Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, sideband napisał:

Dwie osoby już kupiły karty od tego typa ja pitole ?

W takich cenach to kto by nie brał ? ?:boink:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Typ sobie wypłaci hajsiwo i się zawinie, POK odda hajsiwo kupującym i wszyscy będą happy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, PL1555 napisał:

Typ sobie wypłaci hajsiwo i się zawinie, POK odda hajsiwo kupującym i wszyscy będą happy :E

Ja się dziwię Allegro że na coś takiego pozwala...tyle kasy mają że mogą coś takiego robić?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat sprzedał grę na konsolę, wersja na płycie. 100% ok, bo sprawdzał i się instalowała bez problemu. Pan o jakże zacnym nicku Client:xxxxxxxx (oczywiście cyferki) otworzył od razu dyskusję Allegro. Nie instaluje mu się gra, czyścił płytę i nadal staje w tym samym momencie. Zastanawia mnie jedno - dlaczego zamiast próbować wyjaśnić poprzez system wiadomości na Allegro Lokalnie, od razu otwiera dyskusję? :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mjd79 napisał:

Brat sprzedał grę na konsolę, wersja na płycie. 100% ok, bo sprawdzał i się instalowała bez problemu. Pan o jakże zacnym nicku Client:xxxxxxxx (oczywiście cyferki) otworzył od razu dyskusję Allegro. Nie instaluje mu się gra, czyścił płytę i nadal staje w tym samym momencie. Zastanawia mnie jedno - dlaczego zamiast próbować wyjaśnić poprzez system wiadomości na Allegro Lokalnie, od razu otwiera dyskusję? :szczerbaty:

Czasem się nie da :E
A i 
bezpieczniej jak Allegro stanowi pieczę nad całym procesem...po co się kopać samemu z koniem?

OFC. w skrajnych przypadkach jak mój ale to inna historia)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Killer85 napisał:

Czasem się nie da :E
A i 
bezpieczniej jak Allegro stanowi pieczę nad całym procesem...po co się kopać samemu z koniem?

OFC. w skrajnych przypadkach jak mój ale to inna historia)
 

No ale jednak zawsze warto spróbować a nie straszyć sprzedającego że nie wiadomo co się stało otwierając dyskusję :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mjd79 napisał:

No ale jednak zawsze warto spróbować a nie straszyć sprzedającego że nie wiadomo co się stało otwierając dyskusję :szczerbaty:

Pewnie ale różnie bywa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Killer85 napisał:

Pewnie ale różnie bywa :E

Ja się dogadałem od razu że niech odeśle i tyle :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mjd79 napisał:

Ja się dogadałem od razu że niech odeśle i tyle :szczerbaty:

A ja nie i typ szedł w zaparte że wymyślam i żądam dowodu zakupu  i śmiem zwracać "dobrą kartę "ale bez gwarancji bo dowód zakupu nie pokrywał się z numerem seryjnym po weryfikacji przez Xkom :E

Edytowane przez Killer85
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Looke85 napisał:

Pytanie czy ktos kupowal u tego alegrowicza karty:

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-geforce-rtx-3080-ti-gaming-oc-12gb-gddr6x-11989456161

Same dobre oceny, jesli to jakis walek alegro tego nie wylapie?

My nowych kart na allegro nie kupujemy. Później o gwarancji czy rękojmi możesz sobie co najwyżej pomarzyć. Żeby zrealizować musisz dać kartę pierw tam gdzie kupiłeś, a później idzie do producenta. Jeśli zwinie interes za parę miesięcy to będziesz miał problem.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego mam swiadomosc ale pytam bardziej o zrodlo. Karte musze zwodowac wiece gwarancja i tak w wielu wypadkach znika.

Edytowane przez Looke85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Looke85 napisał:

Tego mam swiadomosc ale pytam bardziej o zrodlo. Karte musze zwodowac wiece gwarancja i tak w wielu wypadkach znika.

Na amazonie nl pny bo pny za ~4700 z dostawą do Polski 

https://www.pepper.pl/promocje/pny-geforce-rtx-3080-ti-12gb-xlr8-gaming-revel-epic-x-amazon-nl-999-euro-566166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet chce ode mnie kupić telefon za pobraniem, czyli łącznie go wyjdzie 2800zł + 30zł wysyłka. Poczta Polska z możliwością sprawdzenia paczki przy kurierze. 

Rozumiem, że nie ma się czego bać, ze np paczka zaginie, a ja zostanę bez telefonu?

Albo, że odpakuje i jednak stwierdzi, że nie chce telefonu i będę z odpakowanym, a nie nowo zafoliowanym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam

Jest to typ od którego kupiłem ową kartę i miałem problemy 

Możecie pospamować i zapytać o dowód zakupu czy wam dołączy ?

Edytowane przez Killer85
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, King Arthas napisał:

Facet chce ode mnie kupić telefon za pobraniem, czyli łącznie go wyjdzie 2800zł + 30zł wysyłka. Poczta Polska z możliwością sprawdzenia paczki przy kurierze. 

Rozumiem, że nie ma się czego bać, ze np paczka zaginie, a ja zostanę bez telefonu?

Albo, że odpakuje i jednak stwierdzi, że nie chce telefonu i będę z odpakowanym, a nie nowo zafoliowanym?

Ja sprzedaję tylko na allegro i tylko paczkomatem, Poczta sama w sobie jest ryzykowna :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, galakty napisał:

Ja sprzedaję tylko na allegro i tylko paczkomatem, Poczta sama w sobie jest ryzykowna :E

Dokładnie, moja sprzedaż moje zasady.

  

28 minut temu, Killer85 napisał:

Przestrzegam

Jest to typ od którego kupiłem ową kartę i miałem problemy 

Możecie pospamować i zapytać o dowód zakupu czy wam dołączy ?

A  napisałem, sprawdzimy chociaż czas reakcji.

Edytowane przez Mgk123
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, King Arthas napisał:

Facet chce ode mnie kupić telefon za pobraniem[...]

Rozumiem, że nie ma się czego bać, ze np paczka zaginie, a ja zostanę bez telefonu?

Gość paki postanowi nie odebrać i będziesz bulił 2x za wysyłkę.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy Wy to znacie, ale...

wpiszcie w wyszukiwarce olx 'keep away from fire'

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na olx jak sprzedaję to za wysyłkę kurierem płacę średnio 20-30 zł z pobraniem to biorę 50 zł zaliczki na wysyłkę a jak się nie podoba to kto inny kupi. Sprzedałem tak przeszło 10 razy - nie pamiętam dokładnie. Chyba tylko 2-4 zainteresowanych zrezygnowało bo myśleli że naciągam. Każdy co kupił wiedział o co chodzi i wszyscy byli zadowoleni. Chyba jeden chciał mnie szantażować że nie odbierze póki nie upuszczę ceny. Napisałem mu żeby nie odbierał ale zadatku nie zwracam bo to pokrywa koszty przesyłki. Zdziwiony oskarżał mnie że specjalnie to zrobiłem i ostatecznie odebrał.

Poczta polska za nic w życiu. Nie wiem jak u was, ale u mnie przesyłki były w różnym stanie. Do tego czas dostarczenia katastrofalny. Nie chcę sobie nawet wyobrażać jak koleś na szybko będzie pakował na miejscu.

Paczka zawsze może zaginąć i tutaj pewnie ważne będzie ubezpieczenie i warto pewnie zrobić ksero dowodu zakupu jeśli takowy istnieje. Nie wiem nie miałem takiego przypadku jeszcze ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zeszłotygodniowe doświadczenie z olx uważam za bardzo  dobre. Kupiłem telefon za 850, dobry kontakt i szybka przesyłka z "przesyłką olx". Wszystko jak w opisie a nawet lepiej niż się spodziewałem po zdjęciach. Jedna rzecz sprzedana, przyszedł klient i wziął co miał wziąć bez targów. Telewizor też znalazł nowy dom a wypisywali bzdury że za tyle to kto to kupi i że daję tyle, a za tyle wezmę itd. itp. Czas swoje robi i w końcu trafia się odpowiednią osobę a nie typowego Janusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Killer85 napisał:

Przestrzegam

Jest to typ od którego kupiłem ową kartę i miałem problemy 

Możecie pospamować i zapytać o dowód zakupu czy wam dołączy ?

1s5HKkw.png

Wszystko jest cacy widzisz ?

Edytowane przez Mgk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Mgk123 napisał:

1s5HKkw.png

Wszystko jest cacy widzisz ?

Ha...Ciekawe czy Sn się zgadza... Wcześniej była to karta z xkom 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mateusz2PL napisał:

Jak widze teraz pok jest do dwóch lat. Ktoś będzie używac kupionego sprzętu i prawie po dwóch latach allegro będzie kazało sprzedawcy płacic pieniadze? Juz nie opłacalne jest to allegro.

Jak nie wyłączysz rękojmi to zawsze możesz przyjąć i odrzucić reklamację i tyle.

Edytowane przez Mgk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Assassin jest normalnie dostępny na polskim Amazonie w świetnej cenie: https://www.amazon.pl/Thermalright-chlodzenia-cieplowodów-wentylator-aluminiowa/dp/B09NSTR7JZ Do 4000D lepiej dokupić ze dwa wentylatory na front. Alternatywnie be quiet! 500DX: https://www.ceneo.pl/93925243 Lepszy dysk: https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-crucial-t500-2tb-z-radiatorem-m-2-2280-pci-e-gen4-ct2000t500ssd5-14998454806 Ale gwarancja tylko sprzedawcy, trzeba zarejestrować na stronie producenta żeby mieć gwarę Cruciala. Alternatywnie: https://www.x-kom.pl/p/672287-dysk-ssd-seagate-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-firecuda-530-heatsink.html https://www.ceneo.pl/119352284 Ogólnie Samsung się nie opłaca, ich dyski już się nie wyróżniają.
    • Ja tam zbliżam się do 30h i już skończyłem 10 rozdział. Ciężko oderwać się od ekranu, bo co chwilę się coś dzieje. Poboczne zadania robię jedynie jak jestem w pobliżu zleceniodawcy. Niczego specjalnie nie szukam, bo dla mnie takie odhaczanie pozycji z listy rzeczy do zrobienia jest głupie. Jeszcze sporo przede mną, ale spokojnie oceniłbym ten tytuł na 9/10 i typował, że będzie to tegoroczne GOTY. Gdyby system walki był lepszy to już w ogóle byłbym zachwycony.
    • Ja mimo ze gadam natywnie po angielsku to lubie miec napisy bo chce zrozumiec 100% tego co mowia. Czesto w grach masz terminy z zakresu virusologii jak tutaj czy inne terminy technologiczne jakich czlowiek nigdy nie slyszal ani nie uzywal 
    • Rozpoczyna się zaoranie CBA, pytanie jest takie co zrobi z tym Duda, gdyż PiS-iory już kwiczą . Kamiński, jesteś twarzą tego wszystkiego, co CBA się skompromitowała. https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-nagly-apel-mariusza-kaminskiego-do-cba-przetrwajcie,nId,7420258
    • zasilanie dodatkowe mi nie przekadza, dysk jest dobrze odczytywany ( jest o dziwo lepiej odczytywany niz taki ssd lexar czy patriot (pewnie dlatego ze mam dodatkowe zasilanie prądkowe)) no i jest duzo tanszy.    muszę ogarnąć jakiś pojemnik na te dyski dyski 2,5 zewnetrzne na usb nie biore nawet pod uwagę, nie zdąrze go zapełnić a juz sie zepsuje
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...