Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

W pewnym sklepie na allegro kupiłem LCD do LG K 10 pochodził z miesiąc zaczął wariować i resetował telefon to im go odesłałem na gwarancje a dziś z takim tekstem do mnie

"Szanowni Państwo,

otrzymaliśmy od Państwa reklamację z wyżej wymienioną częścią.

Z przykrością informujemy, iż reklamacja została odrzucona,ze względu na uszkodzenie mechaniczne części powstałe podczas czynności serwisowych lub w trakcie transportu"

Znajomemu tez dziś to samo wysila bo uszkodzony tez LCD mu przyszedł i odesłał im:

https://static.elektroda.pl/attach/20200122_095008_1542531.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w Holandii oficjalne serwisy rozbijają celowo telefony. Paranoja :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem naraz? W sensie, że możesz mieć naraz maksymalnie 10 ogłoszeń. Jak chcesz więcej to płacisz.

Przynajmniej kiedyś tak było.

 

Łącznie miałem 5 ogłoszeń od grudnia do dziś, najwięcej miałem 2 ogłoszenie wystawione w tym samym czasie.

No i mam komunikat pozostało ci 1 darmowe ogłoszenie w dziale elektronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącznie miałem 5 ogłoszeń od grudnia do dziś, najwięcej miałem 2 ogłoszenie wystawione w tym samym czasie.

No i mam komunikat pozostało ci 1 darmowe ogłoszenie w dziale elektronika.

Miesięcznie masz pulę darmowych, chyba 10.

Jak przekroczysz to płacisz.

 

 

Ogólnie muszę się pochwalić, że zwrot z POK dostałem w jeden dzień od zgłoszenia. Dałem im zdjęcie paszportu z zakrytymi danymi które mogę ukryć.

Felerny zakup to P30 Pro które wcale nie kosztowało 1500 pln, a ponad 2k. Jestem ostrożny, prosiłem o dodatkowe zdjęcia z kartką i podpisem które dostałem.

Musiałem trafić na dobrego złodzieja.

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesięcznie masz pulę darmowych, chyba 10.

Jak przekroczysz to płacisz.

 

 

Ogólnie muszę się pochwalić, że zwrot z POK dostałem w jeden dzień od zgłoszenia. Dałem im zdjęcie paszportu z zakrytymi danymi które mogę ukryć.

Felerny zakup to P30 Pro które wcale nie kosztowało 1500 pln, a ponad 2k. Jestem ostrożny, prosiłem o dodatkowe zdjęcia z kartką i podpisem które dostałem.

Musiałem trafić na dobrego złodzieja.

 

Na komputery limit to 4 ogłoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że one mają swoją ważność przez ileś tam czasu, więc to nie jest tak, że sobie wystawiasz i siedzi to tam w nieskończoność. Do tego jak je zdejmiesz, to i tak limit dalej obowiązuje. Mało tego... jak moderacja zdejmie ogłoszenie, to ta sama sytuacja.

 

Odświeżanie oferty też pobiera z tej puli dostępnych ogłoszeń do wystawienia.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myk jest prosty. Używać kilku kont :E

 

Nie wiem jednak czy to przejdzie przy podawaniu jednego i tego samego numeru telefonu :lol2:

 

Jednak potem sranie się z przelogowywaniem itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myk jest prosty. Używać kilku kont :E

 

Nie wiem jednak czy to przejdzie przy podawaniu jednego i tego samego numeru telefonu :lol2:

 

Jednak potem sranie się z przelogowywaniem itp. itd.

 

 

Chyba to jest najlepsze rozwiązanie, tylko muszę sprawdzić jakie tam miałem hasła. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OLX sprzedaję przedmiot za 300, od zawsze mam podany telefon. Oczywiście ostatnio nie wystarczy zapytać przez wiadomość. Teraz jest moda na wysłanie SMSa - "biorę za 200".

 

Ja numeru nie podaję, ale zdarzało mi się, że ktoś pytał w wiadomości o numer. Podałem i zero odzewu. Pewnie jakąś bazę tworzą, więc teraz na takie wiadomości nie odpisuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja numeru nie podaję, ale zdarzało mi się, że ktoś pytał w wiadomości o numer. Podałem i zero odzewu. Pewnie jakąś bazę tworzą, więc teraz na takie wiadomości nie odpisuję.

 

Różnie. Kiedyś miałem numer podany, a teraz nie. Od tej pory raz ktoś chciał tak z dupy i podałem - zero odzewu. Innym razem po 2 wiadomościach to padło i sprzedane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, pytanie. :) Wystawiłem na OLX Logitech G604. Używana przez godzinę, z fabryczną folią za 2/3 ceny. Dostałem dwie wiadomości z zapytaniem o pokazanie dowodu zakupu i numeru seryjnego myszki. Zastanawia mnie, czy to pozwala w jakiś sposób sprawdzić gwarancję myszy u Logitecha, czy może ktoś liczy, że zarejestruje cudzy produkt na koncie Logitech. Ma ktoś pomysł? Swoją G602 dawno temu powiązałem ze swoim kontem (nie pamiętam, jak) i widzę ją w moich urządzeniach. Z ciekawości wpisałem numer seryjny sprzedawanej G604 w rejestracji produktu, ale nic się nie dzieje. Ktoś kojarzy, jak to działa? Z jednej strony wygląda mi na wałek, a z drugiej numer seryjny jest na pudełku i wątpię, że da się pójść do sklepu i zarejestrować u Logitecha produkty z półki sklepowej. Ktoś, coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wysylaj, skopiują i beda uzywac do oszustw a jak beda na niej twoje dane to juz calkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, pytanie. :) Wystawiłem na OLX Logitech G604. Używana przez godzinę, z fabryczną folią za 2/3 ceny. Dostałem dwie wiadomości z zapytaniem o pokazanie dowodu zakupu i numeru seryjnego myszki. Zastanawia mnie, czy to pozwala w jakiś sposób sprawdzić gwarancję myszy u Logitecha, czy może ktoś liczy, że zarejestruje cudzy produkt na koncie Logitech. Ma ktoś pomysł? Swoją G602 dawno temu powiązałem ze swoim kontem (nie pamiętam, jak) i widzę ją w moich urządzeniach. Z ciekawości wpisałem numer seryjny sprzedawanej G604 w rejestracji produktu, ale nic się nie dzieje. Ktoś kojarzy, jak to działa? Z jednej strony wygląda mi na wałek, a z drugiej numer seryjny jest na pudełku i wątpię, że da się pójść do sklepu i zarejestrować u Logitecha produkty z półki sklepowej. Ktoś, coś?

Zamazujesz newralgiczne dane i pokazujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wystawiałem nowego iPhone, w zafoliowanym pudełku, w treści oferty było informacja o pochodzeniu telefonu. Dałem bardzo dobrą cenę bo zależało mi na szybkiej sprzedaży to chyba ze 20 albo i 30 wiadomości miałem o podanie IMEI. Nie wysyłałem, a znalazło się kilku takich co mnie za to od oszustów zwyzywało, ba, nawet jeden groził że gdzieś to pozgłasza szczerbaty.gif

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wystawiałem nowego iPhone, w zafoliowanym pudełku, w treści oferty było informacja o pochodzeniu telefonu, dałem bardzo dobrą cenę bo zależało mi na szybkiej sprzedaży to chyba ze 20 albo i 30 wiadomości miałem o podanie IMEI. Nie wysyłałem, a znalazło się kilku takich co mnie za to od oszustów zwyzywało, ba, nawet jeden groził że gdzieś to pozgłasza szczerbaty.gif

Było mu odpisać że może nawet papieżowi zgłosić :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wystawiałem nowego iPhone, w zafoliowanym pudełku, w treści oferty było informacja o pochodzeniu telefonu. Dałem bardzo dobrą cenę bo zależało mi na szybkiej sprzedaży to chyba ze 20 albo i 30 wiadomości miałem o podanie IMEI. Nie wysyłałem, a znalazło się kilku takich co mnie za to od oszustów zwyzywało, ba, nawet jeden groził że gdzieś to pozgłasza szczerbaty.gif

A mnie to akurat w przypadku telefonu nie dziwi. Zwłaszcza iPhone. Z tego, co pamiętam, na podstawie IMEI można przecież sprawdzić chociażby informację o gwarancji, dystrybucji, simlocku (z niektórych sieci ciężko zdjąć) albo czy nie jest z blokadą iCloud albo na czarnej liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie to akurat w przypadku telefonu nie dziwi. Zwłaszcza iPhone. Z tego, co pamiętam, na podstawie IMEI można przecież sprawdzić chociażby informację o gwarancji, dystrybucji, simlocku (z niektórych sieci ciężko zdjąć) albo czy nie jest z blokadą iCloud albo na czarnej liście.

 

Tak, ale to był fabrycznie nowy, zafoliowany telefon z polskiej dystrybucji, bez simlocka - i wszystkie te informacje umieściłem na aukcji. Nie miał zatem jak być zablokowany za raty/na czarnej liście/ blokady iCloud. Ludzie natomiast domagali się tego IMEI jakby to był mój obowiązek podać, a skoro nie chcę to jestem oszustem szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swoją G602 dawno temu powiązałem ze swoim kontem (nie pamiętam, jak) i widzę ją w moich urządzeniach. Z ciekawości wpisałem numer seryjny sprzedawanej G604 w rejestracji produktu, ale nic się nie dzieje. Ktoś kojarzy, jak to działa?

Żeby zarejestrować urządzenie musisz na stronie podać numer seryjny i zuploadować skan dowodu zakupu.

Dzięki temu możesz później korzystać z gwarancji nawet jak zgubisz dowód zakupu.

Robiłem tak z K800 i MX Master.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to był fabrycznie nowy, zafoliowany telefon z polskiej dystrybucji, bez simlocka - i wszystkie te informacje umieściłem na aukcji. Nie miał zatem jak być zablokowany za raty/na czarnej liście/ blokady iCloud. Ludzie natomiast domagali się tego IMEI jakby to był mój obowiązek podać, a skoro nie chcę to jestem oszustem szczerbaty.gif

 

Ale jak ktoś kupuje na OLX to nie ma żadnej gwarancji. Mogłeś ten telefon używać, użyć potem foliarki, albo sprzedawać podróbkę. Niektórzy wolą dmuchać na zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - nie rozumiesz. Nie chodzi o sam fakt, iż ktoś chce IMEI, ale o reakcje na odmowę przesłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pewnym sklepie na allegro kupiłem LCD do LG K 10 pochodził z miesiąc zaczął wariować i resetował telefon to im go odesłałem na gwarancje a dziś z takim tekstem do mnie

"Szanowni Państwo,

otrzymaliśmy od Państwa reklamację z wyżej wymienioną częścią.

Z przykrością informujemy, iż reklamacja została odrzucona,ze względu na uszkodzenie mechaniczne części powstałe podczas czynności serwisowych lub w trakcie transportu"

Znajomemu tez dziś to samo wysila bo uszkodzony tez LCD mu przyszedł i odesłał im:

https://static.elektroda.pl/attach/20200122_095008_1542531.jpg

 

Otworzyłem spor na allegro ale sklep nawet nie raczył dopowiedzieć...

https://imgur.com/a/B3qj7GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem spor na allegro ale sklep nawet nie raczył dopowiedzieć...

https://imgur.com/a/B3qj7GG

Z przykrością informujemy, iż reklamacja została odrzucona,ze względu na uszkodzenie mechaniczne części powstałe podczas czynności serwisowych lub w trakcie transportu.

 

Hahhaha sami się podłożyli, zero myślenia ? Odrzucają reklamację bo podczas serwisowania sprzętu go popsuli ? Serwis odrzuca reklamację gwarancyjną jeżeli jakiś z warunków zawarty w karcie gwarancyjnej został spełniony, zazwyczaj jest zapis o tym, że serwis nie uznaje reklamacji gwarancyjnej jeżeli użytkownik uszkodził sprzęt mechanicznie (porwał, połamał, wygiął, zalał cieczą etc.), ale że w drugą stronę ? Hhahaha.

 

Co do transportu to na pewno był ubezpieczony i ich psim obowiązkiem jest sporządzenie protokołu szkody w obecności kuriera, jeżeli na koszt serwisu to mają umowy z każdym kurierem i zazwyczaj te paczki są mocno zawyżone (wartość) i nie ze względu na cebulactwo/chciwość tylko spór z firmami kurierskimi i wypłaty odszkodowania ciągną się nawet do roku czasu i to jest taki bonus, za zamrożone pieniądze serwisu (wtedy serwis nie wstrzymuje klienta, tylko korekta/wymiana i dalej się buja z kurierem).

Edytowane przez demisen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz ze ubezpieczenie paczki jest w wiekszosci przypadkow od ZGUBIENA - no chyba ze paczka bedzie uszkodzona mechanicznie to wiadomo

 

to ze cos w srodku bylo uszkodzone lub uszkodzilo sie przez rzucanie to jest tylko po to zeby powiadomic sprzedawce o tym fakcie ze sam tego nie zepsules - przykladowo - doszlo ci cos rozbitego mimo ze opakowanie bylo idealne, bez zgłoszenia tego faktu - sprzedawca moglby powiedziec ze sam upusciles no i czemu ma byc stratny - w przypadku protokołu wygrywasz z miejsca

 

ale wiesz ze ubezpieczenie paczki jest w wiekszosci przypadkow od ZGUBIENA - no chyba ze paczka bedzie uszkodzona mechanicznie to wiadomo

 

to ze cos w srodku bylo uszkodzone lub uszkodzilo sie przez rzucanie to jest tylko po to zeby powiadomic sprzedawce o tym fakcie ze sam tego nie zepsules - przykladowo - doszlo ci cos rozbitego mimo ze opakowanie bylo idealne, bez zgłoszenia tego faktu - sprzedawca moglby powiedziec ze sam upusciles no i czemu ma byc stratny - w przypadku protokołu wygrywasz z miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz ze ubezpieczenie paczki jest w wiekszosci przypadkow od ZGUBIENA - no chyba ze paczka bedzie uszkodzona mechanicznie to wiadomo

 

to ze cos w srodku bylo uszkodzone lub uszkodzilo sie przez rzucanie to jest tylko po to zeby powiadomic sprzedawce o tym fakcie ze sam tego nie zepsules - przykladowo - doszlo ci cos rozbitego mimo ze opakowanie bylo idealne, bez zgłoszenia tego faktu - sprzedawca moglby powiedziec ze sam upusciles no i czemu ma byc stratny - w przypadku protokołu wygrywasz z miejsca

 

ale wiesz ze ubezpieczenie paczki jest w wiekszosci przypadkow od ZGUBIENA - no chyba ze paczka bedzie uszkodzona mechanicznie to wiadomo

 

to ze cos w srodku bylo uszkodzone lub uszkodzilo sie przez rzucanie to jest tylko po to zeby powiadomic sprzedawce o tym fakcie ze sam tego nie zepsules - przykladowo - doszlo ci cos rozbitego mimo ze opakowanie bylo idealne, bez zgłoszenia tego faktu - sprzedawca moglby powiedziec ze sam upusciles no i czemu ma byc stratny - w przypadku protokołu wygrywasz z miejsca

Głupoty gadasz, przez 3 lata się tym zajmowałem, około 1500 protokołów szkodowych, w każdym protokole masz opcje jak rodzaj kartonu (podwójny, falisty etc), wypełniacze etc. czy przedmiot był zabezpieczony przed przemieszaniem się etc. odzyskiwałem pieniądze od firm kurierskich za uszkodzone karty graf (połamany wentyl) nawet jak paczka nie nosiła śladów uszkodzenia, wystarczy mocny strzał w środek kartonu i pęknie wentyl, a karton wygląda normalnie. I tak jak mówię nie porównuj przesyłek Jacka do Placka z firmowymi, firmy mają z kurierami konkretne umowy i konkretne warunki i jak dajesz im zarobić (czyt. duża ilość paczek) to muszą się z tobą liczyć bo jak nie to podpiszesz umowę z kimś innym. Pudełka od kart czy płyt głównych są tak skonstruowane, że jak staniesz na krawędziach to możesz ważyć i 100kg i nic się nie stanie z pudełkiem, ale mocny strzał w środek i uszkodzenie tego co jest w środku.

Edytowane przez demisen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Burning Shore zjadają textury. Wystarczy zmniejszyć textury z b.w/w na średnie i jest git. W 1440p na ustawieniach  "własne"  3060ti zadziwiająco mocno reaguje na te zmiany, co widać po fotkach. Bardzo wysokie/wysokie textury niegrywalne... średnie textury i nagle karta odzyskuje siły i fps leci do góry. Czyżby za mało Vram 8GB ? 1440p bardo wysokie - textury bardzo wysokie: 22fps 1440p bardzo wysokie - textury wysokie: 23fps 1440p bardzo wysokie - textury średnie: 60fps Jak wczoraj męczyłem się wewnątrz wieży z dymem, to grałem na 17fps i nie miałem możliwości zmiany ustawień, bo mnie ten kosmita atakował jakimś laserem, ale go załatwiłem. Teraz w pomieszczeniach jest lepiej i czas iść do pleneru. Spróbuj takich ustawień.   A karta zachowuje się idiotycznie, ponieważ normalnością jest to, że pod obciążeniem 99/100% jej wydajność powinna być najwyższa oraz pobór mocy najwyższy, za to w tej grze zauważyłem, że pomimo użycia GPU 100%, karta generuje spadki do nawet 15fps przy poborze mocy poniżej 70Wat !! To jest masakra, nie da się grać. Zgaduje, że pamięć się przepełnia i po prostu trzeba ciąć textury, żeby w ogóle zagrać z 8GB Vram 3060ti  zaraz po wczytaniu gry w 1440p bardzo wysokie ustawienia potrafi utrzymać przez chwilkę nawet 60fps, ale zaraz albo jeszcze szybciej fps spada, a co najdziwniejsze spada pobór mocy zarazem utrzymując użycie GPU na 100%    
    • w ogóle to modernizacja dla syna, a ja mam ze swojego poprzedniego aurore 360 z aphacool więc mogę mu ją zapodać brzmi rozsądnie z tym i5 14500 podoba mi się
    • To już pomału możesz myśleć co następne 😄.
    • nówki DW wciąż trzymają cenę, a używek DW na rynku używek mało, a jak są to powystawowe 
    • Ciekawe wnioski . Nie należy akurat zmienić zdania, że Kaczyński to jedna z największych nieszczęść, jaką spotkało III RP. https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-robert-krasowski-jaroslaw-kaczynski-to-najbardziej-patologic,nId,7467044
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...