Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

To na olx można już dokonywać zakupu jak na allegro? Dodałem właśnie książkę i pojawiła się opcja dostawy pocztą albo paczkomat. Podobno po odebraniu kasa trafia na moje konto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skisłem. Mam dwa kartony po telewizorach, styropiany, kolejne dwa czy trzy po monitorach i się zastanawiam co zrobić ze styropianem w kontekście segregowania odpadów. Czy do zmieszanych, czy gabaryty... Nieważne. No i wpisałem w olx 'karton od telewizora', w sumie to nie wiem w jakim celu. I trafiłem na rasowego Janusza.

 

https://www.olx.pl/oferta/karton-od-samsunga-qled-65cali-CID99-IDFmFg0.html#e56b20238d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co z tym dziwnego? ja sam chcialem kupic karton do monitora to nawet u producenta sie nie dalo
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak facet pisze - idealne do przeprowadzki i zawsze łątwiej odsprzedać z pudełkiem, i tak nikt nie sprawdza numerów seryjnych. Tylko cena przesadzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250pln za karton od telewizora to nic dziwnego? Nic nadzwyczajnego? To ja 1250 zł w dwa lata wywaliłem do kosza :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak zdałem sobie sprawę przed chwilą, że 4 dni temu wywaliłem dobry karton od telewizora 55 cali tyle pieniędzy w błoto...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tez zalezy ile tv warty - ja moglem kupic tanio od goscia 21:9 curved screen i bylem w stanie dac 300 za karton i 100 za wysylke do UK, bo i tak mi sie to oplacalo, no ale nikt nie miał, skonczylo siena tym ze udalo mi sie kupic taki sam monitor z pudelkiem ktory pozniej sprzedalem ze strata 100zł z odbiorem - bez pudełka

i udalo mi sie przetransportowac tamten ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, cervandes napisał:

250pln za karton od telewizora to nic dziwnego? Nic nadzwyczajnego? To ja 1250 zł w dwa lata wywaliłem do kosza :D 

To ja w piwnicy mam lekko 750 pln  :E  

Oczywiście ze cena przesadzona kto mówi ze nie to chyba musi być takim samym Jankiem jak ten gość z olx.. 50-100 pln to max ;) 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu schodzic z ceny bo rynek na takie cos jest zerowy - watpie zeby ktos kupił takie pudło nawet za 30zł - a jak ktos bedzie szukał do przeprowadzki to nie bedzie miał wyjscia bo gdzie kupi?, najwyzej napisze do sprzedawcy z negocjacją cenową i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jakbym się przeprowadzał to bym nie wpadł na to aby na OLX-e szukać gotowego pudełka tylko kupił sobie folię bąbelkową. 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystał ktoś już z przesyłek OLX?, towar odebrany w piątek i do tej pory nie ma kasy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem z kolei,że OLX planuje wdrożyć swój Program Ochrony Kupujących. Nie wiem ile prawdy w tym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, są już regulaminy z tym, ale tylko do 200zł.

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to da

W dniu 27.08.2020 o 21:58, Spl97 napisał:

Ja słyszałem z kolei,że OLX planuje wdrożyć swój Program Ochrony Kupujących. Nie wiem ile prawdy w tym jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro znowu stanęło frontem do klienta, teraz już nawet nie można z głównej wejść na swoje oferty, ewidentnie wyganiają na Lokalne.

alle.JPG

O dziwo, na Chrome wyczyszczenie przeglądarki przywróciło stary wygląd, ciekawe na jak długo...

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem RTX 2070 SUPER na OLX i Allegro lokalnie.

Pierw do mnie typ napisał, czemu sprzedaję starą kartę w cenie nowej, a dziś drugi, że za 1500zł ją weźmie, bo na OLX jest za 1550zł RTX 2080 i moja karta po premierze będzie warta max 1400zł. 

Da się takich typów jakoś zablokować? Nawet im nie odpisuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprzedawałeś w takiej cenie? Daj linka, pls. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kolejny boot na allegro lokalnym?"Hi, I'm interested in your antyki-i-sztuka. Is this still available? If so, email me here marialengua231@gmail.com with your personal email? Cheers."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bot, nie boot!

 

Akurat w kolekcjach często się spotykam z kontaktem zza granicy, więc ciężko wywnioskować czy bocik czy nie bocik. Ja bym napisał, ale nie z głównego maila, coby go przed spamem choć odrobinę uchronić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghehe Holendrzy to razem z Belgami chyba największe ściery, same fejkowe konta wystawiające 2080Ti po 350-400 euro żeby obniżyć cene i czekać aż jakiś jeleń za tyle wystawi żeby samemu kupić :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: gość kupił sprawną kartę. Ma chłodzenie MSI Twin Frozr coś tam, przez co ma funkcję, która włącza wentylator tylko pod bardzo dużym obciążeniem. Oczywiście kupujący stwierdził, że nie działa i odesłał mi kartę. Karta przyszła - jest sprawna. Co polecacie zrobić? W załączniku zrzut z konwersacji na allegro_lokalnie

kmpc5jW.png

Edytowane przez pawkot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pawkot napisał:

Pytanie: gość kupił sprawną kartę. Ma chłodzenie MSI Twin Frozr coś tam, przez co ma funkcję, która włącza wentylator tylko pod bardzo dużym obciążeniem. Oczywiście kupujący stwierdził, że nie działa i odesłał mi kartę. Karta przyszła - jest sprawna. Co polecacie zrobić? W załączniku zrzut z konwersacji na allegro_lokalnie

No wiesz, to  że przy 70 st C nie włacza się chłodzenie i mimo to jest stabilna, to nie świadczy o poprawnej pracy karty. Mam MSI Twin Frozr i to troszkę inaczej działa. Przy 60 st. już kręci, wiec moze ktos grzebal cos w sterowaniu układowym karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do was jak wysłać niestandardowa paczkę wysokość 147 cm szerokość 60 cm waga 20 kg? Polecicie jakieś strony z kurierami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trzeci wymiar jaki? Pod uwagę możesz brać: Pocztę Polską, DPD, UPS oraz GLS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...