Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

no.. dobrze, że się połapałeś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, cervandes napisał:

Laptopa już jakiś murzyn próbował, dysk też się zdarzyło, ale na używane buty za stówę to jeszcze mnie nikt nie próbował zrobić :D 

Normalnie mi jest tej pały żal, żebrak wśród złodziei? Poprosić o numer konta i przelać mu tę stówę? W końcu święta są...

 

Trzeba mu było wysłać karton z fekaliami. Tylko tak, żeby przy otwieraniu się cały usmarował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to się nadaje do żulerni, ale raczej tak..  Payu chce ode mnie zdjęcie dowodu bo ma podejrzenie prania brudnych pieniędzy.:rotfl:.....Zastanawiam się czy ich olać skoro i tak wchodzi Allegro Pay - widać,,że z PayU coś nie po drodze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie jak to jest z gwarancja w Amazonie co jest dowodem zakupu  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jakiś wysyp Januszy z wiadomościami tego typu: "Byłbym/Byłabym zainteresowana mieszkam tam i tam" ? Kogoś na prawdę głowa musi boleć jak myśli, że będę jechał 10 km w jedną stronę by komuś coś sprzedać i to jeszcze za kwoty typu 60 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2020 o 20:51, DyndaS napisał:

No spoko... ale jak się nada w paczkomacie lub punkcie np. DPD pickup, to często kurier nie odbierze paczki tego samego dnia, a więc cały plan w pizdu

I chyba wiele osób to wykorzystuje. Przed świętami dużo zamawiałem z Allegro i miałem kilka przypadków, że numer przesyłki otrzymałem po kilku chwilach nawet w weekend, a sama paczka status zmieniała dopiero po 3-4 dniach z Nadano na Odebrano od Nadawcy albo Umieszczono w Paczkomacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, narmiak napisał:

miałem kilka przypadków, że numer przesyłki otrzymałem po kilku chwilach nawet w weekend, a sama paczka status zmieniała dopiero po 3-4 dniach

Bo sprzedawca ma dostęp do systemu kuriera, rezerwuje numer i nadaje go przesyłce. A kiedy wyśle towar, to zupełnie inna sprawa.

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, vhp napisał:

Bo sprzedawca ma dostęp do systemu kuriera, rezerwuje numer i nadaje go przesyłce. A kiedy wyśle towar, to zupełnie inna sprawa.

To się zdarza bardzo często teraz kupiłem kurtkę i od sklepu dostałem info, że towar został już wysłany a jak wchodzę na stronę kuriera to wyświetla się komunikat, że "Zarejestrowano dane przesyłki, przesyłka jeszcze nienadana". Z tego wynika, że nie tak do końca wysłana chyba, że sklep internetowy widzi więcej niż ja przez system śledzenia kuriera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swietny prezent na swieta i nowy rok od allegro

blokada kont, a czemu?

bo w 2017 roku miałem dwa spory, ktore rozwiązalem - jeden to była wymiana przedmiotu (na szczescie mam w archwium sendit nadanie paczki), drugi to zwrot kasy(nawet dorzucilem potwierdzenie przelewu)  - problem taki jest ze obaj kupujacy nie zakonczyli sporów - i spory wiszą tak do dzisiaj, dalem prosbe o zakonczenie ale kupujacy nie odpowiadaja/nie loguja sie na konta

allegro sobie po 3 latach przypomnialo, ***** ***

oczywiscie blokada juz jest ponad tydzien, odpisują na jednego maila dziennie i bez zadnych konkretow, co mam zrobic zeby to odblokowac to klepią standardowe formułki ze naruszenia i do czasu wyjasnienia blokady nie zdejma tylko zabardzo nie ma co wyjasniac

ktos wie czy jak dalem prosbe o zakonczenie sporu to ten spor sie zakonczy automaycznie po jakims czasie jak kupujacy nie odpowie?

w regulaminie troche niejasno to opisane, spory powinny byc zamkniete/przedawnione po 44 dniach ale jak widac nie są

 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem parę niepotrzebnych gratów na olx...  no i zaczęło się targowanie.

Cena jest podana, wysyłka również ale niektórzy jednak muszą się upewnić. A nie minęła nawet godzina od wystawienia przedmiotów. 

 

Edytowane przez mark2468
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie mogą uwierzyć że tak tanio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, duniek napisał:

ktos wie czy jak dalem prosbe o zakonczenie sporu to ten spor sie zakonczy automaycznie po jakims czasie jak kupujacy nie odpowie?
w regulaminie troche niejasno to opisane, spory powinny byc zamkniete/przedawnione po 44 dniach ale jak widac nie są

Powinno być z automatu o ile miałeś w sporze ostatnie słowo, tak ja to rozumiem.

Do mnie się odezwał jakiś kanciarz co PS$ kupił, paczkę odebrał 23 grudnia a 31 napisał spór że padów nie załączyłem, tydzień mu kurna zajęło wyczajenie że macha ręcami w powietrzu a konsola nie odpowiada?  :E
Najlepsze jest to że sam się niejako w wypowiedzi przyznał, ja mu zarzuciłem próbę oszustwa, a on się oburzył że to nie próba oszustwa tylko wyłudzenia.  :D 
No ale ja mam zdjęcia wszystkiego co pakowałem, a i film się znajdzie, więc mam wywalone.

Ale jeszcze pomyślę czy na tym się to zakończy, bo taka bezczelność chyba jednak zasługuje na karę, tylko nie wiem czy mi się chce po komisariatach biegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Pomijam już fakt po co miałbym to robić, ale po 8 dniach coś takiego napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mar_S napisał:

Poważnie? Pomijam już fakt po co miałbym to robić, ale po 8 dniach coś takiego napisać?

po 8 dniach? to jest nic - mi gosciu zrobił spor i chciał kase na niezgodnosc  chyba po paru miesiacachbo grafika nie miala pamieci 256bit tylko 128bit a poprostu nie bylo modeli 256bitowych i to był bład gdzie allegro uzupełniło samo ta rubryke (łaczenie z produktem)


co do mojej sprawy wyjasnilo sie - napisalem im w koncu - prosze odpowiedziec czystko o klarownie co musze zrobic na jakim koncie zeby odblokowac - no i dalej to samo - odpisali ze nieprawidłowosci na tym a tym koncie i tyle

patrze - sporow niema ,nic sie nie wyswietla na czerwono, na mailu nic nie mam - i co sie okazało
rachunek od 3lat mam nie zaplacony na 12zł, a wogole tego konta nie uzywalem bo sprzedale 1 albo 2 rzeczy i wogole o tym zapomnialem 

:E :E  :E

a wystarczylo zeby napisali ze nieoplacony rachunek robi taki problem

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90% kupujących na OLX to jakieś downy i ameby umysłowe. Pierw piszą czy ogłoszenie aktualne, lub chcą numer telefonu i więcej się nie odzywają. Podejrzewam, że jakąś bazę numerów sobie tworzą, ale na mnie niech nie liczą ?

Debili typu "dam 1200", a cena 1600zł też nie brakuje. O wiele lepiej sprzedaje mi się na Allegro Lokalnie. Teraz paczkomat 9zł i gitara.

20 godzin temu, mark2468 napisał:

Wystawiłem parę niepotrzebnych gratów na olx...  no i zaczęło się targowanie.

Cena jest podana, wysyłka również ale niektórzy jednak muszą się upewnić. A nie minęła nawet godzina od wystawienia przedmiotów. 

 

U mnie to samo :D

Edytowane przez King Arthas
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, King Arthas napisał:

90% kupujących na OLX to jakieś downy i ameby umysłowe. Pierw piszą czy ogłoszenie aktualne, lub chcą numer telefonu i więcej się nie odzywają. Podejrzewam, że jakąś bazę numerów sobie tworzą, ale na mnie niech nie liczą ?

Debili typu "dam 1200", a cena 1600zł też nie brakuje. O wiele lepiej sprzedaje mi się na Allegro Lokalnie. Teraz paczkomat 9zł i gitara.

U mnie to samo :D

irytujące jest to strasznie:
- aktualne
- mozliwa wysylka?
- mozliwe allegro?
- sprzeda pan 100 taniej


odpisuje
TAK

i brak odpowiedzi

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś 3 przykłady tego samego typu. Gościu się pyta czy cena możliwa do negocjacji. Odpisuję, że tak, słucham Pana. I tyle, cisza :D Oni myślą, że za nich będę cenę negocjował, czy jak? Jak trzeba mieć niskie IQ, by tak pisać? Co najwyżej 75.

Na Allegro lokalnie sprzedaję bez opcji kup teraz, bo prowizja wysoka.

U mnie od razu w ogłoszeniu podana wysyłka lub odbiór osobisty. 

Najlepsi są Ci, co pytają o wystawienie na Allegro, chociaż dawno tam mam. Zawsze odpisuję ok, ale dodatkowo prowizja. Często jak podaję ile to mam im to przeliczyć, albo nie odpisują więcej ?

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jest opcja ,,paczkomat'' -masz od razu rozwiązaną sprawę z pytaczami ,macantami ostatnio sprzedawałem rx570 wystawiłem na lokalnie aledrogo i olx z paczkomatem i po 2 godzinach się sprzedała na allegro gdzie skasowali prowizję w allegro 38pln z 600 za jakie wystawiłem, a w tym samym czasie na olx były 3 kliknięcia kup bez pytań .A że nie myślałem że takie zainteresowanie będzie to jako 1 był z allegro więc poszła z characzem dla allegro.

Później wystawiłem Quadro2000 za 50 na olx z paczkomatem i też poszła w jeden dzień ,bez żadnych odpowiadań na pytanie ,,dlaczego tak drogo'' i ,,za dychę wezmę'' a i przy wystawianiu z przesyłka poniekąt nas weryfikuje nr konta itp i od razu dostajesz etykietę do wydruku z danymi kupującego. To mi się podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kojarzycie taką platformę sprzedażową jak Vinted do sprzedaży ciuchów i różnych dodatków. Tam to dopiero są jaja bo na tym portalu sprzedający dostaje pieniądze dopiero jak kupujący odbierze paczkę i sprawdzi czy wszystko ok z zakupionym przedmiotem i potwierdzi to na stronie. Jakiś czas temu  na serwis napadła plaga scamerów, którzy kupują oryginalne rzeczy i po ich odbiorze zgłaszają do Vinted, że to podróbka i wtedy jakiś pracownik tego portalu na podstawie zdjęć ocenia czy przedmiot jest oryginalny czy nie. Bardzo często ponoć zdarza się tak, że ten wymieniony przeze mnie pracownik ogłasza werdykt, że przedmiot jest podróbką co nie jest prawdą i wtedy prosto z marszu pieniądze są zwracane do kupującego i nie musi on nawet odsyłać przedmiotu do sprzedającego. Idealny sposób na "biznes"

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2021 o 14:42, duniek napisał:

po 8 dniach? to jest nic - mi gosciu zrobił spor i chciał kase na niezgodnosc  chyba po paru miesiacachbo grafika nie miala pamieci 256bit tylko 128bit a poprostu nie bylo modeli 256bitowych i to był bład gdzie allegro uzupełniło samo ta rubryke (łaczenie z produktem)
co do mojej sprawy wyjasnilo sie - napisalem im w koncu - prosze odpowiedziec czystko o klarownie co musze zrobic na jakim koncie zeby odblokowac - no i dalej to samo - odpisali ze nieprawidłowosci na tym a tym koncie i tyle
 

Moja też się wyjaśniła, ni z gruchy ni z pietruchy gostek zakończył spór, uznając go za rozwiązany.  :E
Albo znalazł w końcu te pady w pudełku, albo fakt że podałem mu który paragraf kk właśnie zamierza złamać, sprawił że uznał dalsze brnięcie w kłamstwo za niebezpieczne, stawiam raczej na to drugie.
Smutne jest to że teraz należy robić zdjęcia oraz kręcić filmy zarówno z rozpakowania jak i pakowania przedmiotów, a jakikolwiek poziom zaufania do kupującego lub sprzedawcy zaczyna zakrawać na skrajną naiwność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda ale na szczęście nie zawsze tak jest. Jak ostatnio sprzedawałem bebechy z PC to miły pan przyznał, że właśnie siedział na kiblu gdy znalazł moją aukcję i przyjedzie 110km w jedną stronę, w nocy żeby odebrać sprzęt.? Transakcja zakończyła się sukcesem dla obu stron?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Babski napisał:

https://allegro.pl/oferta/workstation-i9-7980xe-64gb-2080-m-2-2l-gw-8247061981

 

Co powiecie na ten opis tej "oferty" ????  ? Czytajcie dokładnie ( mniejsza o części w środku )...

Za długie nie czytam. Konkretnie ocb? 

Jak czytam ten topic i przejściach niektórych osób , to na waszym miejscu bym, wystawiał tylko i wyłącznie na forach i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Trepcia napisał:

Byc moze chodzi o to, jak sprzedajacy sie reklamuje, jakim jest ekspertem.

 

Dokładnie...tylko że większość to farmazony wyssane z palca.  Kwiatki typu:

"CPU zostanie skonfigurowany poniżej instrukcji napięć firmy Intel, a sam CPU z zamontowanym nadmiarowym chłodzeniem po regulacji nie będzie przekraczał wartości granicznych temperatury  Tj Max-  co zapewnia utrzymanie gwarancji producenta."

 

albo

 

"Z Pasji do ekstremalnej kultury pracy jaką mogę osiągnąć na zwykłym chłodzeniu. Buduję stacje od prawie 3 lat. Od 2 lat jestem zarejestrowany na największej arenie Overclockingu -HWBOT_org. Rywalizuję na zwykłych chłodzeniach, dzięki umiejętnej regulacji -  z czołówką Świata, finansowaną przez producentów grupą Elite"

( rywalizuje na powietrzu z elitami które używają ciekłego azotu :E )

 

dopełnia

 

"Dla Ciebie to szansa na duże oszczędności i możliwość posiadania niesamowicie szybkiego sprzętu, a dla mnie szansa zarobku."

(chyba nie trzeba tego komentować...komputer wart ok 15 tys sprzedaje za 26 tys :E )

 

więcej tego tam jest ale trzeba przeczytać całość :E

Edytowane przez Babski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak ktoś kupuje bez smarta paczkomat za 8,99 na allegro i wystawia 4 gwiazdki za koszt wysyłki :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...