Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu czasy się zmieniły. Widać to wszędzie. Jest coraz mniej ludzi dłubiących w PC to i rynek umiera. Bedzie juz tylko gorzej. Zostanie jakaś grupka hobbystów pieszczących każdy kabelek w obudowie ale to będzie 0.001% ogółu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, dzki_czoug napisał:

 Wszyscy wolą laptopy. Laptopy jeszcze jakoś schodziły, ale też głównymi kupującymi byli ukraińcy którzy w razie czego mogą je spakować w plecak i zabrać do domów.

No właśnie przez myśl też mi przeszła ,że może to być spowodowane wojną i ludzie w obawie duszą kasę albo kupują laptopa żeby w razie czego zwinąć manatki i uciekać gdzie pieprz rośnie. 

@bourne2008 Zmienia się na tyle ,że z 38 milionów ludzi w Polsce nagle każdy traci zainteresowanie? Próbuje pogonić go bez wysyłki... czy naprawdę w okolicy do 100km jak by zebrał z 500 tysięcy ludzi ,a komp jest wystawiony od prawie dwóch miechów nie znajdzie się jedna osoba? Przecież do sprzedaży wystarczy z tej liczby 0.1%. 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Iri napisał:

No właśnie przez myśl też mi przeszła ,że może to być spowodowane wojną i ludzie w obawie duszą kasę albo kupują laptopa żeby w razie czego zwinąć manatki i uciekać gdzie pieprz rośnie. 

@bourne2008 Zmienia się na tyle ,że z 38 milionów ludzi w Polsce nagle każdy traci zainteresowanie? Próbuje pogonić go bez wysyłki... czy naprawdę w okolicy do 100km jak by zebrał z 500 tysięcy ludzi

No ja pisalem kilka postow wczesniej wystawilem RTX 4000 nowego z pelna gwarancja ze sklepu w bardzo dobrej cenie i bylo ZERO zainteresowanych. Ani jednej wiadomosci.

I to jest bzdura ze tu tylko chodzi o Ukraincow, kazdy jeden Polak teraz wymaga mobilnosci i kompy stacjonarne staly sie poprostu powodem do wstydu. Niezaleznie czy do pracy zdalnej, czy na wakacje, czy do podrozy sluzbowej, czy wyjazd do rodzicow, czy nawet jakies glupie spotkanie z doradca finansowym, wszedzie jest teraz potrzeba zabrania komputera ze soba. Czy stary czy młody, czy biedny czy bogaty, wszyscy teraz mysla komputer = laptop. A stacjonarka to teraz sie nazywa "stacja robocza" w firmach.

Do tego dochodza za male mieszkania, zeby robic miejsce na stacjonarke. Zobaczcie sobie kiedys domyslne projekty wnetrz do nowych mieszkan, nikt nie uwzglednia w nich specjalnego miejsca na komputer stacjonarny.

Do tego teraz laptopy Apple sa na tyle silne i wzglednie tanie, ze Macbook Air + konsola to jest nowa norma.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. PC odchodzi do lamusa. Zostaną tylko pasjonaci. Nawet jeśli w skali świata jest to kilka mln ludzi to nic to nie zmieni skoro np. tel. komórkowych w 2021r używało ponad 5mld ludzi. 

Chyba, że znowu będzie jakieś kryptoszaleństwo ale to już inna bajka. :)

Edytowane przez bourne2008
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Iri

A co miałeś /masz sprzęt do sprzedania? W dzisiejszych czasach to ciężko coś  sprzedawać, najszybciej pogonić w rodzinie albo trafić na kogoś komu się chce majstrować i schodzić z ceną. Ludzie kupują konsole bo raz że wygodne, relatywnie tanie w porównaniu z PC , taka PS5 kosztuje polowe 4080 i nie musisz się przejmować temperaturami i innymi cudami na kiju, wszędzie ja sobie weźmiesz podłączysz i wsio. Do reszty rzeczy wystarczy laptop. Sam bym chyba poszedł kierunku konsol jesli by wydali ETS2 na nie z możliwością modowania . 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyśleliście, że może ludzie nie mają kasy? Kiedyś wszystko sprzedawałem w ciągu kilku dni, a teraz? Ledwo co zainteresowanych, zero wiadomości. Raty 0% jak już, a gotówki mało kto już tyle ma. 

Edytowane przez King Arthas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@King Arthas No właśnie szło w kilka dni, a do miesiąca to już był maksymalnie przy drogich rzeczach. To była jedna z moich myśli ale brakuje totalnie wyświetleń, a jak wiemy ludzie lubią sobie pooglądać czy poobserwować. Wizja ,że nagle ludzie chcą TYLKO laptopy jest dla mnie mało przekonywująca. Miałem 7 wiadomości ale propozycje były po prostu za niskie lub ludzie chcieli wysyłkę albo zakup bez procesora, chłodzenia czy karty. Dziwi mnie po prostu słaba oglądalność gdzie kiedyś było to kilkadziesiąt wyświetleń w ciągu kilku godzin... szczególny skok był po odświeżeniu ,a teraz odświeżasz i masz 1-10 wyświetleń. 

W dziale komputery po odświeżeniu 40 wyświetleń w 7 dni, a w dziale części 53 w 2 dni. 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak kasy, raty kredytów wysokie, co zrobić. Nie znam nikogo kto kupił auto czy telefon w ostatnim czasie za gotówkę. Ja się wyprowadzam za granicę za miesiąc, a tu kurna nic nie idzie sprzedać. A za pół darmo nie mam zamiaru wystawiać.

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@King Arthas Nie dobrze, w lato mam zamiar pogonić samochód mam nadzieję ,że znajdzie się dobra dusza z wypchanym portfelem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Irijak chcesz sprzedać diesla to zapomnij. Wszyscy wyprzedają diesle bo są kompletnie nieopłacalne. Nawet mój znajomy największy fanboy diesli sprzedaje swoją "perełeczkę" i przechodzi na benzyna + gaz. Jak przeglądam ogłoszenia to 80% ofert to diesle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukibossss

Nie, benzynka. Chce kupić coś tańszego na 2 lata, a później nowy ale używany model S3 mi chodzi po głowie. 

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wystawiony przedmiot na olx za bagatela 20 złotych i właśnie dostałem zapytanie ile będzie kosztować wysyłka za pobraniem ? Serio? ktoś jeszcze wysyła za pobraniem? Ponadto kwota za wysyłke wyniesie około 20 złotych a jak kupujący nie odbierze to będę 40 złotych do tyłu. Interes życia.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lokijuJa z wysyłką za pobraniem nie mam problemu, po prostu zawsze od razu piszę, że pierw wysyłają mi kwotę na wysyłkę, dopiero wtedy nadaję pakę. Wtedy nawet jak nie odbierze to nic nie stracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukibossss Dokładnie to samo zaproponowałem o czym piszesz i robię tak zawsze gdy ktoś pyta o pobranie. W 99% przypadkach pada stwierdzenie typu "Zostałam/em kiedyś oszukana" i na tym kończy się rozmowa. W tym przypadku jest jeszcze dziwniej bo dostałem odpowiedz "to proszę ustawić kup teraz" problem w tym, że na OLX'ie i na allegro lokalnie przesyłka jest ustawiona i w każdej chwili można kupić. 

 

image.png.8b8630140a009644e143ae8980dc61e1.png

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprzedałem ostatecznie telefon gościowi, który nie pytał o nic i od razu zapłacił. Z podziękowania wysłałem paczkę w ciągu godziny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówione jakieś pierdoły na Allegro i po 30 minutach telefon od sprzedającego z informacją, że ktoś się chyba pomylił z cenami jak wystawiał aukcję i zamiast 20 PLN to teraz kosztuje 26 PLN i on mi zrobi zwrot na blika i anuluje zakup. W międzyczasie zmienili cenę z 20 na 26 PLN na aukcji. Podobne towary na aukcjach w zbliżonej cenie, więc nie może być mowy o pomyłce cenowej. Oj nawet nie wiedzą, ja bardzo wdepnęli ..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak co wyszło z tej sytuacji
--

Co do moich przygód z serwisami to nie miałem żadnych ostatnio

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co wyszło, wysłałem już żądanie przesłania oficjalnej informacji o odstąpieniu przez sprzedającego od umowy i czekam. Tak się akurat złożyło, że kiedyś tam się spotkałem z miejskim rzecznikiem OUKiK, który jest właściwy dla ich siedziby ;) Jak to sobie można głupio narobić kłopotów za 6 PLN. Przecież rzecznik im może przewalić całą korespondencję z pozostałymi Klientami, aby sprawdzić, czy to jednostkowy przypadek, czy może reguła w ich funkcjonowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no...za 6zł. robić sobie gnój...
Nie chcesz robić sklepowi antyreklamy że nie podajesz jego nazwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Killer85 napisał:

No no...za 6zł. robić sobie gnój...
Nie chcesz robić sklepowi antyreklamy że nie podajesz jego nazwy?

Nie chcę, gdyż dałem im szansę na zachowanie twarzy i ogarnięcie tematu zgodnie z prawem ;)

13 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Ja powiem tak: mi by się nie chciało szarpać, ale być może takie sklepy właśnie na to liczą, że ludzie machną ręką. 

Zasadniczo mi też, ale tam nie padło kluczowe słowo "PRZEPRASZAM" - co zwyczajnie ktoś mi zakomunikował, że musiał się pomylić przy wpisywaniu ceny i anuluje zamówienie ;) I to tonem oznajmującym ;) No to nauczę ich kultury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakby nie przysłali tej z orzechami i rodzynkami ... To już by się musiało sądem zakończyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupił i zapłacił, a potem sprzedawca robi cyrki bez oficjalnego zerwania umowy, to też bym dla zasady wdrożył protokół "pa tera" :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O inpost z grup FB o niezadowolonych klientach tej firmy

 

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, galakty napisał:

Jeśli kupił i zapłacił, a potem sprzedawca robi cyrki bez oficjalnego zerwania umowy, to też bym dla zasady wdrożył protokół "pa tera" :E

UPDATE : Sprzedający pokryje koszty zastępczego wykonania umowy, czyli zwróci mi na rachunek bankowy różnicę między tym, co miałbym zapłacić u niego a tym, co zapłaciłem u kogoś, kto oferował ten sam towar do sprzedaży. Nie są to duże kwoty, nawet śmiesznie małe bym powiedział, ale jak jest okazja kogoś nauczyć trochę kultury i szacunku do prawa, to należy z tego skorzystać. Bez względu na kwoty ;)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...