Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Send1N napisał:

hmm sam nie wiem co się stało

Spróbuj na starszych sterach 450.xx bo nvidia grzebie w turingu aby wyjść na swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery nie mają nic do tego bo po pierwsze siedzę na tych samych od kilku dni a sieczka zrobiła się po wgraniu biosu z agesą pod zen3 ;) a po drugie całkowicie bez sterów też są jaja, testowo zjechałem do if 1833/ram 3666 i wygląda w porządku tak przypuszczałem że może być... Teraz biorę się za grzebanie przy napięciach bo ciekawy jestem czy ustabilizuje pierwotne nastawy (1866/3733) jeszcze wyjdzie że nie tylko biosy pod ZEN3 z nowym ryzenem na pokładzie  są niedorobione ale ogólnie ta agesa bo ja siedzę ciągle na 3700x.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na Mortarze B450 ta sama Agese i u mnie jest lepiej niz na starych biosach czyli 1900/3800 ...

To nie Agesa jako taka to raczej ktorys z parametrow ktory albo zostal dodany albo ma teraz inna wartosc na Auto.

MSI dodalo jakies dziwne paramtery do Biosa przy pamieciach dalem to na MSI optimized czy jakos tak i tyle. Ale mam wszystkie parametry wpisane z palca i ustawione tak jak na poprzednich Biosach.

U mnie dziala jak potrzeba z 1.1.0.0 patch D i Ryzenem 3600.

No ale nie mam nic na SATA i tym bardziej  Raid0 tylko 2xM2.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało się okiełznać na tym biosie, mianowicie: pogrzebałem przy napięciach vddg ccd,vddg iod i vddp okazało się że zamiast 0.950 na vddg cdd/iod musiałem dać 1.050 i zejść niżej z vddp z 1.000v na 0.950 wtedy wróciło normalne zachowanie :E Jedyny babol jaki został to że po wybraniu "OC PER CCX" windows pokazuje 3.6ghz na cpu  ale cpu-z czy hwinfo już normalnie, jak zapodam "all core" jakąś wartość to wszędzie pokazuje tyle ile ustawiłem. Czyli okazało się że nie ma żadnych jaj między cpu-ram-gpu a po prostu wymagane było większe napięcie tu i ówdzie, ciekawe tylko że na ramie 2133 też był dramat z latency i wywalaniem sterownika bez skorygowania tych 3 wartości napięć :E 

2a8f0330418fd.png

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Send1N napisał:

Dobra udało się okiełznać na tym biosie, mianowicie: pogrzebałem przy napięciach vddg ccd,vddg iod i vddp okazało się że zamiast 0.950 na vddg cdd/iod musiałem dać 1.050 i zejść niżej z vddp z 1.000v na 0.950 wtedy wróciło normalne zachowanie :E Jedyny babol jaki został to że po wybraniu "OC PER CCX" windows pokazuje 3.6ghz na cpu  ale cpu-z czy hwinfo już normalnie, jak zapodam "all core" jakąś wartość to wszędzie pokazuje tyle ile ustawiłem. Czyli okazało się że nie ma żadnych jaj między cpu-ram-gpu a po prostu wymagane było większe napięcie tu i ówdzie, ciekawe tylko że na ramie 2133 też był dramat z latency i wywalaniem sterownika bez skorygowania tych 3 wartości napięć :E 

2a8f0330418fd.png

Spokojnie za tydzień mu się odmieni i będziesz musiał się trzymać skoków 50mv i wtedy będzie stabilnie i najlepiej z vdpp 0.9 vddg ccd 0.95 i iod na 1.0v xD + SOC na 1.1v z mocnym llc inaczej bajabongo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Art385 napisał:

Spokojnie za tydzień mu się odmieni i będziesz musiał się trzymać skoków 50mv i wtedy będzie stabilnie i najlepiej z vdpp 0.9 vddg ccd 0.95 i iod na 1.0v xD + SOC na 1.1v z mocnym llc inaczej bajabongo

Takich jaj jeszcze nie miałem żeby się odmieniało na tym samym biosie xD ale przypomniało mi się teraz że @KamileN7 też po update biosu musiał dołożyć 100mv do vddg :/ bodajże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że najczęściej nie musisz woltować vddg CCD tylko IOD. Warto sprawdzić bo woltowanie CCD wciąga prund a woltowanie IOD nie ma większego wpływu na to co się dzieje. Jak chcesz być pewnym to przeoraj jakimś testerem najłatwiej i najszybciej occt mds z avx2 powinien się posypać na błędach w komunikacji wtedy dopasuj odpowiednio napięcia i będzie stabilniej niż kiedykolwiek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy to dobry temat ale zapytam.

Jestem w trakcie szukania karty graficznej do 800zł. Chciałbym dowiedzieć się co sądzicie o karcie graficznej ZOTAC geforce gtx 1060 AMP 6gb ( wiecej szczegółow o karcie - https://www.x-kom.pl/p/387526-karta-graficzna-nvidia-zotac-geforce-gtx-1060-amp-edition-6gb-gddr5.html). Prawdopodobnie będę w stanie kupić ją za około 750-800 zł. Karta ma delikatnie ponad 2 lata, posiada gwarancje od ZOTAC 5lat i tydzień gwarancji rozruchowej od sprzedającego. Czy w tych pieniądzach jest to dobra inwestycja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja 5 letnia Zotac jest tylko na osobę która ja zarejestrowała i tak na własną rękę musisz wysyłać do producenta w Macau Chiny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kibolkks napisał:

Gwarancja 5 letnia Zotac jest tylko na osobę która ja zarejestrowała i tak na własną rękę musisz wysyłać do producenta w Macau Chiny. 

Nie trzeba do zadnych Chin wysylac tylko europejski oddzial ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie PL jest podany adres na Chiny. Słyszałem że w oddziale UE mogą nie przyjąć. 

Co nie zmienia faktu, że dodatkowa gwarancja obowiązuje tylko 1 właściciela. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pierwszy właściciel zawsze może pomóc w tej kwestii :) chyba że 1 właściciel umrze :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Send1N napisał:

 

Oczywiście że może. Sam jak sprzedawałem Zotaca 1060 to kupującemu powiedziałem jak działa przedłużona gwarancja i jakby coś się z kartą działo/stało to ma się zgłosić do mnie jako pierwszego właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwszy raz w życiu padła mi karta graficzna - GTX 1660 Ti Palit StormX ? 

Objawy: w GPU-Z mam dziwne odczyty z czujników, pokazuje power 650-750W i aktualne TDP rzędu 450-500%, napięcie zasilania zacięte na 15.2V, po obciążeniu jej kopaniem ETH niby pracuje, ale na wykresie widać, że użycie wzrasta do 100%, odbija się do 0%, wraca na 100% i tak w kółko (ma 7.5 MH/s czyli 1/4 normalnej wydajności), dodatkowo wczytanie danych DAG do VRAM trwa ok 6 razy dłużej niż wcześniej. Po podpięciu jej jako jedyną kartę nie wysyła obrazu na monitor.

Próbowałem przepinania w inne sloty, zmiany okablowania, reinstall sterowników, nic nie pomaga. Po kilku próbach doszło do tego, że gdy jest ona wpięta w płytę główną to druga karta 3060ti również pokazuje niemożliwie wysokie tdp nawet w spoczynku ? A gdy wypnę 1660 ti wszystko jest w porządku.

Najdziwniejsze jest to, że przez długi czas obie karty działały poprawnie, a 1660ti miała dobre warunki pracy, kiedyś na wodzie, obecnie undervolt na 70W, wentylator 1300 rpm, temperatura maks 45*, a cały cyrk zaczął się nagle gdy mnie nie było przy kompie (widać na wykresie, że o konkretnej godzinie nagle się po prostu zmniejszyła wydajność). 

Spotkał się ktoś kiedyś z takimi dziwnymi objawami? Obstawiacie uszkodzenie fizyczne karty czy może coś jej się w sofcie/biosie pomieszało? I niby czemu miałaby się zepsuć teraz na połowie mocy i niskich temperaturach, gdy wcześniej wytrzymała 1.5 roku gamingu będąc znacznie intensywniej użytkowaną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ciesz sie, że masz zamiennik bo teraz ceny kart są chore. Jakieś stare używane 1070 za 1000zł a 1080 za 1500zł :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano pod tym względem jest spoko, bo dopiero co się przesiadłem na Ampere. Co nie zmienia faktu, że lepiej by było starą kartę sprzedać niż jakby miała się zepsuć ? Zastanawiam się tylko czy ja coś zje*** i wypadałoby wyciągnąć lekcję czy po prostu miałem niefarta. 

Ironia losu, chciałem tą kartą troszkę dorobić 4fun, a lepiej by wyszło ją po prostu sprzedać i kupić 10x więcej niż zdążyła wykopać ?

Może miała już mocno zużytą sekcję zasilania albo VRAM ? Miałem na niej założony blok wodny na sam rdzeń, na pamięci i sekcję był tylko nawiew wentylatora 120mm z dołu obudowy. Kopała już na oryginalnym radiatorze, który zbierał ciepło ze wszystkiego.

Do 3060ti chyba zainwestuję w pełen blok, a nie takie półśrodki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, brzoza11 napisał:

Chyba pierwszy raz w życiu padła mi karta graficzna - GTX 1660 Ti Palit StormX ? 

Objawy: w GPU-Z mam dziwne odczyty z czujników, pokazuje power 650-750W i aktualne TDP rzędu 450-500%, napięcie zasilania zacięte na 15.2V, po obciążeniu jej kopaniem ETH niby pracuje, ale na wykresie widać, że użycie wzrasta do 100%, odbija się do 0%, wraca na 100% i tak w kółko (ma 7.5 MH/s czyli 1/4 normalnej wydajności), dodatkowo wczytanie danych DAG do VRAM trwa ok 6 razy dłużej niż wcześniej. Po podpięciu jej jako jedyną kartę nie wysyła obrazu na monitor.

Próbowałem przepinania w inne sloty, zmiany okablowania, reinstall sterowników, nic nie pomaga. Po kilku próbach doszło do tego, że gdy jest ona wpięta w płytę główną to druga karta 3060ti również pokazuje niemożliwie wysokie tdp nawet w spoczynku ? A gdy wypnę 1660 ti wszystko jest w porządku.

Najdziwniejsze jest to, że przez długi czas obie karty działały poprawnie, a 1660ti miała dobre warunki pracy, kiedyś na wodzie, obecnie undervolt na 70W, wentylator 1300 rpm, temperatura maks 45*, a cały cyrk zaczął się nagle gdy mnie nie było przy kompie (widać na wykresie, że o konkretnej godzinie nagle się po prostu zmniejszyła wydajność). 

Spotkał się ktoś kiedyś z takimi dziwnymi objawami? Obstawiacie uszkodzenie fizyczne karty czy może coś jej się w sofcie/biosie pomieszało? I niby czemu miałaby się zepsuć teraz na połowie mocy i niskich temperaturach, gdy wcześniej wytrzymała 1.5 roku gamingu będąc znacznie intensywniej użytkowaną ?

Uszkodzenie fizyczne moim zdaniem.
Ja pożegnałem niedawno Matrix-a 980ti platinium,najprawdopodobniej padły pamięć Vram,bo  pojawiły się artefakty oraz co najważniejsze stosy pasków na na monitorze smugi,że ledwo udało mi się wyłączyć kompa z pulpitu normalnie aż tak prawie nic nie było widać ?

Naprawiać i wymieniać nie będę bo wyjdzie to moim zdaniem za drogo mimo ze karta nadal w 1080p dość dobrze sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2020 o 11:45, brzoza11 napisał:

Ano pod tym względem jest spoko, bo dopiero co się przesiadłem na Ampere. Co nie zmienia faktu, że lepiej by było starą kartę sprzedać niż jakby miała się zepsuć ? Zastanawiam się tylko czy ja coś zje*** i wypadałoby wyciągnąć lekcję czy po prostu miałem niefarta. 

Ironia losu, chciałem tą kartą troszkę dorobić 4fun, a lepiej by wyszło ją po prostu sprzedać i kupić 10x więcej niż zdążyła wykopać ?

Może miała już mocno zużytą sekcję zasilania albo VRAM ? Miałem na niej założony blok wodny na sam rdzeń, na pamięci i sekcję był tylko nawiew wentylatora 120mm z dołu obudowy. Kopała już na oryginalnym radiatorze, który zbierał ciepło ze wszystkiego.

Do 3060ti chyba zainwestuję w pełen blok, a nie takie półśrodki. 

Uszkodzenie rezystora pomiarowego lub układu odpowiedzialnego za jego pomiar. Naprawa dość prosta ale czy opłacalna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Pomoze ktos w undervoltingu rtx 2080ti Inno 3d ocx3? Ustawilem 0,950mv i taktowanie na 1980mhz power limit na 105 niby wszystko chodzi ok. Gdy karta lapie 70* to zagary chodza na 1950-1935mhz ale nie wiem o co chodzi bo teoretycznie temp. Powinny spasc  a ja tu nie widze zadnej roznicy. Bawilem sie juz krzywa wentylatorow ale to nic nie daje. Moze ktos podpowiedziec jakich ustawien wy uzywacie, wiem ze u mnie bedzie inaczej ale chociaz bede mial jakies baze do tego w jakich wartosciach sie poruszac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są wszystkie 2080 na olx/allegro? Ludzie to serio wykupują tak drogo?

Za ile mogę oddać 2080 duke kupionego w dołku jakoś koło prezentacji ampere? :D
Chyba bym wskoczył na 3000 skoro jest okazja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz po ile sa 2070S (prawie to samo), sam sie zastanawiam za ile pogonic mojego, dobrze ze czekalem

pewnie jak bym wystawil za 1900 to by sie pozabijali ;), najtansze sa po 2,5k na olx /allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych też prawie nie ma :D Co tu się wyprawia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto karty ma i chce grać ten nie sprzedaje. Zmiana na nic nowszego też nie wchodzi w grę bo to nieoplacalne/nierealne. Stagnacja na rynku, nikt nie chce sprzedać bo nic innego nie da się kupić. Sprzedać próbują tylko ci którzy chcą zarobić na tej sytuacji kosztem downgrade lub przejścia na konsole, jednak im się nie spieszy dlatego ceny z tyłka. 

NVIDIA próbuje ratować sytuację wypuszczając ponownie stara serie bo przejście ludzi na konsole nie jest im na rękę na chwilę obecną, przynajmniej dopóki nie mają odpowiednich wpływów z grania w chmurze, potem zapewne w jakimś stopniu oleją karty dla konsumentów. No ale nie zapędzając się za daleko... Widać jaka jest tendencja od kilku dobrych lat 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przeciez Jensen przy premierze ampere mowil ze bitcoin skoczy i bedzie kiepska dostepnosc ;)

i kazdy sie z smial

Godzinę temu, T0TEK napisał:

Kto karty ma i chce grać ten nie sprzedaje. Zmiana na nic nowszego też nie wchodzi w grę bo to nieoplacalne/nierealne. Stagnacja na rynku, nikt nie chce sprzedać bo nic innego nie da się kupić. Sprzedać próbują tylko ci którzy chcą zarobić na tej sytuacji kosztem downgrade lub przejścia na konsole, jednak im się nie spieszy dlatego ceny z tyłka. 

NVIDIA próbuje ratować sytuację wypuszczając ponownie stara serie bo przejście ludzi na konsole nie jest im na rękę na chwilę obecną, przynajmniej dopóki nie mają odpowiednich wpływów z grania w chmurze, potem zapewne w jakimś stopniu oleją karty dla konsumentów. No ale nie zapędzając się za daleko... Widać jaka jest tendencja od kilku dobrych lat 

No dokladnie, realnie sie sprzeda takie 2070S czy 2080 za 1900-2000, no moze 2100

w obecnej sytuacji trzeba by doplacic z drugie tyle na 3080 i czekac, wymiana na 3070 i 3060 oferuje za maly przyrost w stosunku ile trzeba doplacac dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czego to ludzie nie wymyślą, jak ktoś chce deptać po Rtx 3xxx  z nerwów, bo go jeszcze nie ma z powodu braku dostepnosci?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...