Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, BladyPL napisał:

No to niefart. U mnie było przekroczenie o półtorej, czy dwie godziny i taki sam objaw jak u Ciebie ;)

Skoro mówisz, że przy przekroczeniu czasu jest taki sam objaw, to może mają coś nieprawidłowo skonfigurowane. Akurat ten paczkomat (ponieważ mieści się w zamkniętej hali) przetrzymuje przesyłki 72h, a nie 48h. Może ktoś gdzieś wprowadził przez pomyłkę ten krótszy czas, i zadziałała procedura przewidziana na wypadek przekroczenia czasu. Z e-maila i SMS-a wyraźnie wynikało, że czas jeszcze jest. Status paczki (już po tym, jak wróciłem do domu) też wskazywał, że termin odbioru nie został przekroczony. Dopiero od niedawna się zmienił i teraz pisze - "Czas na odbiór Paczki z Paczkomatu już minął. Paczka zostanie zwrócona do Nadawcy. Odbiorca jeszcze ma szansę odebrać paczkę, jeśli dotrze do Paczkomatu przed Doręczycielem InPost.".

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to samo mi powiedziała sympatyczna Pani z infolinii, że dobrze, że byłem przed kurierem ;) U mnie było tak, że wprowadziłem numer telefonu, kod odbioru paczki, wcisnąłem Dalej i wyrzuciło błąd + komunikat, że mam się skontaktować z infolinią. W sumie to nawet i dobrze, bo pani mi poleciła używanie ich aplikacji do odbioru paczek i teraz podchodzę do paczkomatu, wybieram przycisk "Otwórz skrzynkę" i gotowe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, BladyPL napisał:

(...) W sumie to nawet i dobrze, bo pani mi poleciła używanie ich aplikacji do odbioru paczek i teraz podchodzę do paczkomatu, wybieram przycisk "Otwórz skrzynkę" i gotowe. 

Ja tam jestem anty-fanem aplikacji na smartfony. Kiedyś (za czasów Symbian-a) instalowałem tyle aplikacji, że jak zaniosłem telefon na upgrade softu, to serwisant nokii aż był zaszokowany (chyba oglądał jakieś logi z instalacji). Teraz, ograniczam się do minimum. W 2005 r. zlecałem przelewy ze swojego P910i. Obecnie nie mam żadnej aplikacji bankowej nawet.

Edytowane przez PiXel2.0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, PiXel2.0 napisał:

Ja tam jestem anty-fanem aplikacji na smartfony. Kiedyś (za czasów Symbian-a) instalowałem tyle aplikacji, że jak zaniosłem telefon na upgrade softu, to serwisant nokii aż był zaszokowany (chyba oglądał jakieś logi z instalacji). Teraz, ograniczam się do minimum. Nie mam żadnej aplikacji bankowej nawet.

Ja tak samo - nie wyobrażam sobie logowania do banku za pomocą tel - to musi być odizolowane środowisko i sprzęt nad którym mam kontrole całą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Zhao napisał:

Ja tak samo - nie wyobrażam sobie logowania do banku za pomocą tel - to musi być odizolowane środowisko i sprzęt nad którym mam kontrole całą

Najlepiej logować się z Linux-a Live i autoryzować przez SMS-y odbierane telefonem sprzed 20 lat - jakbym miał dużo $ na koncie, to tylko tak bym robił :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Firmy forsują aplikację, bo mogą zebrać o wiele więcej danych. Przykładowo reddit już nie oferuje większej funkcjonalności tylko zmusza do korzystania z aplikacji blokując dostęp do subbreditów i komentarzy w przeglądarce mobilnej. To pokazuje o co w tym wszystkim chodzi

Ja się tym brzydzę i mnie to drażni, że każda strona internetowa czy sklep musi mieć swoją aplikację. Całe szczęście w Allegro jeszcze wszystko działa, ale też są formy dyskryminacji, np w postaci mniejszej ilości bonusów ( monet )

Edytowane przez bigovsky
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdarzają się kwiatki w drugą stronę, że w aplikacji brakuję paru funkcji, które można znaleźć bez problemu na stronie internetowej.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, bigovsky napisał:

Ja się tym brzydzę i mnie to drażni, że każda strona internetowa czy sklep musi mieć swoją aplikację. Całe szczęście w Allegro jeszcze wszystko działa, ale też są formy dyskryminacji, np w postaci mniejszej ilości bonusów ( monet )

Mam dokładnie identyczne odczucie. 

10 godzin temu, bigovsky napisał:

Firmy forsują aplikację, bo mogą zebrać o wiele więcej danych. Przykładowo reddit już nie oferuje większej funkcjonalności tylko zmusza do korzystania z aplikacji blokując dostęp do subbreditów i komentarzy w przeglądarce mobilnej. To pokazuje o co w tym wszystkim chodzi

Zbieranie danych to tylko jeden z powodów. Myślę, że głównym powodem jest chęć przyzwyczajenia użytkowników/klientów do aplikacji, bo telefon jest urządzeniem, które zwykle każdy ma zawsze przy sobie - można niezwłocznie i względnie nieodwracalnie wykonać jakąś operację. Wiele osób ma tak, że nagle coś im przyjdzie do głowy i chcą to zrobić, ale gdy już ochłoną, to przemyślą wszystko i w końcu zrezygnują. Dając ludziom narzędzie, pozwalające na błyskawiczne zlecanie różnych zamówień, można osiągnąć większy zysk, generowany przez zlecenia wykonane pod wpływem chwili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 21.04.2021 o 18:20, Fjubens napisał:

Na whatsapp to faktycznie najpewniej próba oszustwa, ale samo pytanie o udostępnienie przesyłki OLX jak tu przywołano wyżej nie jest niczym groźnym przecież. Sam tak kiedyś sprzedającego zapytałem czy udostępni w ogłoszeniu, bo nie było, a jako kupującemu, to ta forma mi pasuje (jako sprzedającemu w sumie też, chociaż trzy rzeczy tylko dotychczas tak sprzedałem). Zdziwiłbym się mocno jakby mnie ktoś zablokował i oskarżył o oszustwo po tym jakbym go w wiadomości na OLX zapytał czy uaktywni przesyłkę OLX w ogłoszeniu. ;'X

Miałam na myśli przede wszystkim whatsappa, trochę niedopowiedziałam. Samo pytanie o przesyłkę OLX nie jest niczym złym, ale jak ktoś dopytuje o „towar” (i nigdzie nie pyta o przedmiot, nazywając go wprost, co wygląda na wklejoną formułkę), po czym wyskakuje z grafikami jak to niby wygląda i wstawia jakieś linki, to generalnie od razu powinna się zapalać czerwona lampka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, zireael7 napisał:

Miałam na myśli przede wszystkim whatsappa, trochę niedopowiedziałam. Samo pytanie o przesyłkę OLX nie jest niczym złym, ale jak ktoś dopytuje o „towar” (i nigdzie nie pyta o przedmiot, nazywając go wprost, co wygląda na wklejoną formułkę), po czym wyskakuje z grafikami jak to niby wygląda i wstawia jakieś linki, to generalnie od razu powinna się zapalać czerwona lampka.

Jak ktoś obcy mi wysyła jakieś linki wygenerowane przez URL shortener-y, to nigdy nie klikam. W ogóle nie lubię tego rodzaju metody podsyłania linków. Rozumiem, że czasami jest to sensowne (np. jak narzędzie komunikacji ma ograniczenie długości przesyłanego tekstu), ale zawsze niepokoją mnie takie linki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Komuś się chyba nudzi 😅

773208480_IMG_20210428_032731(1).thumb.jpg.3021b085fcddd855e8744965b42b1602.jpg

Edytowane przez lokiju
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Obiecałem gościowi, że to zrobię i wuala 😜

Sprzedawałem niedawno i7 4790k, chciałem za niego 650zł. Te procki sprzedają się nawet i teraz za ponad 7 stówek (nie mówię już o tych, że i niby nowe takie procki lecą za ponad 900zł) więc cena nie była wygórowana.

Oczywiście dostawałem propozycję (kilka) - 500zł daje i przyjeżdżam. Oczywiście propozycje odrzucałem ale jeden koleś trochę przesadził na OLX.

Pisze do mnie tak..

Cytat

12 maj

Karol.
Panie, 650 za i7 ? To strasznie tanio i pewnie ma pan mnóstwo chetnych, jak bym potrzebował to bym kupił, ale radze wystawić go za minimum 1000 zł bo inaczej będzie pan stratny.

(Dalej kontynuował ten swój bełkot ale nie będę wrzucał)

Odpisałem mu w ten sposób:

"Promocje to u debili, procek jest tylko 10% słabszy od 8700k, to 8 wątków a nie jakieś poobcinane smarki :D"

Facet kontynuuje swoje wywody...

Cytat

12 Maj. Karol.

Te 10% to niezła fantazja, skąd wziąłeś te dane? Chyba nieźle musiałeś się nastukać żeby to wymyślić ;D

Nic już mu nie odpisałem bo nie chciało mi się z durniem gadać. Ale facet nie daje za wygraną..

Cytat

13 Maj. Karol.

Nie no serio zapodaj linka a jak nie to nie pierdol gościu głupot.
09:50

Odpisałem mu w ten sposób ;)🤣

Zaraz zablokuje ale wcześniej napisze że będziesz opisany na forum PCLAB w temacie o żulerni z Allegro i OLX.

🤣

A najlepsze jest chyba to, ze jak to mu pisałem to właśnie dogadywałem się z jakimś normalnym człowiekiem na sprzedaż z odbiorem osobistym u mnie za tą kwotę. Przyjechał po południu i kupił :)

Dobra akcja była też bo w tym samym czasie sprzedawałem laptopa gejmingowego od Asusa z i7 i GTX-em 970 na pokładzie. Stały 4 takie 2 tyg. temu. 2 na OLX i 2 na allegro, każdy po 2700zł. Ja wystawiłem tu i tu za 2200zł.

Prawie od razu na OLX dostałem ofertę 1500zł i przyjeżdżam. Odpisałem, że 2100 i niżej nie zejdę. W 3 dniu sprzedaży z rana dostałem od innego gościa podobną propozycję czyli 1500zł. Temu już nawet nie odpisałem bo jechał do mnie chłopak na odbiór tego lapka. Poszedł za 2100zł :)

Generalnie sprzedaje trochę gratów ostatnio na obu portalach i można powiedzieć, że na OLX to nie ludzie są a małpy jakieś. No nie wszyscy ale dużo tam takich osobników którzy chyba teleportowali się z innej epoki 🤣

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Diesel_Wawa napisał:

Zaraz zablokuje ale wcześniej napisze że będziesz opisany na forum PCLAB w temacie o żulerni z Allegro i OLX.

Ten tekst to musial byc cios dla rozmowcy :E

• Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio mam najazd oszustów z OLX w ciągu dwóch dni pisało już do mnie 5 z nich na whatsaapie.

Edytowane przez lokiju
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Natrafiałem dzisiaj na ogłoszenie na OLX z takim opisem...i nawet się gościowi nie dziwię, bo czasem też zdejmowałem ogłoszenia tam, zwłaszcza jak miałem pilną robotę w tle, bo wystarczająco stresujących czynników już  było. ;'D
TJLaBkO.jpg

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tymczasem allegro kasuje opinie zeszłoroczne, oni już do reszty zgłupieli. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Fjubens napisał:

i nawet się gościowi nie dziwię

Oj ja też nie, naprawdę. Nawet screenów nie będę wrzucał, ale na niektórych zawodników trzeba mieć naprawdę twardy żołądek 🏆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio OLX to porażka po 10 obserwujących na każdym ogłoszeniu i zero reakcji na obniżenie ceny bo czasami coś tam obniżam jak zależy mi na czasie. W skrócie wygląda to tak oni obserwują i czekają chyba, aż zrobię "za darmo" a inni kupują mam tutaj na myśli allegro, facebook, vinted itp. bo tam mi ostatnio dobrze idzie sprzedaż. 

Edytowane przez lokiju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Doamdor napisał:

Naprawdę!? 0o

11 godzin temu, lokiju napisał:

Ostatnio OLX to porażka po 10 obserwujących na każdym ogłoszeniu i zero reakcji na obniżenie ceny bo czasami coś tam obniżam jak zależy mi na czasie. W skrócie wygląda to tak oni obserwują i czekają chyba, aż zrobię "za darmo" a inni kupują mam tutaj na myśli allegro, facebook, vinted itp. bo tam mi ostatnio dobrze idzie sprzedaż. 

Ostatnio sprzedałem kilka przedmiotów, szło tu i tu.  Miałem 3 procki do sprzedaży to właściwie tylko poprzez olx je sprzedałem.

Co do (rzygam) allegro to marne jest  to, że ludzie nie chcą wystawiać komentarzy. Sprzęt otrzymali i na pewno jest sprawny tak jak był w dniu wysyłki a używają już przeszło miesiąc, nawet prośby nie pomagają ^^.

Przez około miesiąc, maj-czerwiec sprzedałem 9 przedmiotów. Otrzymałem 4 komentarze i to po prośbach (prosząc aby wystawili) ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Doamdor napisał:

Już od dawna tak robią. Jak dobrze pamiętam to w 2017/2018 to wprowadzili. 

11 minut temu, Diesel_Wawa napisał:

Ostatnio sprzedałem kilka przedmiotów, szło tu i tu.  Miałem 3 procki do sprzedaży to właściwie tylko poprzez olx je sprzedałem.

Co do (rzygam) allegro to marne jest  to, że ludzie nie chcą wystawiać komentarzy. Sprzęt otrzymali i na pewno jest sprawny tak jak był w dniu wysyłki a używają już przeszło miesiąc, nawet prośby nie pomagają ^^.

Przez około miesiąc, maj-czerwiec sprzedałem 9 przedmiotów. Otrzymałem 4 komentarze i to po prośbach (prosząc aby wystawili) ^^

A do czego Ci te komentarze potrzebne? Ja sporadycznie wyprzedaję graty komputerowe na Allegro i nawet bez komentarzy albo z 1-2 normalnie idzie sprzedaż ale mam tam konto ze stażem 10 lat. Poza tym zdarzają się osoby które na takie żulenie sprzedawcy o komentarz walą nega. 

Zwłaszcza, że na wystawienie komentarza jest 90 dni od momentu kupna i na koniec tego czasu samo Allegro wysyła do kupującego wiadomości zachęcające do wystawienia oceny.

I tak dobrze, że nadal można z prywatnego konta wystawiać na zwykłym Allegro a nie na badziewiu lokalnie. 

Edytowane przez Mark1991

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Mark1991 napisał:

Już od dawna tak robią. Jak dobrze pamiętam to w 2017/2018 to wprowadzili. A do czego Ci te komentarze potrzebne?

Kolega to napisał tak jakby wprowadzili, że teraz komentarze nie kasują się po roku ich otrzymania tylko zrozumiałem, że od stycznia.

A np. do włączenia przesyłek SMART, przy tej okazji na pewno na niektóre przedmioty dawałbym gwarancję rozruchową.

Jest tak, że wystawię coś nawet w  niższej cenie w porównaniu do "sklepów" które mają komenty. U nich się sprzedaje w tym czasie a u mnie jest zazwyczaj kupę obserwujących i sprzet "wisi" miesiąc i dopiero się sprzedaje. Mam co prawda nowe konto 2,5r. (stare było na brata i nie da się dodać do niego obecnie innego nr konta bankowego do wpłat payu) ale na starym koncie (z 2004r.) przed wykasowaniem komentarzy było ich ze 300. Odpowiedzialnych za proceder wykasowywania komentarzy powinni na prawdę powiesić za jaja :/

Cytat

Ja sporadycznie wyprzedaję graty komputerowe na Allegro i nawet bez komentarzy albo z 1-2 normalnie idzie sprzedaż ale mam tam konto ze stażem 10 lat. Poza tym zdarzają się osoby które na takie żulenie sprzedawcy o komentarz walą nega. 

Zwłaszcza, że na wystawienie komentarza jest 90 dni od momentu kupna i na koniec tego czasu samo Allegro wysyła do kupującego wiadomości zachęcające do wystawienia oceny.

I tak dobrze, że nadal można z prywatnego konta wystawiać na zwykłym Allegro a nie na badziewiu lokalnie. 

Naprawdę potrzeba aż 90 dni na wystawienie komentarza za zakupioną Noctuę NH-D15 czy chłodzenie Bequiet lub same wentylatory do budy? Czyli za kawałek stali i plastiku 0o

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Diesel_Wawa napisał:

Naprawdę!? 0o

Tak, data ważności opinii ma 1 rok, a po tym czasie następuje kasacja.

Godzinę temu, Mark1991 napisał:

Już od dawna tak robią. Jak dobrze pamiętam to w 2017/2018 to wprowadzili. 

Nie wiem od kiedy, ale to jest głupota z ich strony.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, Diesel_Wawa napisał:

Kolega to napisał tak jakby wprowadzili, że teraz komentarze nie kasują się po roku ich otrzymania tylko zrozumiałem, że od stycznia.

A np. do włączenia przesyłek SMART, przy tej okazji na pewno na niektóre przedmioty dawałbym gwarancję rozruchową.

Jest tak, że wystawię coś nawet w  niższej cenie w porównaniu do "sklepów" które mają komenty. U nich się sprzedaje w tym czasie a u mnie jest zazwyczaj kupę obserwujących i sprzet "wisi" miesiąc i dopiero się sprzedaje. Mam co prawda nowe konto 2,5r. (stare było na brata i nie da się dodać do niego obecnie innego nr konta bankowego do wpłat payu) ale na starym koncie (z 2004r.) przed wykasowaniem komentarzy było ich ze 300. Odpowiedzialnych za proceder wykasowywania komentarzy powinni na prawdę powiesić za jaja :/

Naprawdę potrzeba aż 90 dni na wystawienie komentarza za zakupioną Noctuę NH-D15 czy chłodzenie Bequiet lub same wentylatory do budy? Czyli za kawałek stali i plastiku 0o

Niestety Allegro idzie w sprzedaż firmową a prywatni sprzedający to dla nich kula u nogi, nikt tego nie ukrywa i to się nie zmieni. Próbowali nas wywalić na lokalnie ale póki co nie wyszło. Furtka do wystawiania na zwykłym Allegro nadal działa. A co do komentarzy to kupujący wcale nie musi ich wystawiać, to jego dobra wola. Poza tym jak wystawiasz używane rzeczy to z automatu dajesz rękojmię na 12 miesięcy (to wynika z naszego prawa) i musiałbyś ją wyłączyć w treści aukcji inna sprawa to wiele osób o tym nie wie jak i kupujący ma małą szansę na skuteczne wyegzekwowanie tego niemniej jak ktoś się uprze to musisz odebrać od niego paczkę z towarem i dopiero możesz odrzucić reklamację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie do was - sprzedalem rzecz przez allegro, kupujacy wplacil pieniadze, ja wyslalem paczke, kupujacy jej nie odebral, paczka wrocila do mnie. Ze strony kupujacego nie bylo zadnej wiadomosci, czemu nie odebral (juz mija tydzien jak paczka do mnie wrocila). Co dalej moge zrobic z mojej strony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Trepcia napisał:

Mam pytanie do was - sprzedalem rzecz przez allegro, kupujacy wplacil pieniadze, ja wyslalem paczke, kupujacy jej nie odebral, paczka wrocila do mnie. Ze strony kupujacego nie bylo zadnej wiadomosci, czemu nie odebral (juz mija tydzien jak paczka do mnie wrocila). Co dalej moge zrobic z mojej strony?

Ja bym zadzwonił i zapytał o co chodzi. Ktoś mógł się rozchorować - wypadek losowy. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi