Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

7q08SEO.png

 

Telefon wystawiony za 900 a zobaczcie szczodrość jednego z użytkowników Allegro. Jeszcze chyba mu aż dopłacę by zabrał ten telefon :lol2:

 

Po półtora roku dostałem pismo o zawieszeniu dochodzenia w sprawie oszustwa na OLX.

W uzasadnieniu napisano, że zebrane dowody dają podstawę do opracowania postanowienia o przedstawieniu zarzutów oszustowi. Niestety oszust postanowił się ukrywać i nie da się mu przedstawić zarzutów.

 

Co robić? Jak żyć? Czekać aż sam wpadnie np. podczas kontroli drogowej?

 

Nic innego Ci nie zostaje jak czekać. Ciesz się że jest komu przedstawić zarzuty. Często, gęsto zdarza się że postępowanie jest umorzone z powodu niewykrycia sprawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w stylu. Policja puka do drzwi złodzieja i pyta:

 

- Jest tam pan?

- Nie ma mnie

- No to idziemy. Do widzenia. Miłego dnia.

 

- dzień dobry Policja, przyszliśmy porozmawiać

- a ilu was tam jest?

- dwóch

- no to porozmawiajcie między sobą

 

:E

 

Bagiety w tym kraju to się nadają do szuszenia kierowców zza krzaka i ganiania 13 latka który skitrał kawałek mąki z kościoła do kieszeni.

Change my mind.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały offtop.

 

Ktoś wie jak teraz wystawić aukcję na allegro np. Kup teraz aby była normalnie widoczna a nie przez jakieś g******e allegro lokalnie.

Chodzi mi o sposób wystawiania aukcji przed 31 października. Miałem na allegro zdefiniowane sposoby zwrotu, dostawy, cenniki a tu teraz wszystko jest bezużyteczne.

Nie jest widoczne nawet to że mam smarta. Jestem osoba prywatną jakby co.

 

Nie mam przez to podglądu przez allegro ani przez apkę allegro sprzedaż tylko muszę się logować przez to głupie allegro lokalnie.

 

Samo wystawianie przedmiotu też jest strasznie badziewne teraz.

 

 

Ktoś coś pomoże jak powrócić do starego sposobu wystawiania?

 

Musiałbyś mieć konto firmowe.

 

No, a jak nie masz to Allegro właśnie okroiło Ci (i zdecydowanej większości tutków takich jak my tu wszyscy) możliwość sprzedaży, a jednocześnie podniosło prowizję do 10% (jednak max 50 zł). Krótko mówiąc leją na nas jak pijus na pokrzywę pod płotem a ich dział PRopagandy i markietingu teoretycznego oznajmia, że to rewolucyjna zmiana na dobre. Fotek się nie da powiększyć, licytacja to jakaś zgroza, POK ni ma, do tego podwyżka cen w piczkomacie. Widać wyraźnie że te spekulanci na szczycie szykują dalszą sprzedaż portalu, zasłaniając się tym, że teraz tworzyć będą marketplace. No taka to przyjazna i odpowiedzialna społecznie firma proszę cię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to co oni odwalili teraz, to jest jakaś totalna patologia, która się utworzyła poprzez brak solidnej konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś mieć konto firmowe.

 

No, a jak nie masz to Allegro właśnie okroiło Ci (i zdecydowanej większości tutków takich jak my tu wszyscy) możliwość sprzedaży, a jednocześnie podniosło prowizję do 10% (jednak max 50 zł). Krótko mówiąc leją na nas jak pijus na pokrzywę pod płotem a ich dział PRopagandy i markietingu teoretycznego oznajmia, że to rewolucyjna zmiana na dobre. Fotek się nie da powiększyć, licytacja to jakaś zgroza, POK ni ma, do tego podwyżka cen w piczkomacie. Widać wyraźnie że te spekulanci na szczycie szykują dalszą sprzedaż portalu, zasłaniając się tym, że teraz tworzyć będą marketplace. No taka to przyjazna i odpowiedzialna społecznie firma proszę cię.

 

 

Czy dobrze rozumiem że za paczkomat allegro lokalnie jest inna stawka niż na normalnym allegro?

 

Przeglądam stronę pomocy allegro i g***o na niej jest o allegro lokalnie.

 

Ja tego nie rozumiem, allegro i olx to ten sam właściciel; allegro lokalnie to konkurencja dla olx. Więc po co to wszystko?

 

Dla mnie wielką zaletą był sposób sprzedaży na allegro, mniejsza ilość głupich pytań i ofert niż na olx. A teraz znowu to całe użeranie się z gościem który chce coś kupić ale jest januszem. Nie dość że pobierają sporą prowizję to ten serwis nic ciekawego już nie oferuje a alternatyw brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tego nie rozumiem, allegro i olx to ten sam właściciel; allegro lokalnie to konkurencja dla olx. Więc po co to wszystko?

OLX nie jest już allegro.

 

Allegro lokalnie to istna patologia.

Gdyby to jeszcze zrobili porządnie, ale nie. Ta strona jest zrobiona maksymalnie na odpie%dol.

I my mamy za to płacić aż 10% wartości przedmiotu?

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uciekam na ebay-a i koniec z allegro

Ale trzeba iść dalej wszem i wobec głosić aby nie kupować na allegro

Większość większych firm ma tez prócz allegro własne strony i tam kupować trzeba walczyć z ta patologią.

A kupno od firmy i tak w zasadzie nie daje żadnej ochrony ze strony allegro (płacimy w zasadzie więcej za nic), ochrona na ebay jest o całą klase lepsza.

 

Ja wiem że większość typów z allegro to lemury ale ... jak sie wieść rozniesie to im te procenty (nawet niewielkie) da popalić.

 

Trzeba kończyć przygodę z allegro, chcą to niech mają i zdychają najwyższa pora na koniec allegro.

Ktoś powie ale to Polska firma itd ... to żadna Polska Firma kaska z allegro idzie nie wiadomo gdzie.

 

Nie zamierzam płacić 10 % za to g...wno które oferują w dodatku strona ta przypomina nawet nie allegro tylko jakiegoś świstaka z początku lat 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Większość większych firm ma tez prócz allegro własne strony i tam kupować trzeba walczyć z ta patologią.

Mnie to zastanawia, bo sprzedawcy z Allegro mają na swoich stronach sklepów internetowych często nieraz że drożej to jeszcze bez darmowej wysyłki. Albo jakieś durne wysyłki kurierem zamiast paczkomatów. :hmm:

 

Jak coś jest to kupuję jeśli się da na Amazonie, choćby było ciut drożej (zwykle nie jest).

 

Z eBay jest ten problem, że nic na nim nie ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały offtop.

 

Ktoś wie jak teraz wystawić aukcję na allegro np. Kup teraz aby była normalnie widoczna a nie przez jakieś g******e allegro lokalnie.

Chodzi mi o sposób wystawiania aukcji przed 31 października. Miałem na allegro zdefiniowane sposoby zwrotu, dostawy, cenniki a tu teraz wszystko jest bezużyteczne.

Nie jest widoczne nawet to że mam smarta. Jestem osoba prywatną jakby co.

 

Nie mam przez to podglądu przez allegro ani przez apkę allegro sprzedaż tylko muszę się logować przez to głupie allegro lokalnie.

 

Samo wystawianie przedmiotu też jest strasznie badziewne teraz.

 

 

Ktoś coś pomoże jak powrócić do starego sposobu wystawiania?

 

 

Jak wchodzisz w allegro i klikasz wystaw przedmiot to pokazuje Ci sie ten nowy wygląd i po lewej stronie masz kategorie. Klikasz pojazdy i przekierowuje Cie na stare wystawienie... Ot taki super portal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Czy dobrze rozumiem że za paczkomat allegro lokalnie jest inna stawka niż na normalnym allegro?

 

2) Przeglądam stronę pomocy allegro i g***o na niej jest o allegro lokalnie.

 

3) Ja tego nie rozumiem, allegro i olx to ten sam właściciel; allegro lokalnie to konkurencja dla olx. Więc po co to wszystko?

 

4) Dla mnie wielką zaletą był sposób sprzedaży na allegro, mniejsza ilość głupich pytań i ofert niż na olx. A teraz znowu to całe użeranie się z gościem który chce coś kupić ale jest januszem. Nie dość że pobierają sporą prowizję to ten serwis nic ciekawego już nie oferuje a alternatyw brak.

 

1) tak - wejdź na piczkomat i zobacz sam; w ogóle to ceny są też inne zależnie od rozmiaru paczki. No i oni też w ogóle niedawno sami te ceny podnieśli, więc już ogólnie masakra. Lepiej kuriera zamówić w takiej cenie.

 

2) Yup. Taka kolejna droba zmiana. 10% zamiast 3-4-5%, a usługa 10x gorsza. Taki upgrade.

 

3) Nie ten sam. Allegro to teraz własność funduszy inwestycyjnych.

 

4) Tak, dla CIEBIE to było zaletą. Ale Allegro nie może na to pozwolić. Bo to dla NICH ma być dobrze, nie dla Ciebie. Oni nie znają pojęcia win-win. Dla nich interes w którym ktoś inny niż oni coś zyskuje, to nie jest interes. Interes jest wtedy jak tylko oni zyskują, czyimś kosztem. Ot takie nowatorskie podejście do biznesu. Ale za to kaski na reklamy i CSR nie szkoda.

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie alledrogo stacza się odkąd zostało przejęte prze fundusz.

Mnie osobiście najbardziej wpienia to, że filtrujesz sobie po wysyłce z Polski, bo nie chcesz kupować w Chinach itp. A tu zonk, wchodzisz w pierwszą lepszą ofertę, wysyłka 2-3 tygodnie i nie wiesz nawet skąd, bo podają 4 miejsca. Kolejna i to samo.

Do tego szukam rzeczy X, wyskakują oferty z Y + jakieś sponsorowane z czapy wzięte.

Kupuję głównie używane rzeczy komputerowe i jest to masakra. W jednej firmie masz Smart, w drugiej nie, tu na wysyłkę chcą cię przyciąć na 30zł za kuriera, tu nie masz wyboru i leci jakimś pseudokurierem.

Od osób fizycznych też ostatnio strach coś kupić, dostaniesz w sporze odpowiedź, że nie są stroną albo coś w tym stylu i jesteś w czarnej D.

Jakiś czas temu zmienili wytyczne co to zdjęć, miały być chyba na białym/jasnym tle i co z tego wyszło? Wchodzę w ofertę jednego sklepu, a tam same obrazki z sieci. Piszesz do nich o real foto i co? Nawet nie chce im się odpowiedzieć. Zgłaszasz jedną aukcję, drugą. Po 3 dniach mają 20 nowych bez foto :E

Edytowane przez niedziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie ma na ebayu? Pewnie szukasz tylko na .pl, a przecież możesz na każdym innym albo na globalu.

Bo nie uśmiecha mi się bulić za przesyłkę 100-250 zł? Na Polskim eBayu nic nie ma, a zagraniczny to się u nas nadaje do kupna jedynie bardziej egzotycznych przedmiotów bo cena wysyłki zwykle zabija, ochrony wielkiej nie ma, procedury zwrotów też bez większego wsparcia. Jeszcze z obszaru EU czasem się coś znajdzie okazyjnego, gdzie te 20 EUR za przesyłkę się opłaca dać, ale tak...

 

Ja bym chętnie zobaczył sensowną konkurencję dla Allegro, ale eBay do zwykłych zakupów w sieci nie jest żadną konkurencją. Już prędzej właśnie Amazon gdzie z niemieckiego masz Prime od 30 Eur za darmo, a z reszty europejskich przesyłka to zwykle 5 EUR/GBP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że zniechęcają koszty wysyłki ale zdarza się, że drobnica nawet z wysyłką wychodzi taniej niż u nas. Pytanie też czego szukasz, bo ja głównie sprzęt komputeorwy i pewnych rzeczy już się u nas nie kupi albo są i tak droższe niż kupno z UK dla przykładu.

O Amazonie nie wspominam, bo to jednak głównie nówki choć znam ludzi co polują na jakieś zwroty za ułamek ceny nowego sprzętu i w razie czego zwrot, bo tam też jednak innych świat jeśli chodzi o respektowanie praw kupujących.

Edytowane przez niedziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i pewnych rzeczy już się u nas nie kupi albo są i tak droższe niż kupno z UK dla przykładu.

No więc tak jak pisałem. Jakaś egzotyka.

Pewnie, części do LC itp. da się upolować gdzieś na eBayu taniej po przekopywaniu. Ale do regularnych zakupów nadaje się to średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja ze znajomym odbierającym paczki w danym kraju ale zwykle są chętni do momentu jak uzbiera się 10 kilo złomu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sprzedałem stary CPU na tym Allegro Lokalnie z opcja kup teraz. Gość kupił, zapłacił przez PayU, ale pieniądze z PayU i tak nadal trzeba wypłacać tak jak dawniej z konta na zwykłym Allegro mimo że sprzedaż była na Allegro Lokalnie. Ale żeby je było można chociaż zwyczajnie tak jak do tej pory wypłacić. Konto na Allegro mam jedno i to samo od 15 lat, od 15 za wszystkie sprzedane rzeczy przelewam pieniądze na to samo konto bankowe, a teraz nagle nie mogę wypłacić pieniędzy z PayU na to konto, bo Allegro żąda ode mnie jakiejś weryfikacji i póki ta się nie zakończy, to pieniądze mam zablokowane. Chcieli żebym z konta bankowego podanego na Allegro przelał 1 zł w celu weryfikacji, przelałem, chcieli żeby potwierdzić dane, potwierdziłem i póki co nadal nic, nadal czekam. Jak po tym długim weekendzie dalej będę miał zablokowane pieniądze, to ich zjadę jak burą sukę.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sprzedałem stary CPU na tym Allegro Lokalnie z opcja kup teraz. Gość kupił, zapłacił przez PayU, ale pieniądze z PayU i tak nadal trzeba wypłacać tak jak dawniej z konta na zwykłym Allegro mimo że sprzedaż była na Allegro Lokalnie. Ale żeby je było można chociaż zwyczajnie tak jak do tej pory wypłacić. Konto na Allegro mam jedno i to samo od 15 lat, od 15 za wszystkie sprzedane rzeczy przelewam pieniądze na to samo konto bankowe, a teraz nagle nie mogę wypłacić pieniędzy z PayU na to konto, bo Allegro żąda ode mnie jakiejś weryfikacji i póki ta się nie zakończy, to pieniądze mam zablokowane. Chcieli żebym z konta bankowego podanego na Allegro przelał 1 zł w celu weryfikacji, przelałem, chcieli żeby potwierdzić dane, potwierdziłem i póki co nadal nic, nadal czekam. Jak po tym długim weekendzie dalej będę miał zablokowane pieniądze, to ich zjadę jak burą sukę.

 

Niestety nawet jak napiszesz im nie wiadomo co to dostaniesz dopowiedz na odczep się (wyciąg z regulaminu) lub co gorsza nie odpiszą w ogóle.

Osoby sprzedające prywatnie są zlewane przez allegro; teraz na allegro lokalnie będzie pewnie jeszcze gorzej. Natomiast sprzedawcy z kontem firmowym i oznaczeniem super sprzedawca mogą więcej; np. mogą napisać do allegro o usunięcie negatywnego komentarza i to przechodzi.

 

Tak oto ładnie allegro zabija sprzedaż prywatną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) tak - wejdź na piczkomat i zobacz sam; w ogóle to ceny są też inne zależnie od rozmiaru paczki. No i oni też w ogóle niedawno sami te ceny podnieśli, więc już ogólnie masakra. Lepiej kuriera zamówić w takiej cenie.

 

2) Yup. Taka kolejna droba zmiana. 10% zamiast 3-4-5%, a usługa 10x gorsza. Taki upgrade.

 

3) Nie ten sam. Allegro to teraz własność funduszy inwestycyjnych.

 

4) Tak, dla CIEBIE to było zaletą. Ale Allegro nie może na to pozwolić. Bo to dla NICH ma być dobrze, nie dla Ciebie. Oni nie znają pojęcia win-win. Dla nich interes w którym ktoś inny niż oni coś zyskuje, to nie jest interes. Interes jest wtedy jak tylko oni zyskują, czyimś kosztem. Ot takie nowatorskie podejście do biznesu. Ale za to kaski na reklamy i CSR nie szkoda.

 

 

1. Paczkomat w cenie 9 zł był dla mnie bardzo dobrą opcją jako sprzedającego oraz kupującego.

Jest wiele osób które korzysta z paczkomatu jako kupujący; szczególnie jeśli ktoś pracuje oraz nie ma nikogo w domu to mogą paczkę odebrać kiedy chcą a nie bawić się kurierem i punktem odbioru bądź dostawą do firmy.

 

2. W kategorii który ja sprzedawałem miałem 10 % prowizji wiec dużo dla mnie to nie zmienia. Podoba mi się to organicznie max prowizji do 50 zł; ostatnio sprzedałem procka to za prowizję mi policzyli 67 zł przy (4 % prowizji). Niestety w kategoriach gdzie prowizja była niższa już jest gorzej.

 

3. Sprawdziłem; faktycznie już jakiś czas różni właściciele.

 

4. Ostatnimi czasy na allegro miałem więcej kłopotów z pomocą ze strony portalu niż użytkownikami; nie wiem co to teraz będzie.

 

Edit

Zauważyłem że w tabeli cen paczkomatu dla klienta detalicznego (czyli również dla sprzedającego na allegro lokalnie?) w kolumnie opis znajduje się zapis o minimalnej wysokości przesyłki dla każdego z gabarytów. Czyli jak przesyłka będzie za mała na gabaryt c to jeszcze wlepią mi karę? W allegro paczkomatach nie ma takiego zapisu.

Edytowane przez mark2468

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

 

1) nie no wiadomo, każdy lubi piczkomat za 8,99 zł, sam b chętnie z tego korzystam, to (była) super opcja - no ale było za dobrze, więc zarządy stwierdziły, że nie może być za dobrze dla takich robaczków jak my, co to to nie

 

2) ja większość gratów sprzedaję za naście / dziesiąt zł, więc mi osobiście to b przeszkadza; na razie mogę jechać na opinii i 100% pozytywów, ale jak w ciągu roku znikną mi komentarze, to będę tylko randomem bez historii (tak no wklejam jako jedno ze zdjęć stronę z komentarzami i czasem jak mi się chce to jeszcze z 700 komentarzami sprzed ich usunięcia, no ale to niedługo może nie działać zupełnie)

 

4) w ogóle zauważam, że i użytkownicy i lolegro robią coraz więcej problemów - wiara licytuje i zero odzewu, płatności itd., potem składam wniosek do lolegro o zwrot prowizji, oczywiście wtedy te licytujące debile nic nie odpisują jako potwierdzenie dla lolegro, więc zwrotu nie dostaję, więc muszę jeszcze raz pisać i uzmysławiać im że lictyujący w ogóle na nic nikomu nie odpisują i wtedy dopiero lolki z obsługi klienta łaskawia zwracają; teraz to mi napisali nawet, że kupujący (od miesiąca na lolegro) nie potwierdził - i wchodzę znowu na konto tego kretyna a tam konto zablokowane, więc tam już nikt nic nie wie i nie ogarnia, to są po prostu skutki cięć, bo przecież po co zatrudniać wystarczającą liczbę ludzi do działu pomocy i po co im płacić normalną kasę, żeby jakoś pracowali, przecież wtedy nie starczy na 500.000 zł wypłaty miesięcznej dla prezesa

 

Z tą minimalną wysokością w piczkomacie to coś mi nie pasuje - maksymalna to oczywiście OK, wiadomo, ale minimalna?

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

 

1) nie no wiadomo, każdy lubi piczkomat za 8,99 zł, sam b chętnie z tego korzystam, to (była) super opcja - no ale było za dobrze, więc zarządy stwierdziły, że nie może być za dobrze dla takich robaczków jak my, co to to nie

 

2) ja większość gratów sprzedaję za naście / dziesiąt zł, więc mi osobiście to b przeszkadza; na razie mogę jechać na opinii i 100% pozytywów, ale jak w ciągu roku znikną mi komentarze, to będę tylko randomem bez historii (tak no wklejam jako jedno ze zdjęć stronę z komentarzami i czasem jak mi się chce to jeszcze z 700 komentarzami sprzed ich usunięcia, no ale to niedługo może nie działać zupełnie)

 

4) w ogóle zauważam, że i użytkownicy i lolegro robią coraz więcej problemów - wiara licytuje i zero odzewu, płatności itd., potem składam wniosek do lolegro o zwrot prowizji, oczywiście wtedy te licytujące debile nic nie odpisują jako potwierdzenie dla lolegro, więc zwrotu nie dostaję, więc muszę jeszcze raz pisać i uzmysławiać im że lictyujący w ogóle na nic nikomu nie odpisują i wtedy dopiero lolki z obsługi klienta łaskawia zwracają; teraz to mi napisali nawet, że kupujący (od miesiąca na lolegro) nie potwierdził - i wchodzę znowu na konto tego kretyna a tam konto zablokowane, więc tam już nikt nic nie wie i nie ogarnia, to są po prostu skutki cięć, bo przecież po co zatrudniać wystarczającą liczbę ludzi do działu pomocy i po co im płacić normalną kasę, żeby jakoś pracowali, przecież wtedy nie starczy na 500.000 zł wypłaty miesięcznej dla prezesa

 

Z tą minimalną wysokością w piczkomacie to coś mi nie pasuje - maksymalna to oczywiście OK, wiadomo, ale minimalna?

 

 

Inpost cennik:

https://inpost.pl/cenniki

 

Zauważyłem teraz jedną niepokojącą dla mnie sprawę. Numer oferty na allegro lokalnie składa się z wielu znaków (cyfry i litery) podczas gdy na allegro był to tylko ciąg cyfr.

Czasami kupuję coś rodzinie (mama, brat) an ale drogo i zawsze proszę aby przez telefon podali numer oferty co bardzo ułatwia szukanie (szukanie czasami po tytule, nazwie aukcji jest ciężkie).; teraz przy nowym systemie oznaczania oferty nie wiem jak będą podawali co chcą kupić.

 

Odnoszę coraz większe wrażenie że allegro lokalnie to bubel który miał szybko zadebiutować przed zakupami świątecznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym minimalnym to wg mnie chodzi o to, żebyś nie wybierał np. gabarytu C, jak masz niską paczkę, która zmieści się do B

 

Niby nie powinno to ich obchodzić, bo skoro płacisz za C, to możesz w sumie wszystko sobie nadać, nawet paczkę zapałek, no ale widać robi im to różnicę - może np. chodzi o to, żeby ułatwić pakowanie przesyłek na większe palety czy coś. Amazon często (kiedyś?) przesyła drobnicę w dużych paczkach (np. pendrive w dużym kartonie), bo to niby ułatwia ustawianie paczek, a na tym im bardziej zależy, niż na oszczędności miejsca / przestrzeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym minimalnym to wg mnie chodzi o to, żebyś nie wybierał np. gabarytu C, jak masz niską paczkę, która zmieści się do B

 

Niby nie powinno to ich obchodzić, bo skoro płacisz za C, to możesz w sumie wszystko sobie nadać, nawet paczkę zapałek, no ale widać robi im to różnicę - może np. chodzi o to, żeby ułatwić pakowanie przesyłek na większe palety czy coś. Amazon często (kiedyś?) przesyła drobnicę w dużych paczkach (np. pendrive w dużym kartonie), bo to niby ułatwia ustawianie paczek, a na tym im bardziej zależy, niż na oszczędności miejsca / przestrzeni

 

 

Oczywiście ja starałem się wybierać właściwy najmniejszy gabaryt skrzynki ale zazwyczaj robiłem to przed pakowaniem. Teraz będę musiał zapakować, zmierzyć i dobrze wybrać rozmiar.

Już czytałem opinie że inpost jest dobry w naliczaniu kar za zbyt duża paczkę w stosunku do wybranej skrzynki; teraz trzeba będzie się pilnować w dwie strony.

Muszę dobrze przemyśleć wysyłkę pocztą polską prze send it lub coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy oferujesz gosciowi najtansza mozliwa wysylke xD

LCD3Jal.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...