Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Spl97 napisał:

Tyle,że w przypadku "świeżych" produktów taki zakup jest obarczony dość sporym ryzykiem.
Np.kupujesz RTX 2070S/2080S bez dowodu zakupu i się w 2-3 miesiące padnie.Nie zareklamujesz,bo nie masz gwarancji.Rozwiązania są dwa: Forest albo położenie na półkę.

Czekaj, to istnieje ktokolwiek, dla kogo takie coś nie jest oczywiste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ludziach nieobeznanych można się spodziewać wszystkiego :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystawilem rx470 w opisie ze box i gwarnacja rozruchowa 10 dni

czy jest dowod zakupu z jakiegos sklepu?
jest
jakiego?
komputronik
ok, to kupuje

witam karta doszla ale nie ma juz gwarancji bo kupiona byla w 2017 roku :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2020 o 01:32, Michaelred napisał:

Kto handlowal uzywana elektronika ten sie w cyrku nie smieje ?

2tyg temu gosc kupił komputer - niestety musiał jechac 100km bo chciał na juz, specs to i5 6gen z  gtx1070

przyjechał rano z synem 12-13 letnim - młody cos sie tam znał, cpuz/gpuz posrawdzał, powiedział ze obudowe tez zmieni bo ta jest słaba itp

wzieli i pojechali a ja poszedlem robic - wieczorem sprawdzam skrzynke a tam 10 wiadomosci w typie - POLICJA, OSZUKALI, ADWOKAT, ZWROT KASY - TERAZ DZISIAJ PRZYJEZDAM  ITP

pytam co sie dzieje - NIEZGODNE Z OPISEM - MAŁO FPS, na laptopie lepiej dziala starym itp 

probowaem sie dowiedziec wiecej ale sie nie dao bo POICJA, ZWROT GOTOWKI TYLKO, JUZ NIE UFAM - OSZUKALI, USZKODZONY itp


no to mysle dobra, cos z systemem sie posypało bo sciagnalem jakis okrojony szybszy win10  aktu na 2020 (chociaz nigdy nie miaem probemow) a gry puszczalem jeszcze testowo

wkurzony  juz planowalem jazde (100km w jedna) na next day, ale jeszcze zapytaem kolegi ktory mieszka obok czy nie podjedzie i sprawdzi WTF

zajechał na miejsce i co sie okazało ? ze młody szpec podpiął monitor do integry a nie do GTX-a

 :E:E:E:E:E:E:E

 

Edytowane przez duniek
  • Like 3
  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie w sprawie gry na ps4  na olx.
Ogłoszenie z wczoraj z 22-giej za 100zł.
Piszę do typa rano o odbiorze osobistym po pracy.
Przed chwilą odpisał-
"decydowałem się zmeinić cenę na 150 zł " i czy mi pasuje  rotfl

Edytowane przez Tomcat
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Tomcat napisał:

Ogłoszenie w sprawie gry na ps4  na olx.
Ogłoszenie z wczoraj z 22-giej za 100zł.
Piszę do typa rano o odbiorze osobistym po pracy.
Przed chwilą odpisał-
"decydowałem się zmeinić cenę na 150 zł " i czy mi pasuje  rotfl

pewnie dostał 10 wiadomosci i stwierdził ze drozej wystawi, albo sie pomylił - jak wystawialem jakies graty od znajomych (co nie umilei w komputer) to tez stwierdzali czasami ze zamaiat 300 daj 400 bo mi szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało mi się nie raz, że sprzedając coś w internecie moje ogłoszenie cieszyło się zerowym zainteresowaniem więc zwiększyłem cenę i nagle kupiec się znalazł ?

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Del

 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2020 o 17:56, lokiju napisał:

Zdarzało mi się nie raz, że sprzedając coś w internecie moje ogłoszenie cieszyło się zerowym zainteresowaniem więc zwiększyłem cenę i nagle kupiec się znalazł ?

to jest raczej losowe jak wypadnie w wyszukiwaniu - ja mialem pare razy tak (głownie na allegro, ale olx tez czasem) ze przedmiot wystawiony od tygodni (niszowy) gdzie doslownie NIKT nie pytał, nagle dostaje wiadomosci od 2-3 roznych osob, praktycznie na przestrzeni 1-2godzin

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten olx z wysyłką to jakieś nieporozumienie. Wystawiłem coś, ktoś wczoraj kliknął, że kupuje z wysyłką. Podałem OLXowi więcej moich danych, w tym nr konta. Dostałem potwierdzenie, że jak ten ktoś opłaci przedmiot, to dostanę etykietę na paczkomat. I co? I nie płaci. Wysyłka na przedmiocie zniknęła, bo teoretycznie ktoś skorzystał, inni pytają o przedmiot a ja nie wiem co odpowiadać, przecież nie wiem czy tamten nie zapłaci i nie będę zobowiązany mu go wysłać.

 

Macie jakieś doświadczenia w tej materii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, cervandes napisał:

Ten olx z wysyłką to jakieś nieporozumienie. Wystawiłem coś, ktoś wczoraj kliknął, że kupuje z wysyłką. Podałem OLXowi więcej moich danych, w tym nr konta. Dostałem potwierdzenie, że jak ten ktoś opłaci przedmiot, to dostanę etykietę na paczkomat. I co? I nie płaci. Wysyłka na przedmiocie zniknęła, bo teoretycznie ktoś skorzystał, inni pytają o przedmiot a ja nie wiem co odpowiadać, przecież nie wiem czy tamten nie zapłaci i nie będę zobowiązany mu go wysłać.

 

Macie jakieś doświadczenia w tej materii?

poczekaj cierpliwie wczoraj byla niedziela, ksiegowanie dopiero o 12, możliwe ze zaplacil ale olx jeszcze nie zaksiegowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje w takim razie jednoznacznej informacji czy przedmiot został opłacony. Bo jeśli został, to dlaczego OLX nie zdejmie samo oferty jako aktywnej?

Ewidentnie brakuje mi feedbacku - jaki jest status sprzedaży. No i jakie księgowanie, przecież płatności online są natychmiastowe bez względu na porę dnia. Bliki, bluemedia i inne ecardy przecież operują całą dobę i księgują między bankami natychmiast.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu olx miało by zdejmować ofertę, przecież możesz sprzedawać więcej takich samych przedmiotów. Drugi raz wysyłki do tego samego ogłoszenia nie dodasz natomiast, jeśli wysyłka zostanie zrealizowana. A jak nie zostanie to możesz dodać albo sama ta opcja się ponownie uaktywni. Jakby kupujący zapłacił dostałbyś wiadomość od razu. Ogólnie dobrze to działa, jak to było w wariancie pobraniowym zapewne nikt z tego nie korzystał oprócz retardów, więc musieli zmienić na płatność z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cervandes napisał:

Brakuje w takim razie jednoznacznej informacji czy przedmiot został opłacony. Bo jeśli został, to dlaczego OLX nie zdejmie samo oferty jako aktywnej?

Ewidentnie brakuje mi feedbacku - jaki jest status sprzedaży. No i jakie księgowanie, przecież płatności online są natychmiastowe bez względu na porę dnia. Bliki, bluemedia i inne ecardy przecież operują całą dobę i księgują między bankami natychmiast.

W "Twoje przesyłki" masz status płatności. Jeśli w metodzie płatności jest "Płatności online" to kupujący zapłacił za przesyłkę online, jeśli jest "Przy odbiorze" to zaznaczył, że zapłaci przy odbiorze. Nie może sobie nic nie wybrać. Albo to albo to. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, o to chodziło. Bo nie wiedziałem, czy tylko wybrał, czy także opłacił. No to dziś dwa kolejne przedmioty się sprzedały, wszystkie trzy mają płatność online i do żadnego nie mam jeszcze listu przewozowego dostępnego :/

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Cię weryfikują, tak samo jak i mnie, a kupujący się niecierpliwi... z reguły trwa to do 48 godzin, ale opieram się na tym co wyczytałem w pomocy OLX. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dostał ktoś z was takiego e-miala"

Pakiet: PL8987 ****** 58


Powód: Niekompletny adres dostawy.

Nieudana próba dostarczenia: 20/11/2020  , 11.20

Nowa szacowana data dostawy : 21/11/2020

Aby otrzymać paczkę, prosimy o przesłanie nam prawidłowego adresu i opłacenie nowych kosztów wysyłki (5 ZL), korzystając z poniższego linku:

 

Scam link

 

Ważny:

          Możesz również wybrać punkt odbioru, aby odebrać paczkę. podaj swój adres przed  23:59, aby otrzymać paczkę jutro

Edytowane przez BlindObserver
Nie wrzucaj scam linków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zenti

Od wczoraj masz internet? Oczywisty scam. Nie wkleja się takich linków, bo byle kliknięcie jest zwrotnym potwierdzeniem, że ten mail został przeczytany -> skrzynka faktycznie jest używana -> będziesz dostawać więcej spamu i prób oszustwa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, duniek napisał:

to jest raczej losowe jak wypadnie w wyszukiwaniu - ja mialem pare razy tak (głownie na allegro, ale olx tez czasem) ze przedmiot wystawiony od tygodni (niszowy) gdzie doslownie NIKT nie pytał, nagle dostaje wiadomosci od 2-3 roznych osob, praktycznie na przestrzeni 1-2godzin

 Masz rację co do wyszukiwania dlatego warto nadać dobry tytuł naszemu ogłoszeniu by potencjalny kupujący miał łatwiej ale cena też ma znaczenie. Moim zdaniem niska cena może wskazywać na to, że możemy mieć do czynienia z próbą oszustwa albo, że produkt, który sprzedajemy jest niskiej jakości, jest uszkodzony czy chociażby w kiepskim stanie wynikającym z użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pytanie jak anulować zakup na allegro ? przez przypadek się pomyliłem  czy jest tak możliwość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...