Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc? coś długo będzie grał w Cyberpunka 2077 :rotfl: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym rozważył...

 

A tak poważnie to poproś go o nazwę kanału, zrobimy mu tam fejm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Miesiąc? coś długo będzie grał w Cyberpunka 2077 :rotfl: 

no wlasnie ludzie nagrywaja filmy codziennie a on miesiac potrzebuje?

do tego nie napisał nic o zadnej zapłacie bo chyba nie mysi ze za free mu dam bez zadnego zastawu nawet? :E

nawet jakby płacił na tydzien 150zł (wykopie krypto za 100zł w tydzien) to jakim cudem moze mi sie to oplacac  - tzn daje mi teraz za karte a za miesiac 600 mniej - no i fajnie, mogloby to tak dzialac ale wiadomo ze ceny są napompowane za miesiac moga staniec a ja w miedzy czasie moge miec tez kupca na nią i bede zablokowany


edit
rozumiem jeszcze jakbym miał duzo przedmiotow wystawionych czy firma, ale mam tylko 3 ogloszenia i to niszowe
 

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, duniek napisał:

 

To przecież jest stare jak premiera 3080

 

20 godzin temu, duniek napisał:

chodzi głownie o sytuacje ze sprzedalem przedmiot z gwarancją od siebie 14 dni, ale za extra kase dowiozłem gosciowi pod dom, i teraz mam swiadczyc te gwarancje z dojazdem?

jakby kupił osobiscie u mnie z odbiorem to przeciez co mnie obchodzi ze musiał 200km jechac specjalnie

10 czy 14 dni? Kiedy mu go dokładnie sprzedałeś? Napisz, że zdalnie możesz pomóc i tyle. Udzieliłeś mu gwary na te 10 czy 14 dni, a on po pratycznie 2 miesiącach pisze że komp nie wstaje, choć pisał że wszystko gra. Niech spada na drzewo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, AndrzejTrg napisał:

To przecież jest stare jak premiera 3080

 

10 czy 14 dni? Kiedy mu go dokładnie sprzedałeś? Napisz, że zdalnie możesz pomóc i tyle. Udzieliłeś mu gwary na te 10 czy 14 dni, a on po pratycznie 2 miesiącach pisze że komp nie wstaje, choć pisał że wszystko gra. Niech spada na drzewo. 

problem jest dwuczesciowy

1. dzwoni dzien przed koncem tej gw mojej 10/14dni - informuje o problemie, ale potem jednak ze dziala - teraz po 2 miesiacach rzada naprawy bo on zgłaszał wczesniej
2. gwarancja z dojazdem? nawet jesli pkt 1 jakos by przeszedł to czemu ja mam dojezdzac do niego, powinien teraz mi dostarczyc przedmiot na swoj koszt chyba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że udzielasz gwary na 14 dni, do tego napisał po 9 dniach, że jest problem, ale jednak ustał. Po 45 dniach znowu się odzywa, więc ja tu nie widzę żadnego problemu. 14 dni minęło więc niech spada na drzewo.  Masz maile, z tej konwersacji odnośnie tego że wszytko jest oka? Jak tak to niech sobie rząda co chce. W ogóle po 14 dniach w ogóle już bym nie wdawał się w jakąkolwiek rozmowę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, duniek napisał:

do tego nie napisał nic o zadnej zapłacie bo chyba nie mysi ze za free mu dam bez zadnego zastawu nawet? :E

Jakiś czas temu (miesiąc wstecz? dwa miesiące? jakoś tak) natknąłem się na firmę w Polsce co właśnie zajmuje się wypożyczaniem sprzętu komputerowego w tym konsol czy kart graficznych. Chyba minimalny okres wypożyczenia to było 7 dni. Musiałbyś poszukać kto gdzie kiedy i za ile.... i po prostu napisz gościowi twoje warunki (no bo jak myślał że za darmo ale "za przysłowiowe grosze" to niech szuka jelenia gdzie indziej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, RyszardGTS napisał:

Jakiś czas temu (miesiąc wstecz? dwa miesiące? jakoś tak) natknąłem się na firmę w Polsce co właśnie zajmuje się wypożyczaniem sprzętu komputerowego w tym konsol czy kart graficznych. Chyba minimalny okres wypożyczenia to było 7 dni. Musiałbyś poszukać kto gdzie kiedy i za ile.... i po prostu napisz gościowi twoje warunki (no bo jak myślał że za darmo ale "za przysłowiowe grosze" to niech szuka jelenia gdzie indziej).

napisałem:

"nie rozumiem"

bo za duzo niewiadomych - moglby napisac cos wiecej ale nie odpisał do tej pory mimo ze wiadomosc otrzymał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2020 o 17:18, lokiju napisał:

Pamiętam, że zamówiłem od majfrenda trymer do włosów i szczoteczkę soniczną a po kilku dniach pierw dostałem wiadomość, że z wszystkimi szczoteczkami sonicznymi jest jakiś problem i muszą odesłać je do producenta do sprawdzenia ? a po kilku dniach dostałem dokładnie taką samą wiadomość ale dotyczącą trymera. Jak się zapytałem chińczyka dlaczego mimo to nadal je sprzedaje bo nie wycofał ogłoszenia to nastąpiła cisza.

Standard ostatnimi czasy... chińczyk orientuje się, że sprzedał za tanio, to mówi, że cała partia jest wadliwa (dalej sprzedaje). Zamawiasz po tej samej cenie 2 tygodnie później i powtórka z rozrywki :E

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooooo, trafiło w koncu na mnie jako kupującego - chyba z pare lat nie mialem takiej sytuacji ze cos nie dziala, tzn zepsuło sie dosc szybko po odbiorze

kupilem gpu - podziałala łacznie 10-12h i arty, 1 grudnia paczke odebralem 3 grudnia uruchomilem, jest 10 grudnia, a gosc ma pretensje ze mu zgłaszam po 9-10dniach - no fajna rekojmia, taka nie za długa, do tego karta ewidentnie była grzana hotairem lub w piekarniku

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka cię nauka dobrego pakowania sprzętu przed wysyłką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sekret na allegrolokalnie jak przeciwdziałać sytuacji, że ktoś kupi przedmiot i nie zapłaci, i mamy zablokowaną aukcję na ~6 dni? (nie da się ręcznie anulować, system czeka 5 dni na wpłatę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się nic zrobić. Sytuacja i tak lepsza niż na Allegro gdzie prowizję naliczają od razu i później trzeba ich prosić o zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mateusz31 napisał:

prowizję naliczają od razu i później trzeba ich prosić o zwrot.

prowizję naliczają, ale dopiero jak chłop zapłaci za przedmiot. nigdy wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Radio_Tirana napisał:

prowizję naliczają, ale dopiero jak chłop zapłaci za przedmiot. nigdy wcześniej

Na głównym allegro od zawsze doliczało prowizję od razu po kliknięciu kup teraz, do tej pory nic się nie zmieniło. Na lokalnym rzeczywiście dopiero po zapłacie albo gdy kupujący wybierze odbiór osobisty lub pobranie.

Od stycznia znowu podwyżki prowizji.. niektóre działy nawet po 15%. Do tego dojdzie dzielenie aka przerzucanie części kosztów smarta na sprzedawców czyli na kupujących. Gdzie ten amazon?

Edytowane przez Mateusz31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro znowu prowizje w górę od 4 stycznia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maxpower

Mają monopol to będą jeb*ć nas jak PiS ma to w zwyczaju.

Też razem z rządem przecież zwalczają opłacalność zakupów z Chin. Byle u nich kupować, a nie aliexpress.

Ogólnie coś tam było, że jeśli 95% paczek się wysyła w 24h co imo trochę ciężkie jest do utrzymania, to za każdą wysłaną w ciągu 24h dostaje się potem zwrot tego 1 zł.

No chyba, że coś źle zrozumiałem. Tak czy inaczej posrane to. Jeszcze rozumiem, jakby było, że wysłać następnego dnia roboczego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalnie nie ogarniam tego:

 

Cytat

Kiedy możesz otrzymać rabat za dostawę przesyłek Allegro Smart!

Jeśli dla danego zamówienia spełnisz łącznie następujące warunki:

  • jest ono w ramach Allegro Smart!
  • w ofercie deklarujesz czas wysyłki: natychmiast lub do 24 godzin
  • masz ustawioną godzinę szybkiej wysyłki dla przewoźnika, który realizuje dostawę danego zamówienia
  • realizujesz na czas zamówienia złożone i opłacone przed godziną szybkiej wysyłki – czyli w ostatnich 30 dniach minimum 95% tych zamówień zostało wysłanych tego samego dnia
  • zamówienie to wyślesz w dniu jego złożenia, a paczka zostanie wydana do doręczenia do kupującego lub doręczona do Paczkomatu InPost następnego dnia kalendarzowego.

 

No spoko... ale jak się nada w paczkomacie lub punkcie np. DPD pickup, to często kurier nie odbierze paczki tego samego dnia, a więc cały plan w pizdu. Czasem, ale rzadko też się zdarza, że wysyłka trwa jednak 2 dni, a nie jeden dzień. Tak samo jak np. teraz do paczkomatu docelowego potrafi trafić 2 dni później, bo jest magazynowana gdzie indziej lub w jakimś punkcie.

Jakiś absurd z tym.

 

 

Edit.

Tak czytam ten regulamin i im bardziej to czytam, tym bardziej tego nie rozumiem :tse:

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dopisek, że zostanie dostarczona następnego dnia kalendarzowego to chyba taki tekst marketingowy w innym razie to nie ma sensu. Przecież sprzedający nie pracuje w InPost i nie ma na to wpływu kiedy dojdzie.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lokiju

Najwyraźniej o to w tym chodzi, aby sprzedającym nie udało się spełniać tych warunków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro to już maskara byle jakaś pierdołka  np. do 200 zl  i 10% prowizja za co <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopa już jakiś murzyn próbował, dysk też się zdarzyło, ale na używane buty za stówę to jeszcze mnie nikt nie próbował zrobić :D 

Normalnie mi jest tej pały żal, żebrak wśród złodziei? Poprosić o numer konta i przelać mu tę stówę? W końcu święta są...

fa7dae3e28eba09413dbea93f3411a50.jpg

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...