Forum PCLab.pl: Thermomix vs reszta świata - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Thermomix vs reszta świata Jeśli nie thermomix to co? Oceń temat: -----

#41 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 12:05

Da się robić wszystko co wymaga podgrzewania i mieszania. Mój link
Taki rosół jednak wygodniej jest zrobić po prostu na kuchence.

Zmywarka Siemensa u mnie też dawała po dupie. Przestała odprowadzać wodę. Okazało się, że pękł taki malutki plastik/zaślepka przy odpływie pompki. Takie coś Mój link

Ostatecznie serwis zaśpiewał za ten syf 90 zł +KW. Rozumiem, że wolny rynek itp, ale cholera.... Wiesz o co mi chodzi. Nie ma czegoś takiego, jak na rynku samochodowym. Masz wahacz OEM za 900 zł i zamiennik za 400 zł. Tutaj nie ma dywagacji na temat bezpieczeństwa. Kawałek plastikowej zaślepki wykonany zgodnie ze specyfikacją - będzie spełniał swoją rolę tak samo, jak oryginał za 90 zł.

#42 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 12:10

Zobacz postPrimoGhost, o 02 Wrzesień 2019 - 11:00, napisał(a):

Swoją drogą - kolejny raz sprawdza się zasada, że kupno to jedno, ale ewentualny serwis.... to praktycznie 1/3 wartości sprzętu.

1/3 to jak gratis, popatrz sobie na ceny modułów do płyt indukcyjnych...

#43 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 12:20

Widzę. Ale nie trzeba daleko szukać.

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Cały piecyk kosztuje 1900-2100 zł.

#44 Użytkownik jest niedostępny   Flik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 13:00

Znalazłem ten swój moduł w jednym sklepie za 775 zł. Dalej nie szukałem bo i tak juz musztarda po obiedzie.... Mnie tutaj wkurza także to, że podzespół za 900 zł (tak mi powiedzieli na miejscu) idzie do kosza gdy

być może wystarczyło wymienić w nim jakąś pierdółkę za 20, a niechby i za 50 zł. Nie pytałem mechanika czy w moim przypadku teoretycznie było to możliwe. Tak tylko gdybam.

Dziś się wszystko wymienia zamiast próbować zreperować.

Ja rozumiem, że część za 50-100 zł można wymienić, ale jak ona kosztuje tyle co napisałem, to nie bez znaczenia dla mnie jest możliwość reperacji danego elementu.

Ten post był edytowany przez Flik dnia: 02 Wrzesień 2019 - 13:06

#45 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Wrzesień 2019 - 13:07

Na pewno by było możliwe. To jest też taka sama akcja, jak w przypadku płyt głównych. Efekt skali powoduje, że grom sprzętu nie opłaca się naprawiać, bo koszt tej naprawy jest wyższy, niż czas technika poświęcony na tą naprawę. Tym samym - rynek części zamiennych do znakomitej większości sprzętu RTV/AGD wygląda tak, jak powyżej... Naprawisz, ale jest to na skraju opłacalności. A już praktycznie zawsze przekraczasz realną wartość sprzętu. Ten piec mam 1.5 roku. Ile jest warty? 400 zł? No właśnie.

#46 Użytkownik jest niedostępny   KHOT 

• małpyra
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 07:23

Zobacz postPrimoGhost, o 02 Wrzesień 2019 - 11:00, napisał(a):

Pizzę robiła na kamieniu i jak wysunęła to kamień zjechał razem z prowadnicą.

Kup jej g3ferrari, nie pożałujesz. 400 stopni robi robotę lepiej niż każdy piekarnik. :)

#47 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Wrzesień 2019 - 12:37

Nie. 30 minut temu zamontowałem tą nową szybę i mam zamiar przez najbliższe 3 miesiące w ogóle nie wchodzić do kuchni. Rozwali się jeszcze jakaś zaślepka w zmywarce i będę musiał składać o upadłość konsumencką.

#48 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Wrzesień 2019 - 10:47

Jest dobre do tego stopnia, w jakim z niego korzystasz. Sporo osób kupuje TM, poużywa tydzień a potem siedzi w kuchni jako kolejny grat. Jeśli nastawiasz się do kupna, bo nie wiem - żona widziała u koleżanki i też chce mieć, to jest bez sensu. Tak, że warto się na spokojnie zastanowić co chcesz w tym robić, ile czasu przy tym spędzać i przede wszystkim - czy interesuje Cię robienie jedzenia z półproduktów.

W sensie - Nie kupujesz majonezu, tylko składniki na jego zrobienie. podobnie z mąką, masłem, ketchupem itd. Wtedy TM ma większy sens. Możesz wtedy też sobie wmawiać, że trochę oszczędzasz, jesz może zdrowiej. Wiesz, jak jest.

Co do zamienników - niestety nie wiem. Z samego TermomiXa jednak można łatwo wywnioskować, że 90 % sukcesu tego robota, to gotowe przepisy robione typowo pod niego. Bo sama maszyna to nie żadne SCI-FI, a dobrze przemyślany modularny projekt, grzałka i waga wbudowana w naczynie. Reszta to soft i gotowe przepisy.

Tak, że jakbyś znalazł jakiś zamiennik z możliwością adaptacji pod zaplecze TermomiXa... To warto o tym poczytać coś więcej.

Z częściami zamiennymi jest jak jest. Akcesoria i sam TM jest naprawdę dobrej jakości, ale jak coś się "zepsuje" to będziesz beczał, jak ja powyżej.

#49 Użytkownik jest niedostępny   Kosikosi 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 12:32

Widzialam takie zamienniki ostatnio w lidlu, na facebooku na jednej z grup damskich była ostatnio dyskusja. I sama już nie wiem czy takie zamienniki są dobre. Wiadomo - niektóre osoby chwaliły, niektóre które mają oryginalnego thermomixa nie polecały. I nie wiadomo czy nie polecały z uwagi na to, ze same wydały tyle na urządzenie, czy rzeczywiście jest różnica w jakości (ten z lidla miał ponoć więcej obrotów).

Sama wiem jedno, nie zdecydowałabym się na kupno urządzenia w tej cenie. Mi osobiście wystarczy robot planetarny https://sklep.gkpge....ry-i-blendery-2 , blender oraz dobry zestaw garnków.

Ten post był edytowany przez Kosikosi dnia: 19 Wrzesień 2019 - 05:52

#50 Użytkownik jest niedostępny   iwanme 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 14:28

Różnica w jakości jest znaczna. Tego z Lidla ma mój kuzyn i ciotka, a TM teściowie i szwagierka.
Natomiast oczywiście różnica jest nieproporcjonalna do ceny. Największą zaletą TM jest kupa naprawdę fajnych przepisów na niego no i świetna jakość wykonania.

Czy warto wydawać aż 5 kafli? Zależy pewnie od zarobków, mi by było szkoda, ale nie wykluczam, że kiedyś kupię, jak już w pierwszej kolejności kupię ekspres Jury i pierdyliard elektronarzędzi ze swojej listy :)

#51 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Wrzesień 2019 - 17:40

To nie zależy głównie od zarobków. Można wziąć na raty i bujać się z tym 5 lat. To zależy przede wszystkim od użyszkodnika.

Będziesz chciał rzeczywiście jechać te zupy, napoje, lody, kremy - Można kupić. Zwłaszcza, że jak wspomniałem - sporo przepisów mieści się w obrębie jednego naczynia. Zwłaszcza w małej kuchni jest to świetne udogodnienie, jak nie musisz czegoś osobno podgrzewać czy kroić.

Ale jak ogarniasz temat jak KosiKosi i wiesz, że wystarczy Ci robot planetarny i dobre garnki - Nie kupuj, bo nie ma sensu. Będzie siedział w kącie i się kurzył.

Jak wspomniałem - znam kupę ludzi, co kupili bo "Goździkowa" poleciła czy "ta "franca spod trójki" ma TM więc ja też muszę mieć i używają TM głównie z poczucia winy. Bo kupiłem, to raz w tygodniu MUSZĘ coś w nim zrobić.

Ja mam ten plus, że na weekend jadę na wieś czy do Wadowic do młyna. Wezmę sobie pszenicy, jakichś płatków owsianych. Trochę mleka, śmietany i rzeczywiście jakoś to przerobię w tygodniu. Chociażby na głupie masło.

#52 Użytkownik jest niedostępny   wirmo2 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Wrzesień 2019 - 20:37

Mam z tymi produktami akurat do czynienia. Średnio z małego wycinka miasta to tygodniowo 2-3 się psują i jadą do naprawy.
Zdarzają się też oczywiście duble, tzn jedna osoba której psuje się x razy.
Koszty naprawy ponosi oczywiście właściciel urządzenia gdy gw nie ma, przedział 60-800zł. Drożej nic nie widziałem.

Ogólnie patrząc na ilość tego z danego obszaru można wyciągnąć wniosek że zdecydowana przewaga tych urządzeń się psuje. O ile firmy, tzn gdzie ten sprzęt jest wykorzystywany do pracy i chodzi na okrągło można zrozumieć, o tyle indywidualnych klientów już nie koniecznie.

Ten post był edytowany przez wirmo2 dnia: 21 Wrzesień 2019 - 20:41

#53 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Wrzesień 2019 - 09:29

Mówisz konkretnie o TM czy robotach tego typu?

#54 Użytkownik jest niedostępny   wirmo2 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 22 Wrzesień 2019 - 10:35

Robotach.

#55 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Wrzesień 2019 - 11:45

No, a jeśli masz z tym styczność - możesz podzielić się informacją, które widujesz najczęściej?

#56 Użytkownik jest niedostępny   wirmo2 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 22 Wrzesień 2019 - 12:14

zdecydowanie tm5. 6 jeszcze nie widziałem ani razu, 31 też się zdarza ale bardzo rzadko.

Ale nie ma tu żadnych zaskoczeń, tm5 jest najpopularniejszy. 6 niedawno co wyszła, i też wątpie aby ludzie nagle pozbywali się 5 i brali nowy model. Więc rynek zbytu na 6 to nowi klienci. a 31 są już dość wiekowe gdzie mało kto wtedy myślał o takim robocie.

Ten post był edytowany przez wirmo2 dnia: 22 Wrzesień 2019 - 12:57

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3