Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

To raczej tylko Poczta Polska.

 

Albo Fedex ale tam pewnie będzie bardzo drogo. GLS też, ale na pewno najtaniej wyjdzie Poczta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2020 o 12:10, EvilKillaruna napisał:

@pawkot Jeśli karta wróciła w jednym kawałku i wszystko jest w porządku, przyjąłbym zwrot, wystawił jeszcze raz i uzupełnił opis produktu na wszelki wypadek. Oczywiście to tylko ja. Facet raczej po prostu się przestraszył i tyle, nie widzę żadnych awantur z jego strony ani roszczeń innych jak normalna konkretna prośba o zwrot. 

Wiadomo, ale gościu wygląda jakby handlował sprzętem - nie wiem jak może nie kumać techonologii, dlatego umieściłem post w tym wątku.

  

W dniu 16.09.2020 o 12:48, Bulsky napisał:

No wiesz, to  że przy 70 st C nie włacza się chłodzenie i mimo to jest stabilna, to nie świadczy o poprawnej pracy karty. Mam MSI Twin Frozr i to troszkę inaczej działa. Przy 60 st. już kręci, wiec moze ktos grzebal cos w sterowaniu układowym karty.

Biorąc pod uwagę mnogość rewizji oraz implementacji tego typu chłodzenia, myślę, że włącza się przy rożnych temperaturach. Karta ma prawie 8 lat, do tego czasu by zaczęła sypać artefakty, a działa poprawnie i zgodnie z oczekiwaną wydajnością. W afterburnerze można ustawić profil tak, że nawet przy 50*C włącza się drugi wentylator...

Gdzie mam sprawdzić, czy ktoś grzebał w sterowaniu układowym karty?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, pawkot napisał:

Biorąc pod uwagę mnogość rewizji oraz implementacji tego typu chłodzenia, myślę, że włącza się przy rożnych temperaturach. Karta ma prawie 8 lat, do tego czasu by zaczęła sypać artefakty, a działa poprawnie i zgodnie z oczekiwaną wydajnością. W afterburnerze można ustawić profil tak, że nawet przy 50*C włącza się drugi wentylator...

Gdzie mam sprawdzić, czy ktoś grzebał w sterowaniu układowym karty?

 

nie znam się tak, by oceniać wersję karty, model i jak działa na poszczególnych wersjach chłodzenie półpasywne. Zawsze kojarzę, że mowa była o okolicy 60 st C.  Gdzie sprawdzić? Ja bym upewnił się, że BIOS karty jest zgodny z tym co jest na stronie producenta, można sprawdzić jakaś sumę kontrolną dla odmiany. A tak w ogóle to poczytałbym o modyfikacjach biosów kart graficznych i tak wszystko jest opisane co zrobić, i tych "co zrobić" bym szukał jako elementów wspólnych z własną rewizją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do moje wcześniejszej wypowiedzi 147 cm szerokość 60 cm waga 41kg Pocztex ogarną i cena <100 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mi się trafiło w końcu :)

Towar wysłany wczoraj rano czyli tak jak w aukcji do 3 dni od dnia zapłaty.
Wczoraj godzina 10 - otwarcie dyskusji - nie otrzymałem towaru
Odpisuje - twoar wysłany dziś rano
Kupujacy - poproszę o numer przesyłki
Ja - podaje numer
- Kupujący - to jest numer przesyłki zwrotnej...(ocho się zacznie mysle)
- nadawałem wprost z paczkomatu, i taki numer mam w menadżerze.
- kupujący -  a jaki adres @
- ja - po co @ skoro nadawałem z paczkomatu a tam jest wymagany tylko paczkomat i numer telefonu odbiorcy)
- kupujący -  od wczoraj nie mam dostępu do tego numeru został zdezaktywowany
- ja - mógł Pan to przewidzieć wcześniej i podać inny numer do wyasyłki
- kupujący - to już bez znaczenia, czekam na zwrot pieniędzy paczka wróci do Pana
- ok, jeśli zgodzi się Pan na zwrot kosztów pomniejszony o koszty przesyłki w dwie strony, może być, jeśli nie - zatrzymuje całość jako zaliczka za przechowanie towaru do czasu jego odbioru lub do czasu aż koszt przechowania towaru przewyższy wartość produktu, (koszt przechowywania 50pln/mc) jeśli to nie pomoże, pójdzie wezwania przedsądowe do odbioru produktu i uregulowania rachunku za przechowywanie, a jeśli nawet to nie pomoże, pozew o uznanie przedmiotu za moją własność oraz zadośćuczynienie za straty polegające na utracie wartości przedmiotu.
- kupujący poprosił nas (Allegro o pomoc) odpowiemy jak najszybciej 

Zabawa się zaczęła - towar za zawrotne 100 kilka złoty...ale jak to ja..dla zasady pokażę jak to się robi na Południowym zachodzie ;)

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i finał

Konsultantka operatora telefonu chętnie aktywowała na chwilę kartę sim, w Inpoście nie było problemu z ponowną wysyłką kodu odbioru. Paczka odebrana

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zyb3usz napisał:


- ok, jeśli zgodzi się Pan na zwrot kosztów pomniejszony o koszty przesyłki w dwie strony, może być, jeśli nie - zatrzymuje całość jako zaliczka za przechowanie towaru do czasu jego odbioru lub do czasu aż koszt przechowania towaru przewyższy wartość produktu, (koszt przechowywania 50pln/mc) jeśli to nie pomoże, pójdzie wezwania przedsądowe do odbioru produktu i uregulowania rachunku za przechowywanie, a jeśli nawet to nie pomoże, pozew o uznanie przedmiotu za moją własność oraz zadośćuczynienie za straty polegające na utracie wartości przedmiotu.
- kupujący poprosił nas (Allegro o pomoc) odpowiemy jak najszybciej 

Zabawa się zaczęła - towar za zawrotne 100 kilka złoty...ale jak to ja..dla zasady pokażę jak to się robi na Południowym zachodzie ;)
 

a w regulaminie była mowa o koszcie przechowania towaru per msc? ;-) 

Trochę ostro pojechałeś, nawet jeśli trafiłeś na janusza roku, to chyba nikt nie zasługuje na taka akcję. czy innym jest rzucac w nowobogackiegomistrzaolx błotem gdy Cię atakuje, a czym innym jest egzekwować swoje prawo. Jakby cwaniaczek się zaparł, to skończyło by się zapewne na niewspółmierności. Co do kosztu zwrotu w obie strony, tam też coś było ale nie pamiętam - chyba moment rezygnacji odgrywał kluczową rolę. Tak czy inaczej robisz swoje, a jak gośc nie kontaktowy - wówczas wyciągasz działo bez dyskusji. Wtedy dopiero jak zobaczy polecony z sądu, sraczka napłynie szybciej w majty i Vświatła. 

9 godzin temu, zyb3usz napisał:

Jest i finał

Konsultantka operatora telefonu chętnie aktywowała na chwilę kartę sim, w Inpoście nie było problemu z ponowną wysyłką kodu odbioru. Paczka odebrana

 

?

a przypadkiem taki PIN nie jest podawany na e-maila również ;-) Faktycznie gościa postraszyłeś nie na żarty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Duniek....Pięknie prowadzisz reputację forum na dno ...

/znalezione na innym forum jako przestroga/

 

 

edyta: grafika usunieta na prosbe usera Duniek

Edytowane przez Babski
  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bigovsky napisał:

Allegro lokalnie to syf i kał

Ale kaska wpada dla Allegro wiec nie ma problemu

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem miernik energii elektrycznej  za 35 zł na OLX'ie i Facebooku. Po 10 minutach od wystawienia odezwał się do mnie pewien facet na facebooku, że chcę go kupić ale zaproponował 25 zł na co się nie zgodziłem. Powiedziałem mu, że 30 zł to cena ostateczna i zapytałem czy mu pasuje na co mi odpisał, że ok i zapytał czy mogę mu go podrzucić ? Oczywiście odmówiłem nie będę jechał 5 km w jedną stronę bo gościu chcę coś ode mnie kupić szanujmy się. Zaproponowałem mu kilka lokalizacji gdzie może podjechać i odebrać a on tylko napisał dobra odezwę się jutro czego oczywiście nie zrobił.  Łaskawie odezwał się po dwóch dniach czyli dzisiaj o godzinie 11, że on jest na ul. Wyspiańskiego to ta lokalizacja do, której mam 5 km drogi w jedną stronę i, że mam mu to podrzucić i on za 25 zł kupi xDDDD 

beka.jpg.ccb9722c75668b892c07a4d68c026041.jpg

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik noddy.dd próba oszustwa nigeryjskiego. Potem negocjacja formy płatności, pozwalającej na chargeback, mimo wcześniejszej zgody na przelew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Karister napisał:

Użytkownik noddy.dd próba oszustwa nigeryjskiego. Potem negocjacja formy płatności, pozwalającej na chargeback, mimo wcześniejszej zgody na przelew.

Po nicku się idzie domyśleć że to ameba... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czymś takim się jeszcze nie spotkałem. Gość kupił ode mnie coś w południe, a ja wysłałem mu paczkę późnym wieczorem tego samego dnia. Kolejny dzień i popołudniu typ otwiera spór, że nie otrzymał towaru. Wysyłam w konwersacji nr przesyłki, a on mi na to, że to przecież to samo województwo i paczka powinna być już u niego. Nawet nie wiem czy się śmiać czy płakać. Podałem czas wysyłki do dwóch dni roboczych, a ponadto sam fakt włożenia paczki do paczkomatu nie oznacza, że niezwłocznie rozpocznie ona dalszą podróż. Pomijam już nawet niewielką odległość odbiorcy, bo w większości przypadków nie ma to większego wpływu na czas doręczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jeśli w treści ogłoszenia nie wpisałeś czegoś "cuda w pakiecie gratis", to gość może sobie uwagi darować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na niezłego ściemniacza - po pytaniach o kompa i laptopa wyczułem,że coś jest na rzeczy :E

46b292a6cd87097a.jpg

7b53cbb5cd308997.jpg

17e1ca36d61d8b0b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upadek sklepu = problemy z realizacją gwarancji u producenta karty czy płyty
Nie zrozumiał ?

Od kilku miesięcy jest,że wchodzi się na stronę xtreem i wyświetlają tylko kontakty mailowe

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodziło o resztę bo karta jest z Amazonu...

Chodzi o wprowadzanie ludzi w błąd i ktoś się może naciąć sądząc że ma dowód zakupu to odda do Xtreem
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takim stylu wypowiedzi i próbą odwracania uwagi nie kupiłbym nic od tego usera :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, MitycznyJeż napisał:

Rozwiązanie? Kupować używki bez gwarancji :E

 

To jest rozwiązanie,nie każdy tak postępuje

Tyle,że w przypadku "świeżych" produktów taki zakup jest obarczony dość sporym ryzykiem.
Np.kupujesz RTX 2070S/2080S bez dowodu zakupu i się w 2-3 miesiące padnie.Nie zareklamujesz,bo nie masz gwarancji.Rozwiązania są dwa: Forest albo położenie na półkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...