Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Głupoty gadasz, przez 3 lata się tym zajmowałem, około 1500 protokołów szkodowych, w każdym protokole masz opcje jak rodzaj kartonu (podwójny, falisty etc), wypełniacze etc. czy przedmiot był zabezpieczony przed przemieszaniem się etc. odzyskiwałem pieniądze od firm kurierskich za uszkodzone karty graf (połamany wentyl) nawet jak paczka nie nosiła śladów uszkodzenia, wystarczy mocny strzał w środek kartonu i pęknie wentyl, a karton wygląda normalnie. I tak jak mówię nie porównuj przesyłek Jacka do Placka z firmowymi, firmy mają z kurierami konkretne umowy i konkretne warunki i jak dajesz im zarobić (czyt. duża ilość paczek) to muszą się z tobą liczyć bo jak nie to podpiszesz umowę z kimś innym. Pudełka od kart czy płyt głównych są tak skonstruowane, że jak staniesz na krawędziach to możesz ważyć i 100kg i nic się nie stanie z pudełkiem, ale mocny strzał w środek i uszkodzenie tego co jest w środku.

 

Spojrzałem na swoje pudełko od MOBO i ono by nie wytrzymało 100kg.pomimo że wygląda solidnie

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na swoje pudełko od MOBO i ono by nie wytrzymało 100kg.pomimo że wygląda solidnie

Nie bój nic :) wytrzyma. Karton falisty, złożony i zagięty to kosmiczna technologia jak zbrojony beton, zwykły pęka, zbrojony jest elastyczny. Ważę 104 i stanąłem przed chwilą na pudełku od P31-DS3L i jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój nic :) wytrzyma. Karton falisty, złożony i zagięty to kosmiczna technologia jak zbrojony beton, zwykły pęka, zbrojony jest elastyczny. Ważę 104 i stanąłem przed chwilą na pudełku od P31-DS3L i jak nowe.

No ja jakieś 65 więc do 100 daleko ale skoro wytrzymuje to git ;)

 

P31-DS3L...miałem z E2160...jak to się kręciło...łooo panie :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś dzisiaj na lolegro lokalnie dostałem :E

 

Witaj, Jestem zainteresowany zakupem tego produktu od Ciebie, czy nadal masz go na sprzedaż, proszę o kontakt pod adresem (stellajamie@yahoo.com) w celu dalszej rozmowy. Przepraszam, pracuję jako kapitan statku i teraz jestem na długa podróż Mam dostęp tylko do mojego adresu e-mail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś dzisiaj na lolegro lokalnie dostałem :E

Przecież to stare jak świat jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innych historii. Zamówiłem budę w x-kom paczkomatem. Buda mini, ale skoro dawali taką możliwość spoko. Niestety, jednak paczkomatem się nie dało więc telefonicznie zrugałem gościa, że guzik mnie to interesuje ma w sobotę być, trzeba sobie stronę ogarniać i nie dawać paczkomatu do dużych gabarytów i to jeszcze przez koszyk przechodzi :E. Niemniej, sklep staje na wysokości zadania, wysyła na sobotę UPSem. Proszę grzecznie, żeby na etykiecie umieścić info - 'nie dzwonić domofonem, proszę o kontakt telefoniczny' - mamy świeżynkę, 6 tygodni, wzdryga się od nagłych dźwięków jeszcze - a domofon głośny.

 

To oczywiście tłuk jakiś przychodzi, rąbie w domofon 3x, jak się go pytam czy na etykiecie jest coś napisane robi durną minę. Patrzę: jest jak byk - na to on, że to przecież nie do niego ta informacja. To wqrwiony, bo mi dziecko obudził, rzucam mu kilkoma korwami, że czytać nie umie itp. a on dalej swoje, że to nie do niego message był :o. Ot, sobota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innych historii. Zamówiłem budę w x-kom paczkomatem. Buda mini, ale skoro dawali taką możliwość spoko. Niestety, jednak paczkomatem się nie dało więc telefonicznie zrugałem gościa, że guzik mnie to interesuje ma w sobotę być, trzeba sobie stronę ogarniać i nie dawać paczkomatu do dużych gabarytów i to jeszcze przez koszyk przechodzi :E. Niemniej, sklep staje na wysokości zadania, wysyła na sobotę UPSem. Proszę grzecznie, żeby na etykiecie umieścić info - 'nie dzwonić domofonem, proszę o kontakt telefoniczny' - mamy świeżynkę, 6 tygodni, wzdryga się od nagłych dźwięków jeszcze - a domofon głośny.

 

To oczywiście tłuk jakiś przychodzi, rąbie w domofon 3x, jak się go pytam czy na etykiecie jest coś napisane robi durną minę. Patrzę: jest jak byk - na to on, że to przecież nie do niego ta informacja. To wqrwiony, bo mi dziecko obudził, rzucam mu kilkoma korwami, że czytać nie umie itp. a on dalej swoje, że to nie do niego message był :o. Ot, sobota.

Nie wiem jak to jest ale mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło by moja zamówiona paczka trafiła w sobotę do paczkomatu zawsze musiałem czekać do poniedziałku mówimy tutaj o Gdańsku. Stąd pytanie skąd miałeś pewność, że przyjdzie w sobotę? Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest ale mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło by moja zamówiona paczka trafiła w sobotę do paczkomatu zawsze musiałem czekać do poniedziałku mówimy tutaj o Gdańsku. Stąd pytanie skąd ta pewność, że na sobotę by już było w paczkomacie?

 

Mamy paczkomat 24/7 tutaj i nieraz w sobotę pod wieczor nawet wkladali paczki . Fakt, w niedzielę nigdy nie dostalem :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to w temacie OLX ale na pewno żulernia. Przeglądałem ostatnio na allezło dział obudowy komputerowe i ile tam jest syfu to głowa mała. Jakieś kable SATA, sieciowe, przejśiówki HDMI i inne pierdoły. Przeglądać się tego nie da, zgłosiłem kilkanaście takich aukcji z 3 czy 4 różnych firm ale nawet nie usunęli. Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to stare jak świat jest.

 

Owszem, ale pierwszy raz gdy ja takie coś dostałem.

 

Zapomniałem tutaj dodać, że jest to pianino cyfrowe bez możliwości wysyłki i tylko odbiór osobisty 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale pierwszy raz gdy ja takie coś dostałem.

 

Zapomniałem tutaj dodać, że jest to pianino cyfrowe bez możliwości wysyłki i tylko odbiór osobisty 8:E

Ja to dostaje za każdym razem jak wystawiam coś wartego więcej jak 500zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów trafiłem na klienta, kupił przedmiot wieczorem we wtorek na allegro, a zapłaty jak nie było, tak nie ma, nawet nie raczy odp na wysłany email. :kwasny:

Macie jakiś sposób na takich ludzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów trafiłem na klienta, kupił przedmiot wieczorem we wtorek na allegro, a zapłaty jak nie było, tak nie ma, nawet nie raczy odp na wysłany email. :kwasny:

Macie jakiś sposób na takich ludzi ?

U mnie gorzej bo gość kupił ok.16 w poniedziałek... :kwasny:

Ponad 300zł.zamrożone

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trochę w drugą stronę - kiedyś sprzedawałem grafikę - bodajże Gtxa 970 Strixam, zaznaczyłem, że wskazany i preferowany odbiór osobisty - babka poprosiła o numer konta i przelała ot tak 1000zł. Oczywiście kartę wysłałem, klientka podziękowała potem po otrzymaniu. Parę dni temu wystawiłem RN8Pro na Olxie, gostek się pyta o numery konta do przelewu, ja mu dałem i info, że wysyłam na wskazany adres jak pieniądze znajdą się na koncie. Myślałem, że to fejk i mocno się zdziwiłem jak zobaczyłem ponad 900zł na moim koncie paręnaście minut później...Troszkę mnie dziwi łatwowierność ludzi, że bez żadnych zabezpieczeń potrafią przelać sumy rzędu 1000zł. Niestety nie jeden by nic nie wysłał albo jakiegoś ziemniaka...

E: A na najpopularniejszym serwisie już nic nie wystawiam - najpierw się mocno wkur..., że cała 15 letnia historia z ponad 400-stoma pozytywami poszła się jechać. A ostatnio jak zrobili sobie 10% prowizji to już miarka się przebrała. Nie sprzedaję dużo i spokojnie sam Olx mi wystarcza.

Edytowane przez Luk83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też Jestem zdziwiony, że nagle ludziom na OLX przestało przeszkadzać, że ktoś nie wysyła za pobraniem. Z 3 tygodnie wstecz poszła grafa, prawie 1400 PLN. Kolo bez zająknięcia przelew zrobił. W zeszłym tygodniu proc, już kilku chciało robić przelewy ale poszedł na allegro. Jak później zobaczyłem ile prowizji wzięli to chyba już skończę z wystawianiem na allegro.

A jeszcze z rok temu tejst "nie wysyłam za pobraniem" kończył targi na OLX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że to efekt postcebulowy. Ludzie przestali wysyłać za pobraniem, bo raz czy dwa jakiś baran się wypiął na paczkę więc teraz albo od razu chcą kwotę wysyłki na konto, a to pewnie ze 30zł, do tego wystawienie tak drogiej rzeczy obecnie na allegro to pewnie 50+ więc ryzykują by zaoszczędzić tą ~stówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie złodzieji na olx rekordowe ilości, ale i głupków co z góry płacą też wysyp, nie wiem o co chodzi.

Z jednej strony mam sytuację że jakiś tłuk chciał mnie na głupie 20zl wydymać (anulowalem przelew więc nic nie dostał) - nie wiem że mu się chce za takie drobne bawić. A z drugiej strony mam sytuację że chłop mi w ciemno wysyła 600zl. Dobrze że trafił na normalnego gościa, bo jakby trafil mu się jakis sebix to już by się męczył po policjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd, mało kto spodziewa się wałka na 20zł a jak pójdziesz z tym na policję że wydymali Cie na 20zł to się tylko zaśmieją.

ALE, 50 osób wydymać na 20zł to już ładne 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem zapytanie od osoby co kupiła przedmiot we wtorek i nie zapłaciła

 

Witam Proponuje 100zl z przesylka Jezeli odpowiada panu moja oferta to prosze o odpowiedz Gwarantuje bardzo szybka wplate pieniedzy na konto.Moze byc tez wysylka za pobraniem lub paczkomatem..Pozdrawiam

 

Wczoraj wystawiłem ten przedmiot ponownie ale drożej o 12 zł, bo we wtorek dosłownie po kilkunastu min od wystawienia ta osoba go kupiła i nie zapłaciła.

 

Ręce mi opadają, zejdę z ceną o 9zł, kupi ponownie i co , znów nie zapłaci ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz ale jakbyś miał czas i chciał gościowi uprzykrzyć życie(pozew do esądu) to dałoby radę ale w kwocie 100zł. nie warto się bawić

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby złożyć wniosek do esądu trzeba znać NIP, PESEL lub KRS "złoczyńcy" i uiścić opłatę, min. 30 zł.

Tak...to zwykły pozew w trybie uproszczonym chyba że coś się pozmieniało przez te kilka lat to proszę mnie poprawić...

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz ale jakbyś miał czas i chciał gościowi uprzykrzyć życie(pozew do esądu) to dałoby radę ale w kwocie 100zł. nie warto się bawić

 

Zejść z ceną ? A jak sytuacja się powtórzy ? :E Ceny nie zmieniłem, dałem darmową wysyłkę.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Client:49660362 (Allegro)

 

pt., 31 sty, 16:20 (13 dni temu)

 

do mnie

 

Witam! Dziękuję za zwrot wpłaty.

Pozdrawiam

---

 

Prosiłbym o potwierdzenie emaila od allegro abym odzyskał prowizję

Dziękuje

 

czw., 30 sty 2020 o 17:37 napisał(a):

 

Witam

 

Z powodu blędu ponownego wystawienia(właśnie zauważyłem że system allegro sam wznawia sprzedaż pomimo tego iż była tylko 1 sztuka) zaszła pomyłka i przedmiot jest niedostępny

 

Przepraszam za niedogodności

 

Pozdrawiam

 

--

Pozdrawiam

 

 

 

--

Pozdrawiam

 

 

niedz., 9 lut, 12:36 (4 dni temu)

 

 

Wskazałeś, że transakcja nie doszła do skutku z powodu:

 

Kupujący odstąpił od umowy, jednak Kupujący Client:49660362 tego nie potwierdził.

 

Dodam iż po pomyłce od razu zwróciłem środki

Innych powodów nie można podać przy zwrocie prowizji

 

Ja nie zbiednieje bo to mała kwota ale allegro ją zarobiło a nie ja...co by to było jakby prowizja nie wyniosła 2zł. tylko z 30zł.? :E

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam iż po pomyłce od razu zwróciłem środki

Innych powodów nie można podać przy zwrocie prowizji

 

Ja nie zbiednieje bo to mała kwota ale allegro ją zarobiło a nie ja...co by to było jakby prowizja nie wyniosła 2zł. tylko z 30zł.? :E

Miałem podobną sytuację. Sklep kupił na lolegro i lokalnie. Dwie wpłaty. Natychmiast zwróciłem jedną. Od tego momentu cisza. Kupujący nie potwierdził zwrotu. 70zł w plecy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację. Sklep kupił na lolegro i lokalnie. Dwie wpłaty. Natychmiast zwróciłem jedną. Od tego momentu cisza. Kupujący nie potwierdził zwrotu. 70zł w plecy :/

Lipa :kwasny:

Odnoszę wrażenie że ludzie albo nie wiedzą że to my sprzedawcy płacimy allegro prowizję albo robią to celowo na złość i złośliwie...i takim sposobem allegro otrzymuje pieniądze za nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...