Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, lukibossss napisał:

Ale wiesz że na allegro są spore prowizje? Też miałem takich agentów co chcieli allegro, jak im napisałem ile wyniesie prowizja to nagle rezygnowali z zakupu.

No wiem, 4%. Dla spokoju ducha 4% to są grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SirHawk napisał:

No wiem, 4%. Dla spokoju ducha 4% to są grosze.

Taa...

Wystaw sobie Gpu za 1000zł.na allegro Lokalnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Killer85 napisał:

Taa...

Wystaw sobie Gpu za 1000zł.na allegro Lokalnie 

Na AL nie wystawiam, bo nie ma po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SirHawk napisał:

Na AL nie wystawiam, bo nie ma po co ?

Zatem 50zł.to grosze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Killer85 napisał:

Zatem 50zł.to grosze? 

Hmm...

image.png.4a8564d14bf5008549e003395b6159ce.png

Tak. 4% to są grosze.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SirHawk napisał:

Tak. 4% to są grosze.

4% od groszy, to są grosze.
4090 za 10K, to jest 400 zł psu w d... ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

4% od groszy, to są grosze.
4090 za 10K, to jest 400 zł psu w d... ;)

System ochrony kupującego, wsparcie prawne i inne duperele za darmo nie są, a 400zł z 10k to są groszowe sprawy.

Stop Being Poor 2000s Paris Hilton Inspired Top Y2K Bimbo - Etsy Polska

Edytowane przez SirHawk
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, SirHawk napisał:

System ochrony kupującego, wsparcie prawne i inne duperele za darmo nie są, 

Spoko. Zgoda.

 

 

12 minut temu, SirHawk napisał:

a 400zł z 10k to są groszowe sprawy.

400 zł, to 400 zł - można dać na Owsiaka, albo przepić ;), albo puścić przez OLX. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

400 zł, to 400 zł - można dać na Owsiaka, albo przepić ;), albo puścić przez OLX. ;)

Sprzedaj kartę na OLX za 10k, powodzenia :) Na Allegro wkładasz do paczkomatu i tyle. A na OLX to gościu wpada do Ciebie, albo Ty do niego, sprawdza z 1h, ogląda 20 razy czy nie ma mikrorysek, nawet na pudełku, a potem negocjuje zaczynając od 5500zł :) 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez odbioru osobistego kupić coś przez olx za więcej niż 100 zł to strach ale u mnie już kupowali i po 800 zł z przesyłką olx. Ja bym nie próbował ale najwidoczniej rozmowa telefoniczna ze mną im wystarczyła. Bez prób negocjacji się nie obyło ale słyszałem przez telefon, że kobieta za gościem stoi i mu mówi, że ma kupić to nie miał wyboru ?

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, King Arthas napisał:

Sprzedaj kartę na OLX za 10k, powodzenia :) Na Allegro wkładasz do paczkomatu i tyle. A na OLX to gościu wpada do Ciebie, albo Ty do niego, sprawdza z 1h, ogląda 20 razy czy nie ma mikrorysek, nawet na pudełku, a potem negocjuje zaczynając od 5500zł :) 

Ile GPU sprzedałeś za pośrednictwem olx?  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lokiju napisał:

Bez odbioru osobistego kupić coś przez olx za więcej niż 100 zł to strach ale u mnie już kupowali i po 800 zł z przesyłką olx. Ja bym nie próbował ale najwidoczniej rozmowa telefoniczna ze mną im wystarczyła. Bez prób negocjacji się nie obyło ale słyszałem przez telefon, że kobieta za gościem stoi i mu mówi, że ma kupić to nie miał wyboru ?

A słyszałeś odgłos ostrzonej patelni czy raczej cisza? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2023 o 17:00, SirHawk napisał:

Ja miałem, nie dostałem 2080 Ti, który wiedziałem że jest scamem, ale był z kup teraz i Allegro zwróciło pełen hajs ?.

Ja to jednak mam dar do pakowania się w kłopoty.

O ile temat z Allegro udało się rozwiązać - sprzedający zwrócił mi pieniądze, o tyle postanowiłem nie tracić czasu i kupić nowy telefon z odbiorem osobistym. Na olx znalazłem ofertę w rozsądniej cenie, z polskiej dystrybucji (x-kom), z kopią faktury, fabrycznie zalakowane opakowanie, brak blokad operatorskich. No miód i malina.

Umówiłem się z miłą Panią w neutralnym miejscu, sprawdziłem sprzęt, dostałem dokument pierwotnego nabycia z x-kom i pojechałem uradowany do domu.

Dopiero na miejscu zauważyłem, że w danych nabywcy na fakturze widnieje Siemens Finance, co oznacza, że telefon jest wzięty w leasingu. Nie jestem biegły w tych sprawach, ale samo przez się mówi, że właścicielem sprzętu jest Siemens Finance, czyli leasingodawca. Leasingobiorca nie ma prawa takiego sprzętu sprzedać, gdyż nie jest jego prawnym właścicielem.

Co w tym przypadku? Może zostać nałożona jakaś blokada na telefon (a'la operatorska)? Może zostać wpisany na czarną listę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zgłosił do Siemensa, że ktoś ich własnością handluje, pewnie są na to paragrafy :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SirHawk napisał:

Ja bym zgłosił do Siemensa, że ktoś ich własnością handluje, pewnie są na to paragrafy :E 

Zgłoszę do Siemensa i mi telefon zabiorą :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, seeba03 napisał:

Zgłoszę do Siemensa i mi telefon zabiorą :lol2:

Moim zdaniem kupiłeś przedmiot z wadą prawną ale mamy tutaj lepszych specjalistów na forum niż ja ale na początek to bym się odezwał do tej kobiety od, której kupiłeś telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, seeba03 napisał:

Zgłoszę do Siemensa i mi telefon zabiorą :lol2:

Myślę, że perspektywa ewentualnej kary za nieświadomą paserkę może być bardziej przekonująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lokiju napisał:

Moim zdaniem kupiłeś przedmiot z wadą prawną ale mamy tutaj lepszych specjalistów na forum niż ja ale na początek to bym się odezwał do tej kobiety od, której kupiłeś telefon.

Tak, dokładnie. Jestem tego świadom i sprzedawcę już poinformowałem, że nie ma prawa sprzedać sprzętu będącego w leasingu.

Umówiliśmy się jutro rano - mam odzyskać pieniądze i oddać telefon. Zobaczymy czy się pojawi :E

Ja już mam serdecznie dość tego całego Allegro, olx i innych portali ogłoszeniowych.

Pójdę do sklepu, albo zamówię na Amazonie. W nosie mam te nerwy i zabawy w kotka i myszkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, seeba03 napisał:

Tak, dokładnie. Jestem tego świadom i sprzedawcę już poinformowałem, że nie ma prawa sprzedać sprzętu będącego w leasingu.

Umówiliśmy się jutro rano - mam odzyskać pieniądze i oddać telefon. Zobaczymy czy się pojawi :E

Ale po co tak przesadzać ? Bo nie wiem czy chodzi ci o to, że się popsuje i nie masz gwarancji czy, że kupiłeś od osoby nie będącej właścicielem ? Jeśli leasingobiorca przestaje płacić to musi zwrócić przedmiot leasingu, a jak go nie ma to ma problem :) Ty nie masz z tym nic wspólnego, a faktury nawet nie musiałeś widzieć. A co do kwestii rękojmi/gwarancji była sprawa omawiana już w tym wątku jak @*** ChOpLaCz *** też kupił od kogoś kto nie był właścicielem i poprosił o cesję... Tu trochę inaczej, ale rada ta sama. X-com powinien w razie czego przyjąć reklamację jak masz dowód zakupu nawet nie na siebie. Po prostu jak się prowadzi firmę czasami "zapomina" się, że to coś w leasingu i nie oznacza, że się ktoś z leasingu nie wywiąże.

12 minut temu, seeba03 napisał:

Ja już mam serdecznie dość tego całego Allegro, olx i innych portali ogłoszeniowych.

Pójdę do sklepu, albo zamówię na Amazonie. W nosie mam te nerwy i zabawy w kotka i myszkę

No a w amazonie albo w sklepie to sami święci...? Zobaczysz jak korpo może cię potraktować jak coś będzie nie tak... :) Szybciej się dogadasz z człowiekiem niż z korporacją... Ja wielokrotnie bardziej wolę kupić coś ze małego sklepu lub prywatnej osoby niż z korporacji bo wiem, że korpo mają olewkę bo jesteś tylko punktem satystycznym. Miałem całą przeprawę parę lat temu z MM jak specjalnie kupiłem film od nich i dołożyłem żeby być w smart inne filmy i ten główny film stał się dla mnie "niedostępny" choć był w ofercie a chcieli mi wysłać tamte, wzięte na dokładkę. Tydzień dyskusji na sporze Allegro, na zakończenie poprosiłem o kontakt do dyrektora regionalnego, dyskusja zakończona jako nierozstrzygnięta a sklepowi to totalnie wisi i powiewa :) A z kolei sub kupiony z małego sklepu. U mnie były jakieś dziwne dźwięki. Nie chcieli mi uznać reklamacji. Samo wspomnienie na dyskusji o negatywie spowodowało momentalnie zmianę do mnie. Mógłbym książki pisać o e-handlu :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, hubio napisał:

Ale po co tak przesadzać ? Bo nie wiem czy chodzi ci o to, że się popsuje i nie masz gwarancji czy, że kupiłeś od osoby nie będącej właścicielem ? Jeśli leasingobiorca przestaje płacić to musi zwrócić przedmiot leasingu, a jak go nie ma to ma problem :) Ty nie masz z tym nic wspólnego, a faktury nawet nie musiałeś widzieć. A co do kwestii rękojmi/gwarancji była sprawa omawiana już w tym wątku jak @*** ChOpLaCz *** też kupił od kogoś kto nie był właścicielem i poprosił o cesję... Tu trochę inaczej, ale rada ta sama. X-com powinien w razie czego przyjąć reklamację jak masz dowód zakupu nawet nie na siebie. Po prostu jak się prowadzi firmę czasami "zapomina" się, że to coś w leasingu i nie oznacza, że się ktoś z leasingu nie wywiąże.

Czasami się zdarza, że zamiast naprawy lub wymiany na nowy to proponują zwrot pieniędzy a to raczej już się odbędzie na osobę, która widnieje na fakturze, ja bym jednak wolał spać spokojnie nawet jeżeli miałbym dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, hubio napisał:

Ale po co tak przesadzać ? Bo nie wiem czy chodzi ci o to, że się popsuje i nie masz gwarancji czy, że kupiłeś od osoby nie będącej właścicielem ?

O gwarancję to się nie martwię, bo wówczas korzystałbym bezpośrednio z gwarancji Apple, pomijając x-kom.

Chodzi o fakt, iż kupiłem sprzęt od osoby, która nie ma prawa go sprzedać, bo nie jest jego właścicielem.

Teoretyzując - leasing nie jest spłacany, leasingodawca prosi o zwrot sprzętu. Oczywiście ten jest w rękach osoby trzeciej, więc nie będzie zwrócony. Co się wówczas dzieje? Nie będzie ten telefon wówczas poszukiwany? Nie będzie wpisany na jakąś czarną listę? Nie zostanie zablokowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już byś musiał uderzać do tego konkretnego leasingodawcy ale pewnie jakieś zabezpieczenia mają na wypadek jakby ktoś nie płacił.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, seeba03 napisał:

Teoretyzując - leasing nie jest spłacany, leasingodawca prosi o zwrot sprzętu. Oczywiście ten jest w rękach osoby trzeciej, więc nie będzie zwrócony. Co się wówczas dzieje? Nie będzie ten telefon wówczas poszukiwany? Nie będzie wpisany na jakąś czarną listę? Nie zostanie zablokowany?

Co do każdego przedmiotu typu TV czy coś innego nie ma opcji poszukiwania. Tu rzeczywiście jest telefon, ale nie wyobrażam sobie ani technicznie ani prawnie jak można zablokować telefon. To wgrasz swój soft :) Po za tym jak leasingobiorca nie ma przedmiotu leasingu to tak jak on by coś ukradł więc albo komornik albo nawet prokurator. Ale prawdopodobnie musiałby oddać pozostałą część do spłaty. Jak nie chodzi o gwarancję i telefon ci się podoba i była dobra cenka to bym nie panikował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lokiju napisał:

To już byś musiał uderzać do tego konkretnego leasingodawcy ale pewnie jakieś zabezpieczenia mają na wypadek jakby ktoś nie płacił.  

Wychodzę z założenia, że wolę spać spokojnie. Dlatego też umówiłem się ze sprzedawcą na zwrot. Oby się zjawił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, hubio napisał:

Co do każdego przedmiotu typu TV czy coś innego nie ma opcji poszukiwania. Tu rzeczywiście jest telefon, ale nie wyobrażam sobie ani technicznie ani prawnie jak można zablokować telefon. To wgrasz swój soft :) Po za tym jak leasingobiorca nie ma przedmiotu leasingu to tak jak on by coś ukradł więc albo komornik albo nawet prokurator. Ale prawdopodobnie musiałby oddać pozostałą część do spłaty. Jak nie chodzi o gwarancję i telefon ci się podoba i była dobra cenka to bym nie panikował :)

Jak najbardziej można zablokować telefon bo operatorzy to robią jak ktoś bierze telefon na raty i nie spłaca i wgrywanie softu raczej nic nie pomaga z tego co słyszałem ale to by trzeba doczytać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...