Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Na Allegro była kiedyś podobna jazda z aukcjami prywatnymi. Wszystko wyglądało cacy, ale żeby kupić/licytować, trzeba było najpierw prosić o zgodę sprzedawcę, który w odpowiedzi na taką prośbę informował, że warunki nie są tak korzystne, jak wynikałoby to z treści aukcji. Dawno temu (15 lat ?) chciałem kupić HDD na Allegro. Znalazłem atrakcyjną ofertę, ale tylko z odbiorem osobistym w moim mieście. Super - pomyślałem. Jednak była to tajemnicza "aukcja prywatna". Złożyłem prośbę o dopuszczenie do aukcji, a gość dzwoni do mnie, że może mi przekazać dysk poza Allegro, gdzieś na mieście. Nie potrafił wskazać powodu takiej chęci, ani nie zgodził się propozycję pokrycia przeze mnie prowizji od sprzedaży przez Allegro. Oczywiście dałem sobie spokój, bo zapewne chciał ten sposób wcisnąć komuś jakiegoś trupa, nie zdradzając przy tym swoich personaliów, ani nie narażać się na negatywa. Na szczęście, aukcje prywatne i cała ta patologia z nimi związana, już dawno nie funkcjonują.

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

ciag dalszy pokaze bo po jakims czasie znow do mnie napisala ta samo osoba ( obnizylem troche cene)

Ja tam oFFkors pelna kultura bez lipy

I w sumie kupujacy januszy bardziej niz ja w tym przypadku ,tyle czasu nie kupic cpu dalej skoo cena taka mala nowego? Moze za 200 chce okazjee wyrwac ale za 200zl to mozna na portalu na R sobie z godzinke zaszalec ?

 

xd cpu.png

Edytowane przez AdRjiaN
bo tak
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście kiedyś tak, że ktoś wykorzystał wasze fotki do swojej aukcji?

Sprzedaje GTXa 1060 od MSI i dzisiaj wieczorem jakiś allegrowicz do mnie napisał z różnymi pytaniami w sprawie karty a także zakomunikował, że ktoś wystawia aukcję karty z takimi samymi fotami jak moje i czy to ja sprzedaje? Oo

Pierwszy raz coś takiego mi sie trafia...

https://allegrolokalnie.pl/oferta/msi-gtx-1060-6gb-gaming-x-najlepsza-wersja-b3i

Nie wiem po co zabierać fotki z trwającej aukcji? Przecież allegro lokalnie widać na zwykłym allegro i ludzie jak szukają sprzętu to zobaczą, po prostu cyrk.

 

Drugie pytanie dotyczy płatności i komentarzy na allegro.

Jeżeli kupujący zakupił przedmiot i wybrał płatności PayU bo nie wiedział jak wybrać odbiór osobisty który udostępniam w warunkach sprzedaży Oo (kolejna osoba już) a sprzęt odebrał i zapłacił za niego osobiście to czy ta osoba może mi wystawić za tą sprzedaż komentarz jeżeli transakcja  ma statusu w zamówieniach jako płatność rozpoczęta? (a wiadomo drugi raz za sprzęt mi nie zapłaci ? ^^)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwinął Ci Twoją fotę, a i może pojawia się podejrzenie o potencjalne oszustwo (bo może sprzedaje pustaki), zgłoś sprawę do serwisu to zablokują delikwentowi akcję do czasu wyjasnienia.

Drugiego pytanie nie skapowałem? Zapłacił dwukrotnie za jeden i ten sam towar? Czy kwestia komentarza? Do moderatorów allegro pytanie
BTW ja sprawdzie sprzedaję coś raz na ruski rok (lub 2 latka), ale mimo to nie szkoda mi poświęcić 2 minuty za zrobie znaku wodnego plus nakładki z id konta w opacity 8%. Zdjęcia nie zmasakrujesz, a jednocześnie masz pewnik że każdy średnio widzący zauważy Twoj "podpis". 

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze moja cena jaka jest tak jest ale oferta tak czy siak malo korzystna ?

 

i3 kolejny.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem zasilacz na olx (od firmy)
przyszedł tak:
img_05534njbe.jpeg

 

 

 

Edytowane przez duniek
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, duniek napisał:

kupilem zasilacz na olx (od firmy)
przyszedł tak: (...)

Gdybyś kupił od osoby prywatnej, mógłby przyjść w zrywce ze spożywczaka - już dostawałem takie "paczki" z OLX.

Ciesz się, że w kartonie nie ma dziur. Kiedyś zamówiłem nowy fotel obrotowy od firmy z Allegro. Kurier narzekał, że w drodze do mnie musiał się wracać i zbierać części, które wypadały z kartonu. O dziwo, wszystkie kółka i śruby były jednak w środku - takiego kuriera życzę każdemu.

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh to macie farta. Co bym ostatnio nie kupil to mi robia paczki bomby. Zastanawiam sie skad ludzie maja tyle folii babelkowej i innych wypelniaczy. Do moich paczek wrzucaja chyba wszystko co mialo isc na smietnik :D
Chyba przestane dodawac moja formulke po zakupie "Prosze o solidne zapakowanie sprzetu na czas transportu" 

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Michaelred napisał:

Ehh to macie farta. Co bym ostatnio nie kupil to mi robia paczki bomby. Zastanawiam sie skad ludzie maja tyle folii babelkowej i innych wypelniaczy. Do moich paczek wrzucaja chyba wszystko co mialo isc na smietnik :D
Chyba przestane dodawac moja formulke po zakupie "Prosze o solidne zapakowanie sprzetu na czas transportu" 

folia bąbelkowa ANTYSTATYCZNA (drozsza) kosztuje chyba 30zł i spokojnie zapakujesz (bombowo) takim odcinkiem 40-50 płyt głownych jak nie więcej  wiec nie wiem czy jest sens oszczedzac, a wypełniacze (folie) i kartony dostaniesz w kazdej zabce za free jeszcze ci beda dziękowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Michaelred napisał:

Do moich paczek wrzucaja chyba wszystko co mialo isc na smietnik

To nie zawsze jest zły pomysł. Ja np. nie kupuję do pakowania niczego poza taśma klejącą. Używam tych samych kartonów i wypełniaczy, które dostałem od kogoś.

Kiedyś dostałem większy sprzęt w pudle wyłożonym pustymi butelkami po napojach gazowanych. Sam pewnie bym się trochę krępował stosować takie wypełniacze, ale nie mam z tego powodu żadnych uwag do sprzedawcy, bo sprzęt przyszedł dzięki temu dobrze zabezpieczony, a to przecież najważniejsze.

Jak dostaję coś w kopercie bąbelkowej, to oddzieram papier (co nie jest trudne) i już mam bąbelkowy woreczek, który może się przydać podczas pakowania jakiegoś przedmiotu :) 

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja recykling jak moge tez prowadze. Raz na rok kupuje tylko paczke tasm, folie stretch i kangurki na listy przewozowe. Do tego uzywam bieda dyspensera do tasmy za 5zl :D i paczki dochodza całe :)

2 godziny temu, duniek napisał:

folia bąbelkowa ANTYSTATYCZNA (drozsza) kosztuje chyba 30zł i spokojnie zapakujesz (bombowo) takim odcinkiem 40-50 płyt głownych jak nie więcej  wiec nie wiem czy jest sens oszczedzac, a wypełniacze (folie) i kartony dostaniesz w kazdej zabce za free jeszcze ci beda dziękowac

Kiedys zamowilem wlasnie folie babelkowe w rolkach. Ogolnie cos zle policzylem albo mi sie wydawalo bo myslalem, ze to bedzie taka nieduza roleczka. Okazalo sie, ze to idzie paczka jak 4 duze opony, kurier sie z tym ledwo na klatce miescil :D No a w mojej zabce to akurat maja uklad z kims kto im te kartony odbiera i z wielka laska szukali mi czegos jak raz kiedys poprosilem.

Odnosnie kradziezy zdjec allegro to kiedys sie pieknie podmienialo na swoje :D Az mi sie wprzypomnialo slynne "golisz faje zyletka" > google. Kiedys to byly czasy :D 

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze jak chłopowi mobo nie chcialem paczkomatem wyslac (rampage) bo box duzy ktory dodatkowo owijam folią cały i wsadzam w wiekszy karton

pudlo mialem duze (przekraczalo skrytke C) a nie chciao mi sie za 10zł bawic w cięcie kartonu to jeszcze mi negatywa dał za słabe pakowanie paczki 

:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najbardziej lubię sprzęt kupować w oryginalnych kartonach. Sporo fajniej kupić taki dla siebie jak i łatwiej zapakować komuś do sprzedania.

U mnie paczki wyglądają tak... Warstwa pod spodem, warstwa na bokach i warstwa na górze łącznie z dodatkowymi płatami kartonu. Tu akurat pakowałem monitor 25cali, to wszystko mocno od zewnątrz owinięte brązową taśmą do pakowania.. Nie było fabrycznego pudła.

rzNufNR.jpg

Szwagier jest specem od mebli na wymiar, czasami też złoży jakąś Ikeę, stąd mam dostęp do ładnych kartonów, fajnych styropianików od sprzętów a także czasami do foli stretch po obwinietych wcześniej formatkach. Aczkolwiek ostatnio miałem dużo róznych rzeczy do sprzedania (i będę miał jeszcze jakieś laptopy) to musiałem sam kupić w hurtowni.

Nawet wtedy kiedy do sprzętu mam fabryczny karton to wkładam go do drugiego większego kartoniku po czymś, najlepiej ze sztywnej tektury i otulam w folię :)

Pamiętam kiedyś zakupiłem kup teraz na Allegro Rampage II Extreme, no płyta wtedy używka za 1000zł. Wziąłem ją ze sprawdzeniem zawartości za pobraniem, gość mi po pierwsze nie dosłał jakiś akcesoriów które miały być w komplecie a po drugie nie obwinął pudełka fabrycznego nawet w żadną dodatkową folię tylko tak na żywca obwinął trochę taśmą. Miałem tego nie brać ale po szybkim telefonie przy kurierze żeby dosłal mi te akcesoria jednak wziąłem, aczkolwiek wkurw niesamowity. Na szczęście sprzęt technicznie bez problemu działający.

 

Co do wysyłek jeszcze to dlatego nie chciałem negocjować jak ostatnio proponowali mi za sprzedawaną budę 100zł czy 110zł już z wysyłką ? Nie dość, że trzeba się napracować przy pakowaniu bo trzeba zrobić od nowa pudełko i wydystansować sprzęt w środku (a nie miałem pudła fabrycznego) to jeszcze dochodzi koszt tych "dystansów".

 

 

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam Sobie sytuacji w, której wysyłam coś w kartonie i nie zabezpieczam tego po bokach by nie latało w środku. Przecież jak ktoś coś sprzedaję powinno mu zależeć na tym by sprzęt doszedł cały i sprawny bo może ten kupujący kiedyś do nas wróci albo poleci nas komuś. Wolę porządnie zapakować i mieć święty spokój a nie później się kłócić czy sprzęt był sprawny w chwili wysyłki czy nie ale jak widać niektórym się nudzi i szukają wrażeń.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2021 o 18:06, AdRjiaN napisał:

wiem ze moja cena jaka jest tak jest ale oferta tak czy siak malo korzystna ?

Wybacz, ale jeśli wystawiasz używany sprzęt 15-20zł taniej niż nowy, to tytułowym żulerem OLX/Allegro jesteś Ty, a nie kupujący...

;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, lokiju napisał:

Nie wyobrażam Sobie sytuacji w, której wysyłam coś w kartonie i nie zabezpieczam tego po bokach by nie latało w środku. Przecież jak ktoś coś sprzedaję powinno mu zależeć na tym by sprzęt doszedł cały i sprawny bo może ten kupujący kiedyś do nas wróci albo poleci nas komuś. Wolę porządnie zapakować i mieć święty spokój a nie później się kłócić czy sprzęt był sprawny w chwili wysyłki czy nie ale jak widać niektórym się nudzi i szukają wrażeń.

Święta racja
Kto miał ze mną do czynienia wie jak pakuję przesyłki :D

20 godzin temu, rzymo napisał:

Wybacz, ale jeśli wystawiasz używany sprzęt 15-20zł taniej niż nowy, to tytułowym żulerem OLX/Allegro jesteś Ty, a nie kupujący...

;)

 

On nie robi tego 1 raz ani zapewne ostatni...

 

  

W dniu 26.09.2021 o 09:08, AndrzejTrg napisał:

 


Miałem 8 zdjęć w ogłoszeniu a typ chciał koniecznie zdjęcia przez MMS
Pisałem aby podesłał email to zrobię więcej i wyślę jeśli trzeba
Wysłałem 2 MMS i cisza

 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Killer85 napisał:

Wysłałem 2 MMS i cisza

Bo facet zapewne chciał Twój numer, bo tworzy jakąś bazę. Nie zdziw się jak za jakiś czas dostaniesz ultra spam hehe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle zabawy dla jednego numeru ? Wystarczy śledzić nowe ogłoszenia i odkrywać numery. Gdy się doda nowe ogłoszenie w popularnym dziale, to zwykle w ciągu pierwszych minut od publikacji, na liczniku widnieje już kilka odsłon numeru telefonu :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie uniknąć problemów i aby każdy klient był zadowolony? róbcie tak?

 

Cmdxi66f8UyW0TLr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, King Arthas napisał:

Bo facet zapewne chciał Twój numer, bo tworzy jakąś bazę. Nie zdziw się jak za jakiś czas dostaniesz ultra spam hehe. 

Ale numer był w ogłoszeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Trepcia napisał:

Ja zawsze, nawet jak cos ma orginalny karton, pakuje w folie bombelkowa, wypleniacze, poduszki z powietrzem i w wiekszy karton. Ostatnio jak wysylalem chlodzenie AIO to paczka byla wielkosci opakowania po drukarce :E Generalnie wyznaje zasade, ze opakowanie musi wytrzymac upadek z 1.5m na beton.

Ja tak samo robię dla mojego spokoju i kupującego

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak, tylko do dzisiaj naukowcy nie mogą zlokalizować bardzo dużej erupcji wulkanu z okolic 1463 roku (początkowo szacowano 1540, ale odnaleziono jakieś szczątkowe informacje na ten temat, stąd dokładniejsza data). Erupcja ta mogła wywołać ochłodzenie i ulewy pod koniec XV wieku. Stąd po latach zimnych i ulewnych mogły nastąpić lata ekstremalnie suche. To samo z resztą miało miejsce kilka dekad później bo pod koniec XVI wieku znów było trochę erupcji wulkanów, które przyczynił się do tak zwanej "małej epoki lodowcowej" która nawiedziła Europę. Pisałem już wielokrotnie, że to wszystko do bardzo złożony mechanizm i od układu i zbiegu wielu czynników zależą pewne zjawiska. Nie zawsze jest tak, że jak kiedyś wybuch wulkanu przyczynił się do powstania czegoś, to tak będzie za każdym razem. Nie, bo to zależy od układu innych zjawisk jakie były w tym czasie.  Tylko wtedy były to tylko konsekwencje zjawisk przyrodniczych. Obecnie działalność człowieka również wpływa na ten mechanizm i to jest główny problem, którego niektórzy tutaj nie rozumieją. Tak jak tutaj, dalej mylona jest pogoda z klimatem... Tak, bywało, ale to nie były aż tak regularne zjawiska jakie zaczynają być obecnie. Do tego dochodzi regularny okresowy wzrost średniomiesięcznych temperatur. 
    • pytanie o ilość w kolejnych transzach...  
    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.   Dodane: Tylko jest efekt uboczny, razem z jasnością są trochę podniesione szarości i czernie. 
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...