższym, tam powinnno być x4. Jak GPU nie zaskoczy w środkowym PCIE na x8 tylko na x4 , a w ostatnim nie zaskoczy wcale, to pewnie będzie trzeba wyjąć CPU.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapewne dzialalo w 16x bo nie ucięło tyle wydajnosci :). Przedwczoraj po złożeniu kompa by wychodziło, że zrobiło się 4x . Wzialem się za uv karty i testowalem w benchmarku sotr , i mi się liczby nie zgadzały.  Dzis wyjme karte na start i zobacze czy piny w pcie sa git, ewentualnie przeloze karte w slot nizej, jeśli nic nie będzie jej przeszkadzać. I przy okazji wyjmę cpu i lookne piny i przemyje cepa. Wypadaloby dojść przyczyny tego problemu przed sprzedażą stuffu, mam nadzieje ze to jakaś bzdeta a nie kolejne piny do prostowania :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cicho tam, wszystko z kartą jest super, nie marudź tylko sru na Allegro, i nie zapomnij napisać że "wyświetlała głównie pulpit".  :E

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po prostowaniu pinów jedną z podstawowych rzeczy, to sprawdzenie działania 4 banków pamięci ram oraz pełnego zakresu PCIE :P  

Jak masz nowe 1200 to przydałoby się też potwierdzić działanie PCIE. I nie wiem co tam jeszcze jest spięte bezpośrednio z CPU a co przez chiepset. To co jest na chipsecie to będzie działać, ale to co łączy się z CPU to jest do sprawdzenia :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@novi a strażnik @wallec ostrzegal przed degradacja cpu :D :D:DSprzedaj to zanim sie do konca rozpadnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, smilehunter napisał:

Walca chcesz wołać, to teraz kryje się pod nickiem @celawbb ;)

Sorki, nie wiedzialem, to tak na stale? Co sie stalo? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, smilehunter napisał:

Banicja pewnie, ale stęsknił się za forumkiem. 

I cyk fuch,ban za zapas :D

• Haha 1
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cena śmierdzi wałkiem i to mocno

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem 6 kart, zobaczymy co dalej.  :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiles zdjecie karty moze hahhahaa ...

Jaka tam degradacja :E. Problem powstal po rozebraniu i złożeniu kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, ale ja kupuję, najwyżej później wspaniałomyślnie zrezygnuję w zamian za jakiś dar przyjaźni.  :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://allegro.pl/oferta/asus-nvidia-geforce-gtx-1650-4-gb-128-bit-pcie-3-0-9681960546

https://allegro.pl/oferta/asus-nvidia-geforce-gtx-1660-super-6-gb-192-bit-pc-9672521059

To jest prawdziwy sklep WSZYTKO PO 10 ZL :)

Teraz, Mar_S napisał:

Nie wiem, ale ja kupuję, najwyżej później wspaniałomyślnie zrezygnuję w zamian za jakiś dar przyjaźni.  :E

Opłaciłeś już coś? :P 

wyprzedali chyba wszytko co mieli wystawione poniżej 20pln. Telewizory, proce, suszarki, gpu, obudowy, dosłownie wszystko :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zapłaciłem, najwyżej POK mi zwróci, raptem 130 złociszy.  :E

A jakby wysłali to będę miał trochę sprzętu na sprzedaż, zainteresowani?  :D

Edytowane przez Mar_S
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi