Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Obiecałem gościowi, że to zrobię i wuala ?

Sprzedawałem niedawno i7 4790k, chciałem za niego 650zł. Te procki sprzedają się nawet i teraz za ponad 7 stówek (nie mówię już o tych, że i niby nowe takie procki lecą za ponad 900zł) więc cena nie była wygórowana.

Oczywiście dostawałem propozycję (kilka) - 500zł daje i przyjeżdżam. Oczywiście propozycje odrzucałem ale jeden koleś trochę przesadził na OLX.

Pisze do mnie tak..

Cytat

12 maj

Karol.
Panie, 650 za i7 ? To strasznie tanio i pewnie ma pan mnóstwo chetnych, jak bym potrzebował to bym kupił, ale radze wystawić go za minimum 1000 zł bo inaczej będzie pan stratny.

 

(Dalej kontynuował ten swój bełkot ale nie będę wrzucał)

Odpisałem mu w ten sposób:

"Promocje to u debili, procek jest tylko 10% słabszy od 8700k, to 8 wątków a nie jakieś poobcinane smarki :D"

Facet kontynuuje swoje wywody...

Cytat

12 Maj. Karol.

Te 10% to niezła fantazja, skąd wziąłeś te dane? Chyba nieźle musiałeś się nastukać żeby to wymyślić ;D

Nic już mu nie odpisałem bo nie chciało mi się z durniem gadać. Ale facet nie daje za wygraną..

Cytat

13 Maj. Karol.

Nie no serio zapodaj linka a jak nie to nie pierdol gościu głupot.
09:50

Odpisałem mu w ten sposób ;)?

Zaraz zablokuje ale wcześniej napisze że będziesz opisany na forum PCLAB w temacie o żulerni z Allegro i OLX.

?

A najlepsze jest chyba to, ze jak to mu pisałem to właśnie dogadywałem się z jakimś normalnym człowiekiem na sprzedaż z odbiorem osobistym u mnie za tą kwotę. Przyjechał po południu i kupił :)

 

Dobra akcja była też bo w tym samym czasie sprzedawałem laptopa gejmingowego od Asusa z i7 i GTX-em 970 na pokładzie. Stały 4 takie 2 tyg. temu. 2 na OLX i 2 na allegro, każdy po 2700zł. Ja wystawiłem tu i tu za 2200zł.

Prawie od razu na OLX dostałem ofertę 1500zł i przyjeżdżam. Odpisałem, że 2100 i niżej nie zejdę. W 3 dniu sprzedaży z rana dostałem od innego gościa podobną propozycję czyli 1500zł. Temu już nawet nie odpisałem bo jechał do mnie chłopak na odbiór tego lapka. Poszedł za 2100zł :)

 

Generalnie sprzedaje trochę gratów ostatnio na obu portalach i można powiedzieć, że na OLX to nie ludzie są a małpy jakieś. No nie wszyscy ale dużo tam takich osobników którzy chyba teleportowali się z innej epoki ?

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam najazd oszustów z OLX w ciągu dwóch dni pisało już do mnie 5 z nich na whatsaapie.

Edytowane przez lokiju
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natrafiałem dzisiaj na ogłoszenie na OLX z takim opisem...i nawet się gościowi nie dziwię, bo czasem też zdejmowałem ogłoszenia tam, zwłaszcza jak miałem pilną robotę w tle, bo wystarczająco stresujących czynników już  było. ;'D
TJLaBkO.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem allegro kasuje opinie zeszłoroczne, oni już do reszty zgłupieli. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio OLX to porażka po 10 obserwujących na każdym ogłoszeniu i zero reakcji na obniżenie ceny bo czasami coś tam obniżam jak zależy mi na czasie. W skrócie wygląda to tak oni obserwują i czekają chyba, aż zrobię "za darmo" a inni kupują mam tutaj na myśli allegro, facebook, vinted itp. bo tam mi ostatnio dobrze idzie sprzedaż. 

Edytowane przez lokiju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Doamdor napisał:

A tymczasem allegro kasuje opinie zeszłoroczne, oni już do reszty zgłupieli. :/

 

Naprawdę!? 0o

11 godzin temu, lokiju napisał:

Ostatnio OLX to porażka po 10 obserwujących na każdym ogłoszeniu i zero reakcji na obniżenie ceny bo czasami coś tam obniżam jak zależy mi na czasie. W skrócie wygląda to tak oni obserwują i czekają chyba, aż zrobię "za darmo" a inni kupują mam tutaj na myśli allegro, facebook, vinted itp. bo tam mi ostatnio dobrze idzie sprzedaż. 

 

Ostatnio sprzedałem kilka przedmiotów, szło tu i tu.  Miałem 3 procki do sprzedaży to właściwie tylko poprzez olx je sprzedałem.

Co do (rzygam) allegro to marne jest  to, że ludzie nie chcą wystawiać komentarzy. Sprzęt otrzymali i na pewno jest sprawny tak jak był w dniu wysyłki a używają już przeszło miesiąc, nawet prośby nie pomagają ^^.

Przez około miesiąc, maj-czerwiec sprzedałem 9 przedmiotów. Otrzymałem 4 komentarze i to po prośbach (prosząc aby wystawili) ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Doamdor napisał:

A tymczasem allegro kasuje opinie zeszłoroczne, oni już do reszty zgłupieli. :/

Już od dawna tak robią. Jak dobrze pamiętam to w 2017/2018 to wprowadzili. 

11 minut temu, Diesel_Wawa napisał:

Ostatnio sprzedałem kilka przedmiotów, szło tu i tu.  Miałem 3 procki do sprzedaży to właściwie tylko poprzez olx je sprzedałem.

Co do (rzygam) allegro to marne jest  to, że ludzie nie chcą wystawiać komentarzy. Sprzęt otrzymali i na pewno jest sprawny tak jak był w dniu wysyłki a używają już przeszło miesiąc, nawet prośby nie pomagają ^^.

Przez około miesiąc, maj-czerwiec sprzedałem 9 przedmiotów. Otrzymałem 4 komentarze i to po prośbach (prosząc aby wystawili) ^^

A do czego Ci te komentarze potrzebne? Ja sporadycznie wyprzedaję graty komputerowe na Allegro i nawet bez komentarzy albo z 1-2 normalnie idzie sprzedaż ale mam tam konto ze stażem 10 lat. Poza tym zdarzają się osoby które na takie żulenie sprzedawcy o komentarz walą nega. 

Zwłaszcza, że na wystawienie komentarza jest 90 dni od momentu kupna i na koniec tego czasu samo Allegro wysyła do kupującego wiadomości zachęcające do wystawienia oceny.

I tak dobrze, że nadal można z prywatnego konta wystawiać na zwykłym Allegro a nie na badziewiu lokalnie. 

Edytowane przez Mark1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Mark1991 napisał:

Już od dawna tak robią. Jak dobrze pamiętam to w 2017/2018 to wprowadzili. A do czego Ci te komentarze potrzebne?

Kolega to napisał tak jakby wprowadzili, że teraz komentarze nie kasują się po roku ich otrzymania tylko zrozumiałem, że od stycznia.

A np. do włączenia przesyłek SMART, przy tej okazji na pewno na niektóre przedmioty dawałbym gwarancję rozruchową.

Jest tak, że wystawię coś nawet w  niższej cenie w porównaniu do "sklepów" które mają komenty. U nich się sprzedaje w tym czasie a u mnie jest zazwyczaj kupę obserwujących i sprzet "wisi" miesiąc i dopiero się sprzedaje. Mam co prawda nowe konto 2,5r. (stare było na brata i nie da się dodać do niego obecnie innego nr konta bankowego do wpłat payu) ale na starym koncie (z 2004r.) przed wykasowaniem komentarzy było ich ze 300. Odpowiedzialnych za proceder wykasowywania komentarzy powinni na prawdę powiesić za jaja :/

 

Cytat

Ja sporadycznie wyprzedaję graty komputerowe na Allegro i nawet bez komentarzy albo z 1-2 normalnie idzie sprzedaż ale mam tam konto ze stażem 10 lat. Poza tym zdarzają się osoby które na takie żulenie sprzedawcy o komentarz walą nega. 

Zwłaszcza, że na wystawienie komentarza jest 90 dni od momentu kupna i na koniec tego czasu samo Allegro wysyła do kupującego wiadomości zachęcające do wystawienia oceny.

I tak dobrze, że nadal można z prywatnego konta wystawiać na zwykłym Allegro a nie na badziewiu lokalnie. 

 

 

Naprawdę potrzeba aż 90 dni na wystawienie komentarza za zakupioną Noctuę NH-D15 czy chłodzenie Bequiet lub same wentylatory do budy? Czyli za kawałek stali i plastiku 0o

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Diesel_Wawa napisał:

 

Naprawdę!? 0o

Tak, data ważności opinii ma 1 rok, a po tym czasie następuje kasacja.

 

Godzinę temu, Mark1991 napisał:

Już od dawna tak robią. Jak dobrze pamiętam to w 2017/2018 to wprowadzili. 

 

Nie wiem od kiedy, ale to jest głupota z ich strony.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Diesel_Wawa napisał:

Kolega to napisał tak jakby wprowadzili, że teraz komentarze nie kasują się po roku ich otrzymania tylko zrozumiałem, że od stycznia.

A np. do włączenia przesyłek SMART, przy tej okazji na pewno na niektóre przedmioty dawałbym gwarancję rozruchową.

Jest tak, że wystawię coś nawet w  niższej cenie w porównaniu do "sklepów" które mają komenty. U nich się sprzedaje w tym czasie a u mnie jest zazwyczaj kupę obserwujących i sprzet "wisi" miesiąc i dopiero się sprzedaje. Mam co prawda nowe konto 2,5r. (stare było na brata i nie da się dodać do niego obecnie innego nr konta bankowego do wpłat payu) ale na starym koncie (z 2004r.) przed wykasowaniem komentarzy było ich ze 300. Odpowiedzialnych za proceder wykasowywania komentarzy powinni na prawdę powiesić za jaja :/

 

 

Naprawdę potrzeba aż 90 dni na wystawienie komentarza za zakupioną Noctuę NH-D15 czy chłodzenie Bequiet lub same wentylatory do budy? Czyli za kawałek stali i plastiku 0o

Niestety Allegro idzie w sprzedaż firmową a prywatni sprzedający to dla nich kula u nogi, nikt tego nie ukrywa i to się nie zmieni. Próbowali nas wywalić na lokalnie ale póki co nie wyszło. Furtka do wystawiania na zwykłym Allegro nadal działa. A co do komentarzy to kupujący wcale nie musi ich wystawiać, to jego dobra wola. Poza tym jak wystawiasz używane rzeczy to z automatu dajesz rękojmię na 12 miesięcy (to wynika z naszego prawa) i musiałbyś ją wyłączyć w treści aukcji inna sprawa to wiele osób o tym nie wie jak i kupujący ma małą szansę na skuteczne wyegzekwowanie tego niemniej jak ktoś się uprze to musisz odebrać od niego paczkę z towarem i dopiero możesz odrzucić reklamację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Trepcia napisał:

Mam pytanie do was - sprzedalem rzecz przez allegro, kupujacy wplacil pieniadze, ja wyslalem paczke, kupujacy jej nie odebral, paczka wrocila do mnie. Ze strony kupujacego nie bylo zadnej wiadomosci, czemu nie odebral (juz mija tydzien jak paczka do mnie wrocila). Co dalej moge zrobic z mojej strony?

Ja bym zadzwonił i zapytał o co chodzi. Ktoś mógł się rozchorować - wypadek losowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2021 o 13:00, Fjubens napisał:

Natrafiałem dzisiaj na ogłoszenie na OLX z takim opisem...i nawet się gościowi nie dziwię, bo czasem też zdejmowałem ogłoszenia tam, zwłaszcza jak miałem pilną robotę w tle, bo wystarczająco stresujących czynników już  było. ;'D
TJLaBkO.jpg

Na OLX mi się dobrze sprzedaje, ale liczba scammerów faktycznie dobija. Nie dziwię się takim wpisom. W tamtym tygodniu wystawiłem dysk SSD NVME, kartę sieciową i dwa odtwarzacze audio. Wszystko już sprzedane. Wszyscy kupujący z OLX bez promowania oferty, mimo że na Allegro też miałem wystawione te same oferty w tej samej cenie z promowaniem. Wszyscy chcieli wysyłkę OLX, więc przekierowałem ich na Allegro i tyle. Także do szukania kupujących OLX, a do finalizowania transakcji Allegro. Aczkolwiek ich prowizja jest okrutna. Za to wygodnie się generuje z nimi etykietę InPost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie odkąd olx wprowadził przesyłki 1zł a teraz 5zł poszło 70% towaru gdzie wisiały produkty od roku, może dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie w jakim czasie od odbioru paczki przez odbiorce OLX wysyła pieniądze na konto ?  Macie jakąś średnia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mocno się zdziwiłem w niedzielę za sprawą allegro...

Z ostatniego setu części które sprzedawałem ostatnio został mi się jedynie dysk HDD 1TB, obecnie wystawiony jest w chyba niezłej cenie którą obniżłem deko gdyż stwierdziłem, że nie będę go wysyłał, ryzykował za 60zł negatywa bo kurierzy będą grali paczką z nim w środku w siatkę ?. No bo jak kupujący ma stwierdzić po odbiorze czy dysk działał wg. tego co mówił sprzedający a gdy otworzył i podłączył to jednak nie działa a paczka cała.

Więc generalnie obniżłem cenę i w warunkach dostawy dałem jedynie odbiór osobisty (i tak sobie wisi a aukcję obserwuje 6 osób^^)

Rozwijając ten może przydługi wstępniak napiszę, że nieoczekiwanie sprzedał się w niedzielę jednak gdy zobaczyłem zakładkę "zamówienia" i szczegóły transakcji to trochę zdębiałem.

Kupił go (i zapłacił oczywiscie) jakiś facet z Poznania a bezpośrednio pod danymi dostawy nad nazwą kontrahenta widniał mały opis - "Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym 15zł" i tu pierwsze wtf? Ja nic nie ustalałem z nikim ? I drugie wtf? Jak to jest możliwe, że dając jedynie formę finalizacji jako odbiór osobisty możliwe są takie jaja? ?

 

Oczywiście po godzinie gościowi zwróciłem wpłatę. Wczoraj do mnie zadzwonił i kulturalnie zapytał się kiedy mu go wyślę (nie zauważył zwróconej kasy na konto)  a ja mu kulturalnie odpowiedziałem, że nie wysyłam bo nie chcę ryzykować i ogólnie jestem zdziwiony  tym, że można w ten sposób nabyć przedmiot który można tylko odebrać osobiście wg. tego co ustalił sprzedający.

 

To jest właśnie całe allegro. Od momentu pokasowania komentarzy wszystkim (a może już wcześniej) schodzą ze swoimi "ulepszeniami" i praktykami,  coraz bardziej na psy :/

Edytowane przez Diesel_Wawa
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy to taka polska specjalność, że jak ktoś wystawia sprzęt na FB to zaraz wrzucają linki pod ogłoszeniem z różnych sklepów? By udowodnić, że cena jest ujowa bo przecież telewizor tyle cali można kupić nowy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Słowa @Trepcia  paczka odebrana popołudniu przelew rano był na koncie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - na czym polega wał ?

image.thumb.png.26ca80989b36671cd3f5f332f8578349.png

A w środku:

Opis

Na sprzedaż nowa karta EVGA RTX 3080 Ultra Gaming FTW3

Karta znakomita do kopania gdyż temparatury pamięci powinny nie przekraczac 90 stopni jak w niektórych markach jak Gigabyte itp. (dane zaczerpinęte z opinii internautów użytkujacych ta kąrte do kopania)

Karta rzecz jasna bez blokady kopania.
Do grania oczywiscie również znakomita.

Do karty Faktura Vat 23% lub paragon.

Odbiór tylko w Krakowie.

 

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą, że odbiór tylko osobisty w danym mieście żeby wzbudzić zaufanie. Jak komuś np. do Krakowa niezbyt blisko, to sam napisze do sprzedawcy czy istnieje możliwość wysyłki i tu już wtedy zaczyna się standardowa droga albo fejkowej przesyłki OLX albo wpłaty bezpośrednio na konto bankowe słupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też trafiacie na takich nieogarów co najpierw dodają przesyłkę na OLX, a potem nie potwierdzają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, blabla123 napisał:

Też trafiacie na takich nieogarów co najpierw dodają przesyłkę na OLX, a potem nie potwierdzają?

Tak. Resident Evil Village na Xboxa jak kupowałem w czerwcu, to dopiero trzeci sprzedający był ogarnięty. U dwóch pozostałych zero reakcji i zwrot kasy po 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie problem, bo zwrot z automatu ale czasem przeoczę i po 3-4 dniach mi się przypomni jak paczka nie przyjdzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie ludzie sami piszą jak kupują przez przesyłkę olx bym potwierdził bo wiedzą, że ta informacja nie jest widoczna na pierwszy rzut oka i czasami można ją przeoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2021 o 09:32, Trepcia napisał:

Jak paczka odebrana rano to dojdzie w tym samym dniu, jak wieczorem to kolejnego dnia.

Chyba w Twoich mokrych snach :E
Średnio z 5 dni(z własnego przykładu a nie z fusów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie wiem, do czego porównać tę grę. Czerpie mechaniki z innych gier-perspektywa i loot trochę jak w Diablo, walka soulsowa, ale bez respawnu przeciwników, odradza się z pełnym paskiem zdrowia z tzw "szeptów" (takie punkty kontrole jak ogniska), ale levelować można w każdym momencie.  Do tego zbiera się różne surowce, które mają swoje przepisy, można ścinać drzewa, kilofem wydobywać rudę czy łowić ryby. Jakieś elementy surwiwalowe jak Stardew Valley. Co mi się nie podoba to, że wyposażenie może być zniszczone i trzeba łazić do kowala (którego trzeba najpierw uratować), aby je naprawił. Widziałem także w tutorialu, że można mieć specjalny przedmiot do naprawiania, ale na razie nie znalazłem i w pewnym momencie miałem wszystko poniszczone i musiałem uderzać gołymi pięściami. Na razie ta mechanika jest upierdliwa. Walka. Jest cholernie ciężka dla mnie, grałem dużo w różne soulsy, ale tutaj mnie biją ostro. Wydaje mi się, że nie jest zbalansowana, przeciwnicy mają więcej staminy niż ja.   Może to kwestia przyzwyczajenia/ogrania, albo doboru odpowiedniej broni. Eksploracja świetna, dużo sekretów na wielu poziomach.    
    • Moment, chwila. A niby czemu nie? Może akurat trafi się na przemiłą w skali Jaskra.  e: Jakby ktoś nie wiedział ocb:  
    • https://www.eurogamer.pl/kingdom-come-deliverance-2-oficjalnie-zapowiedziane-zobaczcie-zwiastun-i-poznajcie-wszystkie-szczegoly Trzeba odpalić jedynkę, odpalę czeski dubbing, to się pośmieję, na pewno zrozumiem z 90%, nawet w Biedronce, Kauflandzie czy na basenie bywa pełno Czechów, najważniejsze to nie mówić do Czeszki "szukam" bo dostanie się po pysku
    • Każda sensowna aplikacja istnieje na Androida i iOS, a nawet jeśli nie, to będą inne, podobne. Może się natomiast zdarzyć tak, że te na iOS zmuszą Cię do zapłacenia za nie. Jak wyżej. Na iOS masz AdGuard, który świetnie działa zarówno w wersji płatnej, jak i darmowej. Elegancko się integruje z Safari. Z innymi przeglądarkami może być gorzej, ale i tak Safari na iOS zostawia w tyle Chrome i inne. Tak to już jest z Apple. Robisz po ichniemu, korzystasz z ich ekosystemu, który jest bardzo spójny w swojej ideologii, albo masz pod górkę. Obsługa gestami jest super, integracja z MacBookiem prima sort. Siri również miażdży asystenta Google. Jedyne, co w Apple mnie nie przekona, to ich bieda-chmura. Wciąż korzystam z Gmail i GDrive na iPhone i powiem szczerze, że googlowe aplikacje na iOS ssą. Podobnie jak jabłkowa aplikacja do kontaktów, dzwonienia oraz budzika. Nie ma ideałów. Najlepiej spróbować samemu i wyrobić sobie własne zdanie. Zawsze można sprzedać i wrócić do Androida.
    • Nie chodzi o niski fps, tylko zapchanie Vramu. Po takim chrupnięciu nie da się grać. Ale znowu zainstalowałem grę i bym zapomniał, że wyszły nowe sterowniki do Nvidii. Albo mam zwidy, albo sterownik poprawił działanie gry, za to CPU dostaje okropnie mocno po wątkach, czego wcześniej nie było. Vram pod korek, zdarzają się chrupnięcia, ale w moment całość wraca do normy i można grać dalej. Coś się zmieniło na lepsze dla grafiki kosztem ogromnego obciążenia CPU.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...