Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Aldatha napisał:

jeszcze sie nie nauczyles brac duza poprawke na bullshity nvidii?

A to nvidia już coś mówiła o 3060?

Nieciekawy turing to na premierę 2060 był poziom 1070Ti i teraz spodziewam się minimum takiego samego skoku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Z perspektywy czasu uważam że zmiana z 1070->2060s była błędem dla tych +25% wydajności. Spokojnie mogłem całą generację Turinga przesiedzieć na 1070 i nic by się nie stało. Teraz przy premierze Ampere dopiero wychodzi jaką porażką wydajnościową i cenową były Turingi względem Pascali. Mimo wszystko jestem zadowolony z 2060s i daje radę nawet 3440x1440.

Edytowane przez Khold

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
44 minuty temu, Khold napisał:

Z perspektywy czasu uważam że zmiana z 1070->2060s była błędem dla tych +25% wydajności. Spokojnie mogłem całą generację Turinga przesiedzieć na 1070 i nic by się nie stało. Teraz przy premierze Ampere dopiero wychodzi jaką porażką wydajnościową i cenową były Turingi względem Pascali. Mimo wszystko jestem zadowolony z 2060s i daje radę nawet 3440x1440.

Hmm 🤔 Dla mnie to by wymiana nie miała sensu jakbyś szedł tak jak ja z 1060 6GB na 2070S to przy minimalizacji kosztów RTX nowy ze sklepu bezpośrednio od EVGA kosztował mnie 1500 zł :) Bo jeszcze się załapałem na promocję 😋 Dla mnie przeskok wydajnościowy musi być minimum 60% aby było warte dołożenia ciut kasy do interesu.

Edytowane przez MrTooth
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, Khold napisał:

Spokojnie mogłem całą generację Turinga przesiedzieć na 1070 i nic by się nie stało

Mając monitor 1920 albo 2560 spokojnie możesz siedzieć na GTX1070 i czekać na RTXy 4000.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
20 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Mając monitor 1920 albo 2560 spokojnie możesz siedzieć na GTX1070 i czekać na RTXy 4000.

A czemu nie na RTX 5000 ? 🤣

RTX 3070 będzie godnym następca GTX 1070, nie to co premierowe padło RTX 2070.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam kilka pytań związanych z Power limitem - zauważyłem, ze podczas giercowania GPU-Z co chwila zgłasza "PerfCap Reason" --> Pwr - czyli jak dobrze rozumiem karta jest ograniczana przez osiągniecie limitu mocy. Ponieważ jest to Gigabyte, mam do niego oprogramowanie Aorus (strasznie badziewne) i chyba zauważyłem (proszę o potwierdzenie bądź wyprowadzenie z błędu), że dopiero jak on chodzi w tle, to mają zastosowanie profile w nim ustawione :/ W nim Power Target mogę ustawić na max 111% i wtedy faktycznie w GPU-Z dopiero po przekroczeniu jest PerfCap... czy ktoś może mi to jakoś objaśnić albo odesłać do odpowiedniego wątku? Dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, MrTooth napisał:

Hmm 🤔 Dla mnie to by wymiana nie miała sensu jakbyś szedł tak jak ja z 1060 6GB na 2070S to przy minimalizacji kosztów RTX nowy ze sklepu bezpośrednio od EVGA kosztował mnie 1500 zł :) Bo jeszcze się załapałem na promocję 😋 Dla mnie przeskok wydajnościowy musi być minimum 60% aby było warte dołożenia ciut kasy do interesu.

No więc dlatego z perspektywy czasu uważam że trzeba było poczekać. Teraz celuje w 3070, który będzie pewnie jakieś 60-70% wydajniejszy od 2060s, więc będzie już tylko lepiej :D

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, Doamdor napisał:

A czemu nie na RTX 5000 ? 🤣

Grając na niższych detalach i do RTX 5000 da się dociągnąc. Ta karta ma 8GB w końcu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 23.09.2020 o 10:23, novi napisał:

Moze ktos z podkręconym 10700k i jakims rtx2070+ wrzuciłby wynik benchmarku w sotrze? Nie wiem czy cos mi w systemie broi, czy po prostu tak ma być z tym renderem cpu .

Jak jeszcze chcesz to dzisiaj się bawiłem tombem i zrobiłem przy okazji na 2070. Profil najwyższy i wysoki z TAA.

QP14nFL.png

VdJNEbm.png

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, el_oscyppo napisał:

Mam kilka pytań związanych z Power limitem - zauważyłem, ze podczas giercowania GPU-Z co chwila zgłasza "PerfCap Reason" --> Pwr - czyli jak dobrze rozumiem karta jest ograniczana przez osiągniecie limitu mocy. Ponieważ jest to Gigabyte, mam do niego oprogramowanie Aorus (strasznie badziewne) i chyba zauważyłem (proszę o potwierdzenie bądź wyprowadzenie z błędu), że dopiero jak on chodzi w tle, to mają zastosowanie profile w nim ustawione :/ W nim Power Target mogę ustawić na max 111% i wtedy faktycznie w GPU-Z dopiero po przekroczeniu jest PerfCap... czy ktoś może mi to jakoś objaśnić albo odesłać do odpowiedniego wątku? Dzięki. 

w afterburnerze też tak jest że musi działać w tle aby profile działały, w czym problem? ogólnie to usuń to badziewie i zrob profilem w msi ab

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, lukadd napisał:

Jak jeszcze chcesz to dzisiaj się bawiłem tombem i zrobiłem przy okazji na 2070. Profil najwyższy i wysoki z TAA.

Dzięki, i wszystko jasne. Mam cos nie tak w systemie . 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadacze 2080 i 1060 - odradzam instalowanie najnowszych sterów. Pierwszy raz mam problem ze sterownikami. Ja i kolega mamy 10 fps w Divinity Original Sin 2. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Khold napisał:

Ja przeszedłem z gtx 1050ti na rx 5700. Kolosalna różnica. Chciałem jak najdłużej wytrzymać ale do Ampere nie wytrzymałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Saren7 napisał:

Ja przeszedłem z gtx 1050ti na rx 5700. Kolosalna różnica. Chciałem jak najdłużej wytrzymać ale do Ampere nie wytrzymałem.

No ja przechodziłem z 1050ti na 1070 i już wtedy był kosmos. GTX 1050ti to w ogóle było padło nieziemskie, a cenę ma dzisiaj identyczną jak na premierę w 2016 roku. Niebywałe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dałem przez błąd cenowy 185 za 1050ti. Później udało się za ok 1200 wyrwać Navi. Skoro RTX 3060 prawdopodobnie będzie jak RTX 2080 przejscie z RX 5700 może nie być sensowne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, Isharoth napisał:

Posiadacze 2080 i 1060 - odradzam instalowanie najnowszych sterów. Pierwszy raz mam problem ze sterownikami. Ja i kolega mamy 10 fps w Divinity Original Sin 2. :E

ja mam 456.38 od paru dni na 2070super chodzi git aż dziwne że na 2080 by były takie problemy :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To moze teraz tak, co może robic problem z wydajnoscia, po zmianie gpu z amd na nvidie ucina wydajnosc procka, wkladam karte amd i wydajnosc procesora wraca. Oczywiscie bylo ddu,  czyszczenie rejestru, odinstalowanie wszelkich programów powiązanych z amd. Wie ktoś co może być na rzeczy :)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, novi napisał:

To moze teraz tak, co może robic problem z wydajnoscia, po zmianie gpu z amd na nvidie ucina wydajnosc procka, wkladam karte amd i wydajnosc procesora wraca. Oczywiscie bylo ddu,  czyszczenie rejestru, odinstalowanie wszelkich programów powiązanych z amd. Wie ktoś co może być na rzeczy :)?

a może to nie procesor a PCIE i może warto ustawić na sztywno 3.0x16 ?, najlepiej zworę zrobić na zainstalowanej w slocie nV wtedy płyta powinna z automatu dobrze wybrac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam tak samo na drugiej platformie , na z370 identyczna sytuacja :/. Chyba nie obędzie się bez reinstalacji windowsa . Wymuszałem ręcznie, karta przy obciążeniu ma pcie 3.0 i 16x za każdym razem. 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Send1N napisał:

ja mam 456.38 od paru dni na 2070super chodzi git aż dziwne że na 2080 by były takie problemy :E 

No niestety coś jest skopane z tymi sterami. Zainstalowałem starsze - Divinity działało jak należy. Potem na próbę znów zainstalowałem najnowsze (456.38), na czysto i znów 10 fps.

NVYhlQF.png

Wygląda na to, że przy tym nowym schedulerze nowy sterownik się sypie w Divinity.

uYk6BgZ.png

Edytowane przez Isharoth
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile teraz może być warty realnie używany rtx 2080 z gwarancją biorąc pod uwage wydajnosć? 1400-1600zł? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Realną wartość będziesz mieć po premierze RTXa 3060. W chwili obecnej ceny od 2070 Super w górę są jak samuraje w połowie XIX – reliktem przeszłości, ale machają szabelką. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Del

Edytowane przez ombre070

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi