Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Raz na jakiś czas coś sobie sprzedam na allegro. Teraz znowu wystawiłem sprzęt warty 500-600pln
Już dwie oferty dam 200pln...bo potrzebuje na już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2020 o 17:51, Zhao napisał:

Finał Telenoweli - Zabrzmiało groźnie "UUU "Karma wraca",żeby Tylko nie wypowiedział tego w złym momencie  - Tak to jest z ludźmi - chcesz dobrze... wysyłasz szybko, bo nalegają, a potem do gardła  Koleś spieniał gdy dostał screena,że sam nalegał, a potem zniknął na 8 dni i zasłaniał się Tatusiem, bo ma mniej niż 18 lat(umysłowy brak jaj) - zasilacz niesprawny, dobre sobie

Dzięki Panowie  - nakierowaliście mnie na dobre tory,że coś tu śmierdzi  

 

gosc sie troche pogubił, mogl nic nie pisac a poprostu po tym tygodniu czy nawet dwóch napisac do dciebie ze niestety monitor padł z dnia na dzien i musialbyś przyjac zwrot lub naprawic na swoj koszt

ja cos kupujac, juz nigdy nie wychylam sie i nie mowie co testowalem a co nie, jak wiem ze spieprzone to odsylam i nie bawie sie w takie gowno
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@duniek

On się po prostu sam wkopał -Jego zeznania nie są spójne i tyle    historia o szpitalu,potrzeba monitora na już etc.

Poza tym ten monitor nie padł -  on działa, więc musiałby go rozwalić młotkiem, a to już uszkodzenie mechaniczne. Sam to koleś potwierdził.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dlatego mowie, ale twoje tlumaczenia tez bez sensu - u mnie dzialalo i tyle mnie obchodzi (czyli gwarancja do bramy i sie nie znamy)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat monitor bardzo łatwo zamienić numerami seryjnymi, wystarczy przełożyć tylną klapę i cyk - inna sztuka. Co prawda w menu pewnie SN jest zapisany, ale tego już pewnie od ziomeczka nie dostaniesz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos sie orientuje po jakim czasie aktywne beda przelewy 24?

ktos mi tak zaplacił dawno temu i niedawno to zauwazylem i nie moge tego wyplacic
dalem weryfikacje ktora trwa juz chyba 2 tyg i dalej nic nie rusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz pewnie do nich napisać bo ja aktywację robiłem już rok temu albo i dawniej, i nadal nic. Ale nie potrzebuję tego więc olewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, duniek napisał:

ktos sie orientuje po jakim czasie aktywne beda przelewy 24?

ktos mi tak zaplacił dawno temu i niedawno to zauwazylem i nie moge tego wyplacic
dalem weryfikacje ktora trwa juz chyba 2 tyg i dalej nic nie rusza

u mnie to trwało od listopada do połowy marca

link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c'Kisłem dzisiaj. Facet pisze o jakiś prosty kit DDR3 który mam do sprzedania. 

K: Dzien dobry, jaka cena ostateczna?
Ja: (podaje cene w ogloszeniu)
K: Ok
2h później:
K: Mogę sprawdzić na żywo czy działają? (ciężko mi to przetłumaczyć, wiadomo o co chodzi)
Ja: Pewnie, przywieź peceta to je zamontuje i sprawdzisz na miejscu
K: Ale ja nie mam komputera pod DDR3
Ja: ???????/

bdd60eab74e5d3c18f5c52fbe1e522f1.gif

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chciał kupić, a widział że sprzeda drożej?? Były przypadki na forum, jeden już zbanowany, a drugi to polecał jak zarobić na sprzedaży ryza 1600 i przejść na i7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi prosze że żartujesz. Mam wrażenie że wogóle nie przeczytałeś co napisałem, gdzie ty widzisz te same pytania?
A to że facet jest dzbanem albo trolem to widać po samych jego ogłoszeniach, sam sprzedaje elektronike i pali głupa.

Poza tym - na pytania na ktore można znaleźć odpowiedź w opisie albo podstawowe pytania nt. danych technicznych, nie odpisuje bo uwazam to za bezczelność i lenistwo. Ja muszę wyszukiwać na Googlach specyfikacji i przesyłać bo jemu się nie chce, naszukam się a to są ludzie typu "napisze do 10 zobaczymy kto pierwszy odpisze" a i tak pewnie nie kupi u żadnego.
Ogólnie odpisuje tylko na ludzi którzy walą z mostu konkret - biorę, płacę a ja wysyłam. Na chwilę obecną wychodzi 27-30% ze wszystkich maili.
Nie mówię tu o wywyższaniu, absolutnie nie. Po prostu trzeba mieć łeb na karku i szacunek po obu stronach.

Wczoraj miałem fajnego klienta, pisał o inny zestaw pamięci ale przyznał że miał jakieś stare karty 5770 w CF i czy oprócz pamięci mam ew. jakąś grafikę bo jego padły. Przyjemna rozmowa i jeszcze wziął z miejsca GTX'a 970, nawet wyjątkowo zeszłem trochę z ceny bo gość był miły i szczery.
Ostatnio też miałem zabawną akcję, gosć kupił też 970, odebrał osobiście (mieszka dzielnicę obok), pisze że karta nie działa, nie ma obrazu...przywieź pan sprawdzę, no przecież działa! Dobra, trzymaj tutaj 780Ti....2h poźniej pisze że jest za długa i nie wchodzi mu do obudowy. Dopiero wtedy wypalił że potrzebuje byle karty żeby mu wyświetlała 4k@60 po HDMI....koniec końców dałem mu GT1030 i był zadowolny, karta idealna :E 

Edytowane przez czolgista778
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fakvat napisał:

Nie każdy jest alfa - omegą w kwestii komputerów i może wielokrotnie zadawać te same pytania. Jak nie masz chęci udzielać odpowiedzi to napisz mu to , a nie później twórz jakieś "jęki, stęki zawodzenia".

 

chłopie, żartujesz? Przecież jak być widać, że jakiś janusz biznesu rusza z kucyka. Mógłby to byc jeszcze ktoś, kto chce komuś kupić RAM na zasadzie "w prezencie", ale to by napisał od razu by uniknąć nieporozumień. Nawiasem mówiąc można było temat kontynuować (RAM sprawny) - jak potrzebuje to kupi, jak zepsuje - brak zwrotu, jak nie działa "bezingerencyjnie" to zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam sobie z nudów dział SPRZEDAM na naszym forum i widzę dziwną tendencję sprzedawania używanych rzeczy w cenie nówek. Co to się stało ? :E

Edytowane przez Khold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..."Bo ja kupiłem za xxx" i nie chce być stratny a nóż ktoś się skusi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze lepiej: "Sprzedam kartę graficzną / MB / CPU / cokolwiek - nowa w pudełku, użyta tylko raz". Takich dzbanów jest masa, bo on 5 minut poużywał (albo 5 miesięcy) ale jest pudełko to sprzęt jest dalej nowy / powystawowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, trafiła mi się prawdziwa perełka na Allegro. :D

W skrócie (niestety nie będę wklejał całych rozmów ze względu na toczący się spór na Allegro):

1. Żebry o obniżenie 100 zł (1/4 zakładanej ceny) na dysku SSD.

2. Zdecydowałem się odpowiedzieć, nieco ironicznie, ale z zachowaniem zasad kultury (na ogół ignoruję takie zapytania, a w każdej mojej aukcji znajduje się adnotacja, że cena nie podlega negocjacji), na co potencjalny kupujący zareagował dalszym brnięciem w dyskusję, ale już z coraz większym chamstwem, prawdopodobnie bardzo mu zależało na tym, aby do niego należał ostatni komentarz w prywatnej wiadomości na Allegro, na co moja kultura osobista i chęć udzielenia odpowiedzi na każdy jego komentarz nie pozwoliła.

3. W pewnym momencie napisał, że jak się nie odczepię (przypominam, że to on pierwszy napisał do mnie, więc de facto to ta męczybuła była punktem zaczepnym ;) ), to czekają mnie konsekwencje, na co oczywiście zareagowałem z radością i oczekiwaniem na te "konsekwencje".

4. Konsekwencją było kupienie przez niego najdroższej rzeczy na mojej aukcji (RTX'a 2080 Ti) tylko po to, żeby od razu wystawić mi komentarz negatywny (GENIUSZ, mógł wybrać tańszą rzecz w kontekście tego, że nie jestem przedsiębiorcą i jak się uprę, to wyciągnę od niego kasę za sprzedaną kartę graficzną ;) ).

5. Wiedząc, dlaczego kupił ode mnie GPU, starałem się załagodzić spór i umożliwić mu odstąpienie od umowy w ramach mojej dobrej woli (serio, cały czas od tego momentu starałem się uspokoić sytuację, ale on ciagle brnął i mi groził, był chamski). Pan kupujący dodatkowo coś tam się odnosił w kontekście ewentualnej sprawy sądowej (którą też mi groził, ze względu rzekomo na to, że go obrażałem i byłem wyniosły w prywatnej rozmowie na Allegro), świadomie potwierdzając, że w tym momencie kłamie i będzie kłamał nawet przed sądem (negując to, co pisał wcześniej, może nie wiedząc, że wszystko się archiwizuje).

Coś pięknego, niestety nie zastosował się do mojej (chyba dobrej) rady, którą mu wysłałem, głoszącej:

"1. Jeśli dana oferta nie spełnia moich oczekiwań, ignoruję ją i szukam takiej, która będzie mi odpowiadała.
2. Jeśli zamierzam komuś "truć" o zejście z ceny (w szczególności, jeśli aukcja zawiera adnotację odnośnie braku takiej możliwości) i wysyłać nic nieznaczące wiadomości, które w 99% przypadków zostaną zignorowane , wracam do punktu nr 1 i go realizuję."

Przedstawiam niektóre z wypowiedzi kupującego:

"chłopcze, bo inaczej nie można powiedzieć o kimś takim , idź sikaj gdzie indziej. Nie pisz do mnie, biedny człowieku"

"Jak jeszcze będziesz biedny człowieku pisał do mnie, wtedy poniesiesz konsekwencje . Idź sikać gdzie indziej, chłopczyku w ciele dorosłego mężczyzny...."

"Ostrzegałem. Żal mi ciebie, bo nie tylko nie uszanowałeś mojej prośby ale nawet siebie widzę że nie szanujesz, a więc nie zamierzam więcej rzucać pereł przed wieprze, i wyciągam konsekwencje. Będziesz tego żałował, żegam"

Ciekawe, czy z tym "sikaniem" i "chłopczykach w ciele dorosłego mężczyzny to jego jakieś ulubione fetysze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2020 o 13:54, czolgista778 napisał:

Powiedz mi prosze że żartujesz. Mam wrażenie że wogóle nie przeczytałeś co napisałem, gdzie ty widzisz te same pytania?
A to że facet jest dzbanem albo trolem to widać po samych jego ogłoszeniach, sam sprzedaje elektronike i pali głupa.

Poza tym - na pytania na ktore można znaleźć odpowiedź w opisie albo podstawowe pytania nt. danych technicznych, nie odpisuje bo uwazam to za bezczelność i lenistwo. Ja muszę wyszukiwać na Googlach specyfikacji i przesyłać bo jemu się nie chce, naszukam się a to są ludzie typu "napisze do 10 zobaczymy kto pierwszy odpisze" a i tak pewnie nie kupi u żadnego.
Ogólnie odpisuje tylko na ludzi którzy walą z mostu konkret - biorę, płacę a ja wysyłam. Na chwilę obecną wychodzi 27-30% ze wszystkich maili.
Nie mówię tu o wywyższaniu, absolutnie nie. Po prostu trzeba mieć łeb na karku i szacunek po obu stronach.

Wczoraj miałem fajnego klienta, pisał o inny zestaw pamięci ale przyznał że miał jakieś stare karty 5770 w CF i czy oprócz pamięci mam ew. jakąś grafikę bo jego padły. Przyjemna rozmowa i jeszcze wziął z miejsca GTX'a 970, nawet wyjątkowo zeszłem trochę z ceny bo gość był miły i szczery.
Ostatnio też miałem zabawną akcję, gosć kupił też 970, odebrał osobiście (mieszka dzielnicę obok), pisze że karta nie działa, nie ma obrazu...przywieź pan sprawdzę, no przecież działa! Dobra, trzymaj tutaj 780Ti....2h poźniej pisze że jest za długa i nie wchodzi mu do obudowy. Dopiero wtedy wypalił że potrzebuje byle karty żeby mu wyświetlała 4k@60 po HDMI....koniec końców dałem mu GT1030 i był zadowolny, karta idealna :E 

W NL? Omijac. Tam wszyscy chca kupic cos za 1/4 ceny, a najlepiej za darmo, bo jak nie "to kupie nowa". I ciagle "reden van verkoop". Kij kogo ma obchodzic dlaczego cos sprzedaje.

Ostatnio chcialem swojego Y540 sprzedac. Napisal na Tweakersie jakis student, zebym mu sprzedal za 400 euro, bo on student i potrzebuje. Jaki narwany, grozil, ze mi wystawi negatywny komentarz na profilu (a da sie, nawet przed zakupem czegos). Kraj kretynow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Tweakers dostałem już dawno bana na IP (miałem 113 pozytywnych opinii, btw!) bo napisałem modowi że jest imbecylem nie radzącym sobie z własnym portalem i mają idiotyczny regulamin jak te ich pseudo licytacje gdzie każdy może się w kazdej chwili wycofać i nie jest do niczego zobowiązany (po co nazywać to licytacją?!) dałem dwa razy takiemu negatywa i sam dostałem od moderacji ostrzeżenie. Ogólnie na Tweakers jakieś 80% osób udzielających się tam na forum ma cięzki autyzm, jeszcze byscie zatęsknili za Elektrodą :E Jedyne co na tej stronie jest dobre to Pricewatch, reszta to śmietnik.

Ogólnie fakt, banda nieogarniętych kretynów. Właśnie tylko te <30% do czegoś się nadaje. Na szczęście jakiś czas temu dodali opcję blokowania czatu na Marktplaats i wtedy - wdech, policzyć do 3, wydech, zablokować, zapomnieć.
Znajomy Holender sprzedaje często audio, poluje na okazje i jemu też takie dzbany piszą. Polska mentalność jest na tyle odmienna że spokojnie możemy siedzieć na anglojęzycznych, międzynarodowych portalach ale np. na Holenderskim człowieka szlag trafia.

Edytowane przez czolgista778
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Nie chce zakładać nowego tematu może tutaj ktoś mi odpowie - jak na allegro wygląda mechanizm rat - w sensie, że sprzedaje przedmiot i ktoś chce ode mnie go kupić na raty przez Allegro - mógłby mi opisać mechanizm i czy warto się w coś takiego pchać !?

 

BTW.

Za to co Allegro zrobiło z komentarzami to ktoś za to odpowiedzialny - powinien doświadczyć pewnej sceny z dżungli z "Predatora" - ponad 200 pozytywnych komentarzy a teraz sprzedaje przedmiot jak niewiarygodny leszcz!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciebie jako sprzedającego to w ogóle nie dotyczy, w przypadku zakupów ratalnych umowa kredytowa zostaje zawarta między osobą kupującą, a bankiem (to bank w tym przypadku finansuje całość lub część zakupu, więc de facto od niego dostajesz pieniądze, a PayU pewnie tylko w tym pośredniczy). Ciebie i kupującego interesuje jedynie umowa kupna-sprzedaży, którą między sobą zawieracie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, czolgista778 napisał:

Na Tweakers dostałem już dawno bana na IP (miałem 113 pozytywnych opinii, btw!) bo napisałem modowi że jest imbecylem nie radzącym sobie z własnym portalem i mają idiotyczny regulamin jak te ich pseudo licytacje gdzie każdy może się w kazdej chwili wycofać i nie jest do niczego zobowiązany (po co nazywać to licytacją?!) dałem dwa razy takiemu negatywa i sam dostałem od moderacji ostrzeżenie. Ogólnie na Tweakers jakieś 80% osób udzielających się tam na forum ma cięzki autyzm, jeszcze byscie zatęsknili za Elektrodą :E Jedyne co na tej stronie jest dobre to Pricewatch, reszta to śmietnik.

Ogólnie fakt, banda nieogarniętych kretynów. Właśnie tylko te <30% do czegoś się nadaje. Na szczęście jakiś czas temu dodali opcję blokowania czatu na Marktplaats i wtedy - wdech, policzyć do 3, wydech, zablokować, zapomnieć.
Znajomy Holender sprzedaje często audio, poluje na okazje i jemu też takie dzbany piszą. Polska mentalność jest na tyle odmienna że spokojnie możemy siedzieć na anglojęzycznych, międzynarodowych portalach ale np. na Holenderskim człowieka szlag trafia.

Pisanie lub dzwonienie pozno w nocy. Propozycje z ksiezyca. Nacpani czy uj wie.

20200724_200806.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, już Cie znalazłem ;)  Ja nr. telefonu od lat nie podaje bo miałem akcje że jakiś czubek dzwonił o 3-4 w nocy a już na pewno nie jestem infolinią na gorąco jak ktoś coś kupi i mu z własnej winy nie działa. Takich też już miałem :-D 

Czat na Marktplaatsie działa najlepiej, krótko i na temat i jak coś nie ten teges to blokować.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jak wiekszosc to ciapate zawracajace tylek niska cena lub fake konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...