Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby sobie zafundować Vegę z turbinką, to już naprawdę trzeba być masochistą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby sobie zafundować Vegę z turbinką, to już naprawdę trzeba być masochistą :E

Jak się zrobi mocne UV,to będzie w miarę znośnie.

Fakt,Vega 64 potrzebuje naprawdę mocnego zasilacza(650W minimum)

 

A chłodzenie z turbinką można zawsze zmienić na Morpehusa :E

 

Zmieńcie owocowy na morele

Sadowniczy sklep :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1100 zł kupisz GTX 1660 SUPER i masz niewiele niższą wydajność oraz dobrą kulturę pracy bez żadnych zabaw w UV. Jeszcze do tysiaka Vegę w dobrym wydaniu bym rozważył, powyżej to kompletny bezsens na dzień dzisiejszy. Bo referenty RX 5700 też nie są dużo droższe od tego wynalazku z outletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do tysiaka Vegę w dobrym wydaniu bym rozważył,

Do tysiaka to chodzą Vegi z turbinką.Niereferenty to już ponad tysiak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie piszę, po ile chodzą. Ja piszę, do jakich pieniędzy Vega ma sens w porównaniu do nowszych generacji o dużo lepszym stosunku wydajności na wat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1100 zł kupisz GTX 1660 SUPER i masz niewiele niższą wydajność

 

niewiele niższą wydajność od vegi 64 to ma gtx 1080 a 1660 super to do obu daleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to co napisałem pasuje do Vegi 56, nie 64. Ale jak najbardziej podtrzymuję zdanie, że turbinka za 1,3k to kiepski interes. A 1080-tka jest na ogół szybsza od Vegi, nie wolniejsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W owocowym outlecie Vega 64 Air Boost od MSI za 1260 zł, z pełną gwarancją : https://www.owocowy....omponent=outlet

( Zmieńcie owocowy na morele ). Od dłuższego czasu noszę się ze zmianą grafiki, ale serio obawiam się że ta Vega pokona mój zasilacz :E

 

No Ci powiem, że mi raz ostatnio wbiło na watomierzu 502W w Wieśku 3. Chociaż zdecydowaną większość czasu idzie na 460-470W. No raz tam jakoś 490W pokazało też. Mam w ogóle wrażenie, że latem mniej to wszystko ciągnęło, mimo, że temperatury były przecież wyższe, tzn otoczenie. Bo właściwie podzespoły tak samo się utrzymują - pewnie ze względu na LC.

 

BTW puściłem zestaw karta + blok za 1450 z wysyłką. Jeszcze mi grzeje w nogi, ale poniedziałek / wtorek musiałbym już rozebrać. Się wymieni płyn przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zacząłem czytać o kartach graficznych i napaliłem się strasznie na Vege 56 od Sapphire.

Ale ceny gdziekolwiek nie patrze poszybowały w górę - za 1200 szło w Polsce kupić jakieś 6 miesięcy temu a teraz za 1700 używki chodzą :/.

 

Ma ktoś propozycje alternatywną w zasięgu do 1200zł? (AMD preferowany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD ma dziurę w ofercie 800-1400zł. Nic tam ciekawego nie mają. RX 590 śmiech, Vega teraz też. Najtaniej sensownie to stary Polaris pod postacią rx570/580, później dopiero RX5700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zacząłem czytać o kartach graficznych i napaliłem się strasznie na Vege 56 od Sapphire.

Ale ceny gdziekolwiek nie patrze poszybowały w górę - za 1200 szło w Polsce kupić jakieś 6 miesięcy temu a teraz za 1700 używki chodzą :/.

 

Ma ktoś propozycje alternatywną w zasięgu do 1200zł? (AMD preferowany)

Używki Vegi za 1700? No dajże spokój - za 1550 zł masz ref 5700, a bywały na promkach po 1450. Outletowe też po tyle szły.

 

Nowe to se mogą być po 2000 nawet, jak nikt na to nawet nie spojrzy.

 

Ma w zakończonych obserwowanych Veegi 56 które szły po 900-1200. Cena zależy od GW i modelu - za 900 szedł referent, za 1200 Nitro+. Ale 64 w ogóle stoją i nikt nie kupuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 64 w ogóle stoją i nikt nie kupuje.

64 stoją i nikt nie kupuje,bo są bardzo ciepłe,bardzo prądożerne oraz mają niewiele większą wydajność od 56,gdzie Navi jest jeszcze lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64 stoją i nikt nie kupuje,bo są bardzo ciepłe,bardzo prądożerne oraz mają niewiele większą wydajność od 56,gdzie Navi jest jeszcze lepsze.

Lub kupujesz V56 z dual BIOS, używasz biosu V64 i masz w sumie to samo za sporo mniej. Do tego na BIOSie V64 robisz UV i bajladno.

 

PS: CoD:MW i RDR2 pokazuje jak jednak Vega starzeje się lepiej od Pascali. Vega 56 goni 1080 - gdzie przegrywała z 1070Ti

 

Wczoraj zacząłem czytać o kartach graficznych i napaliłem się strasznie na Vege 56 od Sapphire.

Ale ceny gdziekolwiek nie patrze poszybowały w górę - za 1200 szło w Polsce kupić jakieś 6 miesięcy temu a teraz za 1700 używki chodzą :/.

 

Ma ktoś propozycje alternatywną w zasięgu do 1200zł? (AMD preferowany)

Jak chcesz, za 1000 zł sprzedam Ci Vege 56 Pulse z Biosem Vegi 64 :E Bez gwarancji, ale za to z ustawieniami WattMana aby karta była cichsza i nie wcinała prądu. Sam chętnie bym kupił RX 5700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Radeon Image Sharpening", został wycofany z "Veg"?

czy jest dostępny na sterach 19.11.1?

ktoś wie coś na ten temat?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub kupujesz V56 z dual BIOS, używasz biosu V64 i masz w sumie to samo za sporo mniej. Do tego na BIOSie V64 robisz UV i bajladno.

 

PS: CoD:MW i RDR2 pokazuje jak jednak Vega starzeje się lepiej od Pascali. Vega 56 goni 1080 - gdzie przegrywała z 1070Ti

 

 

Jak chcesz, za 1000 zł sprzedam Ci Vege 56 Pulse z Biosem Vegi 64 :E Bez gwarancji, ale za to z ustawieniami WattMana aby karta była cichsza i nie wcinała prądu. Sam chętnie bym kupił RX 5700

 

Możesz pokazać screena jakie masz ustawienia?

 

Vega 56 z biosem od 64 nie jest wcale takim złym wyborem obecnie. Karta naprawdę sporo zyskała od premiery i w tej chwili spokojnie walczy z GTX 1080 i RTX 2060 będąc czasami blisko wydajnościowo RTX 2060 Super. Gdyby tylko w mojej tak nie gotował się VRM to byłbym przeszczęśliwy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pokazać screena jakie masz ustawienia?

 

Vega 56 z biosem od 64 nie jest wcale takim złym wyborem obecnie. Karta naprawdę sporo zyskała od premiery i w tej chwili spokojnie walczy z GTX 1080 i RTX 2060 będąc czasami blisko wydajnościowo RTX 2060 Super. Gdyby tylko w mojej tak nie gotował się VRM to byłbym przeszczęśliwy :E

Ależ proszę:

https://ibb.co/y41j0Qr

[nie umiem wstawiać screenów tutaj, jestem kretynem, wybacz, dlatego link :E ]

 

PS: Sharpening jest w driverach z listopada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up - prawy klik na wyświetlonym obrazku, kopiuj adres obrazu, otwierasz "wstaw obrazek" z menu postu, wklejasz link, voila

vega-64.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub kupujesz V56 z dual BIOS, używasz biosu V64 i masz w sumie to samo za sporo mniej. Do tego na BIOSie V64 robisz UV i bajladno.

Chyba tylko niereferenty z Vega 56 miały dual bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko niereferenty z Vega 56 miały dual bios.

Mam vege 56 Nitro i mam dwa z tym że nie zrobię flasha na 64 xD

Edytowane przez Amci3K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko niereferenty z Vega 56 miały dual bios.

Referenty też miały dual biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym wgrać bios z V64 do mojej 56 ale ATIWinFlash wyrzuca komunikat "SubsystemIDs mismatch" ?! Próbowałem wszystkich dostępnych biosów V64 od mojego producenta karty i przy każdym to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na zajęciach ta wersja V56 ma bardzo krótkie PCB (i przy okazji ogromne chłodzenie). Musisz szukać karty z podobnym PCB a'la wersja Nano (która nota bene nigdy nie wyszła).

 

Jest pewna szansa,że ten zadziała, ale to trochę ryzykowne

https://www.techpowerup.com/vgabios/199111/199111

Jeśli masz dual biosa, możesz próbować.

 

Ależ proszę:

https://ibb.co/y41j0Qr

[nie umiem wstawiać screenów tutaj, jestem kretynem, wybacz, dlatego link :E ]

 

PS: Sharpening jest w driverach z listopada.

Piękna sztuka ci się trafiła. U mnie powyżej 1650 MHz wywala się nawet na 1,2V i chłodzenie wodne się marnuje... Próbowałem też biosu LC z 1,25V i jest podobnie plus dodatkowe ścinki (ponoć normalne z biosem Liquid Edition).

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba wgrać wersją konsolową ATIFlash i wymusić zignorowanie niezgodności, inaczej tak czy siak nie przejdzie z błędem jak wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien styknąć o ile nie będziesz podnosił limitu mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...