Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

wystawilem w dobrej cenie item
8 osob napisalo 
AKTUALNE?
MOZLIWOSC WYSYŁKI?
POJDZIE za xxx (50zł mniej)

Powiedzialem OK na wszystko i nikt nie odpisał 

WTF

 

  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, duniek napisał:

wystawilem w dobrej cenie item
8 osob napisalo 
AKTUALNE?
MOZLIWOSC WYSYŁKI?
POJDZIE za xxx (50zł mniej)

Powiedzialem OK na wszystko i nikt nie odpisał 

WTF

 

Znaleźli gdzie indziej lub im się odwidziało\pisali dla pisania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to allegro się kończy...

Cytat

Zmiany w opłatach i cennikach

Od kiedy: 2 listopada 2022

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży

Za każdą pojedynczą ofertę, w której doszło do sprzedaży, naliczymy dodatkowo złotówkę. Nie bierzemy pod uwagę liczby sprzedanych sztuk w ofercie. Dotyczy to sprzedaży zarówno na koncie firmowym, jak i zwykłym.

Przykład
  • Klient kupuje u Ciebie 4 krzesła, które sprzedajesz w jednej ofercie. Za sprzedaż z tej oferty naliczamy dodatkowo 1 zł.
  • Klient kupuje u Ciebie 4 krzesła w jednej ofercie, a w drugiej – 2 poduszki. Za każdą z ofert naliczamy dodatkowo 1 zł, czyli łącznie za sprzedaż z dwóch ofert zapłacisz 2 zł.

Opłata a zwrot przedmiotu

Jeśli klient zwróci zakup, my oddamy Ci opłatę. Dotyczy to również częściowego zwrotu - wtedy zwrot pieniędzy będzie proporcjonalny.

Przykład

Klient kupuje u Ciebie 4 krzesła, które sprzedajesz w jednej ofercie, ale zwraca jedno krzesło. Otrzymasz od nas zwrot ¼ złotówki, którą od Ciebie pobraliśmy, czyli 25 groszy.


Kiedy opłata 1 zł nie będzie obowiązywać

Nie będziemy naliczać opłaty 1 zł, jeśli założysz konto firmowe i wykupisz Abonament: Podstawowy, Profesjonalny lub Ekspercki.

Abonament Podstawowy to koszt 49 zł miesięcznie.

Opłata nie dotyczy ofert, które wystawisz z konta zwykłego do 2 listopada – nawet jeżeli sprzedaż towaru z takiej oferty nastąpi po północy 2 listopada.

Dlaczego to robimy

Chcemy, aby sprzedający na Allegro mogli korzystać z rozwiązań dostosowanych do charakteru ich działalności i tym samym, do rodzaju konta na którym sprzedają: firmowego lub zwykłego.

Jeśli masz konto zwykłe, ale działasz jako przedsiębiorca, zmień konto na firmowe. Gdy wystawiasz przedmioty jedynie okazjonalnie, jako osoba prywatna – sprawdź możliwości sprzedaży na Allegro Lokalnie gdzie nie pobieramy takiej opłaty.

Zmienimy cennik dla kont zwykłych

Zmienimy stawki w cenniku dla kont zwykłych dla ofert wystawionych po północy 2 listopada.

To oznacza, że za oferty kup teraz i licytacje, które wystawisz od 2 listopada na koncie zwykłym, zapłacisz zgodnie z cennikiem, który do tej pory obowiązywał na kontach firmowych. Dotyczy to:

  • opłaty podstawowej za wystawienie
  • prowizji od sprzedaży
  • prowizji od sprzedaży w wyróżnionych ofertach
  • Pakietu Promo.

Jeśli wystawisz oferty na koncie zwykłym przed 2 listopada, naliczymy opłaty zgodnie z obecnym cennikiem dla tych kont – nawet jeśli sprzedaż nastąpi już po zmianie stawek od 2 listopada.

Opłaty za ogłoszenia

Nie zmieniamy cennika opłat za wystawianie i promowanie ogłoszenia.



Oferty z opcją do wyczerpania przedmiotów wystawisz tylko na koncie firmowym

Od kiedy: 2 listopada 2022

Oferty z opcją do wyczerpania przedmiotów wystawisz tylko na koncie firmowym.

Oferty z tą opcją, które wystawisz na koncie zwykłym przed 2 listopada, będą aktywne, dopóki nie sprzedasz wszystkich przedmiotów lub nie zakończysz ich ręcznie. Jednocześnie nie zmienisz w nich:

  • czasu trwania – na określoną liczbę dni
  • liczby sztuk lub zestawów.
Dlaczego to robimy

Możliwość wystawiania ofert do wyczerpania przedmiotów to pomocna opcja przeznaczona dla firm.

Chcemy, aby sprzedający na Allegro mogli korzystać z rozwiązań dostosowanych do charakteru ich działalności i tym samym, do rodzaju konta na którym sprzedają: firmowego lub zwykłego.

Zachęcamy przedsiębiorców, którzy nadal sprzedają na kontach zwykłych, do korzystania z przeznaczonych do ich potrzeb kont firmowych. Teraz możesz łatwiej zmienić konto zwykłe na firmowe.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie! Tego jednego złotego sprzedawcy już nie uciągną!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adashi

Teraz jak ktoś będzie chciał coś sprzedać za 5 zł i wyśle kurierem, to się zaraz okaże, że będzie musiał zapłacić allegro 10 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak strach tam sprzedawać coś tańszego niż za 40 zł, bo zaraz patola smartowa nakupi tego osiem i siedem odeśle, aby mieć darmową przesyłkę. No i tak jak piszesz, do kompletnej tanizny ten serwis sie nie nadaje. Zostaje olx, facebook, nie wiem jak z tym szopi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adashi

Sprawdzałem shopee i tam wcale lepiej też nie jest. Bardzo zbliżone do allegro, ale teraz to allegro dowaliło grubo.

Ogólnie prowizje dosyć podobne, ale też coś czytałem, że mieli wprowadzić dopłacanie się sprzedającego kupującemu do wysyłki. Coś podobnego jak allegro pobiera bezzwrotną opłatę od każdej wysyłki smart w zależności od kwoty.

 

No ale zakładając, że wystawisz jedną rzecz za 40 zł i udostępnisz smart oraz bez.

0,99 bezzwrotna opłata smart, ale bez od 8,99 też sobie wcale nie jakoś szczególnie mniej pobiorą prowizji.

1 zł - nowa opłata

4 zł prowizja, no bo w wielu kategoriach jest ona ~10%, a i w niektórych o wiele więcej.

2 zł prowizji (10%), bo kupujący wybrał wysyłkę kurierem za 20 zł.

Już masz 6-7 zł

Na ten moment na szybko nie mogę znaleźć jaki jest koszty wystawienia aukcji ma być. Dodaj do tego, że nie możesz wystawić już aukcji do wyczerpania przedmiotów, a więc będziesz musiał wznawiać i za to płacić.

 

Czyli prowizja gdzieś w granicach 20-25%, a może i będzie więcej kto wie.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystawiona evga 2080 super ftw3 za 1699zł (najtaniej na allegro)

"1300 jestem w stanie dać"
- to fajnie

"Witam 1500 plus koszt wysyłki wchodzi w grę?"
- tak, koszt wysyłki 199zł


oraz oppo reno6 5g za 1250zł (najtaniej na allegro)

"witam, mogę dać 1000zł za telefon" 

Edytowane przez EvilKillaruna
Nie klnij
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2022 o 10:58, reQ_21 napisał:

wystawiona evga 2080 super ftw3 za 1699zł (najtaniej na allegro)

"1300 jestem w stanie dać"
- to fajnie

"Witam 1500 plus koszt wysyłki wchodzi w grę?"
- tak, koszt wysyłki 199zł


oraz oppo reno6 5g za 1250zł (najtaniej na allegro)

"witam, mogę dać 1000zł za telefon" 

Co do RTX'a to widze że za 1747 jest najlepsza wersja czyli MSI X Trio, więc jakbym chciał brać od Ciebie to też dałbym max 1600zł. No i dochodzi też fakt, że część osób woli dopłacić i mieć prawie nówkę 3070, które chodzą w okolicy 2k

Edytowane przez EvilKillaruna
Nie cytuj wulgaryzmów, bo też dostaniesz po garach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zmienia faktu, że jak ktoś wycenił swój przedmiot na kwotę X to należy mu za wszelką cenę udowadniać, że to nie jest tyle warte. Jeśli nie jest, to zwyczajnie nie należy sobie tym głowy zawracać i szukać innej oferty.

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już byłem wyzywany od oszustów przez to, że ośmieliłem się wystawić przedmiot na sprzedaż, najczęściej zdarza się to na grupach na Facebooku tam najwięcej pełno sprytnych więc polecam unikać tego miejsca jak ognia.

Wystawiłem odkurzacz pionowy za bodajże 600 zł i jakaś Grażyna, która myślała, że zjadła wszystkie umysły tego świata zwyzywała mnie od oszustów bo według niej w Internecie można kupić ten sam odkurzacz za 500 zł nowy. Szukałem tego odkurzacza dłuższą chwilę i znalazłem na allegro ale nie za 500 zł ale za 700 i to gorszy model więc jej pisze, że się myli itp. I niech nie pisze bzdur itp. A ta nadal swoje to stawiłem sprawę jasno i poprosiłem o linka.

W odpowiedzi dostałem "haha a co nie umiesz korzystać z internetu?" Po tej odpowiedzi stwierdziłem, że głupszym się ustępuje i nie ciągnąłem dalej dyskusji. Już nie wspomnę o cwaniakach, którzy wklejają nie rzadko linki do promocji, które trwają dosłownie 5 minut i często przedstawiają gorszy model niż sprzedawany by pokazać jak mniemam swoją wyższość bo ciężko ocenić o co może chodzić.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lukibossss napisał:

Co do RTX'a to widze że za 1747 jest najlepsza wersja czyli MSI X Trio, więc jakbym chciał brać od Ciebie to też dałbym max 1600zł. No i dochodzi też fakt, że część osób woli dopłacić i mieć prawie nówkę 3070, które chodzą w okolicy 2k

ja bym rzekł, że to konstrukcje na tym samym poziomie - topowe, chłodne i ciche. Kwestia gustu czy ktoś woli MSI czy EVGA. 
Daj linka do 3070 o tej samej konstrukcji za 2000zł, biore dwie

Edytowane przez reQ_21
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, reQ_21 napisał:

ja bym rzekł, że to konstrukcje na tym samym poziomie - topowe, chłodne i ciche. Kwestia gustu czy ktoś woli MSI czy EVGA. 
Daj linka do 3070 o tej samej konstrukcji za 2000zł, biore dwie

A ja nie mówię o tej samej konstrukcji, bo 3070 są na tyle nie wyżyłowane, że można kupić średnią półkę i będzie miała taką samą kulturę pracy jak 2080 w topie. No i nawet nie zaczynajmy rozmowy, bo dla wielu gwarancja jest kluczowa, a większość 3070 za 2k ma gwarę. Zresztą o czym my tu rozmawiamy, 3070 jest o wiele wydajniejsza od 2080. Nigdy nie kupiłbym starucha 2080 za 1700zł, jak za 2k mogę mieć wydajniejszą, świeższą, na gwarancji 3070. W takim przypadku nie dziwię się, że ludzie się targują, lub zainteresowania nie ma, bo taki zakup logiczny nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, reQ_21 napisał:

ja bym rzekł, że to konstrukcje na tym samym poziomie - topowe, chłodne i ciche. Kwestia gustu czy ktoś woli MSI czy EVGA. 
Daj linka do 3070 o tej samej konstrukcji za 2000zł, biore dwie

Bzdury plecie i tyle

https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-karty-graficzne-260019?string=rtx 3070&order=p&stan=używane&offerTypeBuyNow=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo a jak niedługo wpuszczą serię 40X0 to już ceny 30X0 spadną na łeb na szyję

A nie, czekaj ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, lukibossss napisał:

A ja nie mówię o tej samej konstrukcji, bo 3070 są na tyle nie wyżyłowane, że można kupić średnią półkę i będzie miała taką samą kulturę pracy jak 2080 w topie. No i nawet nie zaczynajmy rozmowy, bo dla wielu gwarancja jest kluczowa, a większość 3070 za 2k ma gwarę. Zresztą o czym my tu rozmawiamy, 3070 jest o wiele wydajniejsza od 2080. Nigdy nie kupiłbym starucha 2080 za 1700zł, jak za 2k mogę mieć wydajniejszą, świeższą, na gwarancji 3070. W takim przypadku nie dziwię się, że ludzie się targują, lub zainteresowania nie ma, bo taki zakup logiczny nie jest.

coś mi się wydaje, że chyba tematy kolego pomyliłeś - bo właśnie ty zachowujesz się jak żulernia z olx. Nie kupisz w tej cenie 3070, zwłaszcza w normalnej konstrukcji.
Kartę sprzedałem za 1600zł bo nie chciało mi się już czytać tych pajaców co piszą do mnie i oferują oferty życia :)

Edytowane przez reQ_21
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, reQ_21 napisał:

coś mi się wydaje, że chyba tematy kolego pomyliłeś - bo właśnie ty zachowujesz się jak żulernia z olx. Nie kupisz w tej cenie 3070, zwłaszcza w normalnej konstrukcji.
 

Oczywiście że kupi, pełno tego jest na allegro i olx. Po prostu szybką schodzą i trzeba chwilę na to poświęcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabel na zamowieine

napewno bedzie pasował?
TAK

ZAMOWIŁ
DOSZŁO

witam, chce zwrocic
nie ma mozliwosci

jak to?
tak to 

SPÓR allegro
sprzedajacy nie chce przyjac zwrotu
allegro: zwrot w tym wypadku jest dobrą wola sprzedajacego

AHA

negatyw
uzytkownik .... nie poleca sprzedjacego

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno, bywa. Odpisz na komentarz i tyle.

Ja tam czytam odpowiedzi i są dla mnie czasem warte więcej, niż sam komentarz. Jeśli ktoś nie wie, że nie można sobie zwrócić czegoś, co jest robione na indywidualne zlecenie, bez dużej dozy dobrej woli ze strony sprzedawcy, to już jego problem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przez przesyłkę olx sprzedałem używanego smartband'a, w ogłoszeniu nawet nie pisałem że oryginalne pudełko jest w zestawie, bo uznałem że to mało ważne. Gościu pakę odebrał i do mnie z mordą że pudełko podniszczone i on mi odsyła paczkę i chce zwrotu xD Napisałem mu żeby sobie zgłaszał problem do olx i oni podejmą decyzję. Olx oczywiście przyznało mi rację :)

  • Sad 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, BladyPL napisał:

Trudno, bywa. Odpisz na komentarz i tyle.

Ja tam czytam odpowiedzi i są dla mnie czasem warte więcej, niż sam komentarz. Jeśli ktoś nie wie, że nie można sobie zwrócić czegoś, co jest robione na indywidualne zlecenie, bez dużej dozy dobrej woli ze strony sprzedawcy, to już jego problem. 

 

tu nawet nie chodzi o to - poprostu MÓGŁ NIE WIEDZIEC  -OK - napisał spór i jeszcze dopisał w wiadomosci do mnie ze (jako grozba chyba) ze PISZE DO ALLEGRO I ZOBACZYMY JAK BEDZIE, po czym allegro przyznało racje MI a gosc i tak nega wystawił

17 godzin temu, lukibossss napisał:

Ja ostatnio przez przesyłkę olx sprzedałem używanego smartband'a, w ogłoszeniu nawet nie pisałem że oryginalne pudełko jest w zestawie, bo uznałem że to mało ważne. Gościu pakę odebrał i do mnie z mordą że pudełko podniszczone i on mi odsyła paczkę i chce zwrotu xD Napisałem mu żeby sobie zgłaszał problem do olx i oni podejmą decyzję. Olx oczywiście przyznało mi rację :)

powiem ci tak, kiedys uwazalem to za głupote, jednak aktualnie duzo osob zbiera pudełka - ja tez sie nauczylem pisac juz ze pudełko zniszczone/pogiete lub go nie ma - bo jak ni ebedzie  tej informacji to i tak bedą pytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...