Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, lokiju napisał:

Wiem, że można być niezdecydowanym ale warto napisać, że już się nie chcę i tyle. Kiedyś miałem problem z pewną kobietą bo zwodziła mnie przez parę dni, że ona już robi przelew aż w końcu się spytałem czy bierze czy nie bo to się robi śmieszne to odpisała, że kupiła u kogo innego. To jest poziom kultury co niektórych masakra jakieś gierki jak z piaskownicy. Ja nie bronię nikomu pytać nawet odpisuję jak odpowiedź na pytanie jest już w opisie tak jak to miało miejsce w przypadku wspomnianej torebki.

Ja też zwykle odpisuję, bo uważam, że kultura tego wymaga. Nawet jak ktoś proponuje śmiesznie niską cenę, to piszę, że poniżej jakiejś tam kwoty nie zejdę itp. Ewentualnie nie odpisuję na odpowiedź sprzedawcy, że "wyłącznie odbiór osobisty", po pytaniu o przesyłkę (jeśli nie było w opisie), bo po co ? W takich wypadkach chyba nikt nie oczekuje dalszej konwersacji.

Odpisał mi w końcu gość od plecaka, że nieaktualne już. Pewnie dogadywał się przez ten czas z kimś innym a mnie pozostawił na przetrzymanie, gdyby coś nie wypaliło z drugim chętnym - tak coś czuję. Też nieładnie tak kogoś trzymać przez całą dobę i milczeć, ale się wyjaśniło. Jak ja czekam na wpłatę od kogoś, to piszę otwarcie, że czasowo zarezerwowane, bo czekam na przelew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, PiXel2.0 napisał:

Odpisał mi w końcu gość od plecaka, że nieaktualne już. Pewnie dogadywał się przez ten czas z kimś innym a mnie pozostawił na przetrzymanie, gdyby coś nie wypaliło z drugim chętnym - tak coś czuję. Też nieładnie tak kogoś trzymać przez całą dobę i milczeć, ale się wyjaśniło. Jak ja czekam na wpłatę od kogoś, to piszę otwarcie, że czasowo zarezerwowane, bo czekam na przelew.

rozne są sytuacje

ja pisalem uczciwie tak samo, to wiesz jakie byly tego efekty? ze goscie rezygnowali i szukali gdzie indziej,w koncu sie okazywalo ze ten pierwszy co brał na 1000000%, jednak nie wezmie bo COS TAM

potem pisalem do tego drugiego/trzeciego to juz kupili gdzie indziej i zostawalem z niesprzedanym towarem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, duniek napisał:

rozne są sytuacje

ja pisalem uczciwie tak samo, to wiesz jakie byly tego efekty? ze goscie rezygnowali i szukali gdzie indziej,w koncu sie okazywalo ze ten pierwszy co brał na 1000000%, jednak nie wezmie bo COS TAM

potem pisalem do tego drugiego/trzeciego to juz kupili gdzie indziej i zostawalem z niesprzedanym towarem

Jak mam dwóch zainteresowanych tym samym przedmiotem, to informuję, żeby się decydować, bo mam kolejnych chętnych. Gdy ktoś napisze, że wykonał przelew, to rezerwuję. Ale jak ktoś mi pisze, że przeleje kiedyś tam, to mówię, że albo teraz, albo sprzedaję komuś innemu. Zawsze może napisać, że przelał i nie przelać, ale tu już niewiele poradzę (ewentualnie proszę o jakiś dowód, ale banki czasem pozwalają wycofać samo zlecenie przed sesją). Generalnie staram się wyczuć sytuację i działać bez zbędnej zwłoki. Jeśli byłem chętny na niezwłoczny zakup, to mógł nie ciągnąć dyskusji z kimś innym, tylko pozwolić mi kupić - ja chyba tak bym zrobił.

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie świrujcie, że jak ktoś napisze z pytaniem, odpiszecie a później cisza to jest jakieś wielkie zło.

Jeżeli chcę coś ewentualnie kupić to czasami napiszę do kogoś z pytaniem w sprawie zakupu czegoś - przeważnie czy są fabryczne pudełka do podzespołu lub o dokładne dane techniczne bo część ludzi daje "pożal się" opisy lub nawet bez tylko aby sobie zobaczyć bo dali screena z "mój komputer" i tam jest szybkość np. procka ^^

Jak dostane odpowiedź i  mi pasuje to biorę sprzęt a jak nie to rozważam dalej czy kupić, po prostu jeżeli odpisałeś na pytanie to trzeba traktować to jako część procesu sprzedażowego, a nie że już ktoś coś musi kupować. W handlu tak jest, że czeka się na klienta. Kilka dobrych lat pracowałem w tym segmencie gospodarki.

Dzisiaj np. dzwonił facet w sprawie dysku HDD którego ostatecznie sprzedałem z 3tyg. temu tak jak chciałem z odbiorem osobistym (nie chciałem wysyłać) a dysk leżał i kwitnął na aukcji/ogłoszeniu w dobrej cenie z półtora miesiąca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejna z cyklu "Już sekunda robię przelew i kupuję" To już się robi nudne to już kolejny raz kiedy ktoś mi piszę, że zaraz zrobi przelew po czym podaję dane do wysyłki a pieniędzy na koncie nie ma a jakbym się sam nie zapytał to mógłbym sobie tak czekać i rok. Po drugie co to za odpowiedz "nie jeszcze" to sugeruje, że przelewu jeszcze nie zrobiła ale zrobi ale mąż nie chcę ?‍♂️

beka.png.29ab3b13398587f629f8b5d4ba90d52c.png

 

Edytowane przez lokiju
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany sprawdźcie u siebie czy możecie coś kupić przez wysyłkę olx - obojętnie jaki przedmiot. U mnie mieli mieli i nie działa, a potrzebuję jedną rzecz szybko kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukibossss napisał:

Pany sprawdźcie u siebie czy możecie coś kupić przez wysyłkę olx - obojętnie jaki przedmiot. U mnie mieli mieli i nie działa, a potrzebuję jedną rzecz szybko kupić...

Ja mam nieaktywny button "Potwierdź", gdy chcę zatwierdzić poprawność danych (WWW) [:|]

EDIT: Już wyhaczyłem błąd - trzeba bezwzględnie zgodzić się na wypełnienie formularza danymi z poprzedniego zakupu (dane można potem zmienić w razie konieczności), bo rezygnacja (jest taka opcja) i wypełnienie czystego formularza poskutkuje nieaktywnym buttonem "Potwierdź".

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Trepcia napisał:

Wczoraj bez problemu sprzedalem z wysylka jedna rzecz przez OLX.

Mission Complete? gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLX wprowadził "Pakiet ochronny". Teraz się dopiero zacznie jazda dla sprzedających...

Edytowane przez bourne2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2021 o 20:59, lukibossss napisał:

Pany sprawdźcie u siebie czy możecie coś kupić przez wysyłkę olx - obojętnie jaki przedmiot. U mnie mieli mieli i nie działa, a potrzebuję jedną rzecz szybko kupić...

Mam tak bardzo często przez przeglądarkę ale z apki zawsze działa.

Choć od wczoraj miałem inny problem, nie działało potwierdzenie odbioru przesyłki, ani przez www jak i apkę ale po 24h samo się potwierdza więc sprzedający dostał kasę. Tylko zdziwiła mnie odpowiedź supportu na ten błąd... mogę streścić ten bełkot do "kliknij pan i potwierdź, bo u nas działa" :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem dwie karty graficzne na olx: nowy RTX i używany GTX. Nie jestem skory do wysyłki tych kart, wole żeby ktoś osobiście odebrał.

Ile pytań, negocjacji; a jakie zaskoczenie mają ludzie gdy proszą o wystawienie na alledrogo a ja piszę że wtedy drożej o prowizje. 

Oczywiście spora ilość obserwujących. 

Jak tak dalej pójdzie to RTX-a oddam na zwrot 14 dniowy żeby mieć spokój. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mark2468 napisał:

Wystawiłem dwie karty graficzne na olx: nowy RTX i używany GTX. Nie jestem skory do wysyłki tych kart, wole żeby ktoś osobiście odebrał.

Ile pytań, negocjacji; a jakie zaskoczenie mają ludzie gdy proszą o wystawienie na alledrogo a ja piszę że wtedy drożej o prowizje. 

Oczywiście spora ilość obserwujących. 

Jak tak dalej pójdzie to RTX-a oddam na zwrot 14 dniowy żeby mieć spokój. 

 

Jak masz możliwość zwrotu w ciągu 14 dni to nawet bym się nie zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2021 o 21:12, lokiju napisał:

Jak masz możliwość zwrotu w ciągu 14 dni to nawet bym się nie zastanawiał.

No i chyba się zdecyduje na to przy tym RTX.

Może zapytam w temacie o RTX czy ktoś nie chce takiej karty

 

W dniu 31.08.2021 o 22:53, AndrzejTrg napisał:

 

A jak mam sprzedać używanego GTX?

Wystawiałem kiedyś przedmioty na forum to jakoś nie było zainteresowania więc zostaje olx/alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię rozumiem. Kiedyś było kiedyś, czy to na forum czy allegro, bo odkąd jest olx ,od tego momentu są właśnie takie problemy. Sprzedać znajomemu, rzucić na starych...

W ogóle co masz za gtxa do sprzedania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AndrzejTrg napisał:

Ja Cię rozumiem. Kiedyś było kiedyś, czy to na forum czy allegro, bo odkąd jest olx ,od tego momentu są właśnie takie problemy. Sprzedać znajomemu, rzucić na starych...

W ogóle co masz za gtxa do sprzedania?

Mam na sprzedaż Palit GeForce GTX 1070 Super JetStream 8 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mark2468 napisał:

Mam na sprzedaż Palit GeForce GTX 1070 Super JetStream 8 GB

I ile sobie za to chcesz?

Wiem, wszystko poszło w górę, ale szukać jelenia w tych czasach to nie problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

I ile sobie za to chcesz?

Wiem, wszystko poszło w górę, ale szukać jelenia w tych czasach to nie problem ?

Rzuciłem 1500 zł, żaby było z czego zejść. 

Teoretycznie dzisiaj przyjedzie po to klient. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2021 o 13:31, Trepcia napisał:

Mial ktos z Was przypadek, ze jakis przedajacy na allegro uzyl Waszych zdjec?

Wlasnie zauwazylem, ze na allegro pojawila sie aukcja przedmiotu ze zdjeciami, ktore opublikowalem w recenzji tego przedmiotu.

Miałem przypadek (około 10 lat temu), że ktoś użył nie tylko moich zdjęć, ale dodatkowo 95% autorskiego opisu (mowa o tej samej aukcji). Oczywiście zgłosiłem na Allegro, ale mieli to kompletnie w:zadek: :/ Napisali, że zdjęcia nie były podpisane, więc nie mogą stwierdzić, że są mojego autorstwa.

 

W dniu 31.08.2021 o 22:53, AndrzejTrg napisał:

 

Między innymi właśnie dlatego znacznie ograniczyłem liczbę sprzedawanych przedmiotów. Kiedyś kupowałem i sprzedawałem na Allegro w stosunku prawie 1:1. Teraz jest to pewnie więcej niż 10:1. Jeśli już coś sprzedaję, to zwykle na klasycznym Allegro, a nie "Lokalnie" lub OLX.

 

W dniu 1.09.2021 o 08:35, mark2468 napisał:

Rzuciłem 1500 zł, żaby było z czego zejść.

Po co tak ? Według mnie, to trochę bez sensu, bo widząc wyższą cenę, ominie Cię wielu zdecydowanych chętnych, a Ty będziesz się bujał z januszami, co i tak nie kupią. Kiedy ja coś wystawiam, to za odpowiednio niską cenę i nie lubię się targować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj @mark2468 że chciałeś zarobić na tym RTX-e i dlatego się srożysz bo chętnych brak a czas ucieka, mając możliwość zwrotu nawet chwili by się człowiek nie zastanawiał aby nie stracić. Po prostu ta wypowiedź to żal z tyłka i nic więcej. Nie zrozum mnie źle, zarobek dobra rzecz ale żalenie się że jakoś nikt nie łapie tych okazji to co innego. ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, amp41 napisał:

Przyznaj @mark2468 że chciałeś zarobić na tym RTX-e i dlatego się srożysz bo chętnych brak a czas ucieka, mając możliwość zwrotu nawet chwili by się człowiek nie zastanawiał aby nie stracić. Po prostu ta wypowiedź to żal z tyłka i nic więcej. Nie zrozum mnie źle, zarobek dobra rzecz ale żalenie się że jakoś nikt nie łapie tych okazji to co innego. ?

Skoro przy RTX nie ma cena do negocjacji to ludzie mogli by zrozumieć co to znaczy. 

A tak najpopularniejsze zwroty który dostawałem to:

"Aktualne"

oraz 

"Dam xxx zł"

Dziwne że jeszcze nikt nie napisał dam 2500 i jestem za godzinę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie na OLX itp to czasami skończeni idioci którzy myślą że po drugiej stronie ekranu jest jakiś robot czy automatyczna sekretarka. Wczoraj wieczorem kolejny kretyn: Wystawiam jakiś sprzęt RTV,  w ogłoszeniu wyraźnie napisałem że cena startowa to 350 i że nie jestem zainteresowany ofertami poniżej ww. ceny (takie oferty po prostu z miejsca blokuje, wiem że cena przedmiotu jest atrakcyjna a jak nie zejdzie w 2-3 tygodnie to sam obniżę cenę).

(Przetłumaczone z innego języka)

K: "Sprzeda pan za 250?"
Ja: (blokuje z miejsca, jak widać nawet nie przeczytał ogłoszenia, takich codziennie jest kilku)
K: Pisze na inne moje ogłoszenie "Czemu mnie zablokowałeś?!??"
K: Jestem zainteresowany
Ja: (Jak widać nachalny, blokuje znowu pajaca)
K 30 minut później z innego konta: "Dzień dobry daję 350 przyjeżdżam jutro wieczorem"
Ja: Ok, umawiamy się co do czasu, sposobu zapłaty itp. itd. wsio ugadane, myślę sobie - całkiem miły gość, nie to co tamten pajac
K po 30 minutach: Ja już nie chcę, odmawiam, nie przyjade (nie da sie bezposrednio tego przetlumaczyc ale wiadomo o co chodzi, po prostu w chamski sposób odmawia bez podania przyczyny)
Ja: Kolejny blok, już wtedy ogarnąłem że to ten sam kretyn
K po 10 minutach kanonada wyzwisk z innego konta (chyba trzecie lub nawet czwarte) na wszystkich moich ogłoszeniach, że jestem nienormalny bo nie odpisuje itp itd i nie wiadomo co jeszcze.
Ja: Blok i raport do administracji strony ze zdjęciami konwersacji

Naprawdę coś z ludzmi się dzieje od czasów koronaświrusa, coraz więcej takich autystycznych schizofreników się pojawia a już w Holandii włos się jeży ilu czubków chodzi po ulicach. Jak zwykle na 20 dobrych sprzedaży jeden zgniluch potrafi napsuć człowiekowi krwi.

Najśmieszniejsze akcje są kiedy pod dość okazyjnie wystawionym przedmiotem dodamy "Tylko dla miłośników, nie dla handlarzy, geszefciarzy czy domorosłych specjalistów z kontaktsprayem w dłoni" - brzydko mówiąc to dźwięk trzasku pękających dupsk ww. grup odbija się od Helu aż po Tatry ale ogólnie to super bait - można od razu takich dodawać do czarnej listy, na przyszłość żeby nie zdążyli napsuć krwi - sami się podkładają.

p.s
Gdyby ktoś pomyślał - "A co ty taki burak i cham, pieniądz Ci śmiedzi?" To już odpowiadam - często są to sprzęty dość rzadkie, nieprodukowane od lat z ryskami itp. w konkretnym miejscu czy nawet po nr. seryjnych można historię takiego egzemplarza wyśledzić, potem kupuje go taki złomiarz-geszefciarz, zalewa kontaktsprayem aż się pod dolną pokrywą wylewa, sprzedaje jako "Stan idealny" a potem do klienta "Panie, o ja już taki kupiłem u tego i tego gościa, już taki był".

Edytowane przez
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Gdyby ktoś pomyślał - "A co ty taki burak i cham, pieniądz Ci śmiedzi?" To już odpowiadam - często są to sprzęty dość rzadkie, nieprodukowane od lat z ryskami itp. w konkretnym miejscu czy nawet po nr. seryjnych można historię takiego egzemplarza wyśledzić, potem kupuje go taki złomiarz-geszefciarz, zalewa kontaktsprayem aż się pod dolną pokrywą wylewa, sprzedaje jako "Stan idealny" a potem do klienta "Panie, o ja już taki kupiłem u tego i tego gościa, już taki był".

Ja Ci odpowiem tak - Jeśli istnieje dostatecznie silna więź emocjonalna pomiędzy mną a przedmiotem, którego nie będę już używał, to po prostu się go nie pozbywam, tylko zostawiam "na pamiątkę", zamiast oddawać za parę groszy. Jeśli coś sprzedaję, to znaczy, że los danego przedmiotu jest mi praktycznie obojętny. Według mnie, we współczesnym świecie jest zbyt wiele rzeczy do ogarnięcia, żeby jeszcze zabiegać o to, komu i w jakim celu się coś sprzedaje.

Jednak jak najbardziej Cie rozumiem. Teraz mam np. do odstąpienia słuchawki Sennheiser CX300, które kupiłem około 15 lat temu. Czas zrobił swoje - kabel popękał a jack się rozkleił (raczej ze starości, nie niedbalstwa). Przetworniki są zapewne sprawne, ale jedna słuchawka nie gra wcale, druga w zależności od ułożenia kabla i jacka. Myślę, że po recablingu działałyby doskonale i kogoś uszczęśliwiły, ale sam nie mam narzędzi ani umiejętności do takiej naprawy. Jak wystawię na OLX za darmo, to pewnie trafią do handlarza, czego nie chcę.

A propos działu "oddam za darmo" na OLX - W zeszłym miesiącu miałem do oddania wouchery, które wystawiłem za cenę 0,01 zł, żeby ogłoszenie znalazł ktoś zainteresowany. Przez dwa tygodnie nie było chętnych, więc zdecydowałem się zmienić cenę z 0,01 zł na "za darmo", co poskutkowało wiadomościami jeszcze tego samego dnia :E 

Edytowane przez PiXel2.0
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PiXel2.0 napisał:

A propos działu "oddam za darmo" na OLX - W zeszłym miesiącu miałem do oddania wouchery, które wystawiłem za cenę 0,01 zł, żeby ogłoszenie znalazł ktoś zainteresowany. Przez dwa tygodnie nie było chętnych, więc zdecydowałem się zmienić cenę z 0,01 zł na "za darmo", co poskutkowało wiadomościami jeszcze tego samego dnia :E 

Nic dziwnego u mnie ludzie potrafili ze mną negocjować obniżkę ceny o 1-2 zł

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...