Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Red Dragon ma obecnie zaaplikowany bios Sapphire Vega 64 Nitro+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up - prawy klik na wyświetlonym obrazku, kopiuj adres obrazu, otwierasz "wstaw obrazek" z menu postu, wklejasz link, voila

vega-64.png

 

Ale złota sztuka. Nie ma szans by ją tak na stabilke ustawić u mnie :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu screen jest na 1000mV, na 950mV też działa :E

Taktowanie realne ok 1500mhz rdzenia i właśnie 950mhz HBM (Samsungi :) ) ale sprzedaje. Taktowanie ogranicza tylko limit mocy jaki mam wrzucony - również akustyczny.

 

Karta jak coś na sprzedaż ,po dwóch miesiącach mam kupca, jeśli mnie nie wystawi to on się będzie cieszyć :E

I tak - mój szafir ma PCB z Nano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1V, bo nie możesz ustawić vCore poniżej napięcia kontrolera pamięci.

Ergo, możesz tam wpisać 500mV, realnie i tak będzie =>1V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś jest mi wstanie powiedzieć z posiadaczy Vegi 64 ile jego karta pobiera prądu na power limit +50% w nowszych grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś jest mi wstanie powiedzieć z posiadaczy Vegi 64 ile jego karta pobiera prądu na power limit +50% w nowszych grach?

 

HWINFO64 pokazywał mi do 290W przy 1600/1100 1.1V (limit +50%) w Wieśku 3 (1440p 144Hz), ale na pewno było więcej bo watomierz regularnie pokazywał 470W AC, a procek nie jest w Wieśku 3 aż tak obciążany. Zegary wcale nie takie wysokie były bo egzemplarz mało wybitny.

 

Ktoś inni pisał tu, że na watomierzu miał blisko 600W po większym niż moje OC, chyba z prockiem 3600. Inna sprawa, że chyba na zasilaczu z Bronze (?) więc to też inaczej niż u mnie na Titanium.

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie? No a są zuchy co na 1700 1.2V jadądevil.gif A wiesz jak mi milutko ciepło w nogi było teraz jesienią, mmm, super sprawa (komp pod biurkiem).

 

Właśnie kupiłem mojemu chłopakowi do gwiazdkowego kompa RX 470 i w ramach sprawdzenia wrzuciłem do siebie na chwilę. Z XT po lekkim UV żre 290W, a z RX 470 @ fabryka 235W. A klatek 2 x mniej niż na XT. Ale do czego piję - Navi to jednak wydajna bestyjka, skoro wcina 290W vs 470W na V64, a klatek i tak zauważalnie wincyj. Szacu dla AMD, serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawili się bo proces niższy oraz arch bardziej dopracowana. Pascal był w 16nm a mniej prądu żarł od Vegi, więc proces tez nie jest głównym wyznacznikiem poboru energii a architektura.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, czy dożyje momentu, aż AMd doda dla Vegi obiecane wsparcie 4K w Netfliksie :heu:

 

I kupiec wolał 1070 :(

Także jakby ktoś chciał to karta może być jego :E

Brałbym gdyby było referencyjne PCB. Sprowadzanie kolejnego bloku wodnego z Chin mi się jednak nie widzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, czy dożyje momentu, aż AMd doda dla Vegi obiecane wsparcie 4K w Netfliksie :heu:

 

 

Brałbym gdyby było referencyjne PCB. Sprowadzanie kolejnego bloku wodnego z Chin mi się jednak nie widzi :E

Kartę sprzedałem :) Czekam teraz na 5500XT i jego testy, jeśli to nie to do stycznia na 5600XT. Zobaczymy. Przygoda super z Vegą, szkoda że nie miałem kasy na kupno jej wcześniej i oglądaniu jak się rozwija. AMD jednak stawia na Navi i osobiście radzę pozbyć się karty, póki jeszcze jest trochę warta - w 2020 za 700zł bedzie problem sprzedać jednak już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

Kartę sprzedałem :) Czekam teraz na 5500XT i jego testy, jeśli to nie to do stycznia na 5600XT. Zobaczymy. Przygoda super z Vegą, szkoda że nie miałem kasy na kupno jej wcześniej i oglądaniu jak się rozwija. AMD jednak stawia na Navi i osobiście radzę pozbyć się karty, póki jeszcze jest trochę warta - w 2020 za 700zł bedzie problem sprzedać jednak już.

moze i masz rację ale ja postoje, nie kupie nic podobnie wydajnego za porównywalne pieniądze, a z poboru energii jestem zadowolony bo mam nie najgorszą sztuke, która po undervoltingu nie bierze wiecej niz pascal z tego segmentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrenaline 2020, co oni wypuścili za szit, od wczoraj co jakiś czas bsod, pomogło zainstalowanie tych driverów w trybie awaryjnym, ale dziś to samo. Nie polecam narazie tego instalować na vedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrenaline 2020, co oni wypuścili za szit, od wczoraj co jakiś czas bsod, pomogło zainstalowanie tych driverów w trybie awaryjnym, ale dziś to samo. Nie polecam narazie tego instalować na vedze.

 

na siódemce działa bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A być może, ja na najnowszej wersji 10, kiedyś już raz tak było kilka miesięcy temu to zaraz updejt dali i było ok, ale no...po co wypuszczają toto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

to nie musi byc perfidna wina sterownikow do vegi, nvidia miewa takie same i gorsze wsypy. Problemem moze byc zestawienie pewnych komponentów razem. Poprawki wyjda szybko, zaraz jak ludki od sterownikow sie o tym dowiedza, po to sa crash reports itp.

Niestety, nie ma mozliwosci wyprobowania wszystkich kombinacji komponentow bo sterowniki nie wyszłyby nigdy : rozne cpu, rozne pamięci, rozne karty, plyty glowne, biosy, pozostalosci po starych sterownikach i caly czas pojawiaja sie nowe. Amd czy nvidia nie ma takiego komfortu jak no. apple, ktore moze pozwolić sobie na sprawdzenie tylko z gory ustalonych kombinacji,a i im przeciez zdarzaja sie wpadki.

Edytowane przez DarekGLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza wersja sterowników z wczoraj naprawiła ten problem, przynajmniej u mnie, teraz wszystko gra i buczy. Polecam stestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie mam Vegę 64 Asus Strix OC, ale widzę że w niektóych grach zasilacz mi wywala, chodzi o dwie gry jak narazie Metro Exodus, i NFS Heat, co może być powodem aż tak kosi zasilacz ? po dosłownie 5 minut gry a mam markowy 650W High End Enermax ponad 10 lat. Teraz zastanawiam się nad Seasonic 850W.

Edytowane przez XATRIX007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe,że już wiekowy zasilacz o sobie daje znać.

Karta jest na UV rdzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

co to znaczy UV rdzenia ?, teoretycznie ten zasilacz powinien dać rady w grach, w Shadow tomb radier nie ma problemów, ale to zależy już od gry chyba.

Edytowane przez XATRIX007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób się to objawia? Po prostu obraz znika, komputer się resetuje czy jeszcze inaczej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2020 o 08:11, Radio_Tirana napisał:

W jaki sposób się to objawia? Po prostu obraz znika, komputer się resetuje czy jeszcze inaczej? 

Objawy są takie że komputer się wyłacza i zasilacz pika takimi przerywanymi sygnałami. Widocznie zależy od gry i obciążenia GPU, Metro exodus akurat potrafi upalać zasilacze, ale miałem niedawno RTX 2080 Super i takie problemy nie występowały, tylko chyba Vega 64 bierze więcej prądu niż RTX 2080.

Edytowane przez XATRIX007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zmieniłbym GPU, wydajność jak GTX 1080, a pobór mocy jak 1080 SLI. Nie opłaca się trzymać tego GPU. Prąd nie jest drogi, ale jak masz wymieniać zasilacz to taniej wyjdzie zmiana GPU i do tego zaoszczędzisz na prądzie dzięki karcie z rozsądnym poborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...