Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam te wasze historie i przypomniało mi się sprzed 2 lat, gdy sprzedawałem stare podłogówki Magnata na olx. Wystawiłem za 150, po 10 wiadomości "biere za 80 i bede za jutro" usunąłem ogłoszenie i wystawiłem od razu ponownie za 200, za 10 minut napisał kulturalnie klient czy mogę mu upuścić 20zł na paliwo dla kolegi bo on niezmotoryzowany. Odebrał następnego dnia, ja dostałem umówione 180. Od tamtej pory unikam jak ognia sprzedaży na olx.

Edytowane przez katystopej
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nie wiem po co jest allegro lokalnie albo po prostu mam pecha bo wystawiam ten sam przedmiot na facebooku i olx'ie to mam duże zainteresowanie i szybko znajduje kupca z kolei na allegro lokalnie zainteresowanie zerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w niemczech za karte proponowano ,,dizajnerski,, fotel czy tam stolek ?

Przebij to...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SZAFIR00 napisał:

Mnie w niemczech za karte proponowano ,,dizajnerski,, fotel czy tam stolek ?

Przebij to...

A ładne to chociaż było? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero później (jak już wstałem z podłogi) pomyślałem, żeby poprosić o fotki ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ostatnio 2 ludzi rozwaliło.

Pierwszy pytał o wysyłkę przez olx i zanim odczytał to ja postanowiłem też wystawić na AL, bo mam dość wiadomości z pytaniami z tyłka na samym olx. No to jak mi już odczytał i napisał, że zgadza się na paczkomat to od razu podesłałem link do AL... i dzisiaj mija drugi dzień, koleś się ze 4 razy logował i zero reakcji. Nawet, że nie jednak dzięki, rozmyśliłem się.

Kilka dni wcześniej dostaję wiadomość na AL o kupnie chłodnicy, złączek, kraników... wtf? Jak ja mam wystawioną tylko chłodnice :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie traktuję poważnie już wiadomości typu "Jutro kupię na 100%". Zero odzewu na drugi dzień :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą nowiuśki RTX 3060 z gwarancją, odbiór osobisty możliwy. Ogłoszenie pryma sort. Od razu zgłoszone ,a email usunięty. :D

d1ed3fd88d8d57a9gen.png

Edytowane przez Iri
  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprzedawałem telefon i stary procesor, masakra z tymi kupującymi... Allegro jakby co.

Pełno wiadomości "aktualne?" - nie no serio, chyba ogłoszenie wisi? XD

Pełno wiadomości "biorę za 400 zł" - gdzie wystawiam za 600 zł, będę chciał mniej to obniżę...

"Co w zestawie?" - spójrz na zdjęcia i opis?

Na początku odpisywałem, potem przestałem bo szkoda mojego czasu na Januszy. Chcesz kupić to kup, kliknij, zapłać i wyślę. Nie będę wchodził w dyskusje na sprzęt o wartości kilku stówek. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, galakty napisał:

Ostatnio sprzedawałem telefon i stary procesor, masakra z tymi kupującymi... Allegro jakby co.

Pełno wiadomości "aktualne?" - nie no serio, chyba ogłoszenie wisi? XD

Pełno wiadomości "biorę za 400 zł" - gdzie wystawiam za 600 zł, będę chciał mniej to obniżę...

"Co w zestawie?" - spójrz na zdjęcia i opis?

Na początku odpisywałem, potem przestałem bo szkoda mojego czasu na Januszy. Chcesz kupić to kup, kliknij, zapłać i wyślę. Nie będę wchodził w dyskusje na sprzęt o wartości kilku stówek. 

Ze mną ludzie wchodzą w dyskusje o sprzęt wartości 20 zł jakby to były miliony i kupowali nowy samochód z salonu.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, lokiju napisał:

Ze mną ludzie wchodzą w dyskusje o sprzęt wartości 20 zł jakby to były miliony i kupowali nowy samochód z salonu.

Bo uwaga : 20 zeta to też piniondz! Tadadam - tajemnica wyjaśniona.:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2021 o 19:16, galakty napisał:

Ostatnio sprzedawałem telefon i stary procesor, masakra z tymi kupującymi... Allegro jakby co.

Pełno wiadomości "aktualne?" - nie no serio, chyba ogłoszenie wisi? XD

Pełno wiadomości "biorę za 400 zł" - gdzie wystawiam za 600 zł, będę chciał mniej to obniżę...

"Co w zestawie?" - spójrz na zdjęcia i opis?

Na początku odpisywałem, potem przestałem bo szkoda mojego czasu na Januszy. Chcesz kupić to kup, kliknij, zapłać i wyślę. Nie będę wchodził w dyskusje na sprzęt o wartości kilku stówek. 

 

W dniu 16.12.2021 o 20:10, lokiju napisał:

Ze mną ludzie wchodzą w dyskusje o sprzęt wartości 20 zł jakby to były miliony i kupowali nowy samochód z salonu.

Ostatnio czy to na allegro, czy na olx, to mam wrażenie iż piszą do mnie prawi sami idioci myślący iż robią mi łaskę że coś kupią. Propozycje cenowe na poziomie 2/3 ceny to norma, tak samo pytania o wysyłkę czy dowód zakupu gdzie wszystko jest w ofercie. Nie ma dnia bym komuś nie pisał "PROSZĘ PRZECZYTAĆ TREŚĆ OGŁOSZENIA"  - ale nie polecam tej metody, 99% już nie odpisuje :D
Mi to na szczęście lotto więc nie mam zamiaru drugi raz pisać tego samego, żeby później osioł który nie przeczytał ogłoszenia zawracał mi czymś głowę. Miałem tak np ze sprzedażą x box one s ALL DIGITAL jak byk wszystko opisane "wersja bez napędu DVD", a na drugi dzień telefon od kupującego czy może oddać bo on nie zauważył że to nie jest na płyty... <facepalm>  i tego typu akcje z ludźmi się non stop powtarzają, bo ktoś nie umie przeczytać ogłoszenia.
Hitem są też nagminne wiadomości, "proszę o zdjęcia przedmiotu" do ogłoszenia gdzie w treści napisane jak byk: "przedmiot nowy, w fabrycznie zaplombowanym pudełku" razem ze zdjęciami pudełka i plomb...

Generalnie idzie stracić wiarę w ludzkość, na szczęście o dziwo o niebo lepiej na kontach firmowych - brak zawracania dupy totalnymi pierdołami i żenujących "dam xxx i jestem za godzinę" czy mojego ulubionego "dlaczego Pan sprzedaje?"...

Edytowane przez EvilKillaruna
Nie klnij. // Ev.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Iri napisał:

Przed chwilą nowiuśki RTX 3060 z gwarancją, odbiór osobisty możliwy. Ogłoszenie pryma sort. Od razu zgłoszone ,a email usunięty. :D

d1ed3fd88d8d57a9gen.png

Nawiązując rozmowę z taką osobą, stoisz na takim samy poziomie jak ona.

  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Nawiązując rozmowę z taką osobą, stoisz na takim samy poziomie jak ona.

Absolutnie sie z tym nie zgadzam. Jeżeli widzę ewidentnego cwaniaka, to poświęcam czas, aby go pionizować, aby mu sie nie wydawało, że tylko on jest cwany / mądry a reszta świata to idioci. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zwyczajnie nie odpisuję na durne pytania, nie ma sensu skoro za dwa dni ktoś kupi bez pytania. 

A myślałem że samochód ciężko sprzedać... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Absolutnie sie z tym nie zgadzam. Jeżeli widzę ewidentnego cwaniaka, to poświęcam czas, aby go pionizować, aby mu sie nie wydawało, że tylko on jest cwany / mądry a reszta świata to idioci. 

A wiedz że to gówno daje, taki jeszcze ma z Ciebie mega brechte, do tego on patrzy na Ciebie jak na idiotę, za próbowanie go jak to nazwałeś pionizować. A Ty jak lubisz i kręci Cię rozmowa z takimi osobami to spoko, Twoja sprawa. To tak jak odpisywać Odynowi czy innemu typowemu trollowi. Żałosne.

 

8 minut temu, galakty napisał:

Ja zwyczajnie nie odpisuję na durne pytania, nie ma sensu skoro za dwa dni ktoś kupi bez pytania. 

A myślałem że samochód ciężko sprzedać... 

Dokładnie ignorancja i tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystawilem komputer na szybko - bez zdjec
5 wiadomosci 
POPROSZE FOTKI

 mimo ze to standadrowy komputer zotac i ma 2 tygodnie

po 2-3 dniach wrzucilem zdjecia i odpisalem kazdemu - w 5 przypadkach brak odpowiedzi - konto olx z 2016, do tego napisane ze nie wysylam i tylko odbior




kolejny gosc zainteresowany
w pon pisze - bede w piatek, biore na 100%
w czwartek wieczorem pisze - ile opuszczam (mimo ze napisane ze cena ostateczna)

to powiedział ze za 200zł wiecej woli nowy (realnie 350-400) czyli 10%, ja wiem ze są rozni ludzie ale ja sam wole kupic pierdołe za 50-60zł uzyeana niz za 90-100 nową gdzie po miesiacu moja i tak uzywana 

a potem sie dziwią - skad masz takie auto :E , no bo nie przepieprzam kase na pierdoły, jak bym miał 50-100-200 doplacac do wszystkiego bo nowe to sie uzbiera ;)

Edytowane przez duniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

A wiedz że to gówno daje, taki jeszcze ma z Ciebie mega brechte, do tego on patrzy na Ciebie jak na idiotę, za próbowanie go jak to nazwałeś pionizować. A Ty jak lubisz i kręci Cię rozmowa z takimi osobami to spoko, Twoja sprawa. To tak jak odpisywać Odynowi czy innemu typowemu trollowi. Żałosne.

Sam używasz słowa ignorancja.
Zatem... ja nie zamierzam ignorować i zezwalać na "buractwo".
Jeżeli widzę debila (który to MNIE MA za debila), to zadają sobie trud i wyprowadzam z błędu (a jego brechty mnie nie interesują).

Właśnie dlatego jest tylu debili, bo... się nie reaguje.
Ktoś wywala kiepa przez okno samochodu - odrzuć mu go do auta.
Ktoś kopie psa - kopnij jego.

Im większa jest ignorancja i "tumiwisizm", tym więcej buraków na świecie (bo myślą, że mogą).

mistrzu-jak-dc582ugo-trzeba-czekaccc81.jpg?w=593

  • Sad 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Pioneer83 napisał:

Bo uwaga : 20 zeta to też piniondz! Tadadam - tajemnica wyjaśniona.:lol2:

Może i piniondz ale dzisiaj ziobre warty więc szkoda zachodu by się wykłócać o obniżkę..., bo ile by miało jej być? 10%? :>"Panie daj rabat 2zł, dzieciakom kupię 4 kajzerki za to!".

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2021 o 13:09, Tornado3 napisał:

JbOsBza.png

??

nie kazdy zna realia, ale JA znam rynek PC od  ponad 15 lat i karty grafiki bez wzgledu na cene i wiek to najbardziej chodliwy towar ever, ZAWSZE zejdzie

wiec hulajnoga za gpu troche smieszna, ale za to na odwrót było by do przemyslenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Sam używasz słowa ignorancja.
Zatem... ja nie zamierzam ignorować i zezwalać na "buractwo".
Jeżeli widzę debila (który to MNIE MA za debila), to zadają sobie trud i wyprowadzam z błędu (a jego brechty mnie nie interesują).

Właśnie dlatego jest tylu debili, bo... się nie reaguje.
Ktoś wywala kiepa przez okno samochodu - odrzuć mu go do auta.
Ktoś kopie psa - kopnij jego.

Im większa jest ignorancja i "tumiwisizm", tym więcej buraków na świecie (bo myślą, że mogą).

mistrzu-jak-dc582ugo-trzeba-czekaccc81.jpg?w=593

Ty nikogo z błędu nie wyprowadzasz... Takie typy żywią się Tobą, ale jak tego nie rozumiesz , to Twoja sprawa, Ty ich swoim umoralnianiem , tylko karmisz...

 

Z kopaniem psa i oddawaniem to już poleciałeś po bandzie... chcesz być bohaterem, trza było iść do policji, bo jak wyżej napisałeś o kiepie i psie, to już Cię widzę jak reagujesz? tzw kozak internetowy, a jakby przyszło co do czego to bez komentarza. Tak Cię widzę.

 

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Nawiązując rozmowę z taką osobą, stoisz na takim samy poziomie jak ona.

Przecież Ty tego poziomu nie masz w ogóle. Prawisz mi o poziomie ,a w jednym z tematów pajacu próbowałeś naprawić kartę przez forum i Cię parę osób wyśmiało. Napinacz jesteś z świeżo założonym kontem ,a dla aprobaty i tych plusików jesteś w stanie wpasować się w tłum. 

Tak dla twojej informacji w ciągu ostatniego miesiąca kupiłem GTX, 1660 S za 1200zł na gwarancji i RTX,a 2080 TRIO za 1900zł. Próbować trzeba, a jak taki śmieć społeczny usunie e-mail to już ma chociaż małe utrudnienie w życiu ale przecież lepiej skomentować ,że mam taki sam poziom jak oszust niż zapobiec oszustwie większej ilości osób. Powinieneś dostać za te wszystkie wypowiedzi nagrodę forumowego pajaca tak samo jak Galakty który plusuje takie denne wypowiedzi. 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Iri napisał:

Przecież Ty tego poziomu nie masz w ogóle. Prawisz mi o poziomie ,a w jednym z tematów pajacu próbowałeś naprawić kartę przez forum i Cię parę osób wyśmiało. Napinacz jesteś z świeżo założonym kontem ,a dla aprobaty i tych plusików jesteś w stanie wpasować się w tłum. 

Tak dla twojej informacji w ciągu ostatniego miesiąca kupiłem GTX, 1660 S za 1200zł na gwarancji i RTX,a 2080 TRIO za 1900zł. Próbować trzeba, a jak taki śmieć społeczny usunie e-mail to już ma chociaż małe utrudnienie w życiu ale przecież lepiej skomentować ,że mam taki sam poziom jak oszust niż zapobiec oszustwie większej ilości osób. Powinieneś dostać za te wszystkie wypowiedzi nagrodę forumowego pajaca tak samo jak Galakty który plusuje takie denne wypowiedzi. 

I to jest kultura?Tocz swoją walkę i kolega Jerry z Internetem dalej, ja po tym wszystkim was ignoruję, ale i tak nie zrozumiecie. Miłego odpoczynku i dnia.Papa

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...