Forum PCLab.pl: Thermomix vs reszta świata - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Thermomix vs reszta świata Jeśli nie thermomix to co? Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 18 Maj 2017 - 11:11

Zobacz posthazhell, o 18 Maj 2017 - 10:49, napisał(a):

I tu i tu wciska ci to pośrednik na pokazie? Jaka jest różnica? Inna prowizja?

Z drugiej strony wysoka prowizja jest w wielu innych branżach. A prawie nikt kupując Coca Colę nie bulwersuje się, że płaci 3zł za troche słodkiej wody, której wyprodukowanie kosztowało kilkadziesiąt gr.

Kiedyś mikrofalówki i dania do mikrofali tak reklamowali, że szkoda czasu na stanie przy garach. Jakoś większości ludzi to specjalnie nie przekonało, choć jest wielu co żyje na mrożonkach i nie wyobraża sobie życia bez mikrofali, ale raczej nie są to ci bogaci, młodzi i piękni oraz super wykształceni.

Może w Polsce. Na zachodzie samemu w domu gotuje kilkanaście procent, czasem jako hobby. Ludzie albo jedzą na mieście, albo odgrzewane gotowce.

#22 Użytkownik jest niedostępny   hazhell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Maj 2017 - 11:46

Zobacz post209458, o 18 Maj 2017 - 11:11, napisał(a):

Z drugiej strony wysoka prowizja jest w wielu innych branżach.

Chodzi o sam mechanizm. Jest taki sam. Nieważne czy sprzedajesz ferrari za miliony czy podrabiane perfumy za 5 zł. Ktoś zawsze wciska kit, że to bardzo dobra okazja. Znajomy moich rodziców zaczynał od garnków Zeptera, potem odkurzacze, filtry do wody. Bym się nie zdziwił jakby teraz theromixy sprzedawał. Prowizje są tam niezłe, taki system sprzedaży, ale bez sprzedawania kitu, długo w tej branży nikt nie wytrzyma. Nie sądzę, że zmienia mu się gadka jak wciska szajz lub coś ciut lepszego, może potrafi spojrzeć w lustro jak nie sprzeda totalnego szmelcu, ale jak ktoś ma taki kodeks moralny, to raczej nie nadaje się do tej branży. Moim zdaniem im mają większą prowizje tym bardziej im zależy, co jest chyba oczywiste. Ale tutaj ktoś próbuje wmówić, że w przypadku thermomixu jest inaczej, chociaż sama cena jasno pokazuje, że to ten sam mechanizm.

Zobacz post209458, o 18 Maj 2017 - 11:11, napisał(a):

Ludzie albo jedzą na mieście, albo odgrzewane gotowce.

A ilu ludzi, którzy nazywają siebie młodymi, bogatymi, dobrze wykształconymi, z dużych miast przyznałoby się, że je śmieciowe jedzenie? Przecież tacy zabiegani, jedzą zdrowe obiadki, bez konserwantów z thermomixa, bo jak gotują to w przerwach zarabiają miliony.

Ten post był edytowany przez hazhell dnia: 18 Maj 2017 - 11:48

#23 Użytkownik jest niedostępny   Kłaczkov 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Maj 2017 - 21:45

Thermomix posiada większość mojej rodziny. Zaczeło się od siostry. I powiem szczerze że świetnie daje rade. Jeśli umiesz gotować będzie świetnym uzupełnieniem kuchni i zastąpi sporo rzeczy. Możesz gotować na parze, robić soki,smoothie lemoniady, wyrabiać przeróżne ciasta czy zupy cream. Można kupić książki z przepisami jak samemu nie ma się pomysłów. U mnie w rodzinnym domu praktycznie od 6-7 lat jest używany na codzien. Moim zdaniem warty zakupu. Co do ceny i jakości. Opłaca oszczędza dużo czasu w kuchni i jakość jest na najwyższym poziomie (od 6-7 lat używany na codzień)
Dlaczego nie jest tańszy? Bo producent ma taki system sprzedaży który sprytnie omija wolny rynek cóż taka jego wola. Swoją drogą Tupperware też jest drogi, ale po zakupieniu paru rzeczy widzę że jest to inwestyja która się zwraca. Więc co kto woli.

#24 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Sierpień 2019 - 19:06

Odkop....

Panowie, pomocy Dodaj obrazek Model TM5

Nie pytajcie jak się to stało, ale....

Dodaj obrazek

Podstawkę naczynia miksującego znalazłem, ale nie wiem czy trzeba całe naczynie kupić z nożem, motylkiem i miarką, bo na stanie brak Dodaj obrazekWszelkie alternatywy mile widziane. Bez tego zostały mi pewnie ze 2 dni życia jak moja będzie coś chciała ugotować ^^

#25 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Sierpień 2019 - 20:23

Wlazłem na jakaś stronę vorwerk.co.uk i tam mnóstwo rzeczy jest dostępnych. Może gdyby tak spróbować spoza Polski, to byś znalazł to, czego szukasz?

#26 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Sierpień 2019 - 20:53

Pewnie bym znalazł. Tylko jak to ma iść 2 tygodnie, to razem z tym będę musiał sobie jakąś wycieczkę kupić. Bo słuchać przez 2 tygodnie jaki jestem osioł i jemom, to wolę chyba całego robota nowego kupić Dodaj obrazek

Infolinię mają do 18:00, więc nie zdążyłem już dzisiaj zadzwonić czy mają na stanie. Zastanawiam się tylko czy ten pałąk zaznaczony strzałką da się ściągnąć. Grzałka nie ucierpiała, naczynie i nóż również. Ta podstawka jest w miarę tania, jak na Vorwerka, 49 zł. Mój link

Pałąk nie mam pojęcia. 70-90 zł "na oko". Jego dół się normalnie ściąga, góra też czuć, że nie jest klejona, ale nie chce zejść. Nie mam pojęcia czy to jest część wymienna... Jeśli by była, to super bo całe, kompletne naczynie miksujące grubo ponad 900 zł... Dodaj obrazek

Zadzwonię jutro na serwis i będę pytał. Jak nie będą mieli, to będę z Niemiec próbował ściągać, albo właśnie z tego co.uk. Dzięki.

#27 Użytkownik jest niedostępny   xtn 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Sierpień 2019 - 21:28

Postawiłeś na włączona elektryczna plyte jak garnek? :)

#28 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Sierpień 2019 - 22:45

A widzisz jak jest równiutko i gładko przytopiony? :D Smażyłem na dwóch patelniach, jedną miałem wolną, nienagrzaną. Z termomixa wrzucałem już gotowy sos i w pewnym momencie odstawiłem go na tą wolną, pustą patelnię, bo trochę się zalał sosem i nie chciałem brudzić. Potem już poszło z górki... Zamiast wyłączyć rybę i sos, to włączyłem termomix na drugiej patelni i poszedłem zadzwonić.

Ale nie mów nikomu, bo będą się ze mnie śmiali. Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez PrimoGhost dnia: 15 Sierpień 2019 - 22:46

#29 Użytkownik jest niedostępny   xtn 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Sierpień 2019 - 22:57

Dobre, parafrazując klasyka, nie wiem ile bym myślał to bym tego nie wymyślił :thumbup: życie pisze najciekawsze scenariusze :)

#30 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Sierpień 2019 - 08:35

Więc tak....

Podstawka naczynia bez problemu. Wymiana rączki jest jednak niemożliwa i trzeba wymienić całe naczynie. 529 zł za wszystko. Za wszystko, czyli uszkodzenie dwóch, nieruchomych, plastikowych elementów. Kochany Vorwerk i jego zachwalana modułowość Dodaj obrazek

#31 Użytkownik jest dostępny   different 

• :)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Sierpień 2019 - 13:13

Ale smród topionego plastiku musiał być kosmiczny :P Lepsze 529 niż 900

#32 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Sierpień 2019 - 13:54

A uwierzysz, że nie? Capiło, ale bynajmniej nie jakoś przerażająco. I mało co się dymiło. Ten plastik to chyba ABS. Prawda jest taka, że wszystko przez kumpla. Jakby menda do mnie nie zadzwoniła, to by się nic nie stało Dodaj obrazek

Najlepsze, bo Termomixa przyblokowałem wyciskarką do owoców, żeby zniechęcić potencjalnego użytkownika przed jego użyciem Dodaj obrazek

Uchowało się to jakoś do poniedziałku, aż przyszedł ten dzban. Przeprowadziłem szybką akcję restrukturyzacyjną, poskładałem dziada do kupy i wywaliłem ten spalony dzban do śmieci.
Ale niestety moja wracała z roboty i go dojrzała w śmieciach przed budynkiem. Wchodzi i mówi, że sąsiadom się chyba Termomix spalił, bo ktoś go do śmieci wyjumał Dodaj obrazek

Mówię, że pewnie idiota jakiś go na płytę grzewczą postawił....

#33 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Sierpień 2019 - 14:15

Nie pozna że macie teraz przypadkiem jakieś takie cosik nowego? :E
Akcja ratunkowa wizerunku niestety 5/10 :P :E

#34 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Sierpień 2019 - 14:26

Coś Ty. Specjalnie zrobiłem w nim omleta i nie wyczyściłem do końca, żeby ten dzban się nie świecił za bardzo Dodaj obrazek

Nie, no jaja sobie robię oczywiście. Ale fakt jest taki, że byłem mocno zdziwiony, że nie da się zamówić tego pałąka osobno, bo jest rozbieralny. Tutaj wiadome, że była grubsza akcja, ale jakby komuś zwyczajnie spadł na ziemię i się uszkodził, to też musiałby dyndać po nowe naczynie miksujące. Za kawałek plastikowej rączki.

Plus natomiast, że nie ma problemu z częściami. Przychodzą rzeczywiście w stosunku 1:1, ten sam odcień plastiku, wszystko bez problemu pasuje. Tylko, że jednak nie każdy element rozbieralny można zamówić osobno. Życie.

#35 Użytkownik jest dostępny   different 

• :)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2019 - 10:09

Primo jakiś Twój ulubiony przepis z całego cookidoo ?

#36 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2019 - 16:54

To zależy w jakiej kategorii. Zupy-krem są ogólnie bardzo smaczne a przygotowanie mieści się w obrębie jednego naczynia. Mi podchodzi pomidorowa i pieczarkowa.

Inna kategoria to lody waniliowe i kawy mrożone. Mistrzostwo świata. Plus cała gama napojów. Strasznie mi podchodzi napój z pokrzywy z miętą, jak uda mi się zdobyć składniki. Brzmi nieprzekonująco, ale naprawdę warto spróbować. No i "Kubuś" jest też świetny z termomixa. Po sklepowym mam zgagę. Ten z TM mogę wypić litr i nic mi nie ma.

Ogólnie znam osoby, które potrafią czarować na tego typu robotach. Niestety mi brakuje talentu i chęci, bo nie lubię gotować. Ograniczam się więc do takich prostszych posiłków. Ale napoje robię często.

#37 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 09:28

Remis Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Jeszcze miesiąc i będę chodzić po jedzenie do sąsiadów....

#38 Użytkownik jest niedostępny   iwanme 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 09:43

Jak Ci się to udało? Te szyby są dość pancerne :P

#39 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 10:00

Deć mówię, że remis. To nie moje dzieło Dodaj obrazek

Pizzę robiła na kamieniu i jak wysunęła to kamień zjechał razem z prowadnicą. Plus tylko taki, że nie jest to klejona szyba i mają w serwisie... Swoją drogą - kolejny raz sprawdza się zasada, że kupno to jedno, ale ewentualny serwis.... to praktycznie 1/3 wartości sprzętu.

W sprzętach AGD to jakiś rak dosłownie. Termomix to dobry przykład.

Strasznie mnie to denerwuje. Jestem wielkim fanem inicjatyw jak https://www.ifixit.com gdzie jak coś się zepsuje - to się to naprawia, a nie wywala na śmietnik. Ale tak myślę, że jeszcze parę lat i to będzie jedyne wyjście, bo będzie taniej kupić nowe. Zaczęło się od drukarek - teraz ten rak sięga coraz dalej.

#40 Użytkownik jest niedostępny   Flik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 11:22

[quote name='PrimoGhost' date='02 Wrzesień 2019 - 11:00' timestamp='1567414812' post='15617122'

W sprzętach AGD to jakiś rak dosłownie. Termomix to dobry przykład.

[/quote]

Mnie ostatnio padła zmywarka (w sumie po 9,5 roku bezawaryjnej pracy miała prawo). Naprawa ok 900 zł (bez robocizny). Zepsuł się moduł ukryty w drzwiach, który przez swoją usterke uwalał grzałkę. Jedna padła po pół roku. Następna po dwóch miesiącach. Dopiero

wówczas pan mechanik kapnął się w czym rzecz. Urządzenie przez niesprawny jeden podzespół musiało pójść do pana złomiarza.

Niezrażony tym kupiłem następnego Siemensa (inny model oczywiście. Nie ma funkcji połowy wsadu jak poprzedni. Jest tylko Vario Speed Plus). Pan serwisant powiedział mi, że jak idzie o zmywarki to tylko Bosch, lub właśnie Siemens. Jeszcze jakiś jeden model Whirpoola

jest w miare udany i warty uwagi.

Tak jest nie tylko w świecie AGD.

Zeby nie robić off topu zapytam o coś jako laik kompletny w temacie Thermomixa. Czy w tym urządzeniu da się zrobić niedzielny rosół, albo czerwony barszczyk do uszek?

Ten post był edytowany przez Flik dnia: 02 Wrzesień 2019 - 11:25

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3