Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Będę tutaj aktualizował postępowanie tej sprawy wartej zawrotne 20 zł :lol2:

 

Edit.

Co do tego wała z paypal, to widzę, że już "email usunięty" na olx, więc konto poszło do zbanowania pewnie.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę tutaj aktualizował postępowanie tej sprawy wartej zawrotne 20 zł :lol2:

 

Edit.

Co do tego wała z paypal, to widzę, że już "email usunięty" na olx, więc konto poszło do zbanowania pewnie.

 

A ta akcja o 20zl to kupowałeś coś za tyle, czy powiedzmy zaliczkę na wysyłkę wysłałeś i ziomek się rozpłynął?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem za tyle. Stara gra nowa zafoliowana. Kiedyś też taką samą kupiłem w podobnych pieniądzach.

 

Fakeowy numer przesyłki wysłał i potem nie odczytywał nawet. Jak prosiłem inne osoby aby do typa napisały, to już nie było problemu z odczytaniem i odpowiedzią jak ktoś był zainteresowany zakupem jakiejś rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem za tyle. Stara gra nowa zafoliowana. Kiedyś też taką samą kupiłem w podobnych pieniądzach.

 

Fakeowy numer przesyłki wysłał i potem nie odczytywał nawet. Jak prosiłem inne osoby aby do typa napisały, to już nie było problemu z odczytaniem i odpowiedzią jak ktoś był zainteresowany zakupem jakiejś rzeczy.

 

 

A to inaczej bo myślałem że tak jak mnie kutas chciał naciąć. Sprzęt za 400zl miał wysłać za pobraniem i chciał 20zl pierw przelewem na wysyłkę żeby nie było że nie odbiorę i będzie stratny, ale w porę mi olx napisało że gościu to złodziej i wycofałem przelew.

Ogólnie to widzę że na olx kupujący to osoby ze skrajnymi nastawieniami, jeden wysyla mi 600zl w ciemno nie znając nawet mojego numeru telefonu, drugi myśli że nie mam co robić tylko oszukuje ludzi sprzedając jakieś gówienko za 40zl za pobraniem i się boi dogodać.

Jedno się nie zmienia na olx... Wiadomości nawet bez dziendobry/część tylko prosto z mostu "daje 50% ceny i będę za 10 minut"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak ktoś chce u mnie pobranie, to mu od razu mówię, że ma pokryć za minimum w obie strony na start, a jak nie to przelew za całość lub przez allegro ale dochodzi prowizja. Nie lubię wysyłek za pobraniem i już traktuję to jako ostateczność. Jeśli ktoś mi przeleje te 50-80 zł z góry na poczet przesyłek i tylko ta opcja mu pasuje, to spoko. Paczek w ciemno za pobraniem nigdy nie wysyłałem, nie wysyłam i nie będę wysyłał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra - chyba pierwszy raz cos kupilem z gwarą i mam problemy - zakup na allegro - sprzetu uzywanego od FIRMY - dostalem papierową GWARANCJE 3 miesiace (na gwarancji napisane - nie obejmuje kosztow transportu)

 

sprzet po 3-4tygodniach nie dzialal jak powinien mimo ze dalo sie go uzywac stwierdzilem ze im odesle bo pewnie za pol roku przestanie dzialac wogole, poza tym pewnie byloby na mnie ze nie zareagowalem odrazu

 

 

 

odeslalem sprzet na moj koszt za 20zł, sprzedawca zadzwonił ze naprawił sprzet po czym kasuje mnie za wysyłke od siebie jeszcze 30zł

 

paranoja lekka, ze ja musze ponosic dodatkowe koszty mimo ze sprzet moglbyc niesprawny od samego poczatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra - chyba pierwszy raz cos kupilem z gwarą i mam problemy - zakup na allegro - sprzetu uzywanego od FIRMY - dostalem papierową GWARANCJE 3 miesiace (na gwarancji napisane - nie obejmuje kosztow transportu)

 

sprzet po 3-4tygodniach nie dzialal jak powinien mimo ze dalo sie go uzywac stwierdzilem ze im odesle bo pewnie za pol roku przestanie dzialac wogole, poza tym pewnie byloby na mnie ze nie zareagowalem odrazu

 

 

 

odeslalem sprzet na moj koszt za 20zł, sprzedawca zadzwonił ze naprawił sprzet po czym kasuje mnie za wysyłke od siebie jeszcze 30zł

 

paranoja lekka, ze ja musze ponosic dodatkowe koszty mimo ze sprzet moglbyc niesprawny od samego poczatku

 

 

https://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/reklamacja/268455,Kto-ponosi-koszty-transportu-przy-reklamacji.html

 

 

Przeczytaj artykuł, sprawdź regulamin sklepu gdzie kupowałeś i w razie czego walcz o swoje.

Edytowane przez mark2468

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra - chyba pierwszy raz cos kupilem z gwarą i mam problemy - zakup na allegro - sprzetu uzywanego od FIRMY - dostalem papierową GWARANCJE 3 miesiace (na gwarancji napisane - nie obejmuje kosztow transportu)

 

sprzet po 3-4tygodniach nie dzialal jak powinien mimo ze dalo sie go uzywac stwierdzilem ze im odesle bo pewnie za pol roku przestanie dzialac wogole, poza tym pewnie byloby na mnie ze nie zareagowalem odrazu

 

 

 

odeslalem sprzet na moj koszt za 20zł, sprzedawca zadzwonił ze naprawił sprzet po czym kasuje mnie za wysyłke od siebie jeszcze 30zł

 

paranoja lekka, ze ja musze ponosic dodatkowe koszty mimo ze sprzet moglbyc niesprawny od samego poczatku

 

 

Yyyyy... rękojmia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawaj link do aukcji.

te 30 zł to:

1) nie można zarabiać na wysyłce - paragraf

2) uznał, że sprzęt jest sprawny 

3) generalnie jak zauważyłeś - odesłać powinien na swój koszt jeśli wynik diagnozy jest != od pkt 2

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystał ktoś z przesyłek z możliwością sprawdzenia zawartości? Czy jakiś kurier poza pocztą coś takiego oferuje?

Chodzi o klasyczny przypadek, wysyłka przez olx za pobraniem, ale otwieramy czy nie ma cegły/ziemniaka w paczce PRZED zapłatą. Jak wyślą np. zjarane gpu to i tak lipa, ale jakieś łatwe do sprawdzenia rzeczy można się uchronić przed oszustwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko PP ma taką opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą też potrafi kręcić nosem kurier PP na taką sytuację. U mnie przynajmniej trzeba mu zawsze uświadamiać że było zapłacone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

screenshot_2020-03-14c9jqv.png

Do dziś nie zapłacił...sprawa trafiła do sądu...napisałem do allegro i w ciągu 20 minut zablokowali mu konto

 

screenshot_2020-03-14o7kll.png

Wygrał licytacje w czwartek z rana po 9...wieczorem pisałem kiedy zapłaci...cisza

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chdozi z tym ostatnim postem? Był zakup za gotówkę i gość nie przelał środków? I po 2 dniach fundujesz mu bana :o ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecałbym czytanie ze zrozumieniem...

Ja funduję? :kwasny:

 

1 przypadek

 

Zapłaty niema od miesiąca a zgodnie z regulaminem wpłata ma nastąpić w przeciągu 7 dni i jeśli jej niema allegro ma prawo zablokować konto

Kontaktowałem się ze sprzedającym,deklarował wpłatę,poczekałem z tydzień,brak kontaktu

 

Okres zakupu:22 stycznia-3 luty 2020r.

2 przypadek

Nie ma co tłumaczyć

 

Jak widać po zdjęciu nie ma zablokowanego konta więc nie wiem o co Ci chodzi? :hmm:

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Killer85: panuj nad soba chlopie, nieczytalem calego watku bo obszerny, a z tego co przeczytalem wynika cos innego, niz teraz opisales.

 

Ad. termin zaplaty: jesli brak wplaty do tygodnia - negatyw, usuniecie, zwrot prowizji, jasna sprawa nie ma co czekac dluzej. Nie ma co bic piany. Zawieszenie konta to takie pyrrusowe zwyciestwo, bo gosc ma in tak status Client*

Ad. 2: racja, moje niedopatrzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Killer85: panuj nad soba chlopie, nieczytalem calego watku bo obszerny, a z tego co przeczytalem wynika cos innego, niz teraz opisales.

 

Ad. termin zaplaty: jesli brak wplaty do tygodnia - negatyw, usuniecie, zwrot prowizji, jasna sprawa nie ma co czekac dluzej. Nie ma co bic piany. Zawieszenie konta to takie pyrrusowe zwyciestwo, bo gosc ma in tak status Client*

Ad. 2: racja, moje niedopatrzenie

 

Co ma czytanie całego wątku jak odnosisz się do mojego posta? :hmm::Up_to_s:

Gość ma status Client* ale konta już nie założy...chyba że na inne dane

 

Od dawna widać nie jesteś w temacie allegro jak widać i nie wiesz że nie można wystawić kupującemu negatywa ani w żaden sposób go ocenić

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawaj link do aukcji.

te 30 zł to:

1) nie można zarabiać na wysyłce - paragraf

2) uznał, że sprzęt jest sprawny 

3) generalnie jak zauważyłeś - odesłać powinien na swój koszt jeśli wynik diagnozy jest != od pkt 2

 

chodzi o koncentrator tlenu - szczerze mowiac to niewiem nawet na jakiej zasadzie dziala to urzadzenie i co moze sie tam zepsuć, nie musze sie znac i nie chce, nie mam czasu - kupilem i mialo dzialac jednak po paru użyciach z przepływem ustawiony na 5 zapalala sie dioda kontrolna "low oxygen" na 4 było juz ok, po kolejnych dniach nawet na 4 był ten "low" po kilkunastu minutach, potem na 3 juz dzialalo te 2h, najpierw gosc mowił ze to normalne i ze za duzo ustawione, jednak znazlalem osoby ktore maja to urzadzenie i nawet te same modele i u nich dziala na 5 juz ponad rok i to po 2-3x dluzej niz u mnie wiec jednak cos nie tak (moze jakas nieszczelnosc czy cos)

odeslalem za 20ł na moj koszt, a gosc mi odesłał "za pobraniem" za 30 - odebralem bo potrzebowalem urzadzenie bez ktorego i tak juz bylem 4 dni

 

ogolnie opisalem dokladnie sytuacje w sporze i gosc oddał kase ale kazał o sobie "zapomnieć" - no niebardzo bo w sumie mam rękojmie 2 lata

 

 

PS

a calkiem inna sprawa:

 

 

jak odstąpie od umowy do 14 dni to mam drugie 14 dni na odesłanie ale jak nie odesle i jednak przedmiot zostawie to wszystko jest OK?

 

kupilem item jednak musialem wyjechac i nie mam mozliwosci sprawdzenia go przez 3tygodnie, na 80-90% bedzie ok wiec szkoda odsylac odrazu a potem znowu kupowac

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do mnie?

 

Ja nie sprzedaje jako firma więc to o czym piszesz nie ma zastosowania w moim przypadku

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też nie odpowiadają na wiadomości sprzedawcy z allegro lokalnie?

Zadaje pytanie do przedmiotu gdzie kupiono i czy jest paragon bo w opisie jest tylko że nowe i nieużywane.

Sprzedający nie odpowiada chociaż logował się dzisiaj na konto.

 

Nie rozumiem ludzi którzy chcą coś sprzedać ale nie odpowiadają na pytania lub opis przedmiotu jest do d..y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też nie odpowiadają na wiadomości sprzedawcy z allegro lokalnie?

Zadaje pytanie do przedmiotu gdzie kupiono i czy jest paragon bo w opisie jest tylko że nowe i nieużywane.

Sprzedający nie odpowiada chociaż logował się dzisiaj na konto.

 

Nie rozumiem ludzi którzy chcą coś sprzedać ale nie odpowiadają na pytania lub opis przedmiotu jest do d..y.

Szukają jelenia...ot taki chwyt marketingowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż trudno uwierzyć, że allegro blokuje jeszcze konta kupującym za "niezapłacenie" po prostu zrobili analizę i wiedzieli, ze ten gościu jest "lewy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż trudno uwierzyć, że allegro blokuje jeszcze konta kupującym za "niezapłacenie" po prostu zrobili analizę i wiedzieli, ze ten gościu jest "lewy"

:hmm:

Jak pisałem wcześniej jest to złamanie regulaminu a nie to co piszesz

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...