Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Trepcia napisał:

Tiaaa...

Dwa tygodnie temu sprzedalem rzecz poprzez OLX. Wysylka poprzez paczkomat, odebrana paczka rano o 8, przed 16 pieniadze na koncie.

Obecnie mam paczke wyslana poczta, odebrana wczoraj w punkcie przed 20. Zobaczymy kiedy sie zaksieguje wplata :)

Jak widać rożnie bywa więc to że Ty tak dostałeś nie jest regułą

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przesyłki olx to z reguły pieniądze są na koncie w następny dzień roboczy po odebraniu jej przez kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza taka sytuacja:
Gościu odzywa się z mojego lokalnego ogłoszenia,gdzie wystawiłem w sumie już dla mnie niepotrzebny dysk SSD 256GB za 100 zł z gwarancją trwającą jeszcze 6 miesięcy.

Gość: Dzień dobry. Proponuję 80 zł za dysk SSD.
Ja: Witam,mogę sprzedać za 90 zł i niżej nie zejdę z ceną
Gość: Trudno.

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Spl97 napisał:

Dzisiejsza taka sytuacja:
Gościu odzywa się z mojego lokalnego ogłoszenia,gdzie wystawiłem w sumie już dla mnie niepotrzebny dysk SSD 256GB za 100 zł z gwarancją trwającą jeszcze 6 miesięcy.

Gość: Dzień dobry. Proponuję 80 zł za dysk SSD.
Ja: Witam,mogę sprzedać za 90 zł i niżej nie zejdę z ceną
Gość: Trudno.

:E

Chociaż coś odpisał, ja ostatnio sprzedaje kamerkę i dostałem dwa zapytania o to "za ile pójdzie" to mówię im, że jestem otwarty na propozycję ale wielkich negocjacji nie będzie. Od tamtego momentu minął już tydzień i cisza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam lepiej, sprzedaję zegarek za 900zł, ostatecznie na 800zł bym zszedł. Chłop do mnie milion pytań wysyła, a na koniec rzuca "Dam 500zł" xD Jezu jak ja nie lubię jak ktoś tak mój czas marnuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że dużo sprzedaję przez OLX, podsyłam "kwiatki" z ostatnich dni:

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 Ti 4 GB OC wystawiona za 880zł

Wiem, cena wysoka ale po to żeby było z czego "zbić" podczas twardych negocjacji. No ale są granice...

3c424118150a7.jpg

Kolejny "klient"

37b2d7e61dc39.jpg

I następny

98cedb4da447a.jpg

To nie koniec...

df129f43b61e8.jpg

I jeszcze jeden

2ecb5962e0a8d.jpg

 

I jeszcze drugi

d670700b19986.jpg

 

 

Kolejne ogłoszenie, Kabel przewód micro USB sprężynka. Najzwyklejszy kabelek do ładowania smartfona lub tabletu. Okazuje się że nie do końca...

255955b6321f7.jpg

 

Na koniec ogłoszenie chłodzenia które jest już niedostępne na naszym rynku, Chłodzenie Low Profile Deepcool Gabriel mini ITX Intel AMD + pasta

79bc2eb47bc62.jpg

 

I to wszystko na chwilę obecną, jak będę miał czas to poszukam w wiadomościach kolejnych ciekawych konwersacji.

 

 

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Samurai777PLSam tego doświadczyłem jak sprzedawałem GoPro dostałem linka do promocji w mediaexpert nie dość, że promocja trwała z 5 minut a ja sprzedawałem z dodatkowymi akcesoriami itp. ale co się typek nacieszył, że mi linka podesłał to jego ? Podobnie było jak sprzedawałem TV, dzień w dzień dostawałem pełno linków z dopiskiem Panie co tak drogo ja mogę kupić w tej cenie nowy telewizor itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wystawiłem na OLX GTXa 970 MSI za 800zł (w sumie normalna cena bo i wystawiają po 1000). Pierwszy gość zaproponował 600zł, drugi 700zł (oferta do rozważenia ale wiem, że karta nierozbierana, niekombinowana i podziała na pewno i nie opyliłem) ale najlepszy był 3 z ofertą opiewającą na magiczne pińcet i biere ?.

Ja generalnie ostatnio przestałem odpisywać  na oferty które są  poniżej wystawionej ceny, trzeba się szanować ?. No chyba, że mam ostatni przedmiot z partii to wtedy coś ponegocjować mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc co ostatnio dzieje się na OLX to zastanawiam się, czemu sam tak nie targuję się jak coś kupuję i wiem, że cena jest ok. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.07.2021 o 21:12, lokiju napisał:

Chociaż coś odpisał, ja ostatnio sprzedaje kamerkę i dostałem dwa zapytania o to "za ile pójdzie" to mówię im, że jestem otwarty na propozycję ale wielkich negocjacji nie będzie. Od tamtego momentu minął już tydzień i cisza ?

A u mnie z kolei kolejnego dnia następny się odezwał w sprawie tego dysku za 100 zł
Gość: Dzień dobry,czy cena podlega negocjacji? Mogę zapłacić 80 zł i jutro odebrać.
Ja: Dzień dobry,generalnie nie targuję się cenowo,ale za 90 zł mogę sprzedać dysk. Jeśli usatysfakcjonuje propozycja,to można dzisiaj bądź jutro odebrać. Pozdrawiam.
Gość: Dziękuję za odpowiedź,ale nowy kosztuje gdzieś z kilka dyszek więcej,także chyba dołożę do budżetu i wezmę nowy.

Więc po co takie targowanie,skoro wiadomo,że niżej nie spuszę z ceny :E

PS.Nie mogłem szybciej tego napisać tutaj,gdyż przebywałem na banie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalka

Chciałem sprzedać dysk. 150zl do negocjacji.  Myślę że za 100zl spokojnie sprzedam ewentualnie 90zl... dostalem oferte 50zl ... dysku nie sprzedalem

Router 280zl do negocjacji. Dostalem oferte 250zl z przesylka za pobraniem...paczka nie odebrana oczywiscie i juz 50zl w plecy jestem na tym...  router dalej lezy...

olx....

tak tak, wiem nigdy za pobraniem.... ogolnie nie wiem po co typo zawracał głowę mi... ehh

Edytowane przez majlspower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wysyła sie za pobraniem , no chyba że przedpłata za wysyłke, jak komuś zalezy zapłaci bez problemu

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, wingedhusar napisał:

nie wysyła sie za pobraniem , no chyba że przedpłata za wysyłke, jak komuś zalezy zapłaci bez problemu

Jak ktoś chcę wysyłkę za pobraniem to zawszę staram się iść na rękę i robię tak jak napisałeś czyli proponuję przedpłatę za wysyłkę i w 99,9% przypadków nie dochodzi do transakcji. Zawsze jest ta sama śpiewka "mnie kiedyś oszukali i ja na pewno paczkę odbiorę" gdyby wszyscy co do mnie piszą kupowali to miałbym już jakieś 50 przedmiotów na sprzedaż mniej ale tak różowo nie jest.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z opłatami na zwykłym Allegro (nie lokalnie) przy licytacjach z ustaloną ceną początkową (nie minimalną)? Prowizja jest płacona od tej wartości początkowej tylko i w standardowej wysokości (np. karty graficzne 3 %)? Są jakieś dodatkowe opłaty, kruczki?

Czy Allegro zwraca prowizję przy tego typu transakcji, jeśli ostatecznie do sprzedaży nie doszło (bo np. kupujący nie dokonał wpłaty), czy też prowizja przepada, tak jak to bywa niekiedy przy innych sposobach sprzedaży?

Bo nie wiem czy wystawić kartę w licytacji od pewnej początkowej kwoty, czy też dać opcję "Kup teraz". W sumie licytacja pozwala szybciej pozbyć się towaru,  w cenie wystarczająco satysfakcjonującej, a "Kup teraz" stanowi często dla kupujących blokadę i taka karta wisi i wisi i człowiek się irytuje, że nie schodzi.

I tak się zastanawiam czy warto w ogóle bawić się w licytacje od pewnej wartości początkowej, czy też sobie darować i sprzedawać jako "Kup teraz"

Dodam tylko, że licytacje od 1 zł nie bardzo mnie interesują, widziałem już sporo takich, co kończyły się niespodziewanie dla mnie dość niską ceną końcową, przynajmniej z mojego punktu widzenia jako potencjalnego sprzedawcy. 

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, addept napisał:

I tak się zastanawiam czy warto w ogóle bawić się w licytacje od pewnej wartości początkowej, czy też sobie darować i sprzedawać jako "Kup teraz"

Ja bym nie kombinował tylko wystawił "kup teraz" za kwotę którą chcesz uzyskać. No jeżeli będzie wyższa niż większość to będzie ciężko, ale... Na allegro dużo zależy czy masz komentarze czy nie, z komentami na pewno sporo łatwiej coś sprzedać jak dajesz w opcji kup teraz aczkolwiek raczej ludzie się tam nie licytują tylko potrafią obserwować po 8-10 osób jeden przedmiot bez zadawania pytań, tak miałem w przypadku dwóch ostatnich GTX 970 i 780Ti (ta poszła szybko) które to karty sprzedałem w ostatnim czasie  .

Na OLX z kolei "kupujący" od razu piszą w przypadku chodliwego towaru a grafiki takim są i rzucają zazwyczaj marnymi kwotami, tak jakby kupowali cały komputer z cpu, mobo ramem, dyskami itp (wtedy poszczególne podzespoły muszą wyjść taniej niż rozprzedane po częściach). Dlatego jak wystawisz tam za swoją cenę to bądź przygotowany na rożne "oferty", chociaż jak dopuszczasz sprzedaż za trochę mniej (negocjacja w granicach rozsądku) to można i tam spróbować.

Cytat

Dodam tylko, że licytacje od 1 zł nie bardzo mnie interesują, widziałem już sporo takich, co kończyły się niespodziewanie dla mnie dość niską ceną końcową, przynajmniej z mojego punktu widzenia jako potencjalnego sprzedawcy

Hehehe, widocznie nie podbijali sobie z drugiego konta czy znajomy im nie podbił ?

Właśnie ja chciałem nawiązać do tego...

W  połowie lipca licytowałem tego kompa:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/i7-6700k-gtx960-16gb-hyperxthermaltake-core-v71

Wcześniej komp wystawiony był za 2100zł i zdaje się, że nie było zainteresowanych. W tej licytacji niby poszedł za 1800zł, ja dawałem 1500zł, no ktoś przelicytował, komp się sprzedał, ok.

Obserwuję ostatnio dzień w dzień OLX i ostatnio patrzę a tu:

https://www.olx.pl/d/oferta/i7-6700k-16gb-hyperx-250ssd-thermaltake-core-v71-CID99-IDJGZ10.html/?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

Ten sam komp tylko bez grafiki za 1600zł od tego samego sprzedającego ?

Te licytacje na allegro to nie warta uwagi sprawa, a allegro lokalnie to już kompletna patologia a nie licytacja. Nie warto sobie zawracać tym czas bo i tak cię przelicytuje z drugiego konta lub znajomy sprzedającego i tyle zobaczysz sprzęt ?

Edytowane przez Diesel_Wawa
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Diesel_WawaMam trochę inne spostrzeżenia co do Olx'a ostatnio sprzedawałem kamerkę GoPro oraz kino domowe czyli chodliwe towary i miałem po 10-15 obserwujących ale nikt się nie odezwał. W konsekwencji obie rzeczy sprzedałem przez Facebooka i nawet nie musiałem schodzić z ceny.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/dysk-4-tb-4000-gb-pamiec-przenosna-CID99-IDK5SwH.html

 

Cytat

Witam.
Do sprzedania posiadam pamięć przenośna o pojemnosci 4 TB umieszczone w jednej obudowie 2 x 2 TB ( dla uzytkownika 2 x 1,90 jak na trzecim zdjeciu ). Wysylam paczkomatem lub kurierem.

???

 
Cytat

 

30 lip

Twoja odpowiedź

Witam Można prosić o smart dysku?
 

Przeczytane

 

Nie otrzymałem informacji do dziś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

238987798_1182066122225jjq.jpg

 

i nie, nie byla za 1000zł bo szukalem sam pol roku i uzywanych wogole nie bylo na rynku, a nawet jesli to goscie za 2100 wystawiali a nowe byly chyba po 2200-2300

  • Like 1
  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z aliexpress: Kilka dni temu kupiłem na aliexpress przedmiot za 13 zł i dzisiaj chińczyk obudził się, że on chcę bym mu dopłacił dolara bo ze względu na covid19 koszty wysyłki wzrosły ? Oczywiście odmówiłem ale muszę czekać 10 dni na zrobienie sporu bo "my friend" wprowadził jakiś fejkowy numer do śledzenia paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2021 o 22:44, Killer85 napisał:

...

Nie otrzymałem informacji do dziś

Sytuacja z wczoraj. Gość wystawił plecak z opcją przesyłki OLX, ale nie napisał na jaki rozmiar laptopa (akurat ten model Samsonite był wytwarzany w kilku rozmiarach, które wizualnie ciężko rozróżnić na fotografii). Wysłał odpowiedź, że 15.6", ale jednocześnie cofnął opcję przesyłki OLX [:|] Cofnął na 100%, bo gdyby ktoś międzyczasie kupił, nie byłoby opcji prośby o taką przesyłkę, a jest. Od wczoraj napisałem do niego już w sumie trzy wiadomości, że rozmiar mi pasuje i chcę kupić. Pytam, dlaczego cofnął opcję przesyłki, czy aktualne itp. Wszystko przeczytał, ale nie odpisuje :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, PiXel2.0 napisał:

Sytuacja z wczoraj. Gość wystawił plecak z opcją przesyłki OLX, ale nie napisał na jaki rozmiar laptopa (akurat ten model Samsonite był wytwarzany w kilku rozmiarach, które wizualnie ciężko rozróżnić na fotografii). Wysłał odpowiedź, że 15.6", ale jednocześnie cofnął opcję przesyłki OLX [:|] Cofnął na 100%, bo gdyby ktoś międzyczasie kupił, nie byłoby opcji prośby o taką przesyłkę, a jest. Od wczoraj napisałem do niego już w sumie trzy wiadomości, że rozmiar mi pasuje i chcę kupić. Pytam, dlaczego cofnął opcję przesyłki, czy aktualne itp. Wszystko przeczytał, ale nie odpisuje :/ 

Ludzie się dziwni, ja sprzedaję kurtkę ala płaszczyk(60 % wełny) i dostałem zapytanie z czego jest pozostałe 40% więc wysłałem zdjęcie metki. Na pozostałe 40% składa się akryl i poliester więc raczej standardowe materiały z jakich robi się takie kurtki ale oczywiście już żadnej odpowiedzi nie otrzymałem. Druga sytuacja sprzedaję torebkę listonoszkę i wszystkie wymiary itp. są podane w opisie ale otrzymałem prośbę bym wysłał zdjęcie środka i tak też zrobiłem. Nie muszę chyba mówić, że znowu nie otrzymałem żadnej odpowiedzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lokiju napisał:

Ludzie się dziwni, ja sprzedaję kurtkę ala płaszczyk(60 % wełny) i dostałem zapytanie z czego jest pozostałe 40% więc wysłałem zdjęcie metki. Na pozostałe 40% składa się akryl i poliester więc raczej standardowe materiały z jakich robi się takie kurtki ale oczywiście już żadnej odpowiedzi nie otrzymałem. Druga sytuacja sprzedaję torebkę listonoszkę i wszystkie wymiary itp. są podane w opisie ale otrzymałem prośbę bym wysłał zdjęcie środka i tak też zrobiłem. Nie muszę chyba mówić, że znowu nie otrzymałem żadnej odpowiedzi....

Dziwność niektórych niejednokrotnie mnie zaskakiwała, a co najdziwniejsze, nawet po 17 latach i setkach transakcji na Allegro o OLX, oraz pewnie tysiącach osób, z którymi przyszło mi się kontaktować, niektórzy ludzie nadal nie przestają mnie zadziwiać.

Co do odzieży, to czasami ktoś jest niezdecydowany (wybór niemały), wiec pisze do wielu osób, a potem, gdy się na coś zdecyduje, nie chce mu się wszystkim odpisywać - to zaszufladkowałbym w ten sposób. Ale jak już ktoś coś sprzedaje, czyta wiadomości, na które najpierw odpisuje, a potem nagle przestaje (chociaż permanentnie czyta, co się napisze)... Pojęcia nie mam co takimi ludźmi kieruje [:|]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, PiXel2.0 napisał:

Dziwność niektórych niejednokrotnie mnie zaskakiwała, a co najdziwniejsze, nawet po 17 latach i setkach transakcji na Allegro o OLX, oraz pewnie tysiącach osób, z którymi przyszło mi się kontaktować, niektórzy ludzie nadal nie przestają mnie zadziwiać.

Co do odzieży, to czasami ktoś jest niezdecydowany (wybór niemały), wiec pisze do wielu osób, a potem, gdy się na coś zdecyduje, nie chce mu się wszystkim odpisywać - to zaszufladkowałbym w ten sposób. Ale jak już ktoś coś sprzedaje, czyta wiadomości, na które najpierw odpisuje, a potem nagle przestaje (chociaż permanentnie czyta, co się napisze)... Pojęcia nie mam co takimi ludźmi kieruje [:|]

Wiem, że można być niezdecydowanym ale warto napisać, że już się nie chcę i tyle. Kiedyś miałem problem z pewną kobietą bo zwodziła mnie przez parę dni, że ona już robi przelew aż w końcu się spytałem czy bierze czy nie bo to się robi śmieszne to odpisała, że kupiła u kogo innego. To jest poziom kultury co niektórych masakra jakieś gierki jak z piaskownicy. Ja nie bronię nikomu pytać nawet odpisuję jak odpowiedź na pytanie jest już w opisie tak jak to miało miejsce w przypadku wspomnianej torebki.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...