Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, lokiju napisał:

Po prostu ceny niektórych sprzedawanych przeze mnie przedmiotów już są na takim poziomie, że nie mam z czego zejść by mi się to opłacało (...)

Jak cena jest rozsądna, to też nie negocjuję, ale jak pisałem wyżej - ludzie mają różne charaktery.

Teraz, lokiju napisał:

Co do obserwowania moich przedmiotów to akurat jeżeli chodzi o odzież wybór jest duży więc opcje w celach badawczych raczej wykluczam (...)

Poniekąd sam sobie odpowiedziałeś, bo powodem obserwacji ofert jest tu akurat właśnie duży wybór - ludzie szukają odpowiedniej rzeczy i dodają do obserwowanych żeby zapamiętać coś jako potencjalnie interesujące. Że ogłoszeń jest dużo, to obserwują więcej, niż faktycznie zdołają kupić.

6 minut temu, Fjubens napisał:

(...), to mam wrażenie, że łatwiej jest sprzedać wystawiając drożej, ale mając z czego zejść niż wystawiając 'bez negocjacji', bo Ci ludzie na OLXie sobie wbili już do głowy i czasem to wprost piszą w wiadomościach, że no jak to, PRZECIEŻ OLX JEST PO TO ŻEBY SIĘ TARGOWAĆ. I mamy absurd: Wystawisz za 110 zł bez negocjacji, to gostek oleje, wystawisz za 140 zł, ale z negocjacją, gość 'wynegocjuje' 30 zł mniej i zapłaci 110 zł. Wychodzi efektywnie na to samo. ;'X

To też zależy od charakteru potencjalnego kupującego. Mnie np. odrzucają przesadzone ceny i wolę kupić od kogoś, kto ma taniej bez negocjacji, zamiast bujać się z takim, co chce np. 50% więcej niż pozostali i zaznaczył "do negocjacji". Oczywiście, zależy na kogo się trafi. Może faktycznie niektórzy mają wbite do głowy, że negocjować trzeba i już :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem wczoraj 2080 Super Zotaca z wysyłką, ludzie faktycznie nie mogą trzymać łapsk z daleka od sprzętu...rysy dookoła śrub, niektóre śruby zjechane i 2 brakowało. Odpalam heaven i 82-84*C core, 105*C hotspot, karta cały czas odbija się od thermal throttlingu. Bok karty gdzie PCB jest żółte już ładnie się odbarwia na brązowo. Nich im łapska wykręci ?
Rozebrałem całą kartę na części bo nigdy nie wiadomo co było grzebane, najciewaksze że chyba nic - nawet pasta była stwardniała. Wymieniłem wszystkie pady na Gelida GP Extreme, paste na GC extreme, dobrałem brakujące śrubki i z 84*C zostało 73*C, zamalowałem też bok PCB na czarno, przy okazji wygląda to dużo lepiej.

Ogólnie to kiepskie chłodzenie w tym modelu ale czego oczekiwać po 250W TDP w 2 slotowej karcie. PL 250W i nie da się isć wyżej. Mimo tego trzyma 1995MHz po delikatnym OC.
Nie toleruje grzebanego sprzętu, sprawdziłem go i od razu wystawiłem, poszedł w 5h. Odliczając koszt padów i pasty wyszło +€25 zysk.

 

@amp41

Tiaa, miałem pajaca który oferował €500 za 2080 Super, gość sam sprzedaje 2060 Super za...€525.

 

Edytowane przez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, napisał:

Kupilem wczoraj 2080 Super Zotaca z wysyłką, ludzie faktycznie nie mogą trzymać łapsk z daleka od sprzętu...rysy dookoła śrub, niektóre śruby zjechane i 2 brakowało. Odpalam heaven i 82-84*C core, 105*C hotspot, karta cały czas odbija się od thermal throttlingu. Bok karty gdzie PCB jest żółte już ładnie się odbarwia na brązowo. Nich im łapska wykręci ?
Rozebrałem całą kartę na części bo nigdy nie wiadomo co było grzebane, najciewaksze że chyba nic - nawet pasta była stwardniała. Wymieniłem wszystkie pady na Gelida GP Extreme, paste na GC extreme, dobrałem brakujące śrubki i z 84*C zostało 73*C, zamalowałem też bok PCB na czarno, przy okazji wygląda to dużo lepiej.

Ogólnie to kiepskie chłodzenie w tym modelu ale czego oczekiwać po 250W TDP w 2 slotowej karcie. PL 250W i nie da się isć wyżej. Mimo tego trzyma 1995MHz po delikatnym OC.
Nie toleruje grzebanego sprzętu, sprawdziłem go i od razu wystawiłem, poszedł w 5h. Odliczając koszt padów i pasty wyszło +€25 zysk.

 

@amp41

Tiaa, miałem pajaca który oferował €500 za 2080 Super, gość sam sprzedaje 2060 Super za...€525.

 

Odlicz jeszcze koszty zdenerwowania, robocizny ,to wychodzisz na 0 . Biznes is biznes. Czyli kupiłeś kartę, doprowadziłeś ją do stanu jak nówka, i sprzedałeś praktycznie nie zarabiając nic. Jak chodzisz do pracy to dostajesz wypłatę czy robisz to charytatywnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, tak to wygląda. Gdybym doliczył czas czyszczenia PCB i docinania padów na wymiar to faktycznie wyszedł bym na minus ale nie sprzedałbym komuś karty w stanie w jakim ja ją dostałem. Gdyby nie te zjechane śrubi i ślady grzebania to nawet nie rozkręcałbym 2 letniej karty.

Chciałem jej jakiś czas poużywać ale nie toleruję takiego sprzętu. Niby wszystko działa ale rzeczy typu starte śrubki czy rysy mnie irytują. :E


Następne GPU będzie tylko nowe w folii i z fakturą na papierze albo PDF.

Edytowane przez
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, dwuletnią kartę to trzeba nawet rozebrać aby zmienić pastę na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Chciałem jej jakiś czas poużywać ale nie toleruję takiego sprzętu. Niby wszystko działa ale rzeczy typu starte śrubki czy rysy mnie irytują. :E

Jak się tanio kupuje, to zawsze jest ryzyko, że sprzęt był grzebany.

Jakiś czas temu kupiłem Dell-a E6540 z prockiem i7-4810MQ na OLX za 750 zł. Również żeby sobie poużywać i za kilka miesięcy/rok sprzedać (po wymianie procka na i5-4200M, bo akurat mam, a i7 sobie zostawię do czegoś innego, albo sprzedam osobno). Stan na pierwszy rzut oka - ładny. Podświetlana klawiatura USI (laptop z PL), bez rys czy wgniotek. Jak przyszedł, to się okazało, że brakuje kilku śrub, zatrzaski obudowy miejscami niedociśnięte, ślady niechlujnego klejenia, bateria uszkodzona (coś chyba z ogniwami, bo ładuje do 1/6 mimo stanu "Excellent"). Ponadto, dysk HDD ma zmasakrowaną powierzchnię na spójnym odcinku ok. 10%. Ponieważ wypada to mniej więcej w połowie całej przestrzeni, a poza feralnym obszarem wszystko wygląda celująco, to utworzyłem dwie partycje, żeby ominąć uszkodzony fragment. Na razie wszystko śmiga bez problemów.

Również niedawno kupiłem na OLX nowiutką, oryginalną i kompletną, fińską Nokię E52 za 80 zł - ponoć zapasowy leżak w firmie. Także zdarzają się perełki.

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

xd.thumb.jpg.e1acd1f8c3dcbd9c67fa92309bced885.jpg

Edytowane przez AdRjiaN
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AdRjiaN: Jak ja mam chodliwy sprzęt do sprzedania (popularny CPU, GPU, RAM, SSD itp.), to zawsze wystawiam na licytację Allegro od 1 zł, i mam spokój, że sprzedam za rozsądna cenę bez indywidualnych targów. Nowy I3-10100F faktycznie kosztuje 365 zł, i to w dobrym sklepie. Ty wystawiłeś używkę za 345 zł, zaznaczając przy tym "do negocjacji", dlatego nie dziwi mnie, że ktoś Ci oferuje 310 czy 300 zł ;)

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-i3-10100f-4-x-3-6-ghz-10944913240

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, PiXel2.0 napisał:

Jak się tanio kupuje, to zawsze jest ryzyko, że sprzęt był grzebany.

Jakiś czas temu kupiłem Dell-a E6540 z prockiem i7-4810MQ na OLX za 750 zł. Również żeby sobie poużywać i za kilka miesięcy/rok sprzedać (po wymianie procka na i5-4200M, bo akurat mam, a i7 sobie zostawię do czegoś innego, albo sprzedam osobno). Stan na pierwszy rzut oka - ładny. Podświetlana klawiatura USI (laptop z PL), bez rys czy wgniotek. Jak przyszedł, to się okazało, że brakuje kilku śrub, zatrzaski obudowy miejscami niedociśnięte, ślady niechlujnego klejenia, bateria uszkodzona (coś chyba z ogniwami, bo ładuje do 1/6 mimo stanu "Excellent"). Ponadto, dysk HDD ma zmasakrowaną powierzchnię na spójnym odcinku ok. 10%. Ponieważ wypada to mniej więcej w połowie całej przestrzeni, a poza feralnym obszarem wszystko wygląda celująco, to utworzyłem dwie partycje, żeby ominąć uszkodzony fragment. Na razie wszystko śmiga bez problemów.

Również niedawno kupiłem na OLX nowiutką, oryginalną i kompletną, fińską Nokię E52 za 80 zł - ponoć zapasowy leżak w firmie. Także zdarzają się perełki.

Az tak tanio nie bylo, 550 euro i stala 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, PiXel2.0 napisał:

@AdRjiaN: Jak ja mam chodliwy sprzęt do sprzedania (popularny CPU, GPU, RAM, SSD itp.), to zawsze wystawiam na licytację Allegro od 1 zł, i mam spokój, że sprzedam za rozsądna cenę bez indywidualnych targów. Nowy I3-10100F faktycznie kosztuje 365 zł, i to w dobrym sklepie. Ty wystawiłeś używkę za 345 zł, zaznaczając przy tym "do negocjacji", dlatego nie dziwi mnie, że ktoś Ci oferuje 310 czy 300 zł ;)

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-i3-10100f-4-x-3-6-ghz-10944913240

345zl do nego to mam te 5zl na piwo moge zejsc ?ale dajesz link do sellera z 3 negami i bez zdjec przedmiotu :) poszedl 311zl aż :) ja swoj nie cenie tak nisko malo co uzywalem a jak pisalem w ofercie kazdy i5 trzyma cene i nie ma co za tanioche dawac tej i3 :) karmic go nie musze, nie widze tez specjalnie takich i3 okazji do zabrania a poza tym dalem fotki gdzie za 250zl chcial ktos albo te 300 :D wtedy kiedy to bylo nie bylo opcji oddac za 300 a dopiero gdzie za 250zl .Jak i7 6700 beda po 250zl -300zl to wtedy zjade do tej kwoty ?? ( i tak wiem nie musicie mi pisac) nawet stare i7 4770 trzymaja +- 400zl granice a zakup oplacalny to 300zl++ ( itak wiem to nie to samo) ale no... eee nie! jest tu za 350zl

https://www.olx.pl/d/oferta/procesor-intel-i7-4770-3-4ghz-3-9ghz-8-mb-socket-1150-CID99-IDLm6Wb.html#46bbc32cce

jednak :)

i tu 4770K 400zl

https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-procesor-intel-core-i7-4770k-4-8-3-5-4-3ghz-CID88-IDLxsYW.html#46bbc32cce

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się nie wyspałem bo od samego rana dzwoniła Pani, że ona jest zainteresowana książkami do angielskiego, które sprzedaję. To się pytam czy interesuje ją odbiór osobisty czy wysyłka w odpowiedzi usłyszałem, że wysyłka to mówię proszę kupić przez Olx tak będzie najprościej to ona do mnie dobrze to ja to ogarnę tylko mam prośbę zależy mi na szybkiej wysyłce. To jej mówię, że jak najbardziej ok jeszcze dzisiaj paczka trafi do paczkomatu proszę tylko kupić. Książki już spakowałem do kartonu wystarczyło nakleić etykietę ale oczywiście książek nie kupiła i pewnie już nie kupi a tak truła dupę?‍♂️

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AdRjiaN napisał:

345zl do nego to mam te 5zl na piwo moge zejsc ?ale dajesz link do sellera z 3 negami i bez zdjec przedmiotu :) poszedl 311zl aż :)

Przyznaję się, nie spojrzałem na jego 3 negi, ale Ty też nie do końca ogarnąłeś, bo dwa z tych negów są z sierpnia, natomiast licytacja zakończyła się w lipcu, kiedy był tylko jeden, a nie 3 :terefere: Gość miał też najtańsza dostawę w cenie 9 zł, a u Ciebie jest paczka za 11 zł, więc kupujący mógł zapłacić mniej, niż gdyby kupił Twój za 310 zł ;) 

Pół roku temu miałem na sprzedaż nowy (fabrycznie zapakowany w blister) dysk przenośny Verbatim 1 TB z dowodem sprzedaży i gwarancją. Nowe w sklepach od 210 zł. Na OLX było kilka w cenach od 170 do nawet 230 zł (niektóre używki). Wystawiłem za 160 zł - nowy i najtaniej. Pisali, czy pójdzie za 100 zł :brow: Ostatecznie zadzwonił koleś, że da 150 zł. Nie zaznaczałem, że cena do negocjacji, ale się zgodziłem, bo co będę kisił sprzęt przez 10 zł ? Za 2h odebrał osobiście.

Swoją drogą, to zawsze mnie dziwiło, że "rynek" tak wysoko wycenia niektóre sprzęty używane. Fakt, że używany CPU czy RAM pracuje tak samo jak nowy, ale żeby aż > 90% ceny, a czasem nawet 95%... ? Ja nie kupiłbym nic używanego za więcej, niż ~75% ceny nowego przedmiotu. Oczywiście mowa o sytuacji, kiedy nowy produkt jest osiągalny, bo w przeciwnym razie, jak najbardziej rozumiem wysokie ceny.

Nie warto odmawiać sobie przyjemności rozpakowania nowiutkiego przedmiotu za marne kilka % ceny. A ten "zapach nowości"... Niby nic - Chińskie powietrze wymieszane z oparami chemikaliów, ale jak działa na psychikę :E O zapachach i kondycji higienicznej co niektórych używanych przedmiotów, jakie przeszły przez moje ręce, mógłbym pisać długo :E 

Edytowane przez PiXel2.0
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PiXel2.0 napisał:

Fakt, że używany CPU czy RAM pracuje tak samo jak nowy, ale żeby aż > 90% ceny, a czasem nawet 95%... ? Ja nie kupiłbym nic używanego za więcej, niż ~75% ceny nowego przedmiotu. Oczywiście mowa o sytuacji, kiedy nowy produkt jest osiągalny, bo w przeciwnym razie, jak najbardziej rozumiem wysokie ceny.

 

ano tak masz racje kupilem za 398zl  uzywalem lekko niecaly miesiac i sprzedam za ~75% ceny tj jakies ~300- zl , masz racje juz poprawiam aukcje,,, jak smiem chciec za niego tylko 59zl mniej niz dalem tj ~340zl... i tylko 25zl mniej niz najtanszy w necie w innym sklepie?

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, AdRjiaN napisał:

ano tak masz racje kupilem za 398zl  uzywalem lekko niecaly miesiac i sprzedam za ~75% ceny tj jakies ~300- zl , masz racje juz poprawiam aukcje,,,

Nie piję do Ciebie, pisałem o "rynku" ;) Gdyby używki chodziły po 50%, to Ty pewnie też nie wystawiłbyś za > 90%. Chodziło mi o to, że niektóre rzeczy tracą na wartości inaczej niż inne, mimo że nie były specjalnie używane. Takie są ceny i jest to fakt - niektóre wartości mnie zaskakują, ale to moja subiektywna ocena. Np. kupisz AGD, użyjesz dwa razy i tracisz nieraz 50% ceny. Laptop biznesowy też traci po "wyjęciu z pudełka" 50%, ale np. już popularny gamingowy można wystawić na licytację po roku użytkowania i dostać powyżej 90% (widziałem takie przypadki). O tym, ile ludzie wołają za używane karty pamięci albo pendrive-y już nie wspomnę...

55 minut temu, AdRjiaN napisał:

jak smiem chciec za niego tylko 59zl mniej niz dalem tj ~340zl... i tylko 25zl mniej niz najtanszy w necie w innym sklepie?

No to akurat fakt :D Jutro (hipotetycznie) Intel może zrobić obniżkę ceny tak, że u nas będzie nowy po 300 zł. Wtedy też będziesz chciał 340 zł, bo kiedyś zapłaciłeś 400 zł ?

Ja bym nie zapłacił 310, ani nawet 300 zł za procka, który nowy stoi za 365 zł, ale ludzie tyle dają... Na Twoim miejscu sprzedałbym za te 310 zł, ale to Twoja decyzja :) Owszem, może trafić się ktoś, kto pomyśli "biorę, oszczędzę 25 zł". Jednak to mało prawdopodobne, dlatego ryzykujesz, bo takiego kogoś możesz się nie doczekać, zanim ceny i asortyment zmieni się do tego stopnia, że będziesz mógł zapomnieć nawet o tych 300 zł.

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tokiem rozumowania @PiXel2.0 , oczywiście bez urazy @AdRjiaN ale jak nówka kosztuje 365 zł nawet czasami taniej to nikt o zdrowych zmysłach nie kupi go w takiej cenie jaką podałeś, możne znajdziesz jelenia do czasu wyjścia nowego gen, bo wtedy to już nikt go nawet za 200 zł nie będzie chciał. Ja chyba bym postąpił tak jak Ty, ale rynek jest nie obliczalny, ale na chłopski rozum to ten procesor z każdą godziną tanieje, taka tylko uwaga, bez jakichkolwiek aluzji czy zgryźliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się coś jeszcze kupić na OLX'ie? bo jak na razie dwóch sprzedających milczy, jednego zapytałem czy jest możliwa przesyłka przez OLX a drugiego czy mógłbym odebrać osobiście bo widzę, że jesteśmy z tego samego miasta i jak tak to gdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, lokiju napisał:

Da się coś jeszcze kupić na OLX'ie? bo jak na razie dwóch sprzedających milczy, jednego zapytałem czy jest możliwa przesyłka przez OLX a drugiego czy mógłbym odebrać osobiście bo widzę, że jesteśmy z tego samego miasta i jak tak to gdzie. 

To jest po części dobre pytanie.

Ostatnio szukałem taniego laptopa dla kolegi, takiego w granicach 400-600zł. Typowy lapek do netu.

Znalazłem ogłoszenie na OLX, 17" lapek z i3, 3GB ramu. Bateria niby trzymała z 1,5h. Stan wizualny bardzo ładny. Kobieta zwodziła nas 2 dni. Nie mogła znaleźć laplka tłumacząc się przeprowadzką, ogromną ilością paczek do rozpakowania, że syn nie może tego znaleźć w tej stercie ?. W tym czasie proponowała jakieś zajechane inne laptopy ^^. No trudno, nie kupiliśmy. Dzisiaj patrzę - ogłoszenie nieaktualne.

 

Wyszukałem więc inną ofertę za 550zł (tamten był za 400zł ). Zależało nam na laptopie który będzie ładnie wyglądał i aby bateria nie była zajechana. Sprzęt miał być na prezent.

Pisze do gościa, że szukam takiego lapka i czy nie sprzeda za 500zł bez HDD i torby na lapka którą daje w komplecie.

Facet odpisał o 18 po 2h, że dzisiaj nie będzie mógł się spotkać, ewentualnie jutro (dokładnie tak mi napisał).

Było by wszystko OK w tym przypadku żeby nie to iż po pierwszej w nocy  dostałem następną wiadomość od tego pana którą odczytałem rano a brzmiała:

Naganiacz z OLX?

No zdębiałem ?

Kumpel w końcu odpuścił sobie zakup laptopa na prezent i kupił flachę ?

 

Jeszcze mam jedną historyjkę.

Przedwczoraj chwilę po wystawieniu kolejnego monitora 34" na sprzedaż na OLXie (pierwszego sprzedałem właściwie chwilę po wystawieniu za 750zł) dzwoni do mnie facet i pyta się czy nie chciałbym się zamienić na "coś tam coś tam".

Odpowiedziałem, że interesuje mnie tylko sprzedaż, gościu podziękował. Za gdzieś 1/2h dostaje od niego wiadomość poprzez OLX o dokładnie takiej treści:

 

Cytat
  •  
     
    A czy za 400zł mógłbym go kupić
    12:00
    Opłaca się panu bardzo wymienić ze mną proszą czy może pan się ze mną wymienić
    12:08
  • Sam iPad jest warty 1000 zł do tego jeden głośnik który jest warty 300 zł dwa smartwatch i jeden power Bank
    12:08
  • Mam do wymiany i pada wartego 1000 zł powerbanka głośnik i dwa SmartWatch
    12:08
  •  
     
     

 

Wariaci ?

Edytowane przez Diesel_Wawa
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Trepcia napisał:

Ostatnio wiecej sprzedaje na OLX niz na allegro.

Ostatnio, używanych rzeczy kupuję na pewno więcej na OLX, bo wolę sprzęt z drugiej ręki od prywatnych użytkowników, a takich ofert jest na Allegro coraz mniej. Nawet jak już się trafi, to cena nie rzadko powala. Na Allegro zostają głownie licytacje, albo nowe przedmioty od firm - czasem są lepsze warunki, niż w konwencjonalnych sklepach.

Ze sprzedażą, to u mnie jest pól na pół (nie sprzedaję dużo - prywatne rzeczy). Na OLX mam średnio więcej odsłon niż na Allegro. Niejasna polityka sortowania aukcji na Allegro sprawia, że sprzedawca indywidualny jest obecnie daleko w tyle. Oferty na kontach firmowych nie dość, że są zawsze na górze, to często bywają opatrzone wszystkimi chwytliwymi ikonkami (sklepy, smarty, monety, kupony, pay-e, ss-y itp. itd.). Kiedyś miałem "słoneczka", zero negów i byłem ktoś. Teraz, to nawet nie mam żadnego komentarza, bo nikt mi nie wystawia, co mnie nawet nie dziwi, bo taki system ocen, jaki mamy obecnie, to o kant pewnej części ciała można rozdupczyć.

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zdałem sobie sprawę jak ta cała sytuacja z kopaniem krypto jest powalona. Wystawiłem na OLX dwuletniego RTXa 2060 SUPER za w miarę sensowną cenę(żadna żulerska cena jak to ma miejsce tu na forum w dziale SPRZEDAM :E). Nie minęła doba a miałem prawie DWADZIEŚCIA ofert kupna różnej jakości. Nie zabrakło żulerskich ofert typu wymiana na pokoparkowego paździerza RX 580 z dopłatą :D Finalnie kartę wziął chłop, który przyjechał po nią 100km w jedną stronę. To tylko świadczy o tym jak rynek krypto pozamiatał rynek GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Khold napisał:

Dopiero teraz zdałem sobie sprawę jak ta cała sytuacja z kopaniem krypto jest powalona. Wystawiłem na OLX dwuletniego RTXa 2060 SUPER za w miarę sensowną cenę(żadna żulerska cena jak to ma miejsce tu na forum w dziale SPRZEDAM :E). Nie minęła doba a miałem prawie DWADZIEŚCIA ofert kupna różnej jakości. Nie zabrakło żulerskich ofert typu wymiana na pokoparkowego paździerza RX 580 z dopłatą :D Finalnie kartę wziął chłop, który przyjechał po nią 100km w jedną stronę. To tylko świadczy o tym jak rynek krypto pozamiatał rynek GPU.

Jeżeli chodzi o karty to po co tak chrzanić o żulerskich cenach? To ogólnie rynek ustala ceny a nie pojedynczy sprzedający.

3 dni temu wystawiłem za 1,5k GTXa 1060 6GB w dobrej wersji na OLX. Godzina była gdzieś 22:30 a o 23 pisze do mnie człowiek poprzez SMS czy może zadzwonić Oo. No zadzwonił, chciał kupić ale chciał wysyłkę OLX. Odpowiedziałem, że tak nie wysyłam i ogólnie poczekam z dwa trzy dni bo może ktoś kupi z odbiorem osobistym. Przy okazji docenił wersję karty i to, że mam komplet czyli pudło z papierologią.

Jeżeli coś jest aktualnie warte "x" to dlaczego ktoś oczekuje sprzedaży za "x" - 500zł (pińcet złoty)>? Jak ktoś chce grać to niech płaci za sprzęt do grania, za karty lub niech sobie kupi konsolę ?

A co do komentarzy i ich nie wystawiania to nie dostałem w tej chwili około 6. Allegro powinno oddawać prowizję (?) za takie aukcje gdzie klient nie zgłasza problemów ze sprzętem i nie wystawia pozytywa. Te dziady pierdzielone oduczyły ludzi wystawiać komentarze, kiedyś wystawienie komenta to (przynajmniej dla mnie) było miłe zakończenie zakupu czy sprzedaży. Miałem ich z ponad 300 na pierwszym koncie.

Tak jak tu pisałem kiedyś, ja jak się zbliża data która jest graniczna do wystawienia komentarz pisze do klienta z prośbą o jego wystawienie.

Edytowane przez Diesel_Wawa
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie żulernia ale czytanie ze zrozumieniem

Wystawiłem monitor na olx i aledrogo ,paragon na zdjęciu z datą 2017

6YotumI.png

Fzk8TAd.png

yyUuaJ8.png

Czy ja coś robię źle ? Jak można prościej opisać?

Edytowane przez berger6630

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, berger6630 napisał:

Czy ja coś robię źle ? Jak można prościej opisać?

Wiele razy miałem podobnie, ale w druga stronę - np. zadaję sprzedawcy 4 bardzo konkretne pytania, a on odpowiada tylko na dwa. No to powtarzam te dwa, na które nie odpowiedział. To ten znowu odpowiada tylko na jedno z nich. Takich przypadków miałem na dziesiątki chyba. Zarówno na Allegro, jak i OLX.

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na olx to plagą ostatnio jest rozjazd pomiędzy ceną w ogłoszeniu, a taką za jaką nosacz chce sprzedać.

 

retrojanuszm7j6v.jpg

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest "cena przykładowa" to po co ustawił przesyłkę OLX dla takiego ogłoszenia? sam się prosi o takiej akcje jak z tej konwersacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens takiej ceny, jakieś nowe oszustwo? Cena poglądowa no bez jaj ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...