Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Na olx tez cos podobnego. Skonczy sie tym, ze ludzie nie beda chcieli sie weryfikowac w ten sposob i wrocimy do przelewow na konto, pobraniowek:szczerbaty:

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem, pisze z punktu widzenia sprzedawcy. Skonczy sie sprzedawanie z przesylkami OLX.  na poczatku byly one malo upierdliwe ale jak widac coraz bardziej dokrecaja srube.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne przeboje przy zakupie GPU(dziś inny sprzedający oddał pieniądze za kartę)

Gość póki co nie odpisuje...kurier ma być jutro...

Od Xkom mam takie info:
"

Dzień dobry,

w takim przypadku konieczne jest sporządzenie umowy kupna sprzedaży z pierwotnym właścicielem. 

Pozdrawiam

"Dzień dobry,

jeżeli nie ma Pan oryginalnej faktury ze naszego sklepu konieczne jest sporządzenie takiej umowy z pierwotnym właścicielem."


https://allegro.pl/oferta/msi-geforce-gtx-1660-super-ventus-oc-6-gb-najtanie-12259666371?utm_source=notification&utm_medium=multipleMessage&utm_campaign=61556b38-f962-491d-b0de-cec8e4b7a690

 

2022-06-2821.42.08alljdkf6.png

2022-06-2821.42.30all6dklx.png

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest za problem z tymi kopiami faktur, nigdy jeszcze (na szczęście) nie miałem i ja sam nie robiłem z tym problemów. Chyba większość podzespołów ma swoje numery i być może są one uwidocznione na fakturze tak że podłożenie pod nią innego przedmiotu jak ktoś tam w serwisie sprawdzi nic nie da jak się one zgadzać nie będą. Inna sprawa jak sklep czy serwis potraktuje kartę którą nabyłeś z drugiej ręki...wtedy i faktura nie pomoże jak sprawdzą dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo i ja dodaję dowód zakupu jeśli jest

W przypadku Xkom mają numery seryjne zapisane i muszą się zgadzać i te numery nie są widoczne na fakturze 

 

Cytat

Inna sprawa jak sklep czy serwis potraktuje kartę którą nabyłeś z drugiej ręki...wtedy i faktura nie pomoże jak sprawdzą dane.

Jak do tej pory żaden sklep nie robił problemów...nawet MORELE

 

Sprzedający jednak podesłał fakturę 


faktura97kwi.png

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za głąb kapuściany. Jeżeli wymienia się w opisie aukcji kiedy sprzęt został kupiony i że od tego dnia obowiązuje gwarancja producenta to nie ma innego wyjścia jak dołączyć do sprzedawanego podzespołu orygniał faktury czy kopię a nie, że jakieś takie cyrki. Czasami kupuje uzywane całe komputery (bo graty potrzebne są z nich do modernizacji innego kompa) i czasami ludzie sami dołączają faktury zakupu mimo, że sprzęt już po gwarancji sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby co??? A co ma wspólnego informacja o gwarancji z "obowiązkiem" przekazania faktury vat? Co ty za pierdoły wypisujesz? Niestety trochę się zmieniło w przepisach i teraz firmy mają prawo ograniczyć gwarancję do pierwszego właściciela ( podobnie jak to ma miejsce z rękojmią obecnie ) także propozycja, aby załatwiać ewentualne roszczenia gwarancyjne przez pierwotnego nabywcę jest całkiem dobrym rozwiązaniem. I na koniec, drogie ŻULE - nawiązując do tematu - najpierw zapytajcie, czy ktoś coś dołącza do produktu - a dopiero później kupujcie ;) Ta groźba zgłoszenia do Allegro - miodzio ! Gość dobrze napisał, że nic nie wspominał o przekazaniu dokumentów a zgodnie z prawem gwarantem do tej daty może być ON a nie jakaś firma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, BladyPL napisał:

Że niby co??? A co ma wspólnego informacja o gwarancji z "obowiązkiem" przekazania faktury vat? Co ty za pierdoły wypisujesz? Niestety trochę się zmieniło w przepisach i teraz firmy mają prawo ograniczyć gwarancję do pierwszego właściciela ( podobnie jak to ma miejsce z rękojmią obecnie ) także propozycja, aby załatwiać ewentualne roszczenia gwarancyjne przez pierwotnego nabywcę jest całkiem dobrym rozwiązaniem. I na koniec, drogie ŻULE - nawiązując do tematu - najpierw zapytajcie, czy ktoś coś dołącza do produktu - a dopiero później kupujcie ;) Ta groźba zgłoszenia do Allegro - miodzio ! Gość dobrze napisał, że nic nie wspominał o przekazaniu dokumentów a zgodnie z prawem gwarantem do tej daty może być ON a nie jakaś firma. 

O ho...uderz w stół a nożyce się odezwą :D

Taa,tylko co zrobimy jak gość się zmyje i nie zechce pomóc???Nic?
On też nie napisał że faktury nie da więc?
Chciałeś błysnąć ale sory nie wyszło

BTW.
Niech się wypowiedzą userzy jak to właściwie jest teraz z tym tematem i czy faktycznie sklepy robią problemy

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Killer85 napisał:

O ho...uderz w stół a nożyce się odezwą :D
Taa,tylko co zrobimy jak gość się zmyje i nie zechce pomóc???Nic?
Chciałeś błysnąć ale sory nie wyszło

Chłopcze, ja tu nie muszę przed nikim błyszczeć ani niczego udowadniać. Ubzdurałeś sobie, że dostaniesz fakturę i zamiast grzecznie poprosić, aby ktoś ci ją mimo wszystko podesłał, to straszysz jakimś zgłoszeniem do allegro. Jako ktoś, kto ma trochę większe pojęcie o prawie niż ty, z całą stanowczością stwierdzam, że jakby gość chciał, to by cię spuścił na drzewo razem z allegro. Nie masz pewności PYTAJ a nie dokonujesz transakcji a później zgłaszasz roszczenia na coś, co nie było ujęte w opisie przedmiotu. W przeciwnym razie niewiele się różnisz od żulerni, która zazwyczaj jest po stronie sprzedających.

 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, BladyPL napisał:

Chłopcze, ja tu nie muszę przed nikim błyszczeć ani niczego udowadniać. Ubzdurałeś sobie, że dostaniesz fakturę i zamiast grzecznie poprosić, aby ktoś ci ją mimo wszystko podesłał, to straszysz jakimś zgłoszeniem do allegro. Jako ktoś, kto ma trochę większe pojęcie o prawie niż ty, z całą stanowczością stwierdzam, że jakby gość chciał, to by cię spuścił na drzewo razem z allegro. Nie masz pewności PYTAJ a nie dokonujesz transakcji a później zgłaszasz roszczenia na coś, co nie było ujęte w opisie przedmiotu. W przeciwnym razie niewiele się różnisz od żulerni, która zazwyczaj jest po stronie sprzedających.

 

O ho ho jaki ton :D
Każdy domyślnie wysłał by fakturę i nie musiałbym prosić o nią ale widać jesteś pokroju tego gościa więc o czym tu dyskutować
Gwarancję te może sobie ubzdurałem? :E
A wogóle to czego ja chcę od gościa?:D

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęstsze kłamstwa sprzedających popsute karty:

Sprzedający popsutą kartę stara nam się zasugerować, że karta jest sprawna, tylko że on jest głupi i robi coś źle i dlatego karta u niego nie działa, ale u nas będzie działać. Oto przykłady takich kłamstw.

- karta przestała działać jak zmieniłem płytę główną. Na starej wszystko było ok.

- stan nieznany, dostałem kartę w rozliczeniu, nie mam jak sprawdzić czy działa

- po aktualizacji sterowników system przestał widzieć kartę

- karta działa normalnie, do czasu zainstalowania sterowników

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Killer85 napisał:

O ho ho jaki ton :D
Każdy domyślnie wysłał by fakturę i nie musiałbym prosić o nią ale widać jesteś pokroju tego gościa więc o czym tu dyskutować

Nie, ja bym nie wysłał, bo faktura jest IMIENNA. A jakbyś znał procedury xkom i trafił na kompetentnego pracownika, który je przestrzega, to tę fakturę możesz sobie w buty wsadzić, gdyż :

 

  1. Jak zgłosić reklamację, jeśli to nie Ty kupiłeś produkt
    Jeśli zgłaszasz reklamację produktu, który kupiła od nas inna osoba, możemy poprosić Cię o potwierdzenie własności tego produktu. Może to być, na przykład, umowa sprzedaży, oświadczenie klienta pierwotnego o zbyciu i przeniesieniu własności lub pełnomocnictwo.

I tak, sprzedawałem coś z X-KOM i nabywca dostał ode mnie oświadczenie o zgodzie na przeniesienie praw własności. Dosłownie dwa - trzy zdania wystarczyły .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak sprzedaję coś z gwarancją to dodaję dowód zakupu, nie widzę w tym problemu...

I dla mnie to też oczywiste, bo inaczej jaki sens ma pisanie o gwarancji? 

A daj spokój z tymi procedurami, oni muszą takie zapisy mieć, co nie znaczy że nie przyjmą towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BladyPL napisał:

Nie, ja bym nie wysłał, bo faktura jest IMIENNA. A jakbyś znał procedury xkom i trafił na kompetentnego pracownika, który je przestrzega, to tę fakturę możesz sobie w buty wsadzić, gdyż :

 

  1. Jak zgłosić reklamację, jeśli to nie Ty kupiłeś produkt
    Jeśli zgłaszasz reklamację produktu, który kupiła od nas inna osoba, możemy poprosić Cię o potwierdzenie własności tego produktu. Może to być, na przykład, umowa sprzedaży, oświadczenie klienta pierwotnego o zbyciu i przeniesieniu własności lub pełnomocnictwo.

I tak, sprzedawałem coś z X-KOM i nabywca dostał ode mnie oświadczenie o zgodzie na przeniesienie praw własności. Dosłownie dwa - trzy zdania wystarczyły .

Jakby gość myślał jak Ty to by mi tak odpisał i byłoby po sprawie ale tak się nie stało ale Ty zamiast tego wytykasz mi "żulernię" że się dopominam o swoje

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

22 minuty temu, qrek1 napisał:

Najczęstsze kłamstwa sprzedających popsute karty:

 

-kartę wyjąłem i wsadziłem do szuflady... od tamtej pory jej nie używałem, jak ją wyjmowałem i wkładałem do szuflady to była sprawna więc raczej tak jest ale nie przyjmuję zwrotów

-kupiłem nową i wsadziłem do szuflady, leżała X lat ( wersja mniej rozwinięta)

-kupiłem laptopa i nie mam jak jej podłączyć, sprzedałem kompa itp.

-karta sprawna ale nie ma możliwości podłączenia i sprawdzenia, daję 100 lat gwarancji rozruchowej 

-w innym komputerze karta działa ale nie gwarantuję ,że będzie u Ciebie działać

-wyjeżdżam za granicę i muszę szybko się pozbyć karty bo przecież jej nie zabiorę ,a będzie smutna leżała w SZUFLADZIE :E

 

Można by pisać i pisać... słowo szuflada w przypadku elektroniki oznacza przeważnie mniejsze lub większe uszkodzenie. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość, drodzy kupujący : podobne procedury jak X-KOM ma kilku innych sprzedających. Zanim coś kupicie, to napiszcie do sprzedającego, czy wraz z urządzeniem wyśle wam jedną kartkę papieru z tekstem o treści :

Ja, "imię i nazwisko sprzedającego - musi być zgodne z danymi z fakturą nabycia", przenoszę na kupującego "imię i nazwisko kupującego" prawa własności towaru o nazwie XXXXXXXX.numer seryjny XXXXXXXX zakupionego w "nazwa firmy" i wyszczególnionego na fakturze sprzedaży "numer faktury" z dnia xx.xx.xxxx. Pan "imię i nazwisko kupującego" rozliczył się ze mną w całości a strony transakcji nie roszczą wobec siebie żadnych dodatkowych praw i obowiązków. 

Prosty tekst a zabezpieczy Was lepiej, niż faktura. Żaden sklep nie ma prawa żądać od was kopii faktury a nawet jeśli próbuje, to takie oświadczenie w 100%, zgodnie z prawem, załatwia ten temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BladyPL napisał:

Na przyszłość, drodzy kupujący : podobne procedury jak X-KOM ma kilku innych sprzedających. Zanim coś kupicie, to napiszcie do sprzedającego, czy wraz z urządzeniem wyśle wam jedną kartkę papieru z tekstem o treści :

Ja, "imię i nazwisko sprzedającego - musi być zgodne z danymi z fakturą nabycia", przenoszę na kupującego "imię i nazwisko kupującego" prawa własności towaru o nazwie XXXXXXXX.numer seryjny XXXXXXXX zakupionego w "nazwa firmy" i wyszczególnionego na fakturze sprzedaży "numer faktury" z dnia xx.xx.xxxx. Pan "imię i nazwisko kupującego" rozliczył się ze mną w całości a strony transakcji nie roszczą wobec siebie żadnych dodatkowych praw i obowiązków. 

Prosty tekst a zabezpieczy Was lepiej, niż faktura. Żaden sklep nie ma prawa żądać od was kopii faktury a nawet jeśli próbuje, to takie oświadczenie w 100%, zgodnie z prawem, załatwia ten temat. 

Dziękujemy,skorzystamy

Dopytam...
Na allegro zawieramy umowę sprzedaży
Czy taka umowa nie jest ważna i musi być coś z powyższego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, BladyPL napisał:

Chłopcze, ja tu nie muszę przed nikim błyszczeć ani niczego udowadniać. Ubzdurałeś sobie, że dostaniesz fakturę i zamiast grzecznie poprosić, aby ktoś ci ją mimo wszystko podesłał, to straszysz jakimś zgłoszeniem do allegro. Jako ktoś, kto ma trochę większe pojęcie o prawie niż ty, z całą stanowczością stwierdzam, że jakby gość chciał, to by cię spuścił na drzewo razem z allegro. Nie masz pewności PYTAJ a nie dokonujesz transakcji a później zgłaszasz roszczenia na coś, co nie było ujęte w opisie przedmiotu. W przeciwnym razie niewiele się różnisz od żulerni, która zazwyczaj jest po stronie sprzedających.

 

Jest gwarancja z automatu dodaje się dowód zakupu bez żadnej łaski. Jeżeli ktoś nie dodaje lub nie chce dodać to jest krętaczem na szczęście nie trafiłem nigdy na taki beton.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę sobie kultowy tekst od Januszy - górników kryptowalut : Karty były używane do renderingu :E ,a tam w jednej aukcji było z kilkadziesiąt sztuk :E Ciekawe co na następnych wysprzedażach sprzętu pokoparkowego te Janusze wymyślą :>

Potem ktoś kupował karty i zamiast działającej normalnie karty po wgraniu sterownika był kod 43,jak się później okazało trzeba było przeflashować bios,bo były wgrane niestandardowe pod kopanie jak było w przypadku Polarisów (RX 400 i 500).

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Killer85 napisał:

Na allegro zawieramy umowę sprzedaży
Czy taka umowa nie jest ważna i musi być coś z powyższego?

To jest dość skomplikowane zagadnienia, bo allegro jest jedynie platformą pośredniczącą w zawieraniu umów sprzedaży pomiędzy stronami. Dlatego zawsze warto mimo wszystko mieć odrębny papier, niż posługiwać się numerem aukcji. Tym bardziej, że w opisie nie będziesz miał podanych takich danych jak numer faktury, data sprzedaży itd itd. Serio - krótki podpisany przez sprzedającego tekst załatwia sprawę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, BladyPL napisał:

To jest dość skomplikowane zagadnienia, bo allegro jest jedynie platformą pośredniczącą w zawieraniu umów sprzedaży pomiędzy stronami. Dlatego zawsze warto mimo wszystko mieć odrębny papier, niż posługiwać się numerem aukcji. Tym bardziej, że w opisie nie będziesz miał podanych takich danych jak numer faktury, data sprzedaży itd itd. Serio - krótki podpisany przez sprzedającego tekst załatwia sprawę. 

Tutaj gość mógł mi coś takiego wrzucić do przesyłki ale nie zrobił tego i nie zrobi bo jak widać niechętnie współpracuje
Pytam teoretycznie w razie problemów z Xkom
 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sideband napisał:

Jest gwarancja z automatu dodaje się dowód zakupu bez żadnej łaski.

A z czego wynika tak śmiałe stwierdzenie? A wiesz, że do skorzystania z gwarancji takie coś jak faktura potrzebne nie jest? A nawet jeśli, to co do zasady nie powinno się przyjąć zlecenia gwarancyjnego na bazie dokumentu, na którym widnieje inna osoba. Znany mi jest osobiście przypadek, że sklep po takim zgłoszeniu nie chciał wydać towaru i skończyło się na tym, że wysłali to na adres z faktury i chłopy sobie później przesłali to paczkomatem. Dlatego tak istotny jest dowód przeniesienia praw własności.

Wiem, syzyfowa praca, ale jeszcze mi się chce edukować społeczeństwo. 

Teraz, Killer85 napisał:

Tutaj gość mógł mi coś takiego wrzucić do przesyłki ale nie zrobił tego
Pytam teoretycznie w razie problemów z Xkom
 

Dlatego piszę o tym, aby sobie na przyszłość ułatwiać życie. Tym bardziej, że gwarancja jest jeszcze na dwa lata, więc warto mieć. X-KOM nie powinien robić problemów, bo w razie czego załączysz w ostateczności potwierdzenie zakupu w e-maila allegro, ale co do zasady potwierdzenie przekazania praw własności powinno się odbywać na piśmie i być opatrzone podpisem ( ewentualnie elektronicznym )

Jakbyś miał z nimi problemy to pisz, mam ostatnio z X-KOM świetny kontakt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BladyPL napisał:

 

Dlatego piszę o tym, aby sobie na przyszłość ułatwiać życie. Tym bardziej, że gwarancja jest jeszcze na dwa lata, więc warto mieć. X-KOM nie powinien robić problemów, bo w razie czego załączysz w ostateczności potwierdzenie zakupu w e-maila allegro, ale co do zasady potwierdzenie przekazania praw własności powinno się odbywać na piśmie i być opatrzone podpisem ( ewentualnie elektronicznym )

Jakbyś miał z nimi problemy to pisz, mam ostatnio z X-KOM świetny kontakt ;)

Dzięki za informację...przydadzą się na przyszłość :)
 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Iri napisał:

Można by pisać i pisać... słowo szuflada w przypadku elektroniki oznacza przeważnie mniejsze lub większe uszkodzenie. 

Przeważnie ;)  ja ostatnio sprzedałem dwie płyty główne,które dosłownie przeleżały w szafie  4 i 8 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zhao napisał:

Przeważnie ;)  ja ostatnio sprzedałem dwie płyty główne,które dosłownie przeleżały w szafie  4 i 8 lat

Jeśli sprawne, to pewnie jeszcze całkiem niezłe pieniądze za to wziąłeś. Koleżka chciał na siłę reanimować swój pierwszy PC ( 486sx bodajże ) i zakupił do niego płytę za jakieś "chore" pieniądze rzędu 400 czy 500 PLN. Znaczy się stary sprzęt czasem jest na wagę złota ;)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • „Polska gurom”. Ładnie wytrzymał.    O zmianach oficerów i mobilizacji nic nie wiadomo. Z jakiego powodu zostali usunięci, są tylko plotki że dostawali w łapę i dużo przepuszczali na zachód. Czy szła źle? No nie, bo od początku brali tylko w miarę przeszkolonych, ochotników i przeszkolonych. O mobilizacji (tej na mięsne wkładki) wiadomo dopiero od teraz, i to że rząd Ukrainy tej mobilizacji nie chciał podjąć wcześniej.    Każdy obrywa od artylerii i fabow, ale żadna jednostka nie oberwała na tyle by wyłączyć ją z frontu, czyli można wnioskować że straty są akceptowalne. Ukraińcy od dawna powtarzają, wolą przeszkolonych niż nie którzy mogą powodować to że cała kompania pójdzie do piachu. Azov na tyłach szkoli ludzi, część 47 też miała to robić.  O porzuceniu frontu słyszeliśmy na razie dwa razy, ostatnio świeża sprawa z 110 elementem brygady podczas rotacji oraz rotacji pod Soledarem, więc gdzie jeszcze uciekają niczym Rosjanie szturmują?    O załamaniu frontu mówili w momencie braku wsparcia z USA. Jak to się koreluje do mobilizacji? A no właśnie tak, że ludzi może i jest ale sprzętu brak. 
    • Cześć, trochę rzeczy mi się zalęgło przez jakiś czas i pora zrobić małą wyprz Dla labowiczów ceny do negocjacji. Dysk Western Digital 6TB NASware 3.0: https://www.olx.pl/d/oferta/western-digital-6tb-nasware-3-0-CID99-IDZROd1.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX IQ01: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-iq01-intel-i7-4770t-CID99-IDZROPY.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX nano ID67: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-nano-id67-CID99-IDZROsz.html?bs=olx_pro_listing HP J9803A 1810-24G: https://www.olx.pl/d/oferta/switch-hp-1810-24g-j9803a-CID99-IDZRNAA.html?bs=olx_pro_listing NAS Synology DS720+ razem z: HDD: 2x Seagate IronWolf 8TB NAS NVMe cache: 2x Samsung 970 EVO Plus 1TB https://www.olx.pl/d/oferta/synology-ds720-2x8tb-2x1tb-nvme-CID99-IDZRNpL.html?bs=olx_pro_listing Intel NUC  BXNUC10i7FNK2: https://www.olx.pl/d/oferta/intel-nuc-i7-10710u-6-rdzeni-32gb-ddr4-128gb-m2-nvme-ssd-nas-serwer-CID99-IDZRLU4.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 3B v1.2 1GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/raspberry-pi-3b-v1-2-1gb-ram-CID99-IDZRLg7.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 4B 4GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/2x-raspberry-pi-4b-4gb-ram-CID99-IDZRKs7.html?bs=olx_pro_listing     Na OLX włączony jest zakup z przesyłką, jak wspominałem - ceny są do negocjacji.   
    • @RimciRimci Ok, ale ja w tych wizjach nie widzę opcji "po okresie niedoli Polska dociąga do gospodarczego poziomu relatywnego bogactwa".
    • Opisałem teoretyczny przypadek "co gdyby...". Dlatego mówię, że wychodzenie z Unii to mrzonki patrząc jaką pozycję na świecie ma Polska. Tym bardziej przy obecnej sytuacji geopolitycznej.    atrakcyjna = zadowalająca. Gdzie ja napisałeś "bardziej atrakcyjna"? No właśnie... Bardziej atrakcyjna to polski rząd musiałby mieć jakieś haki na Niemców 
    • i5 4690k , 8GB , Z97 Gaming 7  Kabel kupiony, wydaje mi się, że kat 6. Router EG8245H, ma jeden port gigabitowy. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...