Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, zenti napisał:

Osoba prywatna :(

No to musisz się skontaktować poprzez formularz, e-mail, telefon itd.
Nigdy nie miałem jeszcze problemu z cofnięciem zamówienia gdy zareagowałem szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rtx 2070 na olx wystawiony za 1750

wiadomośc z dzisiaj 
proponuję 1200

do tego bez witam dzień dobry czy nawe spierda&^j

odpisałem grzecznie :
proponuję Panu nie  pisać do mnie więcej
i zablokowałem gościa  

 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem gościa, co mi na ogłoszeniu z telefonem za ponad 1000 napisał, że proponuje 500,00 i że wita oraz pozdrawia. Odpisałem, że świetnie, jak najbardziej. Potem wymieniliśmy jeszcze 3 wiadomości, a u niego stopniowo narastało podniecenie. Spytał czy wyślę za pobraniem i ze sprawdzeniem zawartości - ja: pewnie. Pyta czy szybko wyślę - ja: oczywiście. Widać było, że się trochę łamał, bo ponad 24 godziny przerwy, ale w końcu podaje dane do wysyłki. Sprawdzam na fejsie co to za dane, czy całkiem z dupy czy się bał podać swoje i dał czyjeś  - no Seba z Golfem Dwójką modelowy. To odpisuję, że w celu zapewnienia najwyższej jakości obsługi proszę jeszcze o podanie numeru PESEL. Na razie Seba przetrawia to od ponad doby, bo odczytał prawie od razu.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Tomcat napisał:

rtx 2070 na olx wystawiony za 1750

wiadomośc z dzisiaj 
proponuję 1200

do tego bez witam dzień dobry czy nawe spierda&^j

odpisałem grzecznie :
proponuję Panu nie  pisać do mnie więcej
i zablokowałem gościa  

 

Ja od razu kasuję takie wiadomości

Biznesmen

screenshot_2020-11-27d0jh7.png
Jest za 240zł.nówka sztuka
https://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/dyski-ssd/plextor-dysk-ssd-m8vc-512gb-sata-r-560mb-sw-520mb-s?utm_source=ceneo_spo&utm_medium=referral

screenshot_2020-11-27flkuq.jpg

 

Cytat

 

Na sprzedaż mój prywatny dysk Plextor M8VC 512 GB.

Dysk w 100% sprawny, bardzo niski przebieg (widoczny na screenie).

W zestawie wszystko co załącza producent, zapakowane w oryginalne opakowanie.

Sprzedaje z powodu zmiany na większy Nvme.

Brak dowodu zakupu.

 

 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2020 o 15:30, cervandes napisał:

Dziękuję, o to chodziło. Bo nie wiedziałem, czy tylko wybrał, czy także opłacił. No to dziś dwa kolejne przedmioty się sprzedały, wszystkie trzy mają płatność online i do żadnego nie mam jeszcze listu przewozowego dostępnego :/

I jak to się skończyło? Dostałeś listy przewozowe? Pieniądze wpłynęły? Jeszcze pytanie czy pieniądze wypłacają przed wysyłką czy może dopiero po odbiorze/potwierdzeniu od kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz31 - tak, z opóźnieniem dwudniowym, ale listy dostałem. Paczki wysłałem od razu jak pojawiły się listy, natomiast pieniądze olx wysłał po odebraniu paczek z paczkomatów - ale są jeszcze w drodze - od wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2020 o 15:07, adashi napisał:

Ja ostatnio miałem gościa, co mi na ogłoszeniu z telefonem za ponad 1000 napisał, że proponuje 500,00 i że wita oraz pozdrawia. Odpisałem, że świetnie, jak najbardziej. Potem wymieniliśmy jeszcze 3 wiadomości, a u niego stopniowo narastało podniecenie. Spytał czy wyślę za pobraniem i ze sprawdzeniem zawartości - ja: pewnie. Pyta czy szybko wyślę - ja: oczywiście. Widać było, że się trochę łamał, bo ponad 24 godziny przerwy, ale w końcu podaje dane do wysyłki. Sprawdzam na fejsie co to za dane, czy całkiem z dupy czy się bał podać swoje i dał czyjeś  - no Seba z Golfem Dwójką modelowy. To odpisuję, że w celu zapewnienia najwyższej jakości obsługi proszę jeszcze o podanie numeru PESEL. Na razie Seba przetrawia to od ponad doby, bo odczytał prawie od razu.

Szczerze nie różnisz się od tego typa... Ciągniesz bezsensową gadke... Po co? Wytłumacz takie zachowanie, bo jest żenujące... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mnie to bawi. To rodzaj rozrywki. Nie ma w tym jakichś głębokich motywacji, podobnie jak np. w pójściu do baru ze znajomymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach obserwacji powiem, że Allegro Lokalnie wygrywa z OLX. Niby 10% prowizji, ale nie ma limitów ogłoszeń i więcej wiadomości, zapytań o daną rzecz. Sprzedaję zawsze z płatnością BLIK/Przelew bankowy czy Revolut, więc omija mnie prowizja Allegro. Sporo większa kultura. Na OLX wiecznie "jaka cena ostateczna", albo inne rzeczy. Jak odpiszę, że nie jestem zainteresowany, albo nic, to zaraz mi gościu daje 1 gwiazdkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 10%? 8% albo 5% dla elektroniki jest od dawna.

Kupujący bez problemu akceptują płatność poza systemem Allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, adashi napisał:

Po prostu mnie to bawi. To rodzaj rozrywki. Nie ma w tym jakichś głębokich motywacji, podobnie jak np. w pójściu do baru ze znajomymi.

Nie mam więcej pytań, i nie będę miał... To co zacytowałem jeszcze bardziej umocniło mnie w przekonaniu, że jesteś na poziomie takich ameb z allegro. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem PS5 na sprzedaż. Możecie się spodziewać jaki hejt się na mnie wylał :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o takiej sytuacji:
gosc kupił komputer - za dopłatą pojechalem do goscia 100km, udzieilem gwarancji 10 dni ode mnie bo sprzet pewny i wiem co mam

gosc po 9 dniach pisze o jakiejs wadzie ze problem z uruchomieniem ale brak szczegolow a na nastepny dzien powiedział ze wszyskto gra

zapomnialem o sprawie, a po 1,5 miesiaca gosc pisze ze nie uruchamia mu sie komputer i informował o tym wczesniej i chciałby na tej gwarancji zebym usunął usterke

w dodatku mam jechac 100km? do niego?

troche absurd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, duniek napisał:

co myslicie o takiej sytuacji:
gosc kupił komputer - za dopłatą pojechalem do goscia 100km, udzieilem gwarancji 10 dni ode mnie bo sprzet pewny i wiem co mam

gosc po 9 dniach pisze o jakiejs wadzie ze problem z uruchomieniem ale brak szczegolow a na nastepny dzien powiedział ze wszyskto gra

zapomnialem o sprawie, a po 1,5 miesiaca gosc pisze ze nie uruchamia mu sie komputer i informował o tym wczesniej i chciałby na tej gwarancji zebym usunął usterke

w dodatku mam jechac 100km? do niego?

troche absurd

Ja na twoim miejscu bym powiedział, żeby opisał Ci dokładnie co to za problem i może wysłał jakieś video jako potwierdzenie. Może uda Ci się doradzić cokolwiek bo to może być jakaś drobnostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, duniek napisał:

co myslicie o takiej sytuacji:
gosc kupił komputer - za dopłatą pojechalem do goscia 100km, udzieilem gwarancji 10 dni ode mnie bo sprzet pewny i wiem co mam

gosc po 9 dniach pisze o jakiejs wadzie ze problem z uruchomieniem ale brak szczegolow a na nastepny dzien powiedział ze wszyskto gra

zapomnialem o sprawie, a po 1,5 miesiaca gosc pisze ze nie uruchamia mu sie komputer i informował o tym wczesniej i chciałby na tej gwarancji zebym usunął usterke

w dodatku mam jechac 100km? do niego?

troche absurd

Za mało szczegółów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, że pracujesz zdalnie i przez video konwersacje możesz spróbować, pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Aliexpress też janusze. Kupiłem koszulkę z nadrukiem, a potem majfrend mi pisze, że nie może znaleźć takiego wzoru. XD

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, vhp napisał:

Na Aliexpress też janusze. Kupiłem koszulkę z nadrukiem, a potem majfrend mi pisze, że nie może znaleźć takiego wzoru. XD

Ja na jakieś 10 przedmiotów kupionych z 5 razy musiałem zakładać spór bo majfrend nie chciał wysłać i inne takie historie. Zamawiałem tylko u sprzedawców z 90%+ pozytywnych opinii i takie kwiatki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, vhp napisał:

Na Aliexpress też janusze. Kupiłem koszulkę z nadrukiem, a potem majfrend mi pisze, że nie może znaleźć takiego wzoru. XD

Ja bym na Twoim miejscu się cieszył, bo niewiem ile ciuchów zamawiałeś, ale jakość jest na tak miernym poziomie, że aż w oczy kłuje, a jak oczekujesz tego co widzisz na scr to możesz się bardzo a to bardzo niemiło zaskoczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Ja bym na Twoim miejscu się cieszył, bo niewiem ile ciuchów zamawiałeś, ale jakość jest na tak miernym poziomie, że aż w oczy kłuje

Zamówiłem inną też koszulkę i przyszła. Sam materiał OK, ale druk nie taki jak w ofercie. Miał być delikatny wzór, a kolory się świecą jak na kamizelce odblaskowej. Nadruk miał być na całą koszulkę, a jest mniejszy umieszczony bardziej z góry.

Brałem rozmiar na siebie według wzrostu podanego w tabeli w ofercie , a przyszła taka, że mogłem w niej się utopić. Ale zareklamowałem i dostałem zwrot kasy bez konieczności zwracania koszulki. Oddałem ją koledze. Będzie miał na spacery z psem. :-] Już więcej ciuchów na Ali kupować nie będę. :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu miałem przypadek, że nadruk wyglądał jakby go przedszkolak nabazgrał, a do tego wziąłem XL i była na przedszkolaka rękawek mi ledwo na bark nachodził, nie wspominając o długości ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2020 o 10:47, cervandes napisał:

Ten olx z wysyłką to jakieś nieporozumienie. Wystawiłem coś, ktoś wczoraj kliknął, że kupuje z wysyłką. Podałem OLXowi więcej moich danych, w tym nr konta. Dostałem potwierdzenie, że jak ten ktoś opłaci przedmiot, to dostanę etykietę na paczkomat. I co? I nie płaci. Wysyłka na przedmiocie zniknęła, bo teoretycznie ktoś skorzystał, inni pytają o przedmiot a ja nie wiem co odpowiadać, przecież nie wiem czy tamten nie zapłaci i nie będę zobowiązany mu go wysłać.

 

Macie jakieś doświadczenia w tej materii?

W listopadzie wysłałem tak 5 paczek- gry na ps4, rtx 2070 itp i super.
Więcej osób kupuje bo wysyłka, kase dostaje zwykle na 2 dzień po doręczeniu paczki.
Dla mnie ostatni gwóżć do trumny allegro- wygodnie sprzedaję z wysyłką, a prowizja 0 zeta.

Do tego mam 24h na zatwierdzenie, więc jest furtka sprzedać komuś lokalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, vhp napisał:

Na Aliexpress też janusze. Kupiłem koszulkę z nadrukiem, a potem majfrend mi pisze, że nie może znaleźć takiego wzoru. XD

mow mi jeszcze
mam rower elektryczny z bardzo mocną ładowarką, mialem kupca na moją ładowarke i w minucie wpłyniecia kasy, zamowilem ładowarke od majfrenda nr1 - wybrane opłacone, po tygodniu gosc mi pisze ze nie maja juz tych mocnych 30A tylko max 20A, no to anuluje, kasa szła 10dni, dobrze ze nie mam tego problemu i mam zapasową kase wiec napisalem do majfrenda nr2 - 4x zapytałem czy maja 30A napewno jednoczesnie przepraszajac ze tak dopytuje - MAJA i nawet mi chyba foty wrzucał, zamowione oplacone - po 10 dniach nic nie wyslane bo maja jakies swieto - rozumiem to ale w sumie zamowilem jeszcze duzo innego gowna od innych i po 24h mialem tracking i oznaczone ze wyslane, nr2 wyslal w koncy po 14 dniach, po kolejnych 14 dniach - zmiana statusu wysyłki - shipment cancelled, pytam o co chodzi a nr2 pisze ze jednak 30A nie maja tylko max 20A - WTF,



W miedzyczasie były promocje z okazji 11.11 wiec zamowilem taka ładowarke jeszcze gdzie indziej (docelowo i tak planowalem dwie takie) - juz calkiem inną i drozsza o 300zł (oparta na zasilaczu 2980W, tamte byly na 2700W) wiec moze dlatego je wycofali - i znowu zaplacone oplacone - wyslali paczke po 16 dniach dopiero - dostalem tracking - dzis mam shipment cancelled  i zaraz bedde musiał pisac do nr3 bo to sa jakies jaja

dobrze ze w miedzyczasie zamowilem słabą ładowarke bo bym został bez niczego - odrazu mowie ze takich ładowarek niedostane w PL ani nawet w EU, jak widac nawet w chinach juz nie mozna dostac
 

Edytowane przez duniek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2020 o 00:30, Killer85 napisał:

Za mało szczegółów

chodzi głownie o sytuacje ze sprzedalem przedmiot z gwarancją od siebie 14 dni, ale za extra kase dowiozłem gosciowi pod dom, i teraz mam swiadczyc te gwarancje z dojazdem?

jakby kupił osobiscie u mnie z odbiorem to przeciez co mnie obchodzi ze musiał 200km jechac specjalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że zamówiłem od majfrenda trymer do włosów i szczoteczkę soniczną a po kilku dniach pierw dostałem wiadomość, że z wszystkimi szczoteczkami sonicznymi jest jakiś problem i muszą odesłać je do producenta do sprawdzenia ? a po kilku dniach dostałem dokładnie taką samą wiadomość ale dotyczącą trymera. Jak się zapytałem chińczyka dlaczego mimo to nadal je sprzedaje bo nie wycofał ogłoszenia to nastąpiła cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...