Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Killer85 napisał:

Kolejne przeboje przy zakupie GPU(dziś inny sprzedający oddał pieniądze za kartę)

Gość póki co nie odpisuje...kurier ma być jutro...

Od Xkom mam takie info:
"

Dzień dobry,

w takim przypadku konieczne jest sporządzenie umowy kupna sprzedaży z pierwotnym właścicielem. 

Pozdrawiam

"Dzień dobry,

jeżeli nie ma Pan oryginalnej faktury ze naszego sklepu konieczne jest sporządzenie takiej umowy z pierwotnym właścicielem."


https://allegro.pl/oferta/msi-geforce-gtx-1660-super-ventus-oc-6-gb-najtanie-12259666371?utm_source=notification&utm_medium=multipleMessage&utm_campaign=61556b38-f962-491d-b0de-cec8e4b7a690

 

Taki problem załatwia się od ręki z numerem seryjnym karty. Piszesz do X-kom ,że zgubiłeś kwitek, podajesz numer seryjny , model karty, przybliżoną datę zakupu, imię i nazwisko kupującego i masz dowód zakupu. Czasem konieczne jest podanie numeru telefonu z zamówienia. 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, BladyPL napisał:

A z czego wynika tak śmiałe stwierdzenie? A wiesz, że do skorzystania z gwarancji takie coś jak faktura potrzebne nie jest? A nawet jeśli, to co do zasady nie powinno się przyjąć zlecenia gwarancyjnego na bazie dokumentu, na którym widnieje inna osoba. Znany mi jest osobiście przypadek, że sklep po takim zgłoszeniu nie chciał wydać towaru i skończyło się na tym, że wysłali to na adres z faktury i chłopy sobie później przesłali to paczkomatem. Dlatego tak istotny jest dowód przeniesienia praw własności.

Jaki problem jest zrobić kopie faktury? Jeszcze czytam, że ktoś piszę o innych podzespołach na fakturze i z tego względu nie wyśle faktury to ręce opadają. Większość sklepów z którymi mam do czynienia potrzebuje dowodu zakupu i mało kto operuje tylko na nr seryjnych sprzętu. Prosty przykład Komputronik nie ważne na kogo są dane na fakturze i może być nawet cały zestaw komputerowy złożony w sklepie i można reklamować tylko jeden podzespół. Wklepuje się nr faktury i dane podzespołu z nr seryjnym oraz dane do wysyłki i na tym koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sideband napisał:

Jaki problem jest zrobić kopie faktury?

Wrażliwe dane osobowe a nie zawsze dane z faktury pokrywają się z danymi sprzedającego z allegro ( faktura na wujka, ciotkę, siostrę, brata, kuzyna, konia, kurę ). Nie mówiąc już o OLX, gdzie żadnych danych osobowych się chyba nie podaje. Często są to też towary sprzedawane przez osobę fizyczną a faktura była wystawiona na firmę ( wezmę na firmę wujka, ciotki, brata, mamy, konia, kury .. bo kupię taniej, bez vat'u ) i nie zawsze ktoś chce na to pozwolić, aby puścić taką fakturę dalej. Coś może być na ewidencji środków trwałych, to musi to ktoś ten towar z niej zdjąć, odsprzedać, zrobić protokół zniszczenia itd itd. Mogę wymieniać jeszcze kilka innych przypadków ;)

Dlatego jak już ktoś coś kupuje w sklepie to zawsze powtarzam, że jak nie puszczasz w koszty, to zawsze bierz paragon. Paragon jest najlepszy, bo nie ma na nim żadnych wrażliwych danych i można go powielać 1000x. Niestety u nas się utarło, że musi być faktura, bo faktura jest 1000x lepsza od paragonu - co jest wierutną bzdurą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie miałem żadnego problemu by uzyskać od kogoś fakturę ;) Nikt normalny nawet nie pomyśli by w jakikolwiek sposób wykorzystać dane z faktury.

A dobre sklepy nie potrzebują faktury ani paragonu. Idę do lokalnego sklepu to wklepują nr seryjny i sprawa załatwiona także sprzęt mógłbyś przejść przez n rąk i nadal nie było żadnego problemu z gwarancją. W sumie to powinno być normą w każdym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Kiedyś nawet reklamowałem w Komputroniku pamięci kupione w innej firmie, gdzie KT był chyba importerem. Wystarczyło podać nr seryjny, nie interesowali się nawet gdzie to kupiłem.

Imo kopia fv mi nie jest do niczego potrzeba jeśli jest zakup w jakiegoś cywilizowanego sklepu. Zawsze też można zamazać dane prócz imienia i nazwiska. Zresztą od x lat większość i tak dostaje się w pdf to co to za problem podesłać kolejnemu nabywcy jeśli jest gwarancja? I tym bardziej jeśli się informuje o tym w ogłoszeniu?

Kiedyś to mi Niemiec wysłał DDR2 z fakturą gdzie gwarancji to już z 10 lat na nie nie było :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sideband napisał:

Póki co nie miałem żadnego problemu by uzyskać od kogoś fakturę ;) Nikt normalny nawet nie pomyśli by w jakikolwiek sposób wykorzystać dane z faktury.

Gdyby tylko świat był normalny i można było zaufać ludziom. To nie jest scenariusz sci-fi ale sprawa, którą prowadziła znana mi osobiście osoba.

Facet sprzedał jakąś pierdołę na OLX i załączył oczywiście kopię faktury ( to tak jak piszesz, że powinno być ;) ) bo ktoś tam go poprosił o potwierdzenie, że sprzęt jest z legalnego źródła. Towar trafił do paczkomatu, odebrany, elegancko. Za jakieś dwa albo trzy tygodnie odbiera telefon, gdzie ktoś przedstawia się jako pracownik jakiejś tam firmy pożyczkowej, oraz informuje, że weryfikuje wniosek o udzielenie pożyczki na kwotę 10 000 PLN  i podaje dokładne dane, adres zamieszkania i numer telefonu, dane rodziców Janusz i Halyna no i czy ktoś kto odebrał telefon może potwierdzić, że nadal jest zatrudniony na etat i ma stałe źródło dochodów. Gość w nerwach, że on nie brał żadnej pożyczki o nic nie występował jego rodzice to Jan i Barbara a nie żaden Janusz i Halyna i o co chodzi. No to ktoś w gadkę, że to niemożliwe, że przecież widzi wniosek przed sobą, dane osobowe się zgadzają, telefon się zgadza, no to czy ktoś może podać PESEL, to oni zweryfikują, czy numer PESEL jest poprawny i tu gościowi nie zapaliła się lampka ostrzegawcza, ale jak ktoś w nerwach, to można zrozumieć, no i podał ten pesel. Ktoś był na tyle cwany i wyćwiczony, że faktycznie potwierdził, że coś tu nie jest tak, bo on widzi inny numer pesel, ale czy może numer dowodu osobistego się zgadza, bo on ma podany we wniosku ABXXXXXXXX i tu gość już popłynął po całości, bo powiedział, że absolutnie, mój numer to XYZ123456. Podziękowali i obiecali zająć się wyjaśnieniem sprawy bo to pewnie jakaś pomyłka w systemie jest.

Wyjaśnili to tak, że gość ma/miał kilka chwilówek w różnych towarzystwach i chyba z jeden telefon w abonamencie w Orange czy Play. Nie wiem, czy udało się to wszystko odkręcić, ale chciałem tylko pokazać jak ważne jest, aby nie szastać swoimi danymi osobowymi, adresami itd itd. bo nigdy nie wiemy, kto zadzwoni i jak nas wmanewruje. A jak ktoś myśli, że ja to jestem tak cwany, że się nie dam zrobić, to niech się za bardzo pewnie nie czuje, bo wszystko jest zależne od okoliczności i naszego zdenerwowania ;) Później dopiero skojarzyli, że dane osobowe były z faktury a numer telefonu z OLX. Konto kupującego jakieś lewe, OLX nie za wiele potrafiło pomóc w sprawie i zostali z samymi adresami IP, numerem telefonu do paczkomatu ( numer typu zdrapka na słupa, ale o tym niżej ) adresem na jaki został wysłany telefon a kasa z chwilówek trafiła na konto gościa, który co prawda miał dowód osobisty, ale nie bardzo miał gdzie mieszkać ;) Słowem słup, który użyczył nie tylko danych do założenia konta na wypłatę chwilówek, ale i odebrał telefon od kuriera ( to też bzdura, że można w umowie podać inne dane osoby, która może odebrać przesyłkę ) no i zarejestrował na siebie jakiś numer typu prepaid. Później wyszło, że poszkodowanych było duuuuużo więcej.

Sam bym to traktował jako Sci-Fi gdyby nie to, że na dane osobowe mojej żony też ktoś wziął abonament w jednej z sieci i dwa lata się szarpałem z prokuraturą, aby ostatecznie doprowadzić do sądowego uznania nieistnienia długu i umorzenia postępowania komorniczego. A jak się później okazało, dowód prawdopodobnie został zeskanowany w trakcie zameldowania w jakimś hotelu, skąd sobie go ktoś, zapewne razem z innymi "pożyczył". Także nie, ja nie przekazuję nikomu swoich imiennych faktur. Co najwyżej dostaniecie ode mnie proste oświadczenie o przeniesieniu prawa własności, które będzie zawierało imię, nazwisko, numer faktury i datę zakupu ;) A jak wam jakiś sklep da kopię faktury na tej podstawie, to wytoczę sprawę i na pewno ją wygram ;)

Uff, mam nadzieję, że teraz macie szerszy pogląd na to dlaczego ktoś nie chce Wam przekazać faktury, zrobić kopii itd. Tak jak to już padło w dyskusji, faktura nie jest do niczego potrzebna w procesie reklamacji. Sklepy ją "wymagają" choć wiedzą, że UOKiK zakazał takich praktyk i jak klient się nie ugnie, to mają obowiązek przyjąć reklamację na bazie dowolnego innego tytułu prawnego do reklamowanego produktu. Grunt, żeby to był towar kupiony u nich ( a i to nie zawsze, bo czasem się oddaje do naprawy w autoryzowanym centrum, które nie ma nic wspólnego ze sprzedażą bezpośrednią ) 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co Ci po tej fakturze :D  Niech Ci gość pisze to świadczenie bo zaraz się okaże, że zostałeś wrobiony w paserkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, BladyPL napisał:

No i co Ci po tej fakturze :D  Niech Ci gość pisze to świadczenie bo zaraz się okaże, że zostałeś wrobiony w paserkę ;)

Chce abym mu zwrócił kartę i prowizję a ja mu wysłałem treść oświadczenia

Karty jeszcze nie mam ale to są jakieś jaja 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś wariacja... ? Tu należy wystąpić z reklamacją z powodu niezgodności z opisem ponieważ dopóki nie ma dowodu zakupu sprzęt nie jest na gwarancji producenta wg. zapewnień sprzedającego - krętacza!

Dyskusja - zwrot do sprzedającego na jego koszt, niech oddaje kasę a prowizje niech sobie sam u Allegro załatwi.

Kupowałem kompa za 5k na początku kwietnia, cały zestaw w tym 9700k+2070 Super od MSI, facet bez problemu wydał fakturę zakupu, dodatkowo jak przystało na białego człowieka miał też wszystkie pudła od podzespołów :)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie w zaparte aby odesłać mu kartę

Co proponujecie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Killer85 napisał:

Chce abym mu zwrócił kartę i prowizję a ja mu wysłałem treść oświadczenia. Karty jeszcze nie mam ale to są jakieś jaja 

Spokojnie. Zadzwoń do x-kom'ów i przez telefon poproś o weryfikację danych. Oni nie wrzucają na faktury numerów seryjnych a i różnie jest z tym ich przypisywaniem do konkretnej faktury. Idę o zakład, że jeśli teraz testowo zrobisz zgłoszenie serwisowe i podasz ten numer faktury, to system to łyknie i wygeneruje dla Ciebie RMA. X-KOM zmieniał ostatnio system fakturowania, także różne cuda się mogą dziać i "wydawać" studentom na infolinii. 

Poczekaj na odpowiedź od sprzedającego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BladyPL napisał:

Spokojnie. Zadzwoń do x-kom'ów i przez telefon poproś o weryfikację danych. Oni nie wrzucają na faktury numerów seryjnych a i różnie jest z tym ich przypisywaniem do konkretnej faktury. Idę o zakład, że jeśli teraz testowo zrobisz zgłoszenie serwisowe i podasz ten numer faktury, to system to łyknie i wygeneruje dla Ciebie RMA. X-KOM zmieniał ostatnio system fakturowania, także różne cuda się mogą dziać i "wydawać" studentom na infolinii. 

Poczekaj na odpowiedź od sprzedającego. 

Podesłałem im zdjęcie z aukcji z Sn

Sprzedający nadal chce abym odesłał kartę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co się tak pierdzielić? Facet w opisie wyszczególnia, że karta na gwarancji producenta. Powinien od razu wydać oryginał dowodu zakupu lub duplikat i tyle.

Edytowane przez Diesel_Wawa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Killer85 napisał:

Sprzedający nadal chce abym odesłał kartę 

Jeśli jej nie chcesz zatrzymać, to otwierasz spór przez Allegro. Opisujesz sprawę i wpisujesz w treści, że po weryfikacji w XKOM konsultant stwierdził, że występuje niezgodność między danymi z fv a numerem seryjnym karty, którą otrzymałeś. Wpisz też, że sprzedający zaproponował zwrot środków a spór otwierasz, aby Allegro sprawowało pieczę nad procedurą zwrotu towaru do sprzedającego. Prosisz,  w tym samym czacie dotyczącym sporu sprzedającego, o podanie adresu do odesłania, ewentualnie możecie się umówić na paczkomat. Spakuj kartę i zrób zdjęcia jak to wyglądało na chwilę przez zamknięciem paczki plus ewentualnie fotkę ofoliowanej przesyłki. Wyślij to jako załączniki do sporu w Allegro. Wpisz tam także numer listu przewozowego albo numer paczki inpost. Po tym jak gość otrzyma przesyłkę ( otrzymasz potwierdzenie dostawy albo od kuriera albo od inpostu ) wpisz w tym samym sporze numer konta, na które gość ma Ci zwrócić kasę. Jak otrzymasz kasę, to potwierdź w sporze, że sprzedający zwrócił środki a tym samym anulowano umowę kupna-sprzedaży i zamknij sprawę. Na tej podstawie sprzedający wystąpi do allegro o zwrot prowizji. Kosztów wystawienia aukcji mu nikt nie zwróci, ale to już jego problem i ryzyko.

To tak w wielkim skrócie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację ale jednak chciałbym zatrzymać kartę ale jeśli nie będzie oświadczenia to będę zmuszony odesłać kartę 

Jak wspominałem wcześniej karty nie mam póki co 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Killer85 napisał:

Dzięki za informację ale jednak chciałbym zatrzymać kartę ale jeśli nie będzie oświadczenia to będę zmuszony odesłać kartę 

Jak wspominałem wcześniej karty nie mam póki co 

No to niech gość zadzwoni do X-KOM albo napisze do nich dw do Ciebie i zapyta : o co wam kurna chodzi, jak to kupione od was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BladyPL napisał:

No to niech gość zadzwoni do X-KOM albo napisze do nich dw do Ciebie i zapyta : o co wam kurna chodzi, jak to kupione od was

On pisze że nie ma czasu aby się tak bawić za 900zl.i upiera się na zwrot 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Killer85 napisał:

On pisze że nie ma czasu aby się tak bawić za 900zl.i upiera się na zwrot 

Oddaj. Większość zachowałoby się honorowo i starała wyjaśnić sprawę za wszelką cenę. Jak rozumiem zapłaciłeś już za kartę, ale gość jeszcze jej nie wysłał? No to otwieraj spór opisz sprawę i zaznacz, że sprzedający jeszcze nie wysłał karty. Dla Ciebie to lepsza pozycja wyjściowa niż jak miałbyś to sam odsyłać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BladyPL napisał:

Oddaj. Większość zachowałoby się honorowo i starała wyjaśnić sprawę za wszelką cenę. Jak rozumiem zapłaciłeś już za kartę, ale gość jeszcze jej nie wysłał? No to otwieraj spór opisz sprawę i zaznacz, że sprzedający jeszcze nie wysłał karty. Dla Ciebie to lepsza pozycja wyjściowa niż jak miałbyś to sam odsyłać. 

Zapłaciłem przed wczoraj a wysłał wczoraj ale Fedex ma jakieś problemy i karta nadal jest u nich 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Killer85 napisał:

Zapłaciłem przed wczoraj a wysłał wczoraj ale Fedex ma jakieś problemy i karta nadal jest u nich 

A to niech cofnie paczkę. To jest możliwe, ewentualnie Ty odmów odebrania paczki i wtedy do niego wróci. Ogólnie unikaj sytuacji takich, kiedy gość powie, że podmieniłeś karty, uszkodziłeś, odesłałeś uszkodzoną i podobne historie. Najlepiej aby nadawca cofnął paczkę do siebie. Wpisz tu numer listu przewozowego fedex'a - to żadna tajemnica w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mu napiszę 

6231928822625

edit.

2022-06-2917.09.29alljejr4.png

2022-06-2917.09.45allj0j3o.png

2022-06-2917.10.03allojjgg.png

2022-06-2917.10.20allglkkk.png

Edytowane przez Killer85
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duże zakupy płać na allegro zawsze kartą. W razie czego zrobisz chargeback i odzyskasz pieniądze(zajmie to kilka miesięcy, ale będą). Podwójna ochrona, bo masz też ich POK.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, ArcherPoz napisał:

Hej,

Znalazłem na allegro lokalnie taką ofertę, cena wydaje mi sie w miarę spoko.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-rtx-3060-ti-gaming-oc-pro-gld

Myślicie ze oferta jest legit czy jakiś scam? W razie problemów myślicie ze ochrona allegro pomoże?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Normalna oferta, na olx jest parę ofert w takich cenach z przesyłką olx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...