Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

konkurencja dla rx 6400 , 6500xt musi być , te śa pod 900zł, a przecież nvidia musi być droższa, bo tak się tego 8x więcej sprzeda. ponad 1000 będzie jak nic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Flik spróbuj  Evga precision x / Asus aura sync 

Nadal nie poradziłem sobie z moim problemem ze sterowaniem światełkiem mojej karty. EVGA nie działa (jak chodzi o moduł oświetlenia). AURA sync tak samo. Mogę zmieniać w zasadzie wszystko tym programem, prócz oświetlenia. Jest napisane ze mam niekompatybilny sprzęt.

Na stronie Asusa przy moim modelu jest napisane, ze mam zainstalować ASUS GPU Tweak II. No to instaluje, ale znów jest problem.

Moduł z oświetleniem (mniemam, ze drugi z lewej) jest nieaktywny. Klikanie w ten kwadrat z napisem AURA), nie daje efektu w postaci otwarcia czegokolwiek. Zresztą widać, ze jest on wyszarzony.

Wersja programu to V 2.3.9.0.

obraz.png.62e45abdd7bc9ecbdde44d5ad9dd570b.png

Spróbuje ktoś mi pomóc?

Chce sobie po prostu wyłączyć świecenie  paseczka na obudowie tej grafiki. Nie czaje jak mam to zrobić i czemu moduł oświetlenia w GPU Tweak II mam nieaktywny, mimo iż producent poleca to oprogramowanie do mojego modelu.  Moja karta to dokładnie  ASUS GeForce RTX 2060 DUAL EVO OC 6GB GDDR6

Czy jest mozliwe, ze jakaś aktualka Windowsa coś bruździ?

Nawiasem mówiąc z oświetleniem mojej nowej myszy tez mam pewien problem...Ech...

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

OpenRGB próbowałeś? druga opcja jest taka że jak chcesz się pozbyć całkowicie ledów wgraj bios od innego modelu, ostatnio się bawiłem biosami na swojej, wgrywasz inny i ledów nie ma  :] 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Próbowałem, ale tez nie działa. Moim zdaniem ten program służy tylko do sterowania oświetleniem wiatraków wetkniętych do odpowiednich gniazd płyty. w otwartym przeze mnie okienku nie ma czegoś takiego

jak PCI-E, by można było sterować oświetleniem karty grafiki. Tym programem chyba nie da się sterować oświetleniem grafiki, która włożona jest do slotu PCI-e.

Nie chce się bawić w podmianę biosa w karcie, która ma pół roku, tylko po to by wyłączyć światełko. Nigdy tego nie robiłem i nie chce tak robić. 

Kupować kartę za ponad 2500 zł i grzebać w jej newralgicznym miejscu-to zabawa nie dla mnie.  Chciałbym by to działało, ze tak powiem po Bozemu.

obraz.png.9e93d2d65de5f886becadec9b48e1dbf.png

Zastanawia mnie dlaczego nie działa mi zmiana sposobu oświetlenia w tym GPU Tweak II?  Przecież to jest program dedykowany do tego modelu (tak twierdzi ASUS na swojej stronie).

Macie jeszcze jakieś inne pomysły?

Pytanie głównie do właścicieli tego Asusa: jak wy sterujecie oświetleniem tego paseczka na karcie? Ja chce tylko wyłączyć tam światełko i po prostu nie mogę. Moze ja jestem w błędzie i oświetlenie tego paseczka jest niesterowalne?  Ma świecić jak nakazał ASUS i juz-bez mozliwości np wyłączenia tego.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Próbowałem, ale tez nie działa. Moim zdaniem ten program służy tylko do sterowania oświetleniem wiatraków wetkniętych do odpowiednich gniazd płyty

Moją kartę on wykrywa i mogę sobie nim ustawić jak chcę bez potrzeby instalowania ciężkiego badziewia od msi ;) jak nie chcesz wgrać kompatybilnego biosu od innego modelu to może chociaż sprawdź czy program ze strony twojej karty nie znajdzie do niej update :> inne wersje tweaka (starsze) próbowałeś? coś mi świta że jak miałem radeona r9 290 od asusa to cofałem do starszej wersji bo nie mogłem którejś już tam opcji odpalić która wcześniej działała. 

Spróbuj pierwszą https://megawrzuta.pl/download/63a349ac9e70970484f236b6a028d529.html lub ostatnią wersje z 2019r https://megawrzuta.pl/download/c4d9696d84c3c1b3af9d381f94687583.html

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OpenRGB próbowałeś? druga opcja jest taka że jak chcesz się pozbyć całkowicie ledów wgraj bios od innego modelu, ostatnio się bawiłem biosami na swojej, wgrywasz inny i ledów nie ma  :] 

Pierwsze slysze ze od biosu ledów nie ma.

Nie chce ledów to sie wyczke wyciaga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jak ostatnio siedziałem na biosie od evgi 260w na swojej msi to ledów kompletnie nie było i wróciłem do oryginalnego bo na pasek zrobiłem maskowanie z czarnej folli aby tylko sam napis msi świecił na niebiesko :] 

2d8ccdff5ae09.jpg

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie chce ledów to sie wyczke wyciaga

Też o tym czytałem że w tych modelach DUAL EVO (nie tylko 2060) nie da się wyłączyć programowo ledów i pomaga wyciągnięcie wtyczki zasilającej. U mnie jest taka jedna 2pinowa (czarny i brązowy przewód) wtyczka obok 6 pin zasilania wentylatorów i strzelam że jej wyciągnięcie wyłączy oświetlenie led.

Edytowane przez toska78

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opłaca się pchać w rtx 2070 za 1500zł czy lepiej rx 6600 nóweczka za 1700?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy czy chcesz grać z RT czy bez. Wybór prosty 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i czy czasem nie jesteś graczem DX11 :P granie z RT i tak zaczynało się od 2080S :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale co wydajniejsze? Ciężko znaleźć jakiekolwiek porównanie bo rtx 2070 to stary trup nieuwzględniany już w rankingach.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

za te pieniądze spoko zakup, bije sromotnie rx470, jeszcze niedawno za taką kasę był gtx1070 xD

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bije bije ale kolory na rx470 były lepsze. Na rtx jakieś takie "wyprane" jakby obcieło paletę barw :E

• Haha 1
  • Confused 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O takie coś. Postawiłbym 2 złote że na rx470 były "pełny zakres tonalny" czy tam RBG.
7upMJup.jpg

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O 2 złote się nie będę zakładał.

Mogę cię zapewnić natomiast, że się mylisz. Ustawienie formatu YCbCr420 nie powoduje, że kolory są "wyprane" czy "jakby obciąło paletę barw" tak jak twierdzisz.

Ten format jest ustawiany automatycznie, jeżeli przepustowość HDMI w danej rozdzielczości jest niewystarczająca, żeby przesłać sygnał w formacie RGB.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 24.05.2022 o 09:07, toska78 napisał:

Też o tym czytałem że w tych modelach DUAL EVO (nie tylko 2060) nie da się wyłączyć programowo ledów i pomaga wyciągnięcie wtyczki zasilającej. ...

Generalnie mogę to zrobić, ale by w sprzęcie za kwotę jak pisałem powyżej, nie było możliwości korekcji oświetlenia programowo...🙂

Teraz użeram się z oświetleniem myszy (DM4 EVO). Tez nie mogę ustawić jej świecenia tak jakbym chciał. Ech...

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kup kawałek czarnej folli matowej jak nie chces odpinać wtyczki od ledów i oklej ten pasek, ja tak zrobiłem u siebie, chciałem aby tylko napis msi świecił a ten pasek u mnie to dopiero dawał po oczach, na tym asusie to pikuś w porównaniu :E 

2d8ccdff5ae09.jpg

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem swego czasu GB 3060 Eagle,, ona ma RGB, na pudełku jak wół że obsługuje program RGB Fusion 2.0. Chciałem te ledy wyłączyć. Zainstalowałem, ni hu hu, nie widzi kartę, płytę widzi ( tomahawk ) na niej zmienia kolory itd, grafiki niet.

Zacząłem googlować, robić tak jak opisywali, bo masa ludzi ma ten problem, ni hu hu... Zakleiłem czarna taśmą izolacyjną..

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no taśma też może być ale bardziej estetycznie folią matową :E 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chce mi się szpecić tej karty jakąkolwiek taśmą. Niech juz sobie świeci to światełko. Dzięki wszystkim za porady i chęć pomocy.🙂

18 minut temu, mimuszek napisał:

Miałem swego czasu GB 3060 Eagle,, ona ma RGB, na pudełku jak wół że obsługuje program RGB Fusion 2.0. Chciałem te ledy wyłączyć. Zainstalowałem, ni hu hu, nie widzi kartę, płytę widzi ( tomahawk ) na niej zmienia kolory itd, grafiki niet.

Zacząłem googlować, robić tak jak opisywali, bo masa ludzi ma ten problem, ni hu hu... Zakleiłem czarna taśmą izolacyjną..

U mnie podobnie. ASUS GPU Tweak II miał obsługiwać oświetlenie tego mojego Duala. Niestety nie jest tak jak twierdzi producent.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Flik napisał:

Teraz użeram się z oświetleniem myszy (DM4 EVO). Tez nie mogę ustawić jej świecenia tak jakbym chciał. Ech...

Też mam DM myszkę (DM1 S2) i wyłączyłem całkiem oświetlenie (w DM1 PRO S - dedykowany soft).

4 godziny temu, pulse_ napisał:

O takie coś. Postawiłbym 2 złote że na rx470 były "pełny zakres tonalny" czy tam RBG.

Na RTX-ie też można ustawić format RGB i pełny zakres tonalny, chyba że to zależy od ustawionej rozdzielczości i tak jak na screenie  3840x2160 już tego nie obsługuje.

Edytowane przez toska78

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, toska78 napisał:

Też mam DM myszkę (DM1 S2) i wyłączyłem całkiem oświetlenie (w DM1 PRO S - dedykowany soft).

Ja mam mysz jak pisałem i właśnie nie mogę softem wyłączyć oświetlenia. Mam w zasadzie trzy problemy.

1. Scroll i logo mam  tylko tryb oddychający (albo to fala jest nie wiem) i tylko jednolity kolor oba elementy). Programem można zmienić barwę światła rolki i loga, ale nie tryb.

Trybu świecenia tych elementów nie   da się u  mnie zmienić.  Oświetleniem stopy mogę elegancko sterować oprogramowaniem od DM. Ładnie się wyłącza jeśli tego chce.

2. Przełącznik wyłącza tylko oświetlenie stopy.

3. Programowo nie da się wyłączyć światła rolki i loga i zrobić tak by oba elementy świeciły w różnych barwach.

DM odpisało mi, ze wydadzą na dniach nowy soft do mojego gryzonia. Przynajmniej chwała im za to, ze próbują pomóc.

Ok. koniec off-topu. Nie piszmy o myszach w temacie o RTX 20x0.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi