Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Eh, liczyłem na mocny spadek cen 20xx, a licytują RTX2060S za ponad 1600 zł, a nawet 1800 zł :E 
Przecież RTX3060 ti miał kosztować 400$ x1.23 x4=~2000 zł.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, musichunter1x napisał:

Eh, liczyłem na mocny spadek cen 20xx, a licytują RTX2060S za ponad 1600 zł, a nawet 1800 zł :E 
Przecież RTX3060 ti miał kosztować 400$ x1.23 x4=~2000 zł.

1899zl i taka cena będzie w 2021r, jak te karty nie wyparują ze sklepów do koparek. :lol2:

e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2020 o 20:03, kibolkks napisał:

Zamówiłem RTX 3060Ti i tak się teraz zastanawiam czy opłaca mi się w ogóle wymieniać moją obecna kartę 2070 Super. Wymiana miałaby kosztować mnie 400 pln dopłaty.

Na spokojnie przeglądam benchmarki i zyskam praktycznie 10 FPSów w jakiś mocnych tytułach typu RDR2 czy Cyberpunk -  trochę mały przyrost. 

Wymieniać czy lepiej zbierać na lepszy procesor?

 

Moja zaplanowana zmiana jest trochę bardziej odczuwalna RX 5700 na RTX 3060 Ti. A ile zostało Tobie gwarancji? Ja mialem 6 msc więc dodatkowo napędziło to powód sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 5 letnią gwarancje firmy Zotac do połowy 2024r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdro 600, bitcoin po 22k, z ciekawosci zajrzalem co tam u turingow na olx, najbardziej paździochowaty 2070S

1800 z miesieczna gwara rozruchowa :D

zapomnialem dodać: 4800 wejść na ogłoszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz buld Win10 poniżej 1809 i dlatego.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedalem 2080Ti kp za €1k, kurde ludzie faktycznie musza byc w panice ze kupuja 2080ti drozej od 3080 :E 

Żarty żartami, teraz sam nic nie mam xD Kupno 3080 to raczej krok w tył w porównaniu do KP na 2100MHz.

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła mi dzisiaj RTX 2060 Gigabyte OC, Dałem za nią 1339zł z outletu, mam oczywiście 14dni na zwrot.  Biję się z myślami, czy zwrócić i czekać na 3060 6GB w podobnych pieniądzach, czy zostawić ? 

Co taka 3060 wniesie nowego ? o ile będą w takiej kasie, a nie po 1800.. wydajniejsza ? mniejszy pobór prądu ? hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli utrzyma się taki cenowy trend to 3060 będzie nie taniej jak 2K pln

2 lata temu 2060FE kosztowała według MSRP 1619zł (autorskie odpowiednio więcej)

Edytowane przez Tornado3
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 3060 w dzień premiery da się kupić poniżej 2tys zł, a po niej pewnie to będzie tylko wspomnienie. Ceny kart niestety coraz bardziej pną się w górę, teraz za 3060ti trzeba bulić tyle, po ile jeszcze miesiąc temu były 3070tki. A 3070 w b.dobrych wersjach schodzą na alledrogo po nawet 3500zł ... 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie to debile, gdyby nikt tego nie kupował to ceny by poleciały, ale nie bulimy ile tam na cenówce jest. Kupujcie dalej te karty to następna generacja będzie jeszcze droższa i tak będzie w kółko aż się ludzie opamiętają.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić PS5 za 2k. A nie też nie można XD

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2020 o 20:03, kibolkks napisał:

Zamówiłem RTX 3060Ti i tak się teraz zastanawiam czy opłaca mi się w ogóle wymieniać moją obecna kartę 2070 Super. Wymiana miałaby kosztować mnie 400 pln dopłaty.

Na spokojnie przeglądam benchmarki i zyskam praktycznie 10 FPSów w jakiś mocnych tytułach typu RDR2 czy Cyberpunk -  trochę mały przyrost. 

Wymieniać czy lepiej zbierać na lepszy procesor?

 

10 klatek? Myślę że więcej, ja zmieniłem z 5700XT na 3060 Ti 8 przyrost jest bardzo duży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zas zmienilem 5700xt na 3070 i przyrost jest konkretny, w 1080p nawet pełnej mocy nie idzie sprawdzic bo procek blokuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu 2014 zanotowałem (bo co jakiś czas zapisuję), że nowy Radeon 280X z 3GB VRAM i gwarancją stał 780 zł na Allegro.

Tu jest aukcja GeForce'a 1650 z 4GB VRAM za 779 zł OEM z gwarancją. Jest on według TechPowerUp (inne strony mogą mieć nieco inne dane) 16% wydajniejszy od Radeona 280X.

A więc po 6 latach i 3 miesiącach, za dokładnie tę samą cenę, dostajemy 1GB RAMu więcej i może 16% szybciej. Z tym, że TDP 250W kontra 75W.

Nie uważacie, że jest w tym coś nie tak jak być powinno?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam państwu Jak działa nowy bios do B450 bez max pod ZEN3 ;) 

97be0449f535d.png

Ciągłe zwiechy kursora na pulpicie, wywalanie czarnego ekranu (sterownik ekranu przestał odpowiadać) + naprawdę ciekawe latency ?:biggrinsanta: msi nadal w formie.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli przyzwyczajają Was do przejścia na Zen3 :szczerbaty:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Send1N napisał:

Przedstawiam państwu Jak działa nowy bios do B450 bez max pod ZEN3 ;) 

Ciągłe zwiechy kursora na pulpicie, wywalanie czarnego ekranu (sterownik ekranu przestał odpowiadać) + naprawdę ciekawe latency ?:biggrinsanta: msi nadal w formie.

A szanowny kolega to sprawdzał na jaśnie pańskim Auto czy na brudnym i zaplutym OC tylko i wyłącznie? U mnie gra gitara... :gitarzysta:

4KtM3A1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na auto to nie przechodzi post i wisi na nie wyłączonym logo producenta :E bo nie przestawiam wtedy na raid mode :E 

Dobrze wali błędami od sterownika w podglądzie

df8b5c85cc7df.png

Pogrzebie jeszcze bo może jakaś jedna opcja bruździ lub napięcia vddg są do skorygowania. ale sam fakt ze oc per ccx nie działa mnie już odstrasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Send1N napisał:

Przedstawiam państwu Jak działa nowy bios do B450 bez max pod ZEN3 ;) 

 

Ciągłe zwiechy kursora na pulpicie, wywalanie czarnego ekranu (sterownik ekranu przestał odpowiadać) + naprawdę ciekawe latency ?:biggrinsanta: msi nadal w formie.

Takie problemy są z Turingiem ?

12 godzin temu, Tornado3 napisał:

powoli przyzwyczajają Was do przejścia na Zen3 :szczerbaty:

Kto musi, ten musi. ?

 

 

2 godziny temu, Send1N napisał:

Na auto to nie przechodzi post i wisi na nie wyłączonym logo producenta :E bo nie przestawiam wtedy na raid mode :E 

Dobrze wali błędami od sterownika w podglądzie

 

Pogrzebie jeszcze bo może jakaś jedna opcja bruździ lub napięcia vddg są do skorygowania. ale sam fakt ze oc per ccx nie działa mnie już odstrasza.

Jak nie kupiłeś ZEN3, to czym się przejmujesz, w styczniu wypuszczą poprawiony bios.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Doamdor napisał:

Takie problemy są z Turingiem ?

hmm sam nie wiem co się stało bo biosów na tym tomahawku wgrałem z 6 różnych, wróciłem do poprzedniego i jest to samo co na tym nowym :E odinstalowałem stery od grafiki i zauważyłem że bez sterów Raid storeport robi teraz najwyższe latency powyżej 5000us i wszystko się zawiesza co chwile na pulpicie tak jakby sterowniki raida się posypały po update biosu mimo że dyski działają w tym trybie...  Grzebie dalej teraz przynajmniej mi nie wywala sterownika i blackscreena po reinstalacji sterów od karty i od raida ale latency sterownika ekranu dalej mam nienormalne powyżej 3500 :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by odważnego co wrzuci Zen3 na non max :D

A nóż bedzie dobrze smigać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie bo może to tylko u mnie się kaszana zrobiła a nie ogólnie :E to jest wstępne info ale jest coś grubo nie tak na obecną chwilę ;) pozbyłem się zwisów ale opóźnienie jest okrutne i co chwile wyrzuca blackscreena  ? 

9470c92344b99.png

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Send1N napisał:

hmm sam nie wiem co się stało bo biosów na tym tomahawku wgrałem z 6 różnych, wróciłem do poprzedniego i jest to samo co na tym nowym :E odinstalowałem stery od grafiki i zauważyłem że bez sterów Raid storeport robi teraz najwyższe latency powyżej 5000us i wszystko się zawiesza co chwile na pulpicie tak jakby sterowniki raida się posypały po update biosu mimo że dyski działają w tym trybie...  Grzebie dalej teraz przynajmniej mi nie wywala sterownika i blackscreena po reinstalacji sterów od karty i od raida ale latency sterownika ekranu jeszcze mam 2x wyższe niż przed aktualizacją.

Od 2018r wystarczy mi wrażeń z płytą MSI. :szczerbaty:

Ja biosu od początku roku nie ruszałem i wszystko działa bez problemu, lecz gdy zakupiłem RTX 3070, to w przeglądarce firefox mam błąd sterownika i ekran mi się wyłącza na 2s. :szczerbaty:

Na żadnej innej karcie czegoś takiego nie miałem.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...