Forum PCLab.pl: Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (124 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba zabawne sytuacje transakcyjne Oceń temat: ****- 9 Głosów

#21 Użytkownik jest niedostępny   Fonzie 

• Be cool like the Fonz...
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 18 Maj 2017 - 20:38

Zobacz postkafaros, o 18 Maj 2017 - 18:51, napisał(a):

Po kiego uja odpisujesz na takie sms?A jak czytam to co napisałeś to taka żulernia ładnie na Tobie zarobiła. Sam sms kostzował Cię napewno kilka złotych i subskrypcję ,więc o czym tu gadasz.

Nie no bez przesady pierwszego sms-a wysłał mi z numeru Orange i na ten mu odpisałem ,sms nie kosztował mnie nic bo 19gr zeszło mi z promocyjnego (Jeszcze by tego brakowało żeby minie ,starego wyjadacza Internetów jakaś gadzina na suba naciągnęła).

Sms wyglądał tak:
https://s14.postimg....91p6zl/sms1.jpg
Potem dostałem maila (tu już czerwona lampeczka że coś jest nie halo):
https://s9.postimg.o...0w65r/image.jpg
Na widok strony z formularzem parsknąłem śmiechem:
https://s22.postimg....jzv81/image.jpg

Ciekawostka:
Co do strony z odnośnika też pisałem do niemieckiej firmy hostujacej żeby zdjęli ją z neta za phishingowanie.
Niemiaszki odpisali że nie widzą na stronie znamion phishingu i strona pewnie wiśi w sieci dalej już nie wiśi...

Ten post był edytowany przez Fonzie dnia: 18 Maj 2017 - 21:22

#22 Użytkownik jest niedostępny   grzechotnik.d 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Maj 2017 - 20:46

Zobacz postberger6630, o 18 Maj 2017 - 20:33, napisał(a):

Witam

Ja miałem przypadek - córka kupiła futerał na telefon za 29 ziko,ale zanim przyszedł z Chin kupiłem jej już inny telefon i futerał nie użyty trafił na olx za 10 pln
- pisze kobieta że jej dziecku się spodobał bardzo, i by kupiła ,czy zejdę coś z ceny - napisałem że jak przyjdzie odebrać to niech daje 5 na colę i bierze Dodaj obrazek
-Ona na to że jest z daleka i czy bym nie wysłał ,piszę jej że nie za bardzo mi się chce bo na pocztę mam daleko i nie chce mi się dybać z futerałem wartym 5 pln na pocztę na drugi koniec miasta.
A ona że wyśle mi 5pln +3pln na znaczek w kopercie drobniakami i ja tylko kupię znaczek kopertę i jej to wyślę , napisałem że NIE ,że nie mam czasu, chęci a po drugie to jak mi bilon wyśle w kopercie a to do mnie nie dojdzie bo ktoś na poczcie się połasi na bilon wysłany zwykłym listem to jeszcze będzie mnie od złodziei wyzywała bo przecież to nie polecony i nie wiadomo czy dojdzie i po trzecie jak ja bym jej to wysyłał to bym poleconym żeby mieć pewność że do niej dojdzie (żeby nie mówiła że oszust i nie wysłał) wiec z 8 zetów które moja córka by otrzymała zrobiło by sie 2,40 bo polecony to 5,60 i dla córki zamiast na colę zostanie na wodę mineralną którą wypije jak już dojdzie na drugi koniec miasta na pocztę żeby kupić kopertę i znaczek. Podlinkowałem jej na alledrogo link do takiego futerału za 32 złote i niech tam kupi jak jej zależy - to mnie nawyzywała od chamów gburów i że jak nie umiem interesów robić to po co wystawiam na olx

Jak wystawiam na olx to tylko odbiór osobisty (taka idea serwisu). Jak nie, to proszę szukać na alldrogo. No chyba, że trafi się zdecydowany kupujący i oferuję przedpłatę na konto.

#23 Użytkownik jest niedostępny   Kushira 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 18 Maj 2017 - 20:56

Zobacz postvhp, o 18 Maj 2017 - 19:43, napisał(a):

• Wystawiłem telefon stacjonarny bezprzewodowy (baza z słuchawką + słuchawka z ładowarką). Zadzwonił jakiś miły pan, opowiadał, że ten telefon będzie dla jego starszej mamy itp. (No fajnie, tylko co to mnie obchodzi?). Od początku mówiłem, że będzie przelew i kasa na moim koncie, to wysyłam. Podałem dane do przelewu i cisza.

Miałem podobnie, wystawiłem nowy telefon stacjonarny-bezprzewodowy bodaj Panasonic bez możliwości negocjacji. Już po gwarancji, tylko rozpakowany - wszystkie folie były. Cena adekwatnie niższa niż ze sklepu a koleś się natrętnie dopytywał czy puszcze za 20zł...
Odpisałem, że jeszcze mu worek cebuli dołożę gratis. :D
Zwyzywał mnie, że jakieś żarty sobie robię i w ogóle jestem nie poważny... :E

#24 Użytkownik jest niedostępny   blabla123 

• Classified
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Maj 2017 - 20:57

Niestety nie robię screenów za często i mam już kilka kwiatków usuniętych ale udało mi się wyłuskać coś takiego:

Dodaj obrazek

No i druga klasyka czyli gwarancja @ Krzychu Jarzyna ze Szczecina :E

"Witam. Proponuje 200 z wysyłką za pobraniem. Pasuje." Nawet decyzję za mnie potrafią już niektórzy podejmować :E

Sprzedaję kartę i wszystko widać, nawet tą nieszczęsną plombę (białe kółko) na śrubie, ale 3x się pytał o zdjęcia plomby, bo nie widzi. Wku*wiłem się i w paincie zakreśliłem na zdjęciu tą kropkę... dobra bierze. Piszę, że nie będę biegał na pocztę i czekał w kolejce więc wysyłka TYLKO paczkomat. Następnego dnia pytanie "pocztą można?", nie odpowiedziałem więc następnego dnia pyta o kuriera. No i na końcu hit:
"Jest taka możliwość żeby Pan wysłał za pobraniem 250zł i jak by z kartą było wszystko ok to resztę pieniędzy bym przelał Panu na konto? Jestem uczciwy" :lol2: :lol2: :lol2:

Ta sama karta i pytanie o cenę ostateczną, z mojej strony grzeczna odpowiedź, że widać w ogłoszeniu. No to proponuje 100zł jak coś się zmieni to mam się odezwać :E

Ta sama karta i znów pytanie ile zejdę choć w ogłoszeniu wyraźnie jest zaznaczone, że cena ostateczna...

Znów to samo GPU "Jest pobraniem możliwość wysyłki za pobraniem." WTF? :D

#25 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 18 Maj 2017 - 21:04

Wystawiłem obiektyw, gdyż obowiązków mi przybyło i mniej fotografowałem.
na allegro używki po 1500 bez gwarancji, nówki po 1800, a ja wystawiłem na olx za 1000 bez gwarancji, z warunkiem...
"odbiór osobisty lub dostarczę osobiście [W-wa]
Nie wysyłam gdyż boję się że zostanie uszkodzony podczas transportu
dzwonić po 11:00"
wyciszyłem telefon i poszedłem spać.
wstaję, wyprowadzam psy, śniadanie i wreszcie sprawdzam telefon.
46 nieodebranych, pierwsze telefony były od godziny szóstej.
Oddzwaniam do tych pierwszych co dzwonili gdyż jestem dobrze wychowany ale gdy tylko usłyszeli że nie wysyłam to zaraz
od pedałów, od hu... itd
Rozbawił mnie jeden telefon
"Dlaczego tylko Warszawa? Dlaczego to Warszawa ma mieć możliwość kupna tego obiektywu. Dlaczego Warszawę faworyzuję?
darowałem sobie dalsze oddzwanianie

a teraz milsza część
Kto pierwszy spełni warunki ten kupi ten obiektyw.
Zadzwoniła dziewczyna, nie była z W-wy - bardzo jej zależało na tym obiektywie. Kuzynka go odbierze i wyśle jej [OK]
ale nie była pełnoletnia [17lat] i obawiałem się że mogę mieć problemy [nigdy nie wiadomo co rodzice planowali z tymi pieniędzmi]
zapewniałem że jest pierwsza na liście która spełnia wymóg ale poprosiłem o telefon od rodzica. Zadzwonili że zgadzają się na zakup.
Umówiłem się z jej kuzynką - musiałem czekać z półgodz [korki], później wyprawa do bankomatu, ale udało się.
Zadzwoniła za parę dni. Była bardzo wdzięczna że sprzedałem po takiej cenie

Ten post był edytowany przez Grimix dnia: 18 Maj 2017 - 21:13

#26 Użytkownik jest niedostępny   duniek 

• Kielce
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Maj 2017 - 21:53

Witam

Ja miałem przypadek - córka kupiła futerał na telefon za 29 ziko,ale zanim przyszedł z Chin kupiłem jej już inny telefon i futerał nie użyty trafił na olx za 10 pln
- pisze kobieta że jej dziecku się spodobał bardzo, i by kupiła ,czy zejdę coś z ceny - napisałem że jak przyjdzie odebrać to niech daje 5 na colę i bierze Dodaj obrazek
-Ona na to że jest z daleka i czy bym nie wysłał ,piszę jej że nie za bardzo mi się chce bo na pocztę mam daleko i nie chce mi się dybać z futerałem wartym 5 pln na pocztę na drugi koniec miasta.
A ona że wyśle mi 5pln +3pln na znaczek w kopercie drobniakami i ja tylko kupię znaczek kopertę i jej to wyślę , napisałem że NIE ,że nie mam czasu, chęci a po drugie to jak mi bilon wyśle w kopercie a to do mnie nie dojdzie bo ktoś na poczcie się połasi na bilon wysłany zwykłym listem to jeszcze będzie mnie od złodziei wyzywała bo przecież to nie polecony i nie wiadomo czy dojdzie i po trzecie jak ja bym jej to wysyłał to bym poleconym żeby mieć pewność że do niej dojdzie (żeby nie mówiła że oszust i nie wysłał) wiec z 8 zetów które moja córka by otrzymała zrobiło by sie 2,40 bo polecony to 5,60 i dla córki zamiast na colę zostanie na wodę mineralną którą wypije jak już dojdzie na drugi koniec miasta na pocztę żeby kupić kopertę i znaczek. Podlinkowałem jej na alledrogo link do takiego futerału za 32 złote i niech tam kupi jak jej zależy - to mnie nawyzywała od chamów gburów i że jak nie umiem interesów robić to po co wystawiam na olx

zasada nr1 - wszystkie niewykorzsystane lub kupione na probe na sprawdzenie pierdoły z chin od 5 do 50zł wystawiam zawsze zakupu + prowizja(+1-2zł) - nie ma szans zeby nie zeszlo bo po pierwsze - handlują tym firmy ktore maja 50-100% marze, wiec moja oferta i tak jest zswykle najnizsza, po drugie - paczkomat to tylko 8,60zł niektorzy juz wola odzałowac ta wysylke i kupic w PL majac na drugi/trzeci dzien niz czekac 2-4tyg

Ten post był edytowany przez duniek dnia: 18 Maj 2017 - 21:54

#27 Użytkownik jest niedostępny   Firekage 

• [*] 16.02.1959-16.05.2016
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Maj 2017 - 23:55

Zobacz postamp41, o 18 Maj 2017 - 16:36, napisał(a):

i zapytałem czy ma telefon na kartę,czy abonament bo ten drugi policja namierzy bez problemu,natychmiastowe rozłączenie..

Ten na kartę, również namierzą - bez problemów. Pytanie podstawowe: waga sprawy.

to mnie nawyzywała od chamów gburów i że jak nie umiem interesów robić to po co wystawiam na olx

W tego typu sytuacjach, nie odpuszczam i dalej ludziom odpisuje - z chamstwem trzeba walczyć.

Zobacz postFonzie, o 18 Maj 2017 - 21:38, napisał(a):

Nie no bez przesady pierwszego sms-a wysłał mi z numeru Orange i na ten mu odpisałem ,sms nie kosztował mnie nic bo 19gr zeszło mi z promocyjnego (Jeszcze by tego brakowało żeby minie ,starego wyjadacza Internetów jakaś gadzina na suba naciągnęła).

Sms wyglądał tak:
https://s14.postimg....91p6zl/sms1.jpg
Potem dostałem maila (tu już czerwona lampeczka że coś jest nie halo):
https://s9.postimg.o...0w65r/image.jpg
Na widok strony z formularzem parsknąłem śmiechem:
https://s22.postimg....jzv81/image.jpg

Ciekawostka:
Co do strony z odnośnika też pisałem do niemieckiej firmy hostujacej żeby zdjęli ją z neta za phishingowanie.
Niemiaszki odpisali że nie widzą na stronie znamion phishingu i strona pewnie wiśi w sieci dalej już nie wiśi...

Tak na marginesie, 3 zdjęcie wyjaśnia wszystko - aby pobrać, musisz wpisać numer telefonu, a pod spodem jest "zgoda na warunki usługi serwisu". Równie dobrze tam mogłoby pisać, że koszt to 100000000...nie podałbym numeru, nie oddzwaniam jeśli numeru nie da się sprawdzić (czyli w google nic o nim nie ma) i nigdy nie odpisuję na smsy - jeśli ktoś ma do mnie sprawę, to zadzwoni ponownie, a kadry danej firmy z całą pewnością to będą robić...zaś takie garażowe szukanie pracowników na stronach, dla mnie, jest śmieszne.

#28 Użytkownik jest niedostępny   Walther 

• Zakamuflowana opcja Niemiecka
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2017 - 00:09

Tak sobie przypomniałem :)
Sam chciałem przyżulować !
Dawno temu wdziałem post Duńka odnośnie sprzedaży Titana numer one i podąłem kwotę (chyba o 100 niższą ) Duniek tylko napisał NIE! :E

#29 Użytkownik jest niedostępny   bielas 

• ...i daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2017 - 00:29

Zobacz postFirekage, o 19 Maj 2017 - 00:55, napisał(a):

W tego typu sytuacjach, nie odpuszczam i dalej ludziom odpisuje - z chamstwem trzeba walczyć.

I daje Ci to tyle, że w efekcie spotykają się dwa chamy? :brow: Ech, Fire... ambitnyś... ło kurde...

Nie ma to jak na chamstwo reagować dziecinadą.

Co do tematu, to jak kiedyś napisałem, że podpuściłem cebulaka co by podjechał 80 km po jakiegoś fanta, bo zgadzam się na jego - totalnie absurdalną - ofertę, to mnie tu zjeść chcieli razem z rzepami przy butach, gdy bardzo grzecznie powiedziałem mu, że chyba pomylił adres, bo ja nic nie sprzedaję.

Zobacz postWalther, o 19 Maj 2017 - 01:09, napisał(a):

Dawno temu wdziałem post Duńka odnośnie sprzedaży Titana numer one i podąłem kwotę (chyba o 100 niższą ) Duniek tylko napisał NIE! :E

Dlatego ja staram się Duńka przeczekać. Jak coś mu długo wisi, racjonalizuje cenę. Dodaj obrazek

#30 Użytkownik jest niedostępny   Walther 

• PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2017 - 00:43

Bielas tutaj można napisać prace dyplomową w związku do różnic kulturowo-lokalno-społecznych odnośnie południa a północy Polski.
Mam znajomego "Krakusa", który przeprowadził się do trójmiasta i przez długi okres czasu kompletnie nie mógł się odnaleźć :E
W głupim media markcie mówili mu - spokojnie zaraz, poczekaj, wyluzuj...
Po dwóch latach w 3mieście nie może odnaleźć się w Krakowie! Tak ma na wszystko wylane :)

Ps. Duniek południowiec walczyć będzie o każdego zeta :D (nie przeczę podziwiam )

Ten post był edytowany przez Walther dnia: 19 Maj 2017 - 00:45

#31 Użytkownik jest niedostępny   duniek 

• Kielce
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2017 - 00:50

Zobacz postWalther, o 19 Maj 2017 - 01:09, napisał(a):

a co mialem napisac :E :E ?
nie to nie

a bielas chyba nigdy u mnie nie kupił :E

PS
co do joemonstera

#1. Nie witają się

Ludzie piszą do mnie maile albo kontaktują się przez serwis i nie potrafią napisać „Cześć”, „Dzień dobry”, „Ty chuju”. Nic.

wtf, nie mam z tym problemu - lubie konkrety a nie jakies dzien dobry :E, sam staram sie pisac, ale nie oburza mnie to ze ktos nie pisze witam, albo przechodzi na Ty

#2. Nie podpisują się

jw, w wiekszosci pisze na Pan, no chyba ze nick "zenski" to Pani, nikt nigdy nie poprawia, raz dziewczyna sprzedawala kilka rzeczy to zrobilem jej osobne konto allegro i tez duzo osob pisało, ile Pan chce za to,

#3. Brak form grzecznościowych

patrz pkt1

#4. Ile za to?

„Ile chcesz za to pudło?” – psia mać. Jest napisane na aukcji! A jak to jest aukcja od złotówki i bez ceny minimalnej to chcę tyle ile będzie na końcu aukcji. Simple as that.

no wystawilem kup teraz za 1000zł a gosc pyta ile chce, no nieeeeee chyba bym chciał 50zł :E

#5. Co tak drogo?

„Ile ty chcesz za to pudło!? Za drogo! Nikt ci tego nie kupi!” – aha, przepraszam, nie wiedziałem, już poprawiam, ile dać? Pół ceny? Ćwierć? 10%?
#6. A poza Allegro to nie da rady? Prowizje…

Cieszę się, że ktoś troszczy się o moją kieszeń, ale jeśli kupujący zwraca uwagę na prowizję, której nie płaci i na siłę próbuje umówić się na sprzedaż poza Allegro, to ja tego nie łapię. Moja czarna lista pełna jest różnego rodzaju naciągaczy.

jakich naciągaczy? poza allegro zwykle taniej o prowizje ale tylko przy odbiorze, bo jak sie okazuje poza allegro to tylko pobranie, pff no i co to pobranie da, az mam chęc nauczyc kogos takiego i wyslac mu ziemniaki zamiast sprzetu (oczywiscie pozniej zwrot kasy ale moze by sie nauczył ze pobranie nic nie daje
Problem jest w tym ze zwykle nie są to przedmioty drogie gdzie prowizja jest wieksza a jakies pierdoły za 100zł i meil, proponuje 50zł POZA ALLEGRO wiec nie zaplaci pan prowizji (no to chyba juz wole przez allegro i zaplacic te 3zł) :E

#7. Ja kupiłem teraz, ale odbiorę przy okazji

Aha… miałem już kilka takich przypadków. Ktoś licytuje u mnie zabytkowy unikatowy przedmiot za tysiaka i mówi, że zapłaci przy odbiorze za dwa miesiące. Po dwóch miesiącach nie odbiera telefonów, przeżył tragedię rodzinną, wyjechał za granicę, nie pamięta o co chodzi. Przez ten czas przedmiot jest zablokowany, kasy nie ma, prowizja do serwisu poszła…
#8. Wygrałem aukcje – rezygnuję

Kilka razy tak mialem, tyle ze zwykle wplacali od reki i odbierali "jak wrocą zza granicy", (max chyba 3-4miesiace trzymalem przedmiot) :E, chociaz od znajomego gosc kupił core2duo i wplacił i po 1,5roku sie odezwał ze prosze jednak wyslac (ale nie wplacił za koszty wysylki) i koniec koncow nie odebrał go ani nie wplacił

#9. Telefon: Ja przed sekundą kupiłem, proszę już wysłać

Dzwonią do mnie, czasem w dzień, czasem w nocy, i żądają, żebym dosłownie w tej samej chwili pobiegł na pocztę to wysłać, bo zaraz potrzebne. Niestety poczcie i kurierom koła na nowo nie odkryję i nie przeskoczę ich czasów dostawy, czego często żądają ode mnie klienci. Czasem da się coś lekko przyśpieszyć, ja rozumiem, bywają sytuacje podbramkowe, ale jeśli na aukcji jest napisane „wysyłka w ciągu 48h”, to znaczy, że mogę ją wysłać pojutrze! Po coś daję tę informację na aukcji! *Jeśli ktoś jest miły, grzeczny, kulturalny i dzwoni do mnie przed kliknięciem „Kup Teraz”, to chętnie pomogę. Poważnie mówię
.

akurat na tony takich ludzi jest, OLX w oglozeniaiu telefon tylko 12-20, to dzwonią od 6-7 rano, kilka razy akurat bylem na nogach o tej godzinie (jezszcze) to zrozumiałbym ze potrzebuje to od reki, a na koncu to ja sie jeszce zastanowie, albo przyjade za 3 dni :E

#10. Jak używa się serwisu?

Tak, często piszą do mnie ludzie z prośbą o poradę dotyczącą użytkowania serwisu. Kiedyś nawet im pomagałem, do momentu, w którym ktoś pisząc do mnie potrzebował pomocy w kupnie przedmiotu u mojej konkurencji. Nie umiesz internetów, już śpieszę z pomo… z numerem helpdesku. Dzwoń do woli.

duzo ludzi nie ogarniało payu i na poczatku staralem sie tlumaczyc, pozniej juz odsylalem do helpdesku

Ten post był edytowany przez duniek dnia: 19 Maj 2017 - 00:58

#32 Użytkownik jest niedostępny   Walther 

• PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2017 - 00:59

Zobacz postduniek, o 19 Maj 2017 - 01:50, napisał(a):

a co mialem napisac :E :E ?
nie to nie

My na północy chyba żyjemy w innym świcie i lubimy rozwijać rozmowę w stylu : no nie za tyle nie sprzedam ale zawsze możemy się dogadać, a ile chciałbyś zejść, dobra daj tyle i jest spoko.....
a tu takie magiczne NIE i nie wiem jak to ogarnąć, po prostu czuje się jak kamień :E

Ten post był edytowany przez Walther dnia: 19 Maj 2017 - 00:59

#33 Użytkownik jest niedostępny   bielas 

• PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2017 - 01:04

Kupiłem. Lilkę 01. Desktopa matx. Plus jakieś tam inne pierdoły, ale dawno.

#34 Użytkownik jest niedostępny   duniek 

• Kielce
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2017 - 01:21

Zobacz postWalther, o 19 Maj 2017 - 01:59, napisał(a):

My na północy chyba żyjemy w innym świcie i lubimy rozwijać rozmowę w stylu : no nie za tyle nie sprzedam ale zawsze możemy się dogadać, a ile chciałbyś zejść, dobra daj tyle i jest spoko.....
a tu takie magiczne NIE i nie wiem jak to ogarnąć, po prostu czuje się jak kamień :E

nie zrozum mnie zle, ale 99% kupujacyh - KUPUJE i nie pyta, jak ktos zada JAKIEKOLWIEK pytanie zwykle juz nie kupuje, teraz to nawet nie mowie nie tylko usuwam konwersacje :E, bucówa :E no ale trudno

jeszcze taka sytuacja
rok temu wystawilem NOWE mobo Z77 (no prawie nowe, ale było od kumpla ktory nie ma czasu na przestoje, wiec kupuje zwykle dwie plyty bo to najgorzej dostac)

ta plyta faktycznie miala przebieg 30godzin w testach pachniała nowosicią, full box itp

gosc zadał 20 pytan PONUMEROWANYCH, typu czy była w biurze, jak bylo podkrecane offsetem czy manual itp gowna

i najlepsze ze odpisalem na wszystkie pytania POZYTYWNIE poza gwarancją no ale lga1155 juz nie maja gw przeicez od dawna (pod jego kątem, ze nie bylo nic krecone a tak wogole plyta nowa)
i co
nawet nie odpisał, nie dzieki itp
zero

jak ktos chce sie przekonac na wlasnej skorze jak to jest z ludzmi to niech wystawi na allegro najbardziej chodliwy towar - czyli Uzywana karte graficzną do 300-400zł :E

Ten post był edytowany przez duniek dnia: 19 Maj 2017 - 01:25

#35 Użytkownik jest niedostępny   Walther 

• PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2017 - 01:25

No cóż przemiał robi swoje :E
(sam pewni był bym oziębły w rozmowie ;) )

Ten post był edytowany przez Walther dnia: 19 Maj 2017 - 01:26

#36 Użytkownik jest dostępny   czolgista778 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2017 - 01:26

Podepnijcie ten temat, może się jeszcze trafią jakieś fajne rodzynki. Mam trochę tego ale w Holenderskim, nie chcę mi się tłumaczyć :E

Ogólnie to świeża sytuacja, wystawiam Strixa 980Ti za €325, cena ostateczna. Napisałem nawet pogrubionym tekstem - cena ostateczna, nie odpisuję na oferty.
W jakieś półtora tygodnia same maile typu:

"250 i dzisiaj przyjade"

"200?"

"Czy może pan sprzedać za 300?"

Nawet ludziom nie chcę się już napisać imienia czy jakiegokolwiek tekstu tylko na pałę piszą cenę i klikają wyślij. Podejrzewam że gdyby przed każdą reakcją dali jakąś dobrą captcha to liczba takich maili spadła by o 90% Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez czolgista778 dnia: 19 Maj 2017 - 01:26

#37 Użytkownik jest niedostępny   JTN5M 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Maj 2017 - 01:31

Nie tak dawno wystawilem DFI LP P35 T2RS (ktora jak prawie kazda dfi z tego okresu miala wade kosmetyczna tj. wylamana plastik z gornych portow sata - cos pokroju tego na zdj w spoilerze) z E7200 za 100 zl Zadzwonił do mnie koleś, że jest zaciekawiony i zapytal czy płyta ma jakieś problemy, to mu powiedziałem, że jak prawie każda płyta na LGA 775 może ona mieć problemy z kompatybilnością ramu. On mi powiedział, że ma Asusa P5Q na chipsecie P35 i tego problemu nie ma, to Ja mu mówię, że P5Q jest na P45, a on twierdzi inaczej i dopiero kiedy mu powiedziałem, że P5Q to P45, P5K to P35, a P5B to P965 to powiedział "to może jednak P5K". Od razu zaznaczyl, ze chce zejsc z ceny (no tak, bo plyta warta 150 - 200 zl (z procesorem wartym dyche, ale zawsze cos) to nie jest okazja) bo nie wie, czy bedzie ona mu dzialac z Xeonem. Ja mu proponuje w takim wypadku gwarancje rozruchowa i zaznaczam, ze dostaje procesor (a wiec jak cos spieprzy to juz jego wina), a ten ze nie chce i proponuje 50 zl. No tak, bo na pewno sprzedam ci plyte za 1/3 jej wartosci bo ty sie boisz, ze cos uwalisz. :E
Spoiler

Ten post był edytowany przez JTN5M dnia: 19 Maj 2017 - 01:32

#38 Użytkownik jest niedostępny   bielas 

• PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2017 - 01:41

Strach to był jedynie pretekst. Wiedział za co bierze się.

#39 Użytkownik jest niedostępny   duniek 

• Kielce
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2017 - 01:44

z xeonem 771 mialem niezła historie

mialem takiego z naklejonym adapterem 771 i zrobionymi rowkami wiec nie trzeba bylo plyty przerabiac, sprawdzalem go w gigabyte i asusie - bootuje na obu wiec dziala, bo czemu ma niedzialac

przyjechał gosc osobiscie odebrać, no ale panie, nie wiem czy bedzie dzialac na mojej plycie, przyjechał z całym PC - dalem mu procka i sam montował do plyty, - odpalił, poszedł DYM :E :E :E

panie co pan mi tutaj daje za uszkodzony procesor, plyta bede musiał teraz kupic (wtedy był boom i po 150zł szly zwykle g31 czy cos) :E

no to przy nim wkładam tego procka do mojego komputera na gigabyte p35 - bootuje od reki :E :E

no ale zepsuło mi płyte wiec musi pan obnizyc cene - (WTF z jakiej racji)

koniec kocnow cene mu lekko obnizylem bo chcialem miec goscia z głowy bo sie kłocił ze mną chyba godzine :E

po tym incydencie nie bylo odbioru osobistego, tylko paczkomat :E

krótkie combo allegro z daaaaawnych czasow

- obudowa 15zł - po 2 miesiacach negatyw - bo nie dzialalo jedno usb czy tam mikrofon (brak jakiegokolwiek kontaktu) wymiebiłbym od reki bo mialem chyab 5 bud wtedy
- obudowa 20zł - przyjechał osobiscie (kliknał KT) ogladnał i nie miał kasy zeby zaplacic i musiał skonczyc do bankomatu, nigdy nie wrocił i nie odezwał sie, na wystwaionego przeze mnie negatywa odpowiedział negiem ze byly 2 wentylatorki zamiast 3 jak w opisie (jakies złomy chinskie ktorych miałem wór)jak nie usune nega to mnie znajdzie i zebym sie za siebie ogladał :E
- obudowa 25zł - ciezka jakas maxdata 10kg - 3km jechalem na rowerze z nią bo mieszkał 2 osiedla dalej, i pytał sie czy nie przywioze - chciał wziąc obudowe bez kasy i najpierw przymierzyc czy mu wejdzie pod biurko, po marudzeniach wyszedłem z nim do mieszkania i sprawdził, dobrze ze pasowala bo bym chyba sie bujał z nią spowrotem
- dwie obudowy chieftec (ciezkie) po 50zł - chciał tylko jedną ale chciał ogladnac ktora mu sie bardziej spodoba - przyjechał ale nie mogl znalesc adresu a nie ma gps-a - nioslem te budy 500-600m do miejsca gdzie był, ogladał 15min i nie wział zadnej (mimo ze foty byly, a wad nie bylo)a jezcze zapewniał ze jedną wezmie
- kabel okrągły DFI ATA 4zł - wystawialem glownie zeby nabic komentarze bo mialem 5 chyba wtedy- kupił i odebrał osobiscie ogladał 15 minut kabel, po 2 dniach chce zwrocic i chce zwrot kosztow bo kabel ma przecietą izolacje i jest do wyrzucenia, bo on nie bedzie nic podpinał pod niego bo mu spali dyski

bonus dla walthera (rok chyba 2012 :E)

Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez duniek dnia: 19 Maj 2017 - 02:10

#40 Użytkownik jest niedostępny   JTN5M 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Maj 2017 - 02:17

Jak juz mowimy o tym boom, to mam chyba jeszcze paragon, za jakiegos gigabyte g31 na jakies 200 zl. :E

Ten drugi incydent z buda dosc smieszny.

Przypomniala mi sie moja pierwsza akcja na allegro. Gigabyte GTS 250, stan idealny z pudelkiem i calym okablowaniem w za okolo 10 zl wiecej niz najtansze bieda opcje, ale tez taniej, niz zauwazalnie drozsze i lepsze referenty. Po jednym dniu poszlo, a pare dni po tym, jak dostalem wiadomosc, ze karta przyszla to (w typowy dla mnie sposob) przewalilem wszystko... I wyobrazcie sobie teraz moja mine gdy gosciu do mnie pisze, ze karta mu nie dziala. :E

Poprosilem o specyfikacje (ze szczegolnym naciskiem na dokladny model zasilacza), zdjecie wnetrza kompa i film z bootowania... Odpowiedzi do dzis nie dostalem. Nie wiem, czy chcial ode mnie wyludzic pieniadze spowrotem, bo karta mu sie nie spodobala, czy moze tez i uswiadomilem mu, ze popelnil blad podlaczajac co by nie bylo calkiem pradozernego G92 do jakiegos chinczyka, ale co by nie bylo w zyciu sie tak nie zestresowalem z powodu sprzedazy internetowy, jak po otrzymaniu tej wiadomosci.

• (124 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »