Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie januszowy rak rozlał się i po vinted. Siorka ogólnie sprzedaje jakieś starsze ciuchy co mają 2 czasem 3 lata ale jak to kobieta, kupiła, bo ładne, ubrała te kilka razy i leży to w szafie. Więc jak ciągle dokupuje nowe to nauczyła się sprzedać jak coś zalega i brak miejsca ale to co mówi to czasem mam wrażenie, że wystawia na olx, a nie innej platformie. Jak weszło vinted to czego by nie wystawiła to max tydzień, bez targowania, teraz to czasem robi 10 zdjęć, bo ktoś chce widzieć kolor za dnia. I cisza, ani pocałuj w dude ani nic. A 95% to stain idealny i powystawiane już za grosze.

Jak mi matka kiedyś mówiła, że zrobiła porządek w szafie w piwnicy i znalazła "coś tam" i mógłbym wystawić na olx... to zgodnie z sumieniem i wiedzą odpowiedziałem by to wyjebała od razu tak jak stoi do kosza, bo nawet jak coś wystawi za 2zł, 5zł czy nie daj za darmo to będzie milion pytań, zawracanie dudy i z tym badziewiem i tak się będzie bujać do śmierci.

Więc teraz zbiera na biedne dzieci w Afryce i zamiast dostać janusz to wysyłają 2-3 razy w roku do braci z czarnego lądu ?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vinted pobiera jakąś prowizje do tych darmowych wysyłek czy jak Allegro dobre kosztem sprzedającego - (SMART, kurier 40 zł  itp ) ?

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bigovsky napisał:

Vinted pobiera jakąś prowizje do tych darmowych wysyłek czy jak Allegro dobre kosztem sprzedającego - (SMART, kurier 40 zł  itp ) ?

W tej chwili przesyłka jest darmowa (promocja trwa do końca października)  ale za ochronę kupujących trzeba płacić od każdego zakupu 2,90 zł + 5% ceny przedmiotu i to jest obowiązkowe. Na tym właśnie vinted zarabia i dodatkowo różnego rodzaju podbijanie, wyróżnienia itp. na przesyłkach nic nie mają.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UOKiK właśnie bada tę obowiązkowość ochrony kupujących:

Prezes UOKiK Tomasz Chrósty wszczął postępowanie wobec spółki Vinted, obsługującej platformę do sprzedaży ubrań w sieci.

Pierwszy problem ma dotyczyć wspomnianej już blokady środków na kontach bez potwierdzonej tożsamości, przy użyciu skanu dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy. Okazuje się że firma nie informuje o takich wymogach podczas zakładania konta. Część danych można znaleźć w Polityce prywatności, która nie wchodzi w treść umowy. Co więcej, nie sprecyzowano w niej żadnych progów wypłat, dla których niezbędne jest podanie dokumentu.
(...)
Drugi problem ma natomiast dotyczyć braku informacji dla konsumentów robiących zakupy. Ci bowiem klikając „Kup teraz” domyślnie opłacają też opłatę w ramach usługi Ochrony Kupującego. Ta wynosi 2,90 zł plus 5 proc. ceny przedmiotu. Aby jej uniknąć niezbędne jest wybranie opcji „Zapytaj o przedmiot” i ustalić szczegóły transakcji indywidualnie. Według UOKiK procedura nie jest została opisana w regulaminie, a na dodatek nie jest intuicyjna.

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rzymoTroche nie rozumiem z czym UOKIK ma problem jeżeli chodzi o ochronę kupujących bo czepiają się tego, że procedura kupna po za portalem nie jest opisana w regulaminie a czemu niby miałaby być. Jak ktoś do kogoś napiszę i umówi się na kupno po za vinted np. przelewem z góry na konto bankowe to jego wybór i wtedy Vinted umywa ręce bo zakup odbył się po za ich systemem. Nie została użyta opcja "kup teraz" to nie było kupna przez vinted taka sama sytuacja jak ludzie umawiają się na zakup po za allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że według UOKiK powinno być tak: przy kupnie masz do wyboru kupuję z ochroną / kupuję bez. Jeśli ochrona byłaby darmowa, albo przy guziczku kup byłoby małe info w stylu dopłacasz x zł to też by było ok.

Według urzędu wszelkie (d)opłaty aktywowane domyślnie są be :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rzymo napisał:

Myślę, że według UOKiK powinno być tak: przy kupnie masz do wyboru kupuję z ochroną / kupuję bez. Jeśli ochrona byłaby darmowa, albo przy guziczku kup byłoby małe info w stylu dopłacasz x zł to też by było ok.

Według urzędu wszelkie (d)opłaty aktywowane domyślnie są be :)

Przy każdym ogłoszeniu jest info o ochronie kupujących i ile to kosztuje.

 

IMG_20211016_190042.jpg.ef1455cce4bdc92be1391342c348013c.jpg

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przyznam, że nie wiem o co chodzi urzędowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać jakie macie doświadczenia ze sprzedającymi którzy maja na swoim koncie OLX "oceny", a może sami macie jakieś?

Widzę nieraz jakieś ogłoszenie i ogłaszający sprzedający posiada ocenę "Nieźle: Większość kupujących jest dosyć zadowolona z tego ogłoszeniodawcy"

Skala ocen jest zdaje się 4 stopniowa więc generalnie nie jest to informacja która powoduje mega chęć zakupu czegoś od takiej osoby. Warto interesować się przedmiotami od takich ogłaszających?

A może ludzie którzy coś kupili lub kontaktowali się takim sprzedającym po złości wystawiają niezbyt dobre oceny?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć, bo na to nie patrzę choć pytanie czy ocena pojawia się już po pierwszej? Czy może po iluś dopiero?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Chciałem się zapytać jakie macie doświadczenia ze sprzedającymi którzy maja na swoim koncie OLX "oceny", a może sami macie jakieś?

Widzę nieraz jakieś ogłoszenie i ogłaszający sprzedający posiada ocenę "Nieźle: Większość kupujących jest dosyć zadowolona z tego ogłoszeniodawcy"

Skala ocen jest zdaje się 4 stopniowa więc generalnie nie jest to informacja która powoduje mega chęć zakupu czegoś od takiej osoby. Warto interesować się przedmiotami od takich ogłaszających?

A może ludzie którzy coś kupili lub kontaktowali się takim sprzedającym po złości wystawiają niezbyt dobre oceny?

 

Ja mam 9,4 czyli dobrze mnie oceniają jednak ale ofc.nie sprzedaje szajsu,mam wyczerpujące opisy,podawane informacje w ogłoszeniu zgadzają się ze stanem faktycznym,informuje o wysyłce oraz przesyłam zdjęcia z pakowania
Od jednego sprzedającego usłyszałem iż "dzieciarnia psuje mu ocenę i prosi o wystawienie oceny"

sprzedamkupinaolxplemkvs.png

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Lipa bo można dać ocenę nawet jak się nie kupiło.

Mało kto daje też jak kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zamieniłem z gościem jedno zdanie i już mi wyskoczyło, że mam mu opinię wystawić to jakaś parodia.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYDŁUZYLEM na allegro w opcjach czas wysyłki na 4-5 dni mimo ze i tak wysylam 95% paczek w ciagu 24h, a czasem nawet w ten sam dzien

bo JEDEN RAZ mialem napelnca gdzie przy 2 dniowej wysyłce wyslalem paczke po 51godzinach i zaczał sie pluc ze nie zgodne z opisem itp


natomiast tymrazem  gosc kupił kabel (wtorek popoludniu) i to jeszcze z dziwnym dopiskiem ze nie wiedzialem zbytnio o co chodzi, mialem dopytac sie w mailu pozniej, ale nie mialem czasu, a wieczorem gosc sam zadzwonił i wyjasnił, dodatkowo standardowo dopytuje kiedy wysle no to odpowiedzialem zgodnie z prognozą ze raczej jutro (jeden kabel, do tego mam go praktycznie gotowego (niestety cos wyskoczylo i musialem jechac ze zwierzakiem do weta i nie bylo czasu na pamietanie o tej paczce rano)

24h pozniej godzina 16-17 - ocena negatywna 1 gwiazdka bez zadnego komentarza, dzwonie z nastawieniem ze pomylił sie czy cos, a gosc na dziendobry z wyrzutem PRZECIEZ MIAŁ PAN WYSLAC DZISIAJ (no bez jaj ludzie, dzien sie nie skonczył po pierwsze, a po drugie nie wystawia sie negatywow odrazu) gosc z pretensja to ja juz nie potrzebuje tego kabla i powiedział ze usunie komentarz jak mu oddam kase

w ciagu 2godzin miał kase spowrotem a dzis o 10 wiadomosc ze usunie komentarz jak mu dzis wysle - i znowu (na allegro 4-5 dni wysylka) dwa, pisze to rano jak juz kasa oddana a paczki kurier wziął rano o 9 

w dodaktu gosc na allegro ma konto 16 lat. normalnie krew sie gotuje
 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie piszą czy mógłbym wysłać przed zapłatą, a oni wpłacą pienądze jak otrzymają pensje :-D Sprzedawca musi na takie bzdury odpowiadać, bo inaczej polecą statystki.

Najlepsze, że za nieopłacone zamówienie nadal można wyłapać negatywa. Ciekawe który to odkryje i wykorzysta.

Edytowane przez bigovsky
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2021 o 18:55, ODIN85 napisał:

Lipa bo można dać ocenę nawet jak się nie kupiło.

Ja dostawałem mnóstwo jedynek przez to, że przy sprzedaży karty graficznej za 7k nie odpisywałem na wiadomości typu "za 3k jestem jutro i biorę". Teraz mam ocenę 1.4... ?

 

Swoją drogą, sprzedałem na Allegro teraz rzecz za pobraniem. Oczywiście Allegro ma źle zbudowany system, bo wystawiłem rzecz za 6150zł plus wysyłka za pobraniem Inpost. Okazało się, że limit na Allegro Inpost to 5k, więc po dogadaniu się z Kupującym, miałem wysłać innym kurierem, a on mi zapłaci za wysyłkę. Paczkę nadałem, odebrał, zapłacił, ale nie odpisał nic na moje 21 zł za paczkę, a wcześniej napisał, że dopłaci za przesyłkę. Rozumiem, że Allegro nic z tym nie zrobi? Kwota mała, mogłem doliczyć do kwoty pobrania, ale cóż, głupi po szkodzie, a Kupujący obiecywał. 

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedawałem chwyty do kierownicy gościu uparł się by szły poleconym, wyjaśniłem mu, że nie da rady bo by się odkształciły bo maksymalna wysokość listu poleconego to 2cm a przy większych wymiarach to już lepiej wysłać paczką bo taniej. Poszedłem mu na rękę i powiedziałem, że niech mi wyślę za przesyłkę 10 zł a ja te prawie 3 zł dopłacę ze swojej kieszeni i specjalnie jeszcze nadam mu to w sobotę by był zadowolony. Tak też zrobiłem i otrzymałem na olx opinie "dobrze" czyli coś mu nadal nie pasowało ? Jeszcze od siebie dodam, że gościu nawet nie miał konta bankowego i przelew robił na poczcie a jak zaproponowałem paczkomat to nie bo tutaj nigdzie w okolicy ich nie ma a jego miejsce zamieszkania to Łódź więc jakoś słabo wierzę w to co on mi napisał.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.10.2021 o 11:36, Samurai777PL napisał:

Zaskoczę Cię ale przy odbiorze osobistym też wydaję sprzęt w kartonie i klient sprawdza u siebie. Nie mam ochoty żeby ktoś obcy wchodził do mojego domu. 

Miałem teraz podobnie z grzejnikiem. Babka chciała uparcie do mnie przyjechać. Napisałem, że kurierem wysyłka 10zł, albo będę akurat na zakupach w jej mieście to mogę wziąć do auta. Nie odpisała nic.

Najbardziej mnie wkurzają osoby, które wiecznie wypytują, że jest aktualne etc. Poszedłem do przodu i napisałem w każdym ogłoszeniu, że skoro aktywne to AKTUALNE. Skończył się ten temat, a jak ktoś napisze o np gwarancję, a jest w ogłoszeniu to odsyłam do opisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2021 o 10:10, duniek napisał:

WYDŁUZYLEM na allegro w opcjach czas wysyłki na 4-5 dni mimo ze i tak wysylam 95% paczek w ciagu 24h, a czasem nawet w ten sam dzien

bo JEDEN RAZ mialem napelnca gdzie przy 2 dniowej wysyłce wyslalem paczke po 51godzinach i zaczał sie pluc ze nie zgodne z opisem itp

Dlatego ja daje sobie z automatu nawet 3 dni do wysyłki i mogą mnie cmoknąć - coś się nie podoba? to kupuj gdzie indziej i po rozmowie z debilami takimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bigovsky napisał:

Do mnie piszą czy mógłbym wysłać przed zapłatą, a oni wpłacą pienądze jak otrzymają pensje :-D Sprzedawca musi na takie bzdury odpowiadać, bo inaczej polecą statystki.

Najlepsze, że za nieopłacone zamówienie nadal można wyłapać negatywa. Ciekawe który to odkryje i wykorzysta.

do mnie gosc pisał w grudniu czy karte mozna zarezerowac do marca

powiedzialem mu ze tak, po wplacie zadatku, juz sie nie odezwał

 

  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Zhao napisał:

Dlatego ja daje sobie z automatu nawet 3 dni do wysyłki i mogą mnie cmoknąć - coś się nie podoba? to kupuj gdzie indziej i po rozmowie z debilami takimi

No właśnie nie za bardzo. Nawet jak masz ustawiony dłuższy czas wysyłki i wyślesz w terminie to w przypadku otrzymania negatywa "bo inni wysyłają od razu" (ja tak miałem), to allegro nic z tym nie zrobi. 

Edytowane przez Samurai777PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o komentarze, to Allegro je usuwa tylko wtedy, kiedy łamią regulamin. Radzę najpierw przeczytać regulamin, będziecie wiedzieć kiedy warto napisać do allegro prośbę o usunięcie, a kiedy nie warto marnować czasu. 

Jeśli chodzi o koszt przesyłek kiedy coś się nie zgadza, albo przesyłka jest ponadgabarytowa i nie łapie się na Smart, to można napisać przez formularz. Wtedy allegro przyznaje monety - koszt wysyłki 28zł - dadzą 30 monet. Aktualnie tłumaczę im regulamin i wytyczne dla pracowników anglojęzycznych oraz samą stronę. Można się dużo dowiedzieć na temat tego jak ten serwis funkcjonuje od środka. 

Generalnie jeśli kupujący jest jakoś poszkodowany, to Allegro zawsze sypnie monetami, takie mają wytyczne dla pracowników. Jeśli jest się jawnie poszkodowanym, to można wprost poprosić o monety :E Ale oprócz monet i poku to na wiele z ich strony liczyć nie można. Napiszą że jest im przykro i tyle. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, henryk nowak napisał:

Generalnie jeśli kupujący jest jakoś poszkodowany, to Allegro zawsze sypnie monetami, takie mają wytyczne dla pracowników. Jeśli jest się jawnie poszkodowanym, to można wprost poprosić o monety :E Ale oprócz monet i poku to na wiele z ich strony liczyć nie można. Napiszą że jest im przykro i tyle. 

Dzięki wielkie :D Przyda się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alphacool zrobił najgroszy blok ever
pady org 110*C
zmienialem na TR - nci to nie dalo

dalem 1,5mm dla testu - mem pamieci spadly ale core 80*C

wiec 1mm za cienkie 1,5mm za grube

i zamiast miec plug and play to rzezbie 3godziny z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...