Skocz do zawartości
Minciu

NVIDIA GeForce GTX-RTX 20x0

Rekomendowane odpowiedzi

Używać możesz jej kiedy chcesz. Do wyboru masz tylko dwa współczynniki skalowania. Jak masz wystarczająca ilość mocy GPU do wybieraj ten wyższy, jak nie to ten niższy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ultra detale czy low? :E 

btw: gif z nicolasem zawsze najlepszy :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wiem, że pewnie nie ma o co wrzeszczeć, ale zapytam.🙂  Jest sobie karta ASUS GeForce RTX 2060 DUAL EVO OC 6GB GDDR6

1. Chodzi mi o to, że AIDA pokazuje takty w spoczynku 300 Mhz GPU/101 Mhz Memory, MSI Afterburner 300 GPU/405 Memory, a GPU-Z to samo co AIDA.  HW INFO także.

Czemu MSI Afterburner lekko zawyża takty pamięci?  Wiem-czepiam się pewnie niepotrzebnie.🙂

Czemu tak?  Jakie powinny być taktowania tej karty w spoczynku?  Nie mogę dokopać się do tej informacji?  300/101 jak pokazują u mnie trzy z czterech programów?

2. Zrobiłem sobie krótki  test w Furmarku  (w panelu NVIDII mam ustawioną ograniczoną liczbę klatek do chyba 90) i wyszło w podsumowaniu między innymi coś takiego:

GPU core: 1920 MHz, memory: 7000 MHz. W grach chyba też tak pokazuje.

W specyfikacji  karty jest :   Efektywne taktowanie pamięci  14000 MHz Taktowanie rdzenia  1365 MHz (1785 MHz w trybie Boost) Dane z X-kom.

Skąd u mnie te 1920 Mhz?  Coś sobie źle interpretuje?  Te 1785 na rdzeniu to nie jest taki stały nieprzekraczalny max?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
21 minut temu, Flik napisał:

Chodzi mi o to, że AIDA pokazuje takty w spoczynku 300 Mhz GPU/101 Mhz Memory, MSI Afterburner 300 GPU/405 Memory, a GPU-Z to samo co AIDA.  HW INFO także.Czemu MSI Afterburner lekko zawyża takty pamięci?  Wiem-czepiam się pewnie niepotrzebnie.🙂

Czemu tak?  Jakie powinny być taktowania tej karty w spoczynku?  Nie mogę dokopać się do tej informacji?  300/101 jak pokazują u mnie trzy z czterech programów?

Sprawdź podczas grania, też będzie pokazywać inaczej.

Potem pomyśl, porównaj wartości i wyciągnij wnioski ;)

Edytowane przez IceMan75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ok. a drugie pytanko, które dopisałem nieco później?

EDIT:  Te 1920 Mhz to są rdzenie CUDA, już do tego doszedłem. Po prostu za pierwszym razem nie rzucił mi się ten dopisek w oczy. Teraz go dostrzegłem.🙂

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Flik napisał:

W specyfikacji  karty jest :   Efektywne taktowanie pamięci  14000 MHz Taktowanie rdzenia  1365 MHz (1785 MHz w trybie Boost) Dane z X-kom.

Skąd u mnie te 1920 Mhz?  Coś sobie źle interpretuje?  Te 1785 na rdzeniu to nie jest taki stały nieprzekraczalny max?

Zartujesz? tyle czasu jesteś na forum i nie zauważyłeś że pudełkowy max boost nie ma nigdy nic wspólnego z realnym :>:) ten zależy od wielu czynników, temperatura gpu, pl limit, temperatura sekcji, te 1785 to jest podane minimum co producent gwarantuje w krytycznych warunkach i normalnie jest zazwyczaj 150-200mhz więcej nawet na auto bez uv i zabawy z suwakiem pl limit jeżeli masz dobra wentylacje w obudowie i trzymasz kartę dosyć chłodną.

PS na taktowania w furmanie nie patrz bo tam to całkiem co innego się dzieje.

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiedziałem o tym. Wydawało mi się, ze to max co może dać z siebie ta  karta.  Nie wiedziałem, ze grafiki potrafią wyjść poza swoją specyfikacje.  Możę na forum długo, ale w giercowaniu jestem świeżynką.

Dzięki za  wyjaśnienia.🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co najmniej od serii 1000 tak jest.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dużo wcześniej jest tak też taki parametr jak max boost, który nie jest podawany. Z generacji na generacja zakres boost do max boost był coraz szerszy.

W Ampere to już parodia jest nawet jak karta gotuje się na 90stopniach nadal ma taktowania wyżej boosta na papierze dlatego niespecjalnie należy zwracać uwagę na taktowania podawane przez producenta.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jeszcze jedno pytanko:   Czy tandem I5 10400 + RTX 2060 poradziłby sobie w rozdzielczości  2560 x 1440 przy powiedzmy dość umiarkowanym graniu?  Jaka karta minimum do tej rozdziałki dla troszkę więcej

niż niedzielnego gracza (ale tylko troszkę więcej🙂?  Nada się ta RTX 2060?

Nie wiedziałem gdzie zapytać.🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3 sekundy, 2060 1440p z ryzenem 3600, więc to samo co twoje 10400

jeśli pytasz, bo ciągle się wahasz nad monitorem, to powiem tak, też miałem monitor fullhd, też 2tyg temu zmieniałem, wydawało mi się że fullhd 23-24 znowu mi wystarczy. Nie, nie wystarczy...

Nie rób tego błędu, kartę kiedyś wymienisz, sprzedać używkę, kupić nową żaden problem, a z monitorem już nie takie hop siup

Weź pod uwagę 27 2K 144/165/180 , miejsce wygospodarujesz, to nie jest duży monitor. masz 14dniowy zwrot jak nie podpasuje :)   

tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

W tym momencie miejsca niestety nie wygospodaruje. Mam niewielkie stanowisko, siedzę jakieś 50 cm (w porywach) od przodu monitora, nie jestem napalonym graczem. Wydaje mi się, ze

te 24 cale to w tej  chwili będzie na styk.

Nie chce wydawać na monitor więcej niż 1000 zł w sytuacji gdy gry nie są priorytetem.

Byłem w zasadzie zdecydowany na tego Gigabyte G24F, ale dziś wpadł mi w oko  Acer Nitro VG240YUBMIIPX. Tyle, ze w zasadzie jego jedynym atutem jest rozdzielczość i chyba nic poza tym.  Gdyby miał stopę taką jak ten Gigabyte (w sensie niewielką), to może i bym się nie zastanawiał.

Najchętniej to kupiłbym monitor tzw uniwersalny, ale coś takiego chyba nie istnieje

Godzinę temu, mimuszek napisał:

Weź pod uwagę 27 2K 144/165/180. 

Czemu nie 24 2K (2560 x 1440).  Jak wypada obraz  24 2K  vs 272K (zwykłe czytanie neta, filmy, gry itp...), przy odległości od monitora powiedzmy 50-70cm? Wydaje mi się, ze przy 27

calach będe się tylko męczył z tym.

Wiem, ze  nie ten topic, ale tylko tu mi ktoś odpowiada na moje wątpliwości.🙂

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

27" z takiej odległości jeszcze ogarniesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, Flik napisał:

W tym momencie miejsca niestety nie wygospodaruje. Mam niewielkie stanowisko, siedzę jakieś 50 cm (w porywach) od przodu monitora, nie jestem napalonym graczem. Wydaje mi się, ze

te 24 cale to w tej  chwili będzie na styk.

Nie chce wydawać na monitor więcej niż 1000 zł w sytuacji gdy gry nie są priorytetem.

Byłem w zasadzie zdecydowany na tego Gigabyte G24F, ale dziś wpadł mi w oko  Acer Nitro VG240YUBMIIPX. Tyle, ze w zasadzie jego jedynym atutem jest rozdzielczość i chyba nic poza tym.  Gdyby miał stopę taką jak ten Gigabyte (w sensie niewielką), to może i bym się nie zastanawiał.

Najchętniej to kupiłbym monitor tzw uniwersalny, ale coś takiego chyba nie istnieje

Czemu nie 24 2K (2560 x 1440).  Jak wypada obraz  24 2K  vs 272K (zwykłe czytanie neta, filmy, gry itp...), przy odległości od monitora powiedzmy 50-70cm? Wydaje mi się, ze przy 27

calach będe się tylko męczył z tym.

Wiem, ze  nie ten topic, ale tylko tu mi ktoś odpowiada na moje wątpliwości.🙂

Jak będziesz mieć 27 cali 1440p to już nie spojrzysz nigdy na 24 całe w tym fhd ;)  A 24 cale 1440p sobie wybij z głowy. 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Phoenixsuple 

30 minut temu, Phoenixsuple napisał:

A 24 cale 1440p sobie wybij z głowy. 

Mógłbyś krótko wyjaśnić z jakiego powodu?  Przez chwile myślałem o 24/1440p. 

Jeszcze raz:  nie mam miejsca na 27 calowy monitor i to się w najbliższej przyszłości nie zmieni.🙂

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
25 minut temu, Flik napisał:

@Phoenixsuple 

Mógłbyś krótko wyjaśnić z jakiego powodu?  Przez chwile myślałem o 24/1440p. 

Jeszcze raz:  nie mam miejsca na 27 calowy monitor i to się w najbliższej przyszłości nie zmieni.🙂

Wybór monitorów o takich parametrach jest beznadziejny bo mało kto wgl to kupuje i rynek nie istnieje, a wybór jest kiepski plus ceny wysokie w stosunki do tego co oferują 27 cali monitroy.  Pisałeś ze masz 50-70cm miejsca wiec wystarczy. No ale jak twierdzisz ze miejsca nie ma to temat można zamknąć bo wybór jest oczywisty. 

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze, szkoda ciągnąć tę dyskusję w temacie o karcie, ale tylko tu mi odpowiadacie.

Te 50-70 cm to tak trochę wziąłem z sufitu i miałem na myśli odległość obecnego monitora od oczu. Po zmierzeniu jest to dokładnie 57 cm. Wymiary biurka to 110 cm szer/55 cm głębokość Do tego 1/4 powierzchni zajmuje drukarka (ostatecznie mogę przenieść na podłogę). Styknie? Nie wyobrażam sobie u mnie 27 cali na tak małej powierzchni.

Mam obecnie coś 22 cali i zastanawiam się, czy 24 nie będzie za duże.

Monitory teraz mają sporych rozmiarów stopę. Tego też się boje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, Flik napisał:

Mam obecnie coś 22 cali i zastanawiam się, czy 24 nie będzie za duże.

Monitory teraz mają sporych rozmiarów stopę. Tego też się boje.

Mam 32 cale, stopka średnicy 20cm. Żebym się zastanawiał czy 2 cale więcej to nie za dużo, to chyba musiałbym mieszkać w boksie 2m na 1m.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Flik masz 14dniowy zwrot, zdążysz potestować, okaże się za duży, oddasz, kupisz mniejszy

nie wiem ile chcesz, możesz przeznaczyć, do 1500zł 27GP850 cud, miód i orzeszki

do 1200 HP X27Q  

poczytaj np tu :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest drugi problem. Nie wydam na szkiełko powyżej 1000 zł (po prostu to jest max i już). W tej cenie np znalazłem 27 calową wersję tego Gigabyte, o którym tyle ostatnio pisze, ale on ma  FHD i to znów mija się z celem. 1440p są raczej poza moim zasięgiem.

Jakoś nie jestem jednak przekonany do tego pomysłu by porywać się na 27 cali.

Ale off top zrobiłem.🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do 1440p warto czy szybszego zapiąć niż rtx2060. 

Ja miałem biurko 120x60 z ekranem 34"UWQHD. Było spoko ale stopa ekranu gniotła podkładkę. Klawiatura TKL też ledwo się mieściła. 70cm blat to minimum do komfortu. 140-160cm to minimum do tego aby na blacie upchalo się coś więcej niż peryferia z ekranem. Na 120cm drukarka czy obudowa na blacie to tragedia i marnowanie skrawka przestrzeni.

Na upartego najprościej i najtaniej jest kupić nowy większy blat i położyć na stary 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Minciu napisał:

140-160cm to minimum do tego aby na blacie upchalo się coś więcej niż peryferia z ekranem. Na 120cm drukarka czy obudowa na blacie to tragedia i marnowanie skrawka przestrzeni.

Myślę, ze na tym można zakończyć tę dyskusję. Zostaje przy 24 calach. Przepraszam za offtop.🙂

Wróćmy do rozmowy o kartach graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile wyciąga sie mhz na rtx 2070s przy PL150 wat?

• Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi