Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

przemysłowe itx, fajne bo ma 2x displayport (a jedno DP jest tak zrobione ze mozna hdmi włozyc O_O

może to taki double feature ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że bez sporu się raczej nie obejdzie bo na maila nie odpisać - ok zdarza się, ale tel nie odebrać i poczta głosowa udawać,że nie ma wiadomości

To zdanie brzmi jakby było tłumaczone translatorem z innego języka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem

 

Pisałem z tel - nie chciało mi się już tego poprawiać,ale rozbija się o to,że gość nie odbiera - możesz nagrywać się na pocztę głosową i ni ch.. zero reakcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem Huawei y5 2018 w bardzo dobrym stanie na Allegro za 150.

 

Wiadomość na maila:

Witam biorę za 130 z wysyłką, jeśli pasuje to proszę się odezwac. Odpisałem że nie opłaca mi się za tyle sprzedawać telefonu w takim stanie.

 

Na drugi dzień wiadomość od tej samej osoby:

Witam, wezmę od ręki za 120 z przesyłką. Nie odpisałem.

 

Na kolejny dzień znowu ta sama osoba:

Witam, kupię telefon za 110, zaraz mogę zrobić przelew...

 

Kur.... Nie wytrzymałem już i odpisałem że moze za darmo go wyśle i opłacę jeszcze przesylke. Odpisal mi że po co te nerwy, przecież allegro jest po to żeby się targować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tak miałem ostatnio na OLX. Przedmiot za 130 wystwiony, bo według mnie nie był więcej wart. Na allegro itp. po 180-200zł. Pierwsza wiadomość, że za 100 wezmie, patrzę jakaś firma. Odpisałem, że nie da rady za tyle. Druga wiadomość to milion pytań do, widocznie ban na google :E Olałem. Trzecia wiadomość i normalny kupujący. Napisał wprost, że boi się przez OLX to wystawiłem mu na allegro i jeszcze w cenie paczkomatu wysłałem kurierem. A po dwóch tygodniach wiadomość od tej firmy czy już się zastanowiłem :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nietypowy item, pol roku na allegro

 

cena 500zł

 

gosc: wezme za 400

 

ja: nie da rady

 

(wkurzylem sie bo pol roku nikt nie pyta a nagle 3 osoby zainteresowane, zwiekszylem cene na 600)

 

gosc: dobra to juz wezme za te 500 i przyjade osobiscie

 

ja: ok

 

gosc: jednak nie oplaca mi sie jechac

 

allegro: sprzedales przedmiot

allegro: kupujacy (ten gosc) wybrął sposob dostawy

allegro: nowa wplata od kupujacego

 

:E :E :E

 

(za 600)

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam (nie)szczęście ostatnio do Allegro -Jak nie problem ze sprzedającym..To teraz kupujący - 17 czerwca sprzedałem monitor, kupujacy  prosil o szybka wysylke bo stary monitor niby mu się spalił i nie ma na czym pracować wiec juz 19 czerwca miał paczkę u siebie - Ja zadowolony,że przesylka dotarła i jest ok(paczka była ubezpieczona,myślę sobie coś będzie nie tak to się załatwi - wiadomo jak to z kurierami -> zwłaszcza teraz.... Jakież Było moje zdziwienie,gdy nagle 27 czerwca czyli równo 8 dni po otrzymaniu przesyłki otrzymuje wiadomość o sporze Allegro,w którym kupujący stwierdza,że on dopiero paczke rozpakował 26 czerwca (niby według niego nie była uszkodzona podczas transportu) podłączył monitor i na ekranie pokazuje mu sie zielony pasek->Czym predzej odpisuje,że ja czegoś takiego nie miałem,proszę o próbę podłączenia do innego sprzętu/ kabla/wyjścia  w tym konfiguracje PC -> kupujacy odpisuje,że korzysta z laptopa,próbowal innego kabla,pozyczyl przejsciowke z VGA na HDMI? i dalej to samo +Dodatkowo jak lekko przycisnie dolny panel zielony pasek chwilowa zanika) -> Ja pytam dlaczego czekał tyle dni na sprawdzenie paczki i tak późno daje znać ? brak protokłu szkody po prostu nic (no bez jaj 8 Dni,a niby prosił o szybką wysyłkę,bo stary monitor mu sie spalił i nie ma na czym pracować)  A on na to : niestety ,ale paczke odebrał jego  Tata, a  on się  nie zna blabla, umie obsługiwać komputer, ale podłączyć juz nie da rady (taaa... umie obsługiwać komputer,ale podłączyć 2 kable do monitora to już fizyka kwantowa?) i że on nie mógł odebrać paczki bo był bardzo chory i był na oddziale zakaźnym (Tu już mi ręce opadły -> gość niby w szpitalu ->" bardzo   chory",ale zamawiać ze szpitala używany monitor i pisać o szybką wysyłkę to już może??)

 

I co ja mogę zrobić z tym typem? -  moim zdaniem chce mnie po prostu wydymać     -> Panowie pomóżcie dajcie jakąś radę -> bo mi ręce opadły  

Na aukcji miałem napisane,że preferuje odbiór osobisty -> teraz pluje sobie w brodę,że dodałem opcje wysyłki.

 

PS.(RIP PCLAB) 

 

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zhao za ile sprzedałeś monitor. Napisz, aby dał zdjęcie z podłączenia na tym samym kablu do komputera albo innego laptopa, bo jak dla mnie to może być laptop w jakiś sposób uszkodzony i chłop nawet o tym nie wie.

Edytowane przez masterlight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, masterlight napisał:

Zhao za ile sprzedałeś monitor. Napisz, aby dał zdjęcie z podłączenia na tym samym kablu do komputera albo innego laptopa, bo jak dla mnie to może być laptop w jakiś sposób uszkodzony i chłop nawet o tym nie wie.

500 zł - pisałem do gościa to napisał,że niby podłączył pod konsole Nintendo Switch i to samo -> Moim głównym zarzutem do niego jest to,że czekał jak debil 8 dni i nie dał znać (spisało by się protokół szkody -.  po to jest te zasrane ubezpieczenie) Poza tym na logikę jeśli jesteś chory w szpitalu to zamawiasz rzeczy na allegro, pisząc o szybką wysylkę bo stary się spalił ? Jeśli nie miał jak  jak to odebrać i upoważnił ojca do podpisania protokołu odbioru,kogoś kto według niego nie jest wstanie podpiąć monitora mimo,że cytując "umie obslugiwac komputer" jest dla mnie zwykłym tłumaczeniem 10 letniego bachora - kij wie co oni z tym monitorem robili w ciągu tych 8 dni 19-27 może mu upadł, kot  nasrał -> wybierz sobie

Jeśli koleś zgłosiłby się do mnie zaraz po otrzymaniu paczki, bądź max 2-3dni -> załatwiłbym to od ręki a tak mam zostać z uszkodzonym towarem i bez pieniędzy  - czuje tu olbrzymi wałek

 

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki,że pewnie nie masz żadnego dowodu iż przed wysłaniem ten monitor dobrze działał u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z aukcji z włączonym monitorem -> nie wystarczy? - poza tym koleś upoważnił kogoś kto się nie zna do odbioru sprzętu i udawał,że wszystko gra przez 8 dni tak jakby specjalnie czekał,żeby minął tydzień

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy wał na allegrolokalnie.

 

Co do problemu z monitorem to z jednej strony sam czasami czekam do weekendu, bo nie mam czasu wciągu tygodnia na dłuższe sprawdzenie paczki ale zwykle sprawdzam stan jak odbieram i w domu chociaż czy sprzęt działa/uruchamia się, a z drugiej też zdarza się coś kupić, opłacić jak jestem na urlopie ale wtedy piszę, że paczkę bym prosił nadać w danym dniu, bo nie będę mógł odebrać osobiście.

Imo to niech podeśle jakieś zdjęcia, może puknął w ekran czy coś i jest uszkodzenie mechaniczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, blabla123 napisał:

Nowy wał na allegrolokalnie.

 

Co do problemu z monitorem to z jednej strony sam czasami czekam do weekendu, bo nie mam czasu wciągu tygodnia na dłuższe sprawdzenie paczki ale zwykle sprawdzam stan jak odbieram i w domu chociaż czy sprzęt działa/uruchamia się, a z drugiej też zdarza się coś kupić, opłacić jak jestem na urlopie ale wtedy piszę, że paczkę bym prosił nadać w danym dniu, bo nie będę mógł odebrać osobiście.

Imo to niech podeśle jakieś zdjęcia, może puknął w ekran czy coś i jest uszkodzenie mechaniczne?

Takie coś to ja rozumiem, jeśli byłbyś tym kupującym i tak postawił sprawę to jeśli sprzęt przyszedłby uszkodzony dostałbyś ode mnie zwrot tego samego dnia(spisalibyśmy protokół szkody, Ty byś dostał swoje 500, a ja walczyłbym z kurierem) 

 

Jedyne zdjęcia jakie od niego wyrwałem to te

dwa

 

851f7d6c-edc5-4acd-b81d-7166a2ae166f.jpg

deb3e1ed-15f8-4dcf-b19a-a621d8e1c27e.jpg

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje wysłać screeny korespondencji, że chciał szybko paczkę to tak wysłałeś, nie było mowy o odbiorze przez osoby trzecie. Tym bardziej, że nalegał, a tu nagle jakaś wizyta w szpitalu. Niech potwierdzi jakimś papierem. Do tego paczka była ubezpieczona i jeśli nie sprawdził przy odbiorze to niech się ewentualnie dogaduje z kurierem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, blabla123 napisał:

Pozostaje wysłać screeny korespondencji, że chciał szybko paczkę to tak wysłałeś, nie było mowy o odbiorze przez osoby trzecie. Tym bardziej, że nalegał, a tu nagle jakaś wizyta w szpitalu. Niech potwierdzi jakimś papierem. Do tego paczka była ubezpieczona i jeśli nie sprawdził przy odbiorze to niech się ewentualnie dogaduje z kurierem.

Jak dla mnie ten kupujący coś kręci. Najpierw chce jak najszybszą wysyłkę, bo potrzebuje monitor do pracy, a potem okazuje się że przebywał w szpitalu i dopiero po paru dniach otworzył paczkę.

Może koleś ma taki sam monitor i teraz próbuje odesłać Ci swój zepsuty. Masz zdjęcie tylnej naklejki z numer seryjnym??

Ewentualnie, żeby naklejka się zgadzają, może koleś zamienił matryce w monitorach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mercator napisał:

Jak dla mnie ten kupujący coś kręci. Najpierw chce jak najszybszą wysyłkę, bo potrzebuje monitor do pracy, a potem okazuje się że przebywał w szpitalu i dopiero po paru dniach otworzył paczkę.

Może koleś ma taki sam monitor i teraz próbuje odesłać Ci swój zepsuty. Masz zdjęcie tylnej naklejki z numer seryjnym??

Ewentualnie, żeby naklejka się zgadzają, może koleś zamienił matryce w monitorach...

No właśnie tu zaświeciła mi się lampka ostrzegawcza -> chce szybką wysyłkę,a potem szpital (to co pracowałby w szpitalu będąc "ciężko chorym"  na oddziale  zakaźnym i tam podłączał monitor??

numeru seryjnego nie mam ,chociaż kiedyś go sprawdzałem,ale było to lata temu

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to,że mówię do gościa - paczka była ubezpieczona, a ten jakby tego nie widział i zabawa z ojcem,który umie obsługiwać komputer,ale podłączyć monitor  to już nie....

 

EDIT

 

Oto moja finalna odpowiedz do niego :

"Paczka była ubezpieczona -> sam Pan nalegał na szybką wysyłkę, bo potrzeba było monitora do pracy. Jeśli nie mógł Pan osobiście odebrać przesyłki można było mnie o tym poinformować wysłał bym w innym dogodnym dla Pana terminie -> nie było mowy o udziale osób trzecich w odbiorze -> Jeśli upoważnił Pan ojca zrobił Pan to na własną odpowiedzialność - Podpisał za Pana dokumenty odbioru.   Proszę się kontaktować z kurierem,który dostarczył paczkę (protokół szkody) z mojej strony to wszystko."

 

Dodatkowo załączyłem screen z formularza jak prosił o szybką wysyłkę -> finito niech Allegro się włączy i robi co chce .

 

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spisanie numerow to mus - kazdego sprzetu- a najlepiej robic foty dokladne i do tego wrzucic jeszcze do aukcji - wtedy nie ma watpliwosci - ogolnie to gosc nie musi nic krecic - takie objawy mogą wyskoczyc z dnia na dzien

sam mialem tak w LG23ea63v, wyskoczyla linia nagle po 3 latach uzytkowania, monitor nawet nie był dotykany ostatnie pol roku - pasek znikał jak sie ścisneło, ściskałem tak z 30minut i przestalo, do dzis mi ten monitor dziala u brata chyba koljene 2-3 lata :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, duniek napisał:


sam mialem tak w LG23ea63v, wyskoczyla linia nagle po 3 latach uzytkowania, monitor nawet nie był dotykany ostatnie pol roku - pasek znikał jak sie ścisneło, ściskałem tak z 30minut i przestalo, do dzis mi ten monitor dziala u brata chyba koljene 2-3 lata :E

Ja miałem podobnie z tv Philips. Wyskoczyła niebieska linia, ale jak się przycisnęło obudowę tv pod linią w odpowiednim miejscu to niebieski pasek pixeli znikał. Ale po jakimś czasie to ściskanie już nie pomagało i w sąsiedztwie niebieskiego paska, wyskakiwały kolejne linie. 

Możliwe, że w wyniku transportu wyszły te linie. Ale nie wydaje mi się żeby takie coś podlegało pod reklamację u kuriera. Chociaż trochę dziwne jest że kolesiowi potrzebny jest monitor na "już", a potem okazuje się że z wysyłką można było poczekać parę dni. Ale różne sytuacje się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mialem taka sytuacje: pare lat temu gosc tutaj na forum chciał mi zwrocic RAM, bo juz nie potrzebował, w sumie sie zgodzilem sie ale miał wyslac na JUZ bo mialem kolejnego kupca, kupiec sie wycofał a ja od 2015 paczki nie otworzyłem :E:E:E:E
na dniach chyba unboxing zrobie 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, duniek napisał:

spisanie numerow to mus - kazdego sprzetu- a najlepiej robic foty dokladne i do tego wrzucic jeszcze do aukcji - wtedy nie ma watpliwosci - ogolnie to gosc nie musi nic krecic - takie objawy mogą wyskoczyc z dnia na dzien

sam mialem tak w LG23ea63v, wyskoczyla linia nagle po 3 latach uzytkowania, monitor nawet nie był dotykany ostatnie pol roku - pasek znikał jak sie ścisneło, ściskałem tak z 30minut i przestalo, do dzis mi ten monitor dziala u brata chyba koljene 2-3 lata :E

Mea culpa - od dziś będę spisywał numer seryjny wszystkiego nawet chińskiego gówna z Aliexpress :-D

Tak jak koledzy pisali tu mi nie pasuje,że koleś chce towar "na już" bo do pracy, a potem widmo przez 8 dni

Jeszcze raz to podkreślę -  jeśli dałby znać od razu to inna byłaby rozmowa To czy przewoźnik uznałby reklamację to inna kwestia,ale miałbym poczucie,że zrobiłem wszystko co w mojej mocy,żeby reklamacje uznali(zwłaszcza teraz w sytuacji gdzie większość rzeczy i tak jest online bo koronka)

Nie wiem jak wy Panowie,ale jeśli ja bym potrzebował pilnie sprzętu na już to nie oglądałbym się na używkę -> tylko w 5min nowy monitor ze sklepu

Ps. muszę zobaczyć ten unboxing ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Zhao napisał:

Nie wiem jak wy Panowie,ale jeśli ja bym potrzebował pilnie sprzętu na już to nie oglądałbym się na używkę -> tylko w 5min nowy monitor ze sklepu

bardzo trafny wniosek! Dokładnie!

btw z tym ramem - me2

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio dałem się naciąć na prośbę kupującego na Allegro Lokalnie.

Wystawiłem zwykłe ogłoszenie, bez kup teraz. Tylko z możliwością odbioru osobistego. Po jakimś czasie zgłosił się kupiec, który mocno nalegał na dodanie kup teraz i zakup poprzez Allegro. W sumie, normalnie nikt się nie odzywał to zgodziłem się. Zapomniałem tylko, że złodziejskie Allegro po dodaniu Kup Teraz pobiera prowizję przy sprzedaży. :E Byłem przy tym stratny, no ale co poradzić... Muszę zapamiętać, żeby nie zmieniać na Allegro wystawionych ofert w postaci dodania opcji Kup Teraz. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Cytat
Witam,

Okazało się że całośc jest winą zasilacza który nie doprowadzał dobrej ilości prądu. Przez co monitor nie raz się jeszcze zawieszał...
Jak narazie usterkę naprawiłem ale musiał kupować nowy zasilacz bo tamten do niczego się już nie nadawał chyba że do zasilania ledów.
 
Więc to nie było uszkodzenie wynikające z transportu
 
Nie mam zamiaru się dłużej kłócić o swoją rację mam tylko nadzieję że nie zdawał Pan sobie sprawy z tych uszkodzeń bo jeżeli Pan wiedział to powiem jedno karma wraca

Finał Telenoweli - Zabrzmiało groźnie "UUU "Karma wraca",żeby Tylko nie wypowiedział tego w złym momencie  - Tak to jest z ludźmi - chcesz dobrze... wysyłasz szybko, bo nalegają, a potem do gardła  Koleś spieniał gdy dostał screena,że sam nalegał, a potem zniknął na 8 dni i zasłaniał się Tatusiem, bo ma mniej niż 18 lat(umysłowy brak jaj) - zasilacz niesprawny, dobre sobie

Dzięki Panowie  - nakierowaliście mnie na dobre tory,że coś tu śmierdzi  

 

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny objaw nie łączącej taśmy który czasami znika po naciśnięciu, miałem kiedyś Della gdzie to podchodziło pod wadę fabryczną bo masowo w nich padały, z zasilaczem to nie ma nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Item wystawiony za 80zł.najtaniej na allegro+darmowa dostawa jak  ktoś ma SMART

Sprzedał się za tyle ile  wystawiłem bez targów:D

screenshot_2020-07-020kkp8.png

Edytowane przez Killer85
Edit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...