Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Ehhh, to jednak odbiorę, szkoda sprzętu. Co za dzban z tego faceta :/

Ze szczątkowych informacji z wujka google (brak kont na fb itp) wynika, że facet jest informatykiem ? Niestety jeden wyłączony numer telefonu i tyle jeżeli chodzi o kontakt (może aktualnie zagranicą siedzi?)

Pierwszy raz mam taką sytuację, że coś wraca i to opłaconego. Najgorsze, że nie wiadomo co dalej. Generalnie raz wysłanego dobrego sprzętu nie chcę z powrotem a nawet jeżeli bym przyjął to nawet nie mam jak gościowi zwrócić aktualnie wpłatę bo wypłaciłem wczoraj kasę (niestety nie da się częściowo) z konta PAYU na bankowe a było tego kilka tysięcy ? 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzić na szafę ZAPAKOWANĄ i nierozpakowaną i czekać aż się typ odezwie.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość za pobranie żądaj opłaty z góry w obie strony. Kto chce serio kupić, problemów nie będzie robić. A januszerkę odsiejesz w 100%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Wsadzić na szafę ZAPAKOWANĄ i nierozpakowaną i czekać aż się typ odezwie.

Musiałem otworzyć i sprawdzić bo z jednej strony jeden bok (wieczko) pudełka w które pakowałem tak jakby był otworzony. Taśma którą obwijałem pudełko na zamknięciu była tak jakby przecięta, z drugiej mańki natomiast taśma nie ruszona, nie wyglądało to naturalnie . Wydaje mi się, że kogoś ręka świerzbiła zobaczyć co jest w środku. Na szczęście jak nawet wsadził łapę to wymacał jedynie folię-poduszkę z powietrzem które to były bezpośrednio pod spodem jako dystans. A właściwe pudełko od płyty było obwinięte jeszcze dodatkowo w folie bąbelkową i znajdowało się poniżej ?

Ogólnie ostatnio ten DPD mnie wkurza. W zeszłym tygodniu wysyłałem dwie paczki we wtorek. Jedna do Poznania, nieduża paczka, no zasilacz. No i doszło w środę tak jak przeważnie po 24h jak się nada przed przyjazdem kuriera, czyli najlepiej rano. Druga natomiast paczka to był potężny karton z Dark Base 900 Pro do Jeleniej Góry. No i niestety obudowa nie dotarła przed świętem a 12.11

W poniedziałek wysyłałem i7 na Podkarpacie, też jak zazwyczaj nadałem po 10, dzień paczka z prockiem przeleżała w punkcie w którym nadawałem. A teraz już dzień leży na sortowni w Warszawie ?

No może jutro wreszcie klient dostanie sprzęt ?

 

27 minut temu, smilehunter napisał:

Na przyszłość za pobranie żądaj opłaty z góry w obie strony. Kto chce serio kupić, problemów nie będzie robić. A januszerkę odsiejesz w 100%. 

To była sprzedaż z zapłatą z góry za sprzęt jak i wysyłkę, tylko kurier za zwrot krzyknął 14zł pobrania (nie wiedziałem, że tak robią, myślałem, że jak coś cofają nieodebranego do nadawcy to idzie za darmo ? - teraz jak się obudzi kupujący wreszcie ? to wyśle mu ale oczywiście będzie musiał beknąć kasę na ponowną wysyłkę.

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, smilehunter napisał:

Na przyszłość za pobranie żądaj opłaty z góry w obie strony. Kto chce serio kupić, problemów nie będzie robić. A januszerkę odsiejesz w 100%. 

Ja tak kiedyś napisałem na OLX to typ mnie zwyzywał od żebraków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, co myślicie o tym:
Kupiłem używany, kilkuletni przedmiot na allegro i ktoś skopiował opis z jakiegoś sklepu bądź strony producenta a w nim gwarancja 24 miesiące, sprzedającego w jakiś sposób to teraz zobowiązuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mgk123 napisał:

Hej, co myślicie o tym:
Kupiłem używany, kilkuletni przedmiot na allegro i ktoś skopiował opis z jakiegoś sklepu bądź strony producenta a w nim gwarancja 24 miesiące, sprzedającego w jakiś sposób to teraz zobowiązuje?

Jeżeli chcesz "łapać za słówka" sprzedającego z pełną świadomością, że to oczywisty "czeski błąd" - próbuj.
IMO nic nie wskórasz, bo niby jak?

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Jeżeli chcesz "łapać za słówka" sprzedającego z pełną świadomością, że to oczywisty "czeski błąd" - próbuj.
IMO nic nie wskórasz, bo niby jak?

Pytam z ciekawości, generalnie do niczego nie dążę.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko paczkomatowe, paczki nie odebrałem w wyznaczonym czasie (bo chłop pomylił jedną cyferkę w numerze telefonu więc nie wiedziałem że paczka w ogóle czeka). Teraz w statusie jest że wraca do nadawcy, a z tego co czytam w necie to powinienem mieć jeszcze parę dni na odbiór paczki z oddziału inpost. To jak to w końcu jest? Chciałbym odebrać tą paczkę, a nie wiem czy będę miał taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

covid , jużnie przetrzymują w oddziale, ale od razu wraca.
Kilka dni temu kumpela usiłowała odzyskać paczke odebraną 20 min wcześniej z paczkomatu jako zwrot.
Nic nie nie wskórała - supporty, infolinie itp.
Odesłali  i nie ma opcji tego odebrać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Trepcia napisał:

Mozesz zrobic spor na allegro, ze przedmiot niezgodny z opisem etc. Moze uda Ci sie wskorac zwrot produktu albo jakis symboliczny przelew od sprzedajacego jako rekompensata. Tylko... czy warto, skoro wiadome, ze opis jest bledny i to zwykle copy&paste?

Ja wiem, że nie warto i to pomyłka, ale ciekawiło mnie jak mogło by się do tego odnieść allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie jak sprzedający anuluje zakup przez OLX to po jakim czasie wracaj pieniądze na konto ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem procesor klientowi dwa tygodnie temu, od 18 listopada jest w rękach tego człowieka. Wczoraj do mnie napisał, że chciałby zwrócić procka (aukcja bez Smart) ale nie pisał dlaczego tylko, zę wysyła paczkę xD.

Dzisiaj natomiast już wymyślił powód, że procesor grzeje się na jego chłodzeniu wodnym AiO 360. To mu odpowiedziałem i przedstawiłem screena z testu w OCCT który przeprowadzałem przed wystawieniem CPU na auckję. Oczywiście test mega poprawnie, ba była to najlepsza sztuka która miałem w kilku ostatnich miesiącach jeżeli chodzi o 4790k jeżeli chodzi o napiecie zasilania w idle, co oczywiście też temu człowiekowi zakomunikowałem, test był robiony na chłodnicy 240 i bloku Enermaxa.  No i domaga się zwrotu twierdząc, ze procesor się grzeje aczkolwiek nie przedstawił, żadnych screenów ^^

 

Czy przyjeli byście procesor od takiego klienta po 10 dniach w jego rękach, oczywiście wysyłkowo ?. Dodam, że wszystkie procesory testuje tak samo, mam też jakieś tam komenty na allegro ze sprzedaży takich CPU.

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy OLX ma jakiś kontakt telefoniczny? jakaś infolinię? Bo pisanie przez forumlarz kontaktowy mija się z celem, nikt nie odpowiada. Minęło 48h i cisza.

Zakupiłem towar z przesyłką, niestety nie zmieściła się w paczkomacie, wiec sprzedający wysłał mi ją kurierem bez pobrania poza olx.

W systemie inpost poprzednia przesyłka ma status "anulowana etykieta", ale olx wciąż ją widzi jako wysłana.

Sprzedający interweniował w olx, ja też i głucha cisza. Chciałbym przelać sprzedawcy pieniądze po za olx (bo towar już dostałem), ale pieniądze są dalej zablokowane przez olx.

 

Edytowane przez bartoleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Diesel_Wawa napisał:

Sprzedałem procesor klientowi dwa tygodnie temu, od 18 listopada jest w rękach tego człowieka. Wczoraj do mnie napisał, że chciałby zwrócić procka (aukcja bez Smart) ale nie pisał dlaczego tylko, zę wysyła paczkę xD.

Dzisiaj natomiast już wymyślił powód, że procesor grzeje się na jego chłodzeniu wodnym AiO 360. To mu odpowiedziałem i przedstawiłem screena z testu w OCCT który przeprowadzałem przed wystawieniem CPU na auckję. Oczywiście test mega poprawnie, ba była to najlepsza sztuka która miałem w kilku ostatnich miesiącach jeżeli chodzi o 4790k jeżeli chodzi o napiecie zasilania w idle, co oczywiście też temu człowiekowi zakomunikowałem, test był robiony na chłodnicy 240 i bloku Enermaxa.  No i domaga się zwrotu twierdząc, ze procesor się grzeje aczkolwiek nie przedstawił, żadnych screenów ^^

 

Czy przyjeli byście procesor od takiego klienta po 10 dniach w jego rękach, oczywiście wysyłkowo ?. Dodam, że wszystkie procesory testuje tak samo, mam też jakieś tam komenty na allegro ze sprzedaży takich CPU.

Aukcja prywatna osób prywatnych-brak zwrotu

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Przed chwilką pozwoliłem sobie zadzwonić do innego Pana (do Zakopca ^^) który kupił taki sam procesor w tym samym czasie bo miałem dwa jednocześnie z modernizacji zestawów.

Pan jak najbardziej jest zadowolony z całości transakcji, procek tak samo testowany w OCCT. Dokładnie ma go 7dni u siebie, bez problemu działa. Oczywiście poprosiłem o komentarz jak sobie go jeszcze potestuje tam ileś dni ?

 

Na pewno absolutnie nie przyjmę tego procesora o tego klienta o czym stanowczo aczkolwiek jeszcze kulturalnie odpowiedziałem kupującemu (straszy mnie allegro ^^), śmierdzi mi tu albo uwalonym procem bo dovoltowanym na przetaktowaniu i stąd problemy albo po prostu odwidział mu się zakup.

Szkoda tylko, że kochane allegro wyłączył wystawianie komentarzy kupującym ;)... No jest jeszcze czarna lista

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Dzisiaj natomiast już wymyślił powód, że procesor grzeje się na jego chłodzeniu wodnym AiO 360.

To nie jest powód do zwrotu i jest on absurdalny jeśli go poda w allegro ale jak wyżej napisałem zwrotu brak w tym przypadku a na rękojmię może wysłać owszem ale Ty ją i tak odrzucisz bo procesor działa a ów kupujący wygeneruje sobie tylko koszty
Tak ja to widzę jeśli włączy się allegro

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 600zł z pudłem i wentylatorkiem, komplet. Kilka dni wcześniej sprzedałem 6700k. W tym przypadku tak samo bez problemu, wszystko testowane na jednym chłodzeniu. W ostatni weekend natomiast miałem kozaka 9900k, z płytą, pamięciami. Kumpel wziął, testowałem też na tym samym LC, do 4700Ghz spokojnie starcza, dałem do zestawu po taniości za 100zł.

Chłopak założył spór na allegro ;) ^^ Miałem już sytuację ze sporem i z CPU, był to 7700k. Sprzedałem do firmy ze Szczecina co handluje głównie macbookami. Założyli spór tak bez niczego, i że procek u nich nie działa a tak samo testowany przez zakupem był i po prostu nie wierzyłem (pewnie sami popsuli wkładając do jakiegoś dziwnego sprzętu ^^) Po kilku godzinach wyjaśniło się - okazało się, że ten mój działa a jakiś, od kogoś innego trefny czy tam płyta popsutaa czy coś tam takiego  ?

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Trepcia napisał:

 A tak przyslowiowa "gebe" nie przyjmowalbym zwrotu.

Jak brzmi przysłowie o "gębie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Trepcia napisał:

Dokladnie to frazeologizm "przyjac cos na gebe". Tak samo jak "przyslowiowe xxx", ktore to "xxx" wcale nie wystepuje w przyslowiu :)

???

Raczej xxx, o którym nie ma i nie było nigdy żadnego przysłowia  ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bartoleq napisał:

Hej. Czy OLX ma jakiś kontakt telefoniczny? jakaś infolinię? Bo pisanie przez forumlarz kontaktowy mija się z celem, nikt nie odpowiada. Minęło 48h i cisza.

Zakupiłem towar z przesyłką, niestety nie zmieściła się w paczkomacie, wiec sprzedający wysłał mi ją kurierem bez pobrania poza olx.

W systemie inpost poprzednia przesyłka ma status "anulowana etykieta", ale olx wciąż ją widzi jako wysłana.

Sprzedający interweniował w olx, ja też i głucha cisza. Chciałbym przelać sprzedawcy pieniądze po za olx (bo towar już dostałem), ale pieniądze są dalej zablokowane przez olx.

 

Nie, nie ma, jedynie e-mail, na którego i tak nie odpowiadają.

 

Odradzam korzystania ze strony OLX, tam pracują niepoważni ludzie, kasują ogłoszenia, blokują konta, w żaden sposób o tym nie informują, kontakt z nimi przez e-mail nie istnieje.  :szczerbaty:

Nie sądziłem, że OLX może się tak nisko upaść, a jednak.

 

Edytowane przez Doamdor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kontakt jest utrudniony, to może wybierać wyłącznie płatność przy odbiorze (najlepiej osobistym)?

Jak już mowa o akacjach z transakcjami na olx, to miałem kiedyś dość zabawną sytuację. Sprzedawałem świetną bieżnię. W ofercie ustawiłem info, że odbiór i transport osobisty. Pojawiła się transakcja, dograna cena, mówię kupującemu że nie mogę nosić ciężkich przedmiotów ze względu na zdrowie. Potwierdził, że będzie z kimś do pomocy. Spox, koleś przyjechać po bieżnią ok. 250-300 km i co.
Na miejscu okazało się, że był sam.
W efekcie, musiałem pomagać mu ją znosić przez kilka pięter. Mogłem też powiedzieć by spie***lał, ale zlitowałem się.

Tak czy inaczej sytuacja jakaś kosmiczna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W sumie to są mody i są mody. Z jednej strony jest taki np. M&B: Bannerlord, gdzie podstawowa gra jest bardzo dobra, a mody to czasami taki Eagle Rising, czyli kompletna przeróbka. Na drugim końcu spektrum mamy np. gry Paradoxu, gdzie na czoło wysuwa się Cities: Skylines 2,  gdzie gra jest goła i Paradox wprost wręcz oczekuje, że community naprawi grę modami, bo sama gra jest goła. Bethesda wpada w tę drugą kategorię.   W takim razie wychodzi na to że nie każde modowanie to frajerstwo, jak samo studio swoją grę wspiera, poprawia i rozszerza, to OK - ale w przypadku Bethesdy, która wydała bubel bo przecież moderzy naprawią, to już jak najbardziej frajerstwo.
    • Unikać podatków można próbować zawsze i jednocześnie da się zarabiać nawet płacąc podatki więc generalnie niczego to nie zmienia w wątku flipperów. No i przypominam że najwyższe stadium rozwoju flippera to nie jest wywalanie 500k i 100k na remont tylko rezerwacja i odsprzedanie cesji 
    • https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-granite-ridge-zen5-desktop-cpus-with-6-and-8-cores-and-170w-tdp-spotted-in-transit
    • Mam ~10000zł przygotowane na budżet. Sklep nie ma znaczenia (prawdopodobnie i tak będę brał osobno każdą część ze sklepu gdzie taniej, nawet zza granicy). Monitor już mam (5120x1440). System, peryferia (klawiatura itp) też już mam. Jedyne co to wentylatory do dokupienia jeśli będzie trzeba. PC będzie wykorzystywane do gier (rozdzielczość j.w. co chyba odpowiada 4K) oraz praca (programowanie na maszynach wirtualnych, tworzenie gier, obróbka wideo). Praca głównie w programach Adobe (Premier Pro, After Effects, Photoshop) oraz JetBrains.   Na razie przygotowałem sobie coś takiego pezet - sprawdź listę zakupową w x-kom.pl (yenfp29sn)   Na czym mi zależy Dysk - Dużo miejsca dlatego dysk 4TB. 2TB może się szybko skończyć. RAM - Może warto do 64GB dołożyć? Płyta główna - Obowiązkowo Wi-Fi. Obudowa - Nie wiem dlaczego, ale akwarium mi się podoba.   Jestem w stanie trochę dopłacić jeśli jakiś komponent jest bardziej "przyszłościowy".   Z góry dzięki za wszelką pomoc!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...