Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

szczerze watpie zeby to byl powod, badz sprawdzaja to wyrywkowo, ja ostatnio kupilem proca po mniejszej cenie niz realnie zaplacilem, jeszcze do tego przez maila dogadalem dwa inne podzespoly :E

 

Znaczy się, ja tak zgadywałem, bo nie pytałem o to sprzedającego. A karta dotarła dzisiaj, śmiga jak szatan, jeszcze się świeci i ma chłodzenie półpasywne. Cóż, doczekałem się. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej irytujący na OLX są ludzie zawracający głowe a nie kupujący, tzn traktujący oferte jako darmową infolinie.

Dzwoni, dopytuje o rzeczy techniczne, które sam by znalazł w internecie albo w ogóle pyta po 203 razy o coś co już jest wypisane w ofercie... NAJGORZEJ.

 

OLX to portal dla ludzi o mocnych nerwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie podaje telefonu przy ogloszeniach. Jedyne co to moze przy sprzedazy auta(swoje sprzedalem nota bene tylko przez maila) ale tak poza tym to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy was też denerwuje brak kontaktu z kupującym na allegro?

 

Czasami na zapłatę za towar trzeba czekać a kupujący nie odbiera telefonu (ale przesyłkę z inpostu potrafi odebrać błyskawicznie), kontakt mailowy przy szyfrowaniu adresów to jest hit. W takich sytuacjach nie wiem czy kupujący jednak zapłaci czy nie bo komunikacja leży.

 

Ostatnio popełniłem błąd bo wysłałem towar ale nie zauważyłem że kupujący wybrał sposób dostawy ale nie zakończył płatności. Miałem nadzieję że to błąd systemu ale jednak nie. Teraz towar wysłany inpostem już jest w doręczeniu, kasy nie ma, kontaktu z kupującym zero. Na szczęście to jest pierdoła która mało kosztuje ale cóż, kasa w plecy.

Tak to jest jak z jednej zakończonej aukcji przychodzi kilka maili i nie przeczyta się wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy was też denerwuje brak kontaktu z kupującym na allegro?

 

Czasami na zapłatę za towar trzeba czekać a kupujący nie odbiera telefonu (ale przesyłkę z inpostu potrafi odebrać błyskawicznie), kontakt mailowy przy szyfrowaniu adresów to jest hit. W takich sytuacjach nie wiem czy kupujący jednak zapłaci czy nie bo komunikacja leży.

 

Ostatnio popełniłem błąd bo wysłałem towar ale nie zauważyłem że kupujący wybrał sposób dostawy ale nie zakończył płatności. Miałem nadzieję że to błąd systemu ale jednak nie. Teraz towar wysłany inpostem już jest w doręczeniu, kasy nie ma, kontaktu z kupującym zero. Na szczęście to jest pierdoła która mało kosztuje ale cóż, kasa w plecy.

Tak to jest jak z jednej zakończonej aukcji przychodzi kilka maili i nie przeczyta się wszystkich.

taki manewr z rozpoczęciem płatności ale jej nie dokańczaniem, przez co sprzedający nie dostaje kasy jest zmorą i ewidentnym wyłudzeniem. a allegro ma w nosie ukrócenie tego procederu, jest program ochrony kupujących ale sprzedających już nie ma :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki manewr z rozpoczęciem płatności ale jej nie dokańczaniem, przez co sprzedający nie dostaje kasy jest zmorą i ewidentnym wyłudzeniem. a allegro ma w nosie ukrócenie tego procederu, jest program ochrony kupujących ale sprzedających już nie ma :E

 

 

To jest też moja wina bo zawsze w przypadku gdy na danej aukcji sprzedajemy tylko jedną sztukę to po zakupie przychodzą 4 wiadomości email:

-info że kupujący wybrał sposób dostawy oraz sposób zapłaty

-info że coś sprzedałem

-info o nowej wpłacie od kupującego

-zakończenie aukcji

 

Ja nie poczekałem na info o nowej wpłacie i mam za swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zawsze wchodzę na allegro i się upewniam czy jest opłacone wchodząc w "Zamówienia" Tam bezpośrednio z tego miejsca daję nadaj paczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki manewr z rozpoczęciem płatności ale jej nie dokańczaniem, przez co sprzedający nie dostaje kasy jest zmorą i ewidentnym wyłudzeniem. a allegro ma w nosie ukrócenie tego procederu, jest program ochrony kupujących ale sprzedających już nie ma :E

 

 

 

A właśnie że od pewnego czasu allegro ukróciło ten proceder. Teraz jak wejdziesz w zakładkę Zamówienia, to dopóki kupujący nie dokonana płatności, nie wyświetli ci się adres na jaki ma być wysłana paczka.

Mi dwa razy się tak zdarzyło, że wysłałem przedmioty (o małej wartości) a płatność nie została zakończona. Napisałem do allegro i zablokowali konta kupujących. Raz to nic nie dało, za to w drugim przypadku doczekałem się zapłaty za towar.

 

Ogólnie jednak allegro co raz bardziej schodzi na psy, wprowadzają coraz wyższe opłaty, nie nie dają w zamian i jeszcze filtrują pocztę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro z bycia "polskim eBay" skręca w stronę Amazona. Uruchomili infolinię telefoniczną, zaczęli sprzedaż pod własną marką, dali coś na kształt prime (smart) itd. Tylko jakość obsługi klienta dno i wodorosty, milion lat za Amazonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo gratow wystawiam na OLX i duzo osob pyta czy puszcze praktycznie za pol ceny. Gorzej jak na bazarze. Aczkolwiek ostatnio wystawilem cooler za 120zl i systematycznie schodzilem z cena. Doszedlem do 80zl i ktos zdecydowal sie go w koncu ode mnie wziac...dal mi za niego 100zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony ceny wyjściowe na OLX są idiotycznie wysokie, tak trochę jakby sprzedający traktowali OLX jako łowisko frajerów

 

z drugiej strony potencjalni kupujący okrutnie przeginają z "próbami negocjacji", bo jak inaczej można nazwać wiadomości bez cześć ani witam itd. tylko od razu "za xx zł pójdzie? pobranie"

 

dobrze wycenionych gratów na OLX nie widać bo szybko schodzą - jak ktoś szuka to szybko znajdzie i się dogada

 

aktualnie poluję na jakiegoś niskiego Ryzena do drugiego PC, i takie R3 1400 stoją w cenach R5 1600, a te z kolei są droższe niż 2600; do tego paczę po monitorkach - masa, dosłownie zatrzęsienie badziewia typu 21-22" TN nawet czasem nie FHD w cenach typu 70% ceny sklepowej za nowy 22" FHD... i tysiące monitorków 19" 4:3 z czasów zaborów, których nawet za darmo nikt nie chce, a one stoją po 100 zł bo to Sony; zajechane SSD 120GB w cenach praktycznie jak 240GB z co lepszych promek z peppera

 

sprzedaję porządne łóżeczko drewniane po bobasach, do tego komplet praktycznie nowej pościeli, prześcieradło, ochraniacz ten taki wokół szczebelków, całość 50 zł, tylko odbiór osobisty - pisze babka z mojej miejscowości czy jej podrzucę, no to mówię, że jak faktycznie niedaleko to spoko, i że mogę w poniedziałek po południu / wieczorem podwieźć, to ona że jej tylko w piątek pasuje, no to napisałem że w takim razie zapraszam osobiście; w sumie pewnie i dobrze, bo jakbym pojechał to by wyszła z 20 zł i bym miał negocjacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał być ten pierwszy raz.

 

Oficjalnie zostałem wydymany na łączną kwotę 20 zł przy zakupach olx :E

 

Oczywiście oszust próbuje tuszować ślady usuwając wszystko co się da. Pisał z telefonu, więc olx na bank dostęp do numeru telefonu ma. Teraz jeszcze patrzę mail usunięty.. Konto było od 2017. Ogólnie sprzedawanych było kilka rzeczy i wszystkie w cenach w granicach 20-25 zł.

 

Reklamacja w banku złożona, lecz nie wiadomo czy uda się odzyskać pieniądz w ten sposób.

 

Jutro prawdopodobnie idę na komisariat z tym, bo nie odpuszczę. Jakieś porady?

 

 

Jakoś mi to umknęło, ale 17 października na podstawie reklamacji w banku odzyskałem kasę :E

 

 

Ciekawe jednak jak ta sprawa zgłoszona na policję. Na ten moment jeszcze żadnego świstka nie dostałem w kwestii wszczęcia postępowania czy coś.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olx jest tylko do kupowania i to raczej niszowych lub wielkogabarytowych/ciezkich rzeczy ktorych nie da sie zapakowac do wysyłki

Dlatego jak będę coś sprzedawał,to przejdę na allegro lokalnie - tym bardziej że już jest ta usługa

Przez jakiś czas na olx wystawiłem kilka rzeczy - praktycznie zero zainteresowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Chciałem poinformować że anulowałem zapłate za te 12 gb.

Okazało się że przez przypadek kupiłem 8 gb.

 

Przepraszam za problemy

 

Allegro tydzień temu...dziś anulował

 

Na początku zapłata miała status "ROZPOCZĘTA"

 

Dzwoniłem do niego w środę a ten wielce zdziwiony bo jak stwierdził "Pamięć przecież jest sprzedana" to ja na to jest ale Panu lecz płatności ma status "ROZPOCZĘTA"

 

Co za debil :E

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dużo rzeczy nie sprzedaję, ale jak wiedzę te cyrki, co tutaj ludzie opisują, to patol straszny.

 

Ja najpierw ogłaszam się na tym czy innym forum i wtedy jak ktoś chętny, to dogadujemy sprawę na pw, szybki link jak npod Dyndasa i sprawa załatwiona. Choć ostatnio wystawiłem i5 4690k z licytacja, i kupił carolus, wszystko sprawnie poszło. A też coś tam kiedyś czytałem że jakieś cyrki z nimi również były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć czy ten dysk był fabrycznie w tej konsoli czy nie a to może prowadzić do nadużyć...ale pewne jest ze występuje tu manipulacja słowami kluczowymi

 

Konsola jest prawie nieużywana

 

Sam zestaw z pewnością nie jest powalający, ponieważ nie ma tutaj nic poza tym co można było wyjąć z pudełka zaraz po przywiezieniu konsoli ze sklepu, a fabryczny dysk twardy też nie jest jak na dzisiejsze czasy zbyt duży bo jest to 320GB - ale kryje pewien sekret.

 

Ilość przepracowanych godzin wynosi mniej niż 500 co oznacza, że konsola jest praktycznie nowa. Większość oferowanych na allegro konsol jest już wysłużona i normą jest kilka, nawet kilkanaście tysięcy przepracowanych godzin.

 

Oferowana konsola była odpalana raz na jakiś czas, głównie w weekendy po 2 może 3 godziny. Dysk wskazuje niecałe 500 godzin oraz około 152 uruchomienia, gdzie spora część to restarty po np. aktualizacjach. Dlatego konsola jest w perfekcyjnym stanie, wszystko w niej działa jak należy, nie jest zapchana kurzem, wentylator pracuje równo i cicho, nie hałasuje, temperatury stałe, pad nie rozklekotany, akumulator pada nie rozładowuje się po paru chwilach a laser czyta wszystko bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial ktoś problemy na sortowni Poczty Polskiej WER Komorniki duża paczka 10Kg wisi już tam według trackingu 5 dni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakiś napad neptyków - policytowali zestawy Lego (które mój synek przeznaczył do odstrzału), powygrywali aukcje i cisza, nie odbierają, nie odpisują, nic; dziś też ktoś kupił łóżeczko dla bobasa, opisane na czerwono czcionką 120 że tylko odbiór osobisty, oczywiście po adresie widać że 500 km ode mnie, tel również nie odbiera, a po którejś próbie połączenia odpisał smsem, uwaga: "kto ty"... to potem w smsach stwierdził, że on przecież anulował zakup (KT), no a na moje tłumaczenie, że się tak nie da to już znikł i cisza; pewnie będzie jazda z odzyskaniem prowizji, krw co za ludzie normalnie

 

najgorsze, że teraz aukcje będe musiał wystawić lokalnie, a tak się odnawiały jak były niesprzedane w normalnym trybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakiś napad neptyków - policytowali zestawy Lego (które mój synek przeznaczył do odstrzału), powygrywali aukcje i cisza, nie odbierają, nie odpisują, nic; dziś też ktoś kupił łóżeczko dla bobasa, opisane na czerwono czcionką 120 że tylko odbiór osobisty, oczywiście po adresie widać że 500 km ode mnie, tel również nie odbiera, a po którejś próbie połączenia odpisał smsem, uwaga: "kto ty"... to potem w smsach stwierdził, że on przecież anulował zakup (KT), no a na moje tłumaczenie, że się tak nie da to już znikł i cisza; pewnie będzie jazda z odzyskaniem prowizji, krw co za ludzie normalnie

 

najgorsze, że teraz aukcje będe musiał wystawić lokalnie, a tak się odnawiały jak były niesprzedane w normalnym trybie

jak masz smsy z numeru podpiętego do konta kupującego na allegro to cyk screenshotujesz i dołączasz do formularza o zwrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w stylu. Policja puka do drzwi złodzieja i pyta:

 

- Jest tam pan?

- Nie ma mnie

- No to idziemy. Do widzenia. Miłego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po półtora roku dostałem pismo o zawieszeniu dochodzenia w sprawie oszustwa na OLX.

W uzasadnieniu napisano, że zebrane dowody dają podstawę do opracowania postanowienia o przedstawieniu zarzutów oszustowi. Niestety oszust postanowił się ukrywać i nie da się mu przedstawić zarzutów.

 

Co robić? Jak żyć? Czekać aż sam wpadnie np. podczas kontroli drogowej?

Patologia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały offtop.

 

Ktoś wie jak teraz wystawić aukcję na allegro np. Kup teraz aby była normalnie widoczna a nie przez jakieś g******e allegro lokalnie.

Chodzi mi o sposób wystawiania aukcji przed 31 października. Miałem na allegro zdefiniowane sposoby zwrotu, dostawy, cenniki a tu teraz wszystko jest bezużyteczne.

Nie jest widoczne nawet to że mam smarta. Jestem osoba prywatną jakby co.

 

Nie mam przez to podglądu przez allegro ani przez apkę allegro sprzedaż tylko muszę się logować przez to głupie allegro lokalnie.

 

Samo wystawianie przedmiotu też jest strasznie badziewne teraz.

 

 

Ktoś coś pomoże jak powrócić do starego sposobu wystawiania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...