Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.06.2022 o 11:00, Iri napisał:

-kupiłem nową i wsadziłem do szuflady, leżała X lat ( wersja mniej rozwinięta)

Ja tak raz sprzedawałem kartę ale dla znajomego i zapłacił  jak zamontował i działała ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Śmiej się śmiej, ale ktoś to kupi ?

Stosując zasadę, że zbyt niska cena zawsze powinna budzić nieufność i ostrożność, to ta oferta powinna zniknąć z rynku w sekundę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, BladyPL napisał:

Stosując zasadę, że zbyt niska cena zawsze powinna budzić nieufność i ostrożność, to ta oferta powinna zniknąć z rynku w sekundę ;) 

Terotycznie tak, no ale w praktyce to już różnie wygląda ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mówcie że nikt na to jeszcze nie wpadł żeby za nisko nie wystawiać ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

Śmiej się śmiej, ale ktoś to kupi ?

Teraz dopiero zauważyłem zdjęcie : 

Służyła do gier, tjaaaa ;)

RTX 2070 super MSI

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jak, na jednej grał, a na drugiej kopał. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2022 o 16:52, Mateusz2PL napisał:

Żeby sprzedawać na allegro lub na olx z ochroną olx też trzeba dac zdjęcie dowodu. Innych serwisów nie ma. Nawet pobranie nie daje ochrony bo np: karta graficzna moze być uszkodzona. Żaden kurier nie poczeka 30 minut az podlączysz kartę. Miałem takiego klienta, który opowiedizal mi swoją historie. Szansa na odzyskanie kasy wynosi 1%, więc prawie zerowa.

Jak trafisz na spoko kuriera to się dogadasz. Ja w tamtym roku, (końcem listopada) kupowałem telewizor- na cyber monday.

Gość przywoził mi już paczki wcześniej, fajny młody chłopak Przyjechał, pokazał karton, mówi że w kilku miejscach porysowany, ale nie przebity. Zaproponował, żebym wziął telewizor do domu. Wypakował, podłączył i sprawdził czy wszystko w porządku, a on na razie nie będzie wbijał, że paczka została. dostarczona. Podał telefon i mówi, że jakby było coś nie tak,  to on wróci i zrobimy odmowę przyjęcia. Dał mi godzinę czasu, jak do godziny nie zadzwonię to on wbija w system, że paczka została dostarczona. Na szczęście z telewizorem wszystko było ok. Trafiła mi się świeża sztuka. Zamawiany końcem listopada, a data produkcji to 11-2021.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mateusz2PL napisał:

Ciekawe np: u mnie jak przesyłka jest opłacona to ups zostawia paczke pod drzwiami bez opieki. Mają prawo tak robić. Tak bylo z moim pc z x-komu. Leżal w ziabie na dworze kilka godzin.

Ciesz się, że nie rzuca. W ubiegłym roku widziałem filmiki, na których paczki z elektroniką sobie wesoło latały ale chyba w stanach było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, Mateusz2PL napisał:

Ciekawe np: u mnie jak przesyłka jest opłacona to ups zostawia paczke pod drzwiami bez opieki. Mają prawo tak robić. Tak bylo z moim pc z x-komu. Leżal w ziabie na dworze kilka godzin.

U mnie z Ups nie na problemu 

Kurier zawsze dzwoni że będzie, wychodzę, odbieram i wszyscy zadowoleni 

Wczoraj odbierałem obudowę tak

Przesyłka opłacona z góry ofc.od xkom

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
29 minut temu, D4m napisał:

Gwarancja producenta? 

Msi nie przyjmie od klienta końcowego 

 

Gigabyte GTX 1660 super 6gb, zakupiona w dniu 6.04.21, posiadam fakturę do zakupu, pozostało niecałe 2 lata gwarancji

 

Szukaj na Olx, stargujesz 50 zł.,karta z x-komu, sprzedający zrobi na Ciebie cesje praw

 

Ew. Allegro ale z 1 wentylatorem

PNY GTX 1660 Super. GWAR ! Super stan

859zł. 

 

 

 

 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Farsy ciąg dalszy... No tak czepiam się bezpodstawnie :D

 

"przez swoje widzimisie, bezpodstawnie zwrociles w pelni sprawna karte graficzna z pelna gwarancja, zmarnowales moj czas, przyjałem zwrot choc jako osoba prywatna nie musialem tego zrobic, nie zaplace ani grosza za te wysylki, jezeli masz watlowosci kieruj je do allegro, wlasnie do nich dzwonilem potwierdzic ze koszt zwrotu jest po twojej stronie gdy sprzedajacy jest osoby prywatna, gdy karta bedzie u mnie zwracam pieniadze i juz wiecej nie wypowiadam sie w tym watku."

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna, olewam allegro, tym bardziej olx? Kilka lat wstecz , wystawiłem Xboxa 360 slim, z linkiem, napisały wtedy do mnie użytkownik znany, czy troszkę taniej by nie szło... Aukcja zakończona, Ja Klient zadowoleni ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche off top ale zwiazany ze sprzedażą karty graficznej. Sprzedaje swojego Palita na olx z przesyłką olx. Pytanie co jeśli kupujący pomimo odbioru paczki nie potwierdzi że jest wszystko ok np powie że w paczce był ziemniak? Myślałem żeby nagrać moment pakowania karty i wkładania do paczkomatu tylko czy taki dowód wystarczy żeby odzyskać kasę w razie trafienia na cwaniaka?:szczerbaty: . Kurde takie czasy że nawet sprzedając trzeba się jakoś zabezpieczyć:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mateusz2PL napisał:

 

 

Naczelnik, to na olx to lepiej przez odbiór osobisty. Jeszcze cie naciągną.

 

 

Czas, czas, czas... 

Nie zawsze jest to co nas interesuje  stosunkowo blisko aby odebrać osobiście niestety 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, naczelnik5 napisał:

Troche off top ale zwiazany ze sprzedażą karty graficznej. Sprzedaje swojego Palita na olx z przesyłką olx. Pytanie co jeśli kupujący pomimo odbioru paczki nie potwierdzi że jest wszystko ok np powie że w paczce był ziemniak? Myślałem żeby nagrać moment pakowania karty i wkładania do paczkomatu tylko czy taki dowód wystarczy żeby odzyskać kasę w razie trafienia na cwaniaka?:szczerbaty: . Kurde takie czasy że nawet sprzedając trzeba się jakoś zabezpieczyć:p

To kupujący ma udowodnić że wysłałeś mu ziemniaki. Nie dygaj, ja karty za ponad 4k/szt sprzedawałem na olx właśnie przez przesyłkę olx i problemów nie było.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Killer85 napisał:

Czas, czas, czas... 

Nie zawsze jest to co nas interesuje  stosunkowo blisko aby odebrać osobiście niestety 

Prawda, najpierw dałem tylko odbiór osobisty ale sporo ludzi zaczęło prosić o przesyłke . Jak dodałem wczoraj przesyłke do ogłoszenia to dziś rano karta sprzedana;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, naczelnik5 napisał:

Prawda, najpierw dałem tylko odbiór osobisty ale sporo ludzi zaczęło prosić o przesyłke . Jak dodałem wczoraj przesyłke do ogłoszenia to dziś rano karta sprzedana;)

Otóż to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem zaglądam do tego wątku, ale nigdy nie miałem okazji się w nim udzielać.
Nastał jednakże ten piękny dzień, kiedy muszę podzielić się swoją historią.

Wystawiłem kilka dni wstecz niepotrzebny TV na olx - starszy model LED Samsunga / ok. 7 letni. Napisała do mnie jakaś kobieta, że chętnie go kupi, o ile nieco obniżę cenę. Zgodziłem się. Chcąc być uczciwym, zaprosiłem ją do mieszkania celem krótkiej prezentacji sprzętu - sprawdzenie czy działa, czy nie jest powypalany, nie ma uszkodzeń etc. Przy białej planszy dopatrzyła się lekkiego "powidoku" 5x5cm stojąc pod mocniejszym kątem, którego nie sposób dostrzec przy normalnym użytkowaniu. Obrażona burknęła pod nosem, że nie może kupić wadliwego sprzętu i wyszła.

Cała historia działa się w ostatni piątek. Zdążyłem o sprawie zapomnieć.

Dziś po południu dostałem powiadomienie z aplikacji, że mam nowe wiadomości w sprawie swojego ogłoszenia. To była ona ... Pozwolę sobie zacytować fragmenty wiadomości:

"Zaraz mi oddasz za paliwo, bo jechałam na darmo i paliłeś głupa, że usterki nie widziałeś" ; "oszukać mnie chciałeś biedaku zamiast wyrzucić TV na śmietnik" "przez internet to kozaczysz ślepy chuderlaku" ; "jak chcesz to podejdę chętnie po paliwo do Ciebie".

Ręce opadają ... Patologia najczystszej postaci :thumbdown: 

Po całej tej historii postanowiłem jedno. Cokolwiek bym nie sprzedawał, nigdy więcej żadnego buraka nie wpuszczę do mieszkania. Spotkanie przed bramą osiedla, albo gdzieś na miejście.

  • Like 1
  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie wpuszczam do mieszkania, zawsze podaje nr budynku i schodzę na dół ;) 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, larry.bigl napisał:

Ja nigdy nie wpuszczam do mieszkania, zawsze podaje nr budynku i schodzę na dół ;) 

Chciałem być uczciwy i dać możliwość podpięcia TV pod zasilanie. Cóż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...