Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mati345456

RX 570 czy GTX 970 do G4560?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, planuję wymianę mojej obecnie używanej karty: MSI GTX 750 2GB.

Do wydania mam około 700 zł. Za tą cenę mogę dostać GTX 970 z niedługą gwarancją lub nowego RX 570, za którego zapłacę nawet troszkę mniej (na firmę).

Procesor jaki posiadam to G4560, jest on dość wydajny, ale nie wiem, czy nie będzie problemu z narzutem.

Wiem, że karty od AMD mają większy narzut na procesor i w niektórych grach może mieć to jakieś znaczenie, ale już w tych nowszych grach z DX12, RX 570 sprawuje się lepiej.

 

Ostatecznie proszę o doradzenie mi, którą z tych kart warto wybrać do mojego zestawu z G4560 - RX 570 czy GTX 970? A może przy tym procesorze nie warto pakować się w te karty i kupić 1050ti? :D

 

Mój zestaw:

Monitor LG 1600x900 (możliwe, że w przyszłości wymienię na 1080p)

Pentium G4560 + HE924

GTX 750

G.skill 8GB DDR4

MSI B150M PRO-VDH

SPC vero l1 500W

Zalman z3 Plus

Seagate 1,5 TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc RX 570 nie polecacie?

Możesz kupić, ale procesor nie powala. 250zł CPU i 900zł za grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do budżetowego zestawu jaki chciałem złożyć g4560 jest numerem 1, tylko teraz nie wiem jaką kartę dokupić. Część osób polecało wcześniej RX 470, czyli prawie to samo co RX 570, ale nie wiem czy warto iść w to AMD do tego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, właściwie to 1050 Ti jest idealny, GTX 970 jest już nieco na wyrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i3 4170 i w grach typowo procesorowych były spore spadki z GTX 1060 6gb wiec nawet nie chce myśleć co by było z RX dzisiaj zamontowałem i7 4790k w żadnej grze mi nie spada poniżej 60fps nie zależnie co się dzieje na ekranie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=%23&ved=0ahUKEwiTh8Otj-bTAhUI1iwKHXMOBBsQxa8BCBwwAA&usg=AFQjCNF1sHlk2z9QIx28jtvfnGP_UlkifA&sig2=ilwfZbQfwd-GRKdahJz6Lw

Z tego testu wynika , że nawet przy minimalnie szybszej i3 6100 RX dostałby w dupę od GTX-a , różnica wielka nie jest . Mimo tego , że RX jest minimalnie słabszy to ja bym celował właśnie w niego jak możesz go dostać nawet w mniejszej cenie , ale wersję 8GB Vram , 4GB nie jest w ogóle przyszłościowe , już teraz niektóre gry się duszą właśnie przez Vram, a i za RX przemawia dłuższa gwarancja , co dla mnie by zdyskwalifikowali GTX-a , jak masz zamiar kupić kartę na dobre parę lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 8gb raczej nie pójdę gdyż nie pozwala na to budżet, jak i sam procesor.

Myślę wciąz nad: gtx 970, rx 570 4gb, gtx 1050 ti 4gb.

 

GTX 1060 3gb wydaje się być atrakcyjna, ale odrzucam ją ze względu na zbyt małą ilość RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak budżet nie pozawala to bierz GTX-a 1050ti od zotaca , jak karta na lata to te 5 lat gwarancji po rejestracji się przyda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wydajność z 1050 ti będzie taka sama lub bliska wydajności tego zestawu z RX 570?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od gry będzie szybszy lub wolniejszy. Sprawdź testy na yt w konkretnych grach w te co grasz lub zamierzasz i będziesz wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gier to nie mam żadnych konkretnych typów, gram raczej w te nowsze, że tak powiem "dobre" gry typu Wiedźmin 3, Doom, Gta V, ME andromeda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnosc.png

Zazwyczaj GTX1050TI jest sporoooo słabszy.

 

Ta tabelka nie mówi mi zbyt dużo, szczególnie, że prawdopodobnie jest to benchmark z jakimś lepszym CPU :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnosc.png

Zazwyczaj GTX1050TI jest sporoooo słabszy.

No z i7 6700k @ 4.7 GHz jest, ale czy z G4560 już nie bardzo.

Battlefield 1:

1050 Ti Ultra ->

RX 480 Ultra ->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z i7 6700k @ 4.7 GHz jest, ale czy z G4560 też będzie?

W grach DX12 Nvidia i pentium klęknie, w grach DX11 z pentiumem klęknie AMD. Proste i logiczne.

 

Pentium klęknie w wielu nowych grach :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sporo benchmarków na YT i nie tylko dla tych kart właśnie z g4560, ale strasznie te benchmarki się od siebie różnią, na jednym filmie widzę że zestaw w BF1 na ultra osiąga stałe 60 fps, po czym w innym filmie widzę ten sam zestaw w BF1 na ustawieniach średnio wysokich, a FPS latają od 30 do 60 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oglądaj gameplay'e, nie benchmarki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sporo benchmarków na YT i nie tylko dla tych kart właśnie z g4560, ale strasznie te benchmarki się od siebie różnią, na jednym filmie widzę że zestaw w BF1 na ultra osiąga stałe 60 fps, po czym w innym filmie widzę ten sam zestaw w BF1 na ustawieniach średnio wysokich, a FPS latają od 30 do 60 :P

Ta i jeszcze podczas testów z tej maszyny szedł stream na YT :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, kolejna nieścisłość :D

 

Chyba jednak mimo wszystko zdecyduje się na GTX 1050 ti, chyba, że trafię na gtx 970 w dobrej cenie. Połączenie G4560 + RX 570 wydaje się troche nie stabilne i faktycznie mój procek może sobie nie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...