Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Co do waszych pytań to odpowiadając na pierwsze, po to się zakłada więcej kont by ominąć limity ogłoszeń w danej kategorii, co do drugiego pytania tak widziałem, że są różne imiona ale sam znam osobę co ma kilka kont i na każdej inne imię a co do lokalizacji to do każdego ogłoszenia można ręcznie ją ustalić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, King Arthas napisał:

Zastanawia mnie na co komu więcej kont na OLX.

Żeby ominąć ichnie limity, przecież to chyba jest oczywiste?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, dzki_czoug napisał:

Żeby ominąć ichnie limity, przecież to chyba jest oczywiste?

Ale on napisał, że jego znajomy ma kilka kont i tam ma te same ogłoszenia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się od "ominięcia" tak zwanych limitów a kończy na ludziach...to tak jakby to samo, ominięcie, oszustwo jak zwał tak zwał?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, King Arthas napisał:

Ale on napisał, że jego znajomy ma kilka kont i tam ma te same ogłoszenia.

Nie zrozumieliśmy się, nie wszystkie ogłoszenia się dubluje a np. te, które dadzą największy zysk. Każdy ma inną taktykę ja akurat nie robię dodatkowych kont ale rozumiem ludzi co to robią.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten OLX to naprawdę... ?

Mam ostatnio partię gratów z modernizacji ale wystawiam na allegro gdyż na OLX jedynie pełno obserwujących.  Korzystając z dwóch darmowym ogłoszeń z dostępnego  limitu wystawiłem na OLX  GPU które trochę ostatnio przytrzymałem (mając nadzieję na wzrosty BTC&ETH ;)??) oraz chłodzenie AIO.

(sytuacja była tydzień temu co do GPU, AIO w trakcie) Sporo pytań i kupę obserwujących, cena w sumie najniższa na OLX za takie GPU (na allegro  stało 150zł drożej ^^) Ktoś miał brać z miasta ale się rozmyślił, ktoś dzwonił w międzyczasie to powiedziałem że do jutra  tj. soboty do 14 zarezerwowane,  jak nie zniknie to proszę dzwonić, nie odezwał się już ^^ Inni chcieli negocjować w dół jeszcze z 200zł ?  W niedzielę zrobiłem sobie trochę wolnego od netu i pojechałem na rower i ? z kumplami :]. Wróciłem pod wieczór i od razu w kimę ;)? Rano wstaje taki jeszcze chwilowo zawiany, sprzedało się na Allegro 150zł drożej niż mieli brać na OLX ?

Z AIO nie lepiej, cena niebyt wygórowana.  Pytania czy aktualne, czy do negocjacji. Jeden gość po serii takich pytań zapytał czy chcę się wymienić na zepsute GPU! (nawet nie pytałem jakie) ???

Edytowane przez Diesel_Wawa
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz sprzedaję IP13 PRO MAX, nóweczka z Amazon, a typ do mnie bez przywitania się z ceną 1500zł niższą. Od razu blok. Szkoda czasu na takich "wariatów"? Nie wiem, czy oni myślą, że znajdą jakiegoś naiwniaka czy jak ?

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, IceMan75 napisał:

Czytajcie opis. Turbina lepsza od wody ? :D

To bardziej pasuje pod temat żulernia ;)

Gościowi chodziło o turbinę wodną:-D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia co to za "ciecz znajomego" ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprzedaję przez olx golarkę i w opisie mam zaznaczone, że oprócz maszynki i ładowarki sprzedaję to co widać na zdjęciu (końcówki). Zgłosił się do mnie jakiś gościu, który zadaję mnóstwo pytań np. czy dobrze goli, czy mam do tego torbę a może i pokrowiec itp. z tego co zrozumiałem on chcę jej używać do strzyżenia włosów na głowie. W zestawie są nasadki, którymi można regulować długość włosa ale nie ma końcówki na, które można by te nasadki założyć. Z tego co widzę kupujący ewidentnie tego nie ogarnia mimo tego, że na zdjęciu wszystko widać i w opisie jest wzmianka o sprzedaży tego co jest na zdjęciu. Zastanawiam się czy zaakceptować sprzedaż bo kupił już przez OLX ale czuję, że później będzie robił problemy.

Edytowane przez lokiju
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem tak...sprzedajesz niekompletną bo skoro są nakładki to powinno się dać zamontować a skoro się nie da więc mu to napisz wprost. Kupujący musi wiedzieć jak nakładki się zakłada czy też że musi być jakaś dodatkowa część aby je założyć? można przyjąć że ona jest, ba nawet że jest już na golarce. Więc odpowiedź jest prosta, tak będzie robił problemy.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam trochę inne zdanie bo jasno zaznaczyłem, że sprzedaje tylko to co na zdjęciu, w opisie podałem dokładny model i dałem informację, że jeżeli są jakieś pytania co do sprzętu to proszę o wiadomość to na wszystko odpowiem. Nie chcę mieć żadnych problemów dlatego moje ogłoszenia są przejrzyste i zawszę jasno jest wyartykułowane w opisie, że przedmiotem oferty jest sprzęt znajdujący się na zdjęciu i wszystko można sobie zobaczyć nic nie jest ukryte. 

Ps: Jeszcze odnosząc się do tego co napisałeś, tak w pełni się zgadzam, że ktoś nie musi wiedzieć co się na co zakłada dlatego jak już wspomniałem jest zrobione dokładne zdjęcie gdzie wszystko widać, jest informacja, że to co widać jest ofertą sprzedaży i na dodatek dałem jasno do zrozumienia, że można się zwrócić do mnie z pytaniem co do sprzedawanego sprzętu. Zresztą sam też nie jestem jakimś wielkim znawcą tego sprzętu nie wiem jak dokładnie wyglądała ta końcówka o, której mowa wiem tylko, że jakaś kiedyś była. Łącznie sprzedałem maszynkę z 8 elementami(końcówka do nosa, uszu itp.)

Ps2: Już po temacie trafił mi się drugi kupujący, który odebrał osobiście i żadnych zastrzeżeń nie było.

 

Edytowane przez lokiju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)
19 godzin temu, IceMan75 napisał:

Nie wiem czy to odpowiedni temat na ten post, ale można się pośmiać.

https://allegro.pl/oferta/nvidia-rtx-3080-12197311369

Czytajcie opis. Turbina lepsza od wody ? :D

Śmiejesz się, a ja widziałem ogłoszenie, w którym typ sprzedający 1080Ti napisał, że prawie dorównuje wydajnością 3080Ti. ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PL1555 napisał:

Śmiejesz się, a ja widziałem ogłoszenie, w którym typ sprzedający 1080Ti napisał, że prawie dorównuje wydajnością 3080Ti. ?

Może jest jakaś aplikacja, gra gdzie rzeczywiscie dorównuje jej wydajnością ? a tak serio to wiadomo typowy zabieg marketingowy by zwiększyć zainteresowanie kartą. Często stosuję się to np. przy sprzedaży samochodów wychwalając jaki to on nie jest dobry.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz że dałeś konkretny opis i można Cię pytać bezproblemowo to nie widzę żadnego problemu względem Ciebie ale wiesz jacy są ludzie co widać po tym temacie...jestem prawie pewien że jak byś takiemu sprzedał to będziesz miał problem...dobrze że się ktoś inny trafił.?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można pisać w tytule aukcja "nie dla carolus" czy to już dyskryminacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napiszesz to w tytule to tak,ale nic nie stoi na przeszkodzie by dodać ich do czarnej listy?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zhao napisał:

Jak napiszesz to w tytule to tak,ale nic nie stoi na przeszkodzie by dodać ich do czarnej listy?

 

Teraz już tak łatwo nie da sie dodać do czarnej listy ponieważ kupujących dupska piekły i "kochane" allegro zrobiło tak, że jedynie po zakupie na twojej aukcji można dodać allegrowicza do czarnej listy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Do mnie na olx pisała w zeszłym tygodniu "Ania" w sprawie wzmacniacza. Okazało się że to "pan Krzysiek". Pan Krzysiek też zaczął od pytań które znajdują się w opisie, o gwarancję, o modyfikacje, a czemu kupiłem itd. Na koniec zapytał czy cena finalna. Urwałem mu parę groszy na zachętę. Chyba za mało, bo oczekiwał 50% :D. Nie odezwał się już ani słowem.

Jeśli wróci i będzie chciał kupić, to powiem mu chyba że cena jest już nieaktualna. Promocje się skończyły a ofert nie ponawiam :D.

To Cię rozczaruję, to prawdopodobnie nie jest nawet człowiek. Raz do mnie pisał w ten sam sposób, zadając pytania zawarte w opisie, takie jak: "czy jest gwarancja, czy jest wszystko co daje producent, czy cena do negocjacji, dziękuję". Za pierwszym razem się nie skminiłem, że coś tu śmierdzi, ale za drugim razem dostałem identyczne pytania i nie odpowiadałem na nie, tylko pisałem puste wiadomości i pytania były te same co wcześniej, wysyłane dosłownie 1 sekundę po moich wiadomościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Niektórzy sprzedający wpisują na czarną listę ludzi dlatego, że ci ośmielili się dokonać zakupu i towar zwrócić. To jest dopiero szósta gęstość handlu. :D

Niektórzy kupujący zamawiają 2-3 rzeczy od sprzedawcy tak aby tylko przekroczyć 40zł i aby mieć darmową wysyłkę po czym oddają większość - zwracają i zostawiają sobie przedmiot o wartości kilku zł. Jeżeli kupujesz z chęcią zwrotu to zawracaj dupsko komuś innemu. Czarna lista jak najbardziej się za takie coś należy.

To jest patologia a tej patologii uczy allegro. To co oni w dzisiejszych czasach wyprawiają kiedyś było by potępiane. Startując na poważnie z handlem bardzo długo zastanawiał bym się czy wchodzić na allegro ze sprzedażą. Kiedyś nie było POKów, Smartów i wszystkich pierdół któe wymyśla allegro jeżeli chodzi o sprzedaż i kupno i portal był jak najbardziej funkcjonalnym miejscem do tych celów.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 29.05.2022 o 14:06, lokiju napisał:

Sprzedaję przez olx golarkę i w opisie mam zaznaczone, że oprócz maszynki i ładowarki sprzedaję to co widać na zdjęciu (końcówki). Zgłosił się do mnie jakiś gościu, który zadaję mnóstwo pytań np. czy dobrze goli, czy mam do tego torbę a może i pokrowiec itp. z tego co zrozumiałem on chcę jej używać do strzyżenia włosów na głowie. W zestawie są nasadki, którymi można regulować długość włosa ale nie ma końcówki na, które można by te nasadki założyć. Z tego co widzę kupujący ewidentnie tego nie ogarnia mimo tego, że na zdjęciu wszystko widać i w opisie jest wzmianka o sprzedaży tego co jest na zdjęciu. Zastanawiam się czy zaakceptować sprzedaż bo kupił już przez OLX ale czuję, że później będzie robił problemy.

Niedawno też sprzedawałem maszynkę do włosów, to typ do mnie napisał z zapytaniem jak działa taka maszynka i co robi.... Skierowałem go na YouTube i już więcej nie odpisał ?

Edytowane przez King Arthas
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do mnie jakaś laska napisała. Wystawiłem na sprzedaż Mi Band 6 z Chin, wersja CN. W opisie dałem wszystko, sprawna, etc. Zapytała, czy sprawna, to jej odpisałem i napisałem, że jakby była zepsuta to oszust na pewno by o tym poinformował, a ona, że jakby była uszkodzona, albo zepsuta, to ok, bo sprzęt się zużywa. Ja pier.......?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie doświadczenia z  systemem płatności "Przelewy24" na Allegro? Standardowo mam aktywne PayU aczkolwiek trochę razi mnie, że nie mam a można mieć te 30pkt więcej do "jakości sprzedaży". Czy działa to tak samo sprawnie jak PayU, warto aktywować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...