Skocz do zawartości
maslak

Wiedźmin - serial

Rekomendowane odpowiedzi

To nie Geralt, tylko Lambert 50 lat później :) Sam się naciąłem na tego Geralta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie może się dobrze skończyć :D

Zaraz ruszają castingi.

Patrząc na ostatnią passę Netfliksa, to dosłownie można być pełnym obaw. Idą przeraźliwie w ilość, ale w parze z nią nie idzie niestety jakość. W filmach wręcz szorują samo dno...

Grupa scenarzystów za przeproszeniem nic nie urywa... podoba mi się podejście do tematu twórczyni, zaangażowanie (przynajmniej w teorii), ale to może być za mało, ważniejsze są umiejętności, a zerkając na ich dotychczasowe dokonania, trudno patrzeć na projekt pozytywnym okiem... Sceptycyzm wskazany.

Bardzo bym chciał, żeby serial wypadł dobrze, ale mam wątpliwości. Jeszcze poczekam na ujawnienie obsady, ale z drugiej strony, obsada też niczego nie gwarantuje. Ech, ile bym dał, gdyby serial robiony był pod skrzydłami HBO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy może być gorzej niż polska adaptacja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Może być gorzej.

Drętwe dialogi + budżetowe wykonanie (a wiedźmin nie ma dużego budżetu) i pewnie serial zakończy się po 2 sezonach.

Jest dużo filmów fantasy kiepskiej jakości. Dungeon siege, bloodrayne (biorę pod uwagę ze względu na sceny machania ostrzami) czy nowy król Artur który miał bardzo duży budżet ale film wyszedł kiepski.

Dla mnie netflix oznacza tragiczne efekty.

 

Pierwszy serial o wiedźminie miał jakąś taką swojskość. Może ze względu na dialogi. Dawno nie oglądałem.

Jak zamerykanizują ci wiedźmina (czyli uproszczą na potrzebny tamtego odbiorcy) to nic nie zostanie z klimatu. A historyjka okaże się poszukiwaniem swojej dawnej miłości Jenefer.

 

Lauren S. Hissrich podkreśliła, że Wiedźmin od Netflix nie będzie Wiedźminem od Sapkowskiego.
Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell
Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ktoś liczył, że przedstawią słowiańskie klimaty i nasze krajobrazy? Toż to "dzieło" dla hamburgerów. Musi być lekkie, musi być dużo pukania, walk i krwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ktoś liczył, że przedstawią słowiańskie klimaty i nasze krajobrazy?

Przedstawią, serial będzie kręcony w Europie Wschodniej.

 

Toż to "dzieło" dla hamburgerów. Musi być lekkie, musi być dużo pukania, walk i krwi.

Nie musi. Jest dużo popularnych seriali, które lekkie nie są (Netflix to przecież House of Cards, Mindhunter, Dark, The Crown, Black Mirror), a dla hamburgerów Wiedźmin to głównie gra, targetu zawieść nie mogą, bo skończy się klapą.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawią, serial będzie kręcony w Europie Wschodniej.

 

 

Nie musi. Jest dużo popularnych seriali, które lekkie nie są (Netflix to przecież House of Cards, Mindhunter, Dark, The Crown, Black Mirror), a dla hamburgerów Wiedźmin to głównie gra, targetu zawieść nie mogą, bo skończy się klapą.

Co nie znaczy, że nie mogą go trochę przerobić na potrzeby Zachodu. Wiesz doskonale, że w uniwersum Wiedźmina nie ma czarnych. Coś mi się zdaje, że Jaskier może pójść pod modyfikację koloru skóry znając ich standardy. Do tego z kogoś zrobią geja. Mam Netflixa od dawna, oglądam ich seriale i wiem, że pewne "standardy" muszą pojawiać się w ich serialach.

 

Cavill, jakby go dobrze ucharakteryzowali wydawałby się OK. Muskulaturę ma odpowiednią do tej roli. Żeby nie grali jakiegoś chłystka pokroju Żebrowskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy, że nie mogą go trochę przerobić na potrzeby Zachodu. Wiesz doskonale, że w uniwersum Wiedźmina nie ma czarnych. Coś mi się zdaje, że Jaskier może pójść pod modyfikację koloru skóry znając ich standardy. Do tego z kogoś zrobią geja. Mam Netflixa od dawna, oglądam ich seriale i wiem, że pewne "standardy" muszą pojawiać się w ich serialach.

W której adaptacji od Netflixa przerobili białego na murzyna lub dodali wątki gejowskie?

 

A w takim Mindhunter, The Crown czy Dark to murzyna nawet w epizodzie nie uświadczysz.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogo?

 

Ania, nie Anna to nie jest produkcja Netflixa, tak swoją drogą.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam, ale rzuciłem okiem co tam na necie piszą. Nauczyciel, znaczy Pan Phillips? Pono jest w sekretnym związku z uczennicą. A ten afroamerykanin to postać stworzona na potrzeby serialu i w Ameryce XX wieku nie jest nikim niezwykłym.

 

Update: przypominam też, że w Wieśku 3 spotykamy geja jeszcze w prologu. W razie czego, CDPR uprzedziło Netflixa.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szoku jestem. Dużym. Dali do pieca.

 

Nie regulujmy odbiorników, to nie żart.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo czy się cieszyć czy nie. Filmów z Cavillem dużo nie widziałem, to co widziałem nie pomaga w określeniu jak się sprawdzi w tej roli. Nie wiem, muszę to zobaczyć na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie jak Vulc, chociaż patrząc na wycieki castingów, może lepiej, że tak się stało. :D

Jeszcze niech zakontraktują Marka Hamilla w roli Vesemira, aktor też wyraził chęć i by się nadawał, i to bardzo.

Mam nadzieję, że Netflix na tym nie spocznie i zatrudni więcej znanych nazwisk, a nie tylko do roli Geralta. Ech, ciągle myślę o Evie Green w roli Yen.

 

Z Cavillem widziałem kilka filmów, ale takie, na podstawie których trudno wyciągnąć wnioski, czy to dobry wybór, czy zły. Jest na pewno potencjał.

Z ciekawości przejrzałem, w czym grał, i nawet nie rozpoznałem, że to on występował w Dynastii Tudorów. :)

 

Mikkelsen grał w Hannibalu, o prawdopodobnie jeszcze mniejszym budżecie niż Wiedźmin... więc jego zatrudnienie wcale nie było niemożliwe... większym problemem byłoby wciśniecie go w terminarz. Tylko tak naprawdę nie wiadomo, w jaki wiek celowali autorzy serialu i może chcieli młodszego. No i kluczowa kwestia, czy sam aktor chciałby zagrać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sama waga nazwiska przerosła wszelkie oczekiwania. Mikkelsen czy Waldau wydawali się być marzeniami ściętej głowy, a tu sam Superman. To też bardzo dobra forma promocji serialu.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, niezależnie od tego jak się sprawdzi (czy w ogóle sprawdzi?), to jest obecnie aktor dużego formatu. Talentem nie ocieka, ale odmówić mu go nie można. Obejrzę jeszcze kilka filmów z jego udziałem, poszerzając w ten sposób perspektywę.

Ech, ciągle myślę o Evie Green w roli Yen.

Zgarnęli Cavilla, kto wie, kto wie. :E Chyba, że oficjalnie odmawiała/okazywała brak zainteresowania, o czym nie wiem.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Plusem jest to ze Cavill bardzo lubi książki o Wieśku oraz samą grę. O ile nie kłamie :) Ale raczej po co by miał to robić? To może go podbudować podczas wcielania się w Geralta. Według mnie gorzej może wypaśc osoba która nie zna w ogóle tej postaci oraz uniwersum Wiedźmina.

 

A Triss mogłaby zagrać Amy Adams https://78.media.tumblr.com/dcabec8ade63bf0b4f1e80f4ccdc56b8/tumblr_nb4l1nLRGE1qbz7kjo4_500.png

 

Ucharakteryzuja ją by i pasowałaby idealnie.

 

A Ciri mogłaby zagrać ta aktorka --> https://pbs.twimg.com/media/Cgt3ZV_WwAE_MS-.jpg:large

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mikkelsen grał w Hannibalu, o prawdopodobnie jeszcze mniejszym budżecie niż Wiedźmin... więc jego zatrudnienie wcale nie było niemożliwe... większym problemem byłoby wciśniecie go w terminarz. Tylko tak naprawdę nie wiadomo, w jaki wiek celowali autorzy serialu i może chcieli młodszego. No i kluczowa kwestia, czy sam aktor chciałby zagrać...

 

Zakładając, że planują osiem sezonów (no bo pewnie zakładają sukces i ciągnięcie tego dalej po pierwszym sezonie), to w finalnej serii skończyliby z ponad sześćdziesięcioletnim aktorem w roli niezwykle sprawnego mutanta ciachającego mieczem potwory. To po prostu niewykonalne. Albo byłby to koszmar dublersko-komputerowy, albo montażowy, jak w słynnej scenie skoku Liama Neesona przez płot (

). 35 Cavilla to chyba naprawdę maksimum, na co mogli sobie pozwolić.

 

I ja się cieszę z tego angażu. Dobry aktor, a po Supermanach potrzebuje podobnej popkulturowej roli, w której tym razem miałby szansę pokazać, że jednak potrafi grać. Scenariusze tamtych filmów mu na to nie pozwalały, oby tu było lepiej.

Edytowane przez Shagwest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak oto H. Cavill wcieli się w drugą uwielbianą przeze mnie postać :)

 

Podobnie jak przedmówcy, marzę jeszcze tylko Eva Green w roli Yennefer i będę w raju. Raz, że świetna z niej aktorka.

Dwa, że w jej oczach widać furię, której nie powstydziłaby się wściekła czarodziejka. Trzy...serio trzeba wymieniać dalej? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusem jest to ze Cavill bardzo lubi książki o Wieśku oraz samą grę. O ile nie kłamie :) Ale raczej po co by miał to robić? To może go podbudować podczas wcielania się w Geralta. Według mnie gorzej może wypaśc osoba która nie zna w ogóle tej postaci oraz uniwersum Wiedźmina.

 

to fakt, działa to bardzo pozytywnie na cały hype. Osobiscie daje mu szanse bo rola supermana nie była wymagająca a jednak w miarę przyjemnie sie ogląda tą bajeczkę. Dodoatkowo uważam, że taki młody aktor zwiazany z DC/Marvel jest znany wśród dzieciaków, młodzieży to też cześć marketingu.

 

Też mi się marzy Eva Green jeszcze biorąc pod uwagę że nie boi się odważnych scen to już całkiem ;)

:P pomarzyć można :P imho nie będzie drugiego "bardzo dużego" nazwiska w obsadzie. Wyczerpią cały budżet na aktorów i znów zrobią:

comment_U6CpSuX6wibjuNbSF5kKVZFWSOxQHPa3.jpg

Edytowane przez -Mystic-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie wiadomo ile zarobi Cavill.. Może wziął minimum ? Może ma już itak sporo forsy na koncie że mu teraz zwisa ile zarobi? Może bardziej mu własnie zależy sama rola niż forse. Pewnie się tego nie dowiemy, ale coś może być na rzeczy.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie bym tak daleko nie szedł. To cih zawód z którego chcą czerpać zyski. Może faktycznie zgodził siena niższe honorarium ale za free to conajwyżej można kosę pod żebro dostać.

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...