Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ciężki przypadek 

Skleroza bo wysłał mi fakturę a zdjęcie sn było w aukcji 

DanielP182 6 lipca 2022 10:10

jaka niezgodność numerów seryjnych skoro nie odebrales paczki to nie mozesz tego wiedziec, przeciez to jest śmieszne to co piszesz

I dalej... 

DanielP182 6 lipca 2022 10:20
karta nie ma zadnej wady i posiada wazna gwarancje, gdybys odebral paczke to bys to wiedzial ale tego nie zrobiles i wymyslasz klamstwa.

DanielP182 6 lipca 2022 10:20

nie porzyjmuje zwrotu czekam na wplate za karte graficzna

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, Zhao napisał:

@Killer85

Dobrze,ale musisz walić do Allegro,że powodem całej sytuacji jest niezgodność numerów seryjnych karty aż do znudzenia i skoro numery są niezgodne to nie ma gwarancji + nie odbieraj tej karty po raz drugi jak wyśle i tyle

 

Dodaj po prostu, że boisz się o paserstwo skoro nie chciał najpierw wysłać fv potwierdzającej legalny zakup choć sam o tym pisał w ofercie, a do tego numery nie pokrywały się u oryginalnego sprzedawcy (x-kom).

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, blabla123 napisał:

 

Dodaj po prostu, że boisz się o paserstwo skoro nie chciał najpierw wysłać choć sam o tym pisał w ofercie, a do tego numery nie pokrywały się u oryginalnego sprzedawcy (x-kom).

Kilka razy to pisałem w dyskusji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiem, wiem ale na to zwracaj uwagę jak będziesz pisał do allegro. Jakie by nie było w 99% przypadków staje po stronie kupującego jeśli są jakieś problemy.

Sam walczyłem z gościem co mi sprzedał kompa (spec w aukcji), a otrzymałem z gorszym prockiem i ubierał się, że mi zrobið zwrot 10zł, gdzie gdybym wiedział, że nie jest taki jakiego szukam to bym się nawet jego ofertą nie zainteresował. Miesiąc tłumaczenia zarówno z mojej jak i allegro strony, samo allegro już miało tego dosyć i dostał termin zwrotu kasy... prosił o 2 tygodnie, bo nie miał 100zł czy tam 150zł by oddać od ręki xD xD xD I tak oczywiście nie oddał więc od razu ban, ja zwrot, on chyba nawet przedsądowe wezwanie do zapłaty dostał z tego co pisało allegro.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://www.wykop.pl/wpis/66504453/kupujacy-ktory-chce-placic-z-gory-to-tez-moze-byc-/

Heh, nawet płatność z góry na konto słabo chroni, tudzież można zrobić się w balona.

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1657086606Z8rH16ty01nNJWdFzStbuQ.jpg

 

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze tego tematu, odechciewa mi się czegokolwiek sprzedawać na Olx lub Allegro.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, AndyLau napisał:

Po lekturze tego tematu, odechciewa mi się czegokolwiek sprzedawać na Olx lub Allegro.

Sugerujesz że się czepiam sprzedającego bo mi się nudzi i przymknąć oko na niezgodny numer seryjny z fakturą ? 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to chyba w życiu mieli zbyt łatwo... Wpuszczać obcą osobę z OLX do chaty XDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Killer85 napisał:

Sugerujesz że się czepiam? 

Nikogo się nie czepiam. użerasz się z dzbanem. Sam mam kilka rzeczy komputerowych na strychu. Kiedyś sprzedawałem kartę graficzną, nic szczególnego Gtx 1030, facet przyszedł i brakowało mu ,,końcówki 9 złotych,, Cena jest jak wół w aukcji, a tutaj jeszcze takie cwaniaczkowanie. Nie lubię targowania, urwania z ceny itp.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Killer85 napisał:

Wiadomość od sprzedającego

„JA MU KAZALEM NIE ODBIERAC PACZKI!!! A TO TO CO TO JEST? czy pracownik allegro wogole zapoznal sie z sprawa, bardzo prosze o eskalacje ticketu do twojego przelozonego.”

:lol2: Już widzę jak pracownik mu pomaga po takich tekstach - gość jest kretynem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 3.07.2022 o 22:29, seeba03 napisał:

C

Po całej tej historii postanowiłem jedno. Cokolwiek bym nie sprzedawał, nigdy więcej żadnego buraka nie wpuszczę do mieszkania. Spotkanie przed bramą osiedla, albo gdzieś na miejście.

Jak tak sprzedałem na olx Tv rodziców- jak przyszedł gość z kolegą/ojcem to miałem opory do chaty spuścić bo z wyglądu patole.
Jednak grzeczni, 0 targowania się(a cena nieco na wyrost bo podświetlenie już szwankowało - zrobiłem foty) wzięli spakowany tv, dali kasę  i poszli.

Drugi tv tym razem mój - 55" . Przyjechał astrą 2 jakiś młody łepek obejrzał ok pakujemy. Pierwszy zgrzyt to karton do auta za fotelami nie wchodzi. 
Gość luzik,upuszcza  otwiera szybę, mam nieco przytrzasnąć narożnik kartonu i wejdzie.   Zrobiłem jak chciał , jeszcze przy płacenia nie targuje jak tv juz mu do auta wpakowałem.
Powiedziałem że takie sprawy to jednak przed spakowaniem się załatwia a nie jak tv w aucie.   

Ogólnie jednak jak tylko mogę to tylko wysyłka ew wychodzę gdzieś przed blok bo mam opory do chaty obcą wiarę sprowadzać.


ps. Jedyny stres miałem jak sprzedałem na allegro grafe blisko szczytu koparkowego, a karta na tydzień zniknęła z monitoringu inpostu.
Kurier odebrał z paczkomatu i tak było tydzień. Trochę by było mi szkoda ponad 4 kafli a cena na paragonie to jednak była duuużo niższa 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

killer85-85 przykro mi, że sprawa z kartą nie została jeszcze rozwiązana. Z toku dyskusji wynika ze ustalili Państwo, aby killer85-85 nie odbierał przesyłki.

DanielP182 Pan jako osoba prywatna nie ma obowiązku przyjmowania odstąpienia, jest to Pana dobra wola. Jednak widzę, że w dyskusji zgodził się Pan na odstąpienie i zwrócił pieniądze do Kupującego, a ustalenia zawarte w dyskusji są wiążące.

Zwrot za kartę został pomniejszony o wysyłkę. killer85-85 nie zostawimy Pana bez pomocy, dlatego brakującą kwotę 2x16.84 zł zwrócimy z POK. Wniosek będzie dostępny już 11 lipca, o godzinie 12:30 pod linkiem: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index 

DanielP182 nie będziemy wymagali od Pana spłaty.

killer85-85 po otrzymaniu brakującej kwoty, zachęcam do zakończenia dyskusji.”

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomcat Ja czasem od ciebie jakiś pamięci nie brałem? :E Bo pamiętam coś, że wbijam na kwadrat, a matka chyba coś w kuchni gotowała :E I też trochę człowiekowi głupio, chociaż podszedłem do tego, że jakiś ziomek z forum więc jak wpuszczą w*** to  chociaż będę wiedział od kogo dostałem :rotfl:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Killer85 napisał:

DanielP182 Pan jako osoba prywatna nie ma obowiązku przyjmowania odstąpienia, jest to Pana dobra wola. Jednak widzę, że w dyskusji zgodził się Pan na odstąpienie i zwrócił pieniądze do Kupującego, a ustalenia zawarte w dyskusji są wiążące.

Nieprawda ;)  Ma obowiązek rozpatrzyć reklamację z tytułu rękojmi i jeśli produkt ma wadę prawną - a ma - to jego psim obowiązkiem jest rozpatrzyć reklamację pozytywnie. Tyle na punkcie przepisów prawa. Widzę, że pracownik Allegro też nie odróżnia reklamacji z tytułu rękojmi od "odstąpienia od umowy" Niemniej jeśli Ci zwróci A kasę, to olałbym dalszą dyskusję i dokształcanie ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, BladyPL napisał:

Nieprawda ;)  Ma obowiązek rozpatrzyć reklamację z tytułu rękojmi i jeśli produkt ma wadę prawną - a ma - to jego psim obowiązkiem jest rozpatrzyć reklamację pozytywnie. Tyle na punkcie przepisów prawa. Widzę, że pracownik Allegro też nie odróżnia reklamacji z tytułu rękojmi od "odstąpienia od umowy" Niemniej jeśli Ci zwróci A kasę, to olałbym dalszą dyskusję i dokształcanie ludzi.

I potem są takie kwiatki skoro allegro nie wie o czym pisze i utwierdza takiego delikwenta że ma rację 

Ale skoro allegro deklaruje zwrot kosztów przesyłek to mogę olać dalszą dyskusję o ile sprzedający nie wyskoczy z postulatem zapłaty za kartę jak wspominał 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie oznaczaj dyskusji jako rozwiązanej, niech będzie to mała kara dla sprzedającego za chujograjstwo. Nie pamiętam (a nie chce mi się teraz wracać i szukać) ale jeżeli byl to zakup na zwykłym allegro to wiesz co jeszcze możesz zrobić ;) ^^

A teraz moja sprawa.... Pytałem się tydzień temu kobiety która sprzedaje jakiegoś tam kompa na OLX (z któego coś byłoby mi potrzebne) o bliższe parametry komputera bo opis nie wyszczególnia modelu płyty głównej i zasilacza. 

Odpisała mi po 24h, że nie zna się na tym (jedno ze zdjęć jest z BIOS płyty) co mnie trochę zdziwiło, bo takie częsci jak pamięć i grafika są sfotografowane też jako wyjęte z kompa. Główne zdjęcie nie zgadza się z zdjęciem karty, nie widać dokładnie co siedzi w środku ale fota przedstawiająca kartę leżącą na stoliku przedstawia GPU z beklpejtem z tyłu, ta zamontowana na głównym zdjęciu oferty takowego nie posiada. Widać, że zasilania też są poodpinane.

Odpisałem prawie natychmiast z pytaniem czy mozna otrzymać jedno zdjęcie całości z odległości 1m i czy na następny dzień byłoby mozliwe spotkanie, przyjechał bym, rzucił okiem na kompa i ewentualnie kupił?

Przeczytała wiadomość ale nie odpisała. Wczoraj natomiast na poczcie pojawiła mi się propozycja oceny kontaktu z tą sprzedającą i mam wielką ochotę wlepić "poprawną ocene" ;)

Czy to nie byłoby mszczenie się? Poświęcam czas w końcu na przeczytanie opisu i skontaktowanie się. Czuje, że ktoś nie szanuje mojego czasu.

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, Diesel_Wawa napisał:

Nie oznaczaj dyskusji jako rozwiązanej, niech będzie to mała kara dla sprzedającego za chujograjstwo. Nie pamiętam (a nie chce mi się teraz wracać i szukać) ale jeżeli byl to zakup na zwykłym allegro to wiesz co jeszcze możesz zrobić ;) ^^

Tak na zwykłym więc negatyw się należy ale co do treści to liczę na waszą inwencję w tym temacie ?

 

 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Diesel_Wawa napisał:

Czy to nie byłoby mszczenie się? Poświęcam czas w końcu na przeczytanie opisu i skontaktowanie się. Czuje, że ktoś nie szanuje mojego czasu.

Może nie odpisała, bo nie miała czasu, a tak to bym ją olał. Możesz oczywiście dać jej łapkę w dół :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Diesel_Wawa napisał:

Nie oznaczaj dyskusji jako rozwiązanej, niech będzie to mała kara dla sprzedającego za chujograjstwo. Nie pamiętam (a nie chce mi się teraz wracać i szukać) ale jeżeli byl to zakup na zwykłym allegro to wiesz co jeszcze możesz zrobić ;) ^^

A teraz moja sprawa.... Pytałem się tydzień temu kobiety która sprzedaje jakiegoś tam kompa na OLX (z któego coś byłoby mi potrzebne) o bliższe parametry komputera bo opis nie wyszczególnia modelu płyty głównej i zasilacza. 

Odpisała mi po 24h, że nie zna się na tym (jedno ze zdjęć jest z BIOS płyty) co mnie trochę zdziwiło, bo takie częsci jak pamięć i grafika są sfotografowane też jako wyjęte z kompa. Główne zdjęcie nie zgadza się z zdjęciem karty, nie widać dokładnie co siedzi w środku ale fota przedstawiająca kartę leżącą na stoliku przedstawia GPU z beklpejtem z tyłu, ta zamontowana na głównym zdjęciu oferty takowego nie posiada. Widać, że zasilania też są poodpinane.

Odpisałem prawie natychmiast z pytaniem czy mozna otrzymać jedno zdjęcie całości z odległości 1m i czy na następny dzień byłoby mozliwe spotkanie, przyjechał bym, rzucił okiem na kompa i ewentualnie kupił?

Przeczytała wiadomość ale nie odpisała. Wczoraj natomiast na poczcie pojawiła mi się propozycja oceny kontaktu z tą sprzedającą i mam wielką ochotę wlepić "poprawną ocene" ;)

Czy to nie byłoby mszczenie się? Poświęcam czas w końcu na przeczytanie opisu i skontaktowanie się. Czuje, że ktoś nie szanuje mojego czasu.

Sytuacje są różne, powiem mój przykład, wystawiłem kompa starego, ale w okazyjnej cenie żeby szybko poszedł (kwota 150zł). Pisało przynajmniej parę osób na godzinę, większość zawracała gitarę głupimi pytaniami, typu kiedy komputer był czyszczony itp. olewałem takich ludzi bo wiedziałem że i tak się komp sprzeda w takiej cenie, no i parę godzin później, chłop bez żadnych zbędnych pytań przyjechał i kupił. Nie każdemu chce się skakać dla zainteresowanego. Jakbym miał wystawionego kompa z dużą ilość zdjęć, a chłop by mi napisał jak Ty "zrób zdjęcie z odległości 1m" to też bym takiego chłopa olał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, lukibossss napisał:

Sytuacje są różne, powiem mój przykład, wystawiłem kompa starego, ale w okazyjnej cenie żeby szybko poszedł (kwota 150zł). Pisało przynajmniej parę osób na godzinę, większość zawracała gitarę głupimi pytaniami, typu kiedy komputer był czyszczony itp. olewałem takich ludzi bo wiedziałem że i tak się komp sprzeda w takiej cenie, no i parę godzin później, chłop bez żadnych zbędnych pytań przyjechał i kupił. Nie każdemu chce się skakać dla zainteresowanego. Jakbym miał wystawionego kompa z dużą ilość zdjęć, a chłop by mi napisał jak Ty "zrób zdjęcie z odległości 1m" to też bym takiego chłopa olał.

 

Z takim podejściem lub podobnym to nic nie idzie sprzedać, mogę ci kilka ogłoszeń całych zestawów podesłać gdzie kontaktowałem się w sprawie zakupu kilka miesięcy temu i albo "nie mieli czasu" (zwykłe olewactwo) odpisać lub trzymali mocno cenę. Do dzisiaj te ogłoszenia są wystawiane na OLX u tych sprzedających.

 

A tak już w innym trybie. Nie gadałem z gościem w sprawie zakupu ale opis jest "dobry"... "Grzebałem w sprzęcie, tak na prawdę nie wiadomo co jest sprawne a co nie, "dej" mi tysiąc złoty ^^

https://www.olx.pl/d/oferta/komputer-i7-4790k-16gb-ram-gtx-970-palit-jetstream-CID99-IDPpOcm.html

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Diesel_Wawa napisał:

Do dzisiaj te ogłoszenia są wystawiane na OLX u tych sprzedających.

No i o czym to świadczy? Utrzymanie ogłoszenia jest za free a widać są to na tyle niskie dla nich wartości, że nie zależy im jakoś specjalnie na sprzedaży za wszelką cenę ;) Sam tak mam, że piszę czasem w ogłoszeniach, że jeśli ktoś chce negocjować cenę o więcej niż 3-5% to niech nie pisze i poświęci ten czas dla rodziny ;) Będzie miał z tego większy pożytek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lukibossss napisał:

Sytuacje są różne, powiem mój przykład, wystawiłem kompa starego, ale w okazyjnej cenie żeby szybko poszedł (kwota 150zł). Pisało przynajmniej parę osób na godzinę, większość zawracała gitarę głupimi pytaniami, typu kiedy komputer był czyszczony itp. olewałem takich ludzi bo wiedziałem że i tak się komp sprzeda w takiej cenie, no i parę godzin później, chłop bez żadnych zbędnych pytań przyjechał i kupił. Nie każdemu chce się skakać dla zainteresowanego. Jakbym miał wystawionego kompa z dużą ilość zdjęć, a chłop by mi napisał jak Ty "zrób zdjęcie z odległości 1m" to też bym takiego chłopa olał.

Przecież to klasyka tematu ten co dupę zawraca z reguły nie kupuje także szkoda czasu na odpowiadanie na idiotyczne pytania lub pytania na które odpowiedź jest w opisie aukcji.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, BladyPL napisał:

No i o czym to świadczy? Utrzymanie ogłoszenia jest za free a widać są to na tyle niskie dla nich wartości, że nie zależy im jakoś specjalnie na sprzedaży za wszelką cenę ;) Sam tak mam, że piszę czasem w ogłoszeniach, że jeśli ktoś chce negocjować cenę o więcej niż 3-5% to niech nie pisze i poświęci ten czas dla rodziny ;) Będzie miał z tego większy pożytek. 

 

Trzeba brać pod uwagę, że podzespoły tanieją, teraz podam przykład już z konkretnym linkiem do ogłoszenia i z mini opisem historii:

https://www.olx.pl/d/oferta/komputer-pc-i7-ssd-m2-szybki-CID99-IDJUYqg.html

Kontaktowałem sie z gościem gdzieś chyba na początku grudnia zeszłego roku. Byłem zainteresowany całością, było chyba wystawione za 6400zł do nego. Proponowałem facetowi 6000zł+100zł na wysyłkę w dwóch paczkach. Facet powiedział, że sprzedaje kartę raczej oddzielnie ma kupca a był to MSI GTX 1080ti GaminigX - wtedy gdzieś ze 3300zł. Za tydzień gdzieś po tym wystawił bez karty za chyba 3800zł do nego. Zaproponowałem 3000zł+ chyba 100zł na wysyłkę. Nie chciał się zgodzić, krzyczał chyba 3400zł jako cenę ostateczną. I tak ta oferta pojawia się do dzisiaj co jakiś czas.

Obecna cena widoczna reszte sobie dopisz ^^ (teraz to bym może 2k zaproponował ^^)

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, masz rację. Ale z punktu widzenia sprzedającego ważne jest to co on chce otrzymać a nie ile daje rynek ;) I może tak długo czekać aż znajdzie kogoś, kto za tyle kupi. Albo jeleń, albo ktoś, kto z jakiegoś powodu będzie w stanie tyle zapłacić. Dla przykładu, kuzyn miał "stare" A6 C6 z 2011 roku, wycenił je na jakieś 55k PLN, gdzie na rynku da się już nabyć za mniej niż 40k. Wielu dzwoniło, że te auta są teraz na rynku po 40k i oni dają 42k max i przyjadą oglądać. Kuzyn konsekwentnie dziękował za takie oferty aż zadzwonił gość, który nie zaczął od ceny tylko od tego gdzie było serwisowane, czy są faktury na to, gdzie była robiona naprawa lakiernicza ( auto miało niedużą kolizję ) po czym przyjechał, obejrzał i zapłacił 54k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, z serii "upośledzony sprzedawca". Na allegro jest taki sprzedawca "ProService_" który sprzedaje i5 2400s. Wszystko byłoby w miarę OK, gdyby typ nie nakleił plomby na IHS ? (zdjęcie jest na jego ofercie na alledrogo, więc znajdziecie).

Edytowane przez Kyle_PL
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...