Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie w jakim czasie od odbioru paczki przez odbiorce OLX wysyła pieniądze na konto ?  Macie jakąś średnia ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja natomiast mocno się zdziwiłem w niedzielę za sprawą allegro...

Z ostatniego setu części które sprzedawałem ostatnio został mi się jedynie dysk HDD 1TB, obecnie wystawiony jest w chyba niezłej cenie którą obniżłem deko gdyż stwierdziłem, że nie będę go wysyłał, ryzykował za 60zł negatywa bo kurierzy będą grali paczką z nim w środku w siatkę 🤣. No bo jak kupujący ma stwierdzić po odbiorze czy dysk działał wg. tego co mówił sprzedający a gdy otworzył i podłączył to jednak nie działa a paczka cała.

Więc generalnie obniżłem cenę i w warunkach dostawy dałem jedynie odbiór osobisty (i tak sobie wisi a aukcję obserwuje 6 osób^^)

Rozwijając ten może przydługi wstępniak napiszę, że nieoczekiwanie sprzedał się w niedzielę jednak gdy zobaczyłem zakładkę "zamówienia" i szczegóły transakcji to trochę zdębiałem.

Kupił go (i zapłacił oczywiscie) jakiś facet z Poznania a bezpośrednio pod danymi dostawy nad nazwą kontrahenta widniał mały opis - "Dostawa i jej koszt ustalane ze sprzedającym 15zł" i tu pierwsze wtf? Ja nic nie ustalałem z nikim 🤣 I drugie wtf? Jak to jest możliwe, że dając jedynie formę finalizacji jako odbiór osobisty możliwe są takie jaja? 🤣

Oczywiście po godzinie gościowi zwróciłem wpłatę. Wczoraj do mnie zadzwonił i kulturalnie zapytał się kiedy mu go wyślę (nie zauważył zwróconej kasy na konto)  a ja mu kulturalnie odpowiedziałem, że nie wysyłam bo nie chcę ryzykować i ogólnie jestem zdziwiony  tym, że można w ten sposób nabyć przedmiot który można tylko odebrać osobiście wg. tego co ustalił sprzedający.

To jest właśnie całe allegro. Od momentu pokasowania komentarzy wszystkim (a może już wcześniej) schodzą ze swoimi "ulepszeniami" i praktykami,  coraz bardziej na psy :/

Edytowane przez Diesel_Wawa
  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, zenti napisał:

Panowie pytanie w jakim czasie od odbioru paczki przez odbiorce OLX wysyła pieniądze na konto ?  Macie jakąś średnia ?

Jak paczka odebrana rano to dojdzie w tym samym dniu, jak wieczorem to kolejnego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawia mnie czy to taka polska specjalność, że jak ktoś wystawia sprzęt na FB to zaraz wrzucają linki pod ogłoszeniem z różnych sklepów? By udowodnić, że cena jest ujowa bo przecież telewizor tyle cali można kupić nowy itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam Słowa @Trepcia  paczka odebrana popołudniu przelew rano był na koncie 👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Panowie - na czym polega wał ?

image.thumb.png.26ca80989b36671cd3f5f332f8578349.png

A w środku:

Opis

Na sprzedaż nowa karta EVGA RTX 3080 Ultra Gaming FTW3

Karta znakomita do kopania gdyż temparatury pamięci powinny nie przekraczac 90 stopni jak w niektórych markach jak Gigabyte itp. (dane zaczerpinęte z opinii internautów użytkujacych ta kąrte do kopania)

Karta rzecz jasna bez blokady kopania.
Do grania oczywiscie również znakomita.

Do karty Faktura Vat 23% lub paragon.

Odbiór tylko w Krakowie.

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piszą, że odbiór tylko osobisty w danym mieście żeby wzbudzić zaufanie. Jak komuś np. do Krakowa niezbyt blisko, to sam napisze do sprzedawcy czy istnieje możliwość wysyłki i tu już wtedy zaczyna się standardowa droga albo fejkowej przesyłki OLX albo wpłaty bezpośrednio na konto bankowe słupa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też trafiacie na takich nieogarów co najpierw dodają przesyłkę na OLX, a potem nie potwierdzają?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, blabla123 napisał:

Też trafiacie na takich nieogarów co najpierw dodają przesyłkę na OLX, a potem nie potwierdzają?

Tak. Resident Evil Village na Xboxa jak kupowałem w czerwcu, to dopiero trzeci sprzedający był ogarnięty. U dwóch pozostałych zero reakcji i zwrot kasy po 24h.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie problem, bo zwrot z automatu ale czasem przeoczę i po 3-4 dniach mi się przypomni jak paczka nie przyjdzie :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do mnie ludzie sami piszą jak kupują przez przesyłkę olx bym potwierdził bo wiedzą, że ta informacja nie jest widoczna na pierwszy rzut oka i czasami można ją przeoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.07.2021 o 09:32, Trepcia napisał:

Jak paczka odebrana rano to dojdzie w tym samym dniu, jak wieczorem to kolejnego dnia.

Chyba w Twoich mokrych snach :E
Średnio z 5 dni(z własnego przykładu a nie z fusów)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, Killer85 napisał:

Chyba w Twoich mokrych snach :E
Średnio z 5 dni(z własnego przykładu a nie z fusów)

Tiaaa...

Dwa tygodnie temu sprzedalem rzecz poprzez OLX. Wysylka poprzez paczkomat, odebrana paczka rano o 8, przed 16 pieniadze na koncie.

Obecnie mam paczke wyslana poczta, odebrana wczoraj w punkcie przed 20. Zobaczymy kiedy sie zaksieguje wplata :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, Trepcia napisał:

Tiaaa...

Dwa tygodnie temu sprzedalem rzecz poprzez OLX. Wysylka poprzez paczkomat, odebrana paczka rano o 8, przed 16 pieniadze na koncie.

Obecnie mam paczke wyslana poczta, odebrana wczoraj w punkcie przed 20. Zobaczymy kiedy sie zaksieguje wplata :)

Jak widać rożnie bywa więc to że Ty tak dostałeś nie jest regułą

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Killer85 napisał:

Jak widać rożnie bywa więc to że Ty tak dostałeś nie jest regułą

Wlasnie przyszedl mi przelew z OLX z paczki odebranej wczoraj po godzinie 19.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o przesyłki olx to z reguły pieniądze są na koncie w następny dzień roboczy po odebraniu jej przez kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To moje idą przez trójkąt bermudzki😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiejsza taka sytuacja:
Gościu odzywa się z mojego lokalnego ogłoszenia,gdzie wystawiłem w sumie już dla mnie niepotrzebny dysk SSD 256GB za 100 zł z gwarancją trwającą jeszcze 6 miesięcy.

Gość: Dzień dobry. Proponuję 80 zł za dysk SSD.
Ja: Witam,mogę sprzedać za 90 zł i niżej nie zejdę z ceną
Gość: Trudno.

:E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, Spl97 napisał:

Dzisiejsza taka sytuacja:
Gościu odzywa się z mojego lokalnego ogłoszenia,gdzie wystawiłem w sumie już dla mnie niepotrzebny dysk SSD 256GB za 100 zł z gwarancją trwającą jeszcze 6 miesięcy.

Gość: Dzień dobry. Proponuję 80 zł za dysk SSD.
Ja: Witam,mogę sprzedać za 90 zł i niżej nie zejdę z ceną
Gość: Trudno.

:E

Chociaż coś odpisał, ja ostatnio sprzedaje kamerkę i dostałem dwa zapytania o to "za ile pójdzie" to mówię im, że jestem otwarty na propozycję ale wielkich negocjacji nie będzie. Od tamtego momentu minął już tydzień i cisza 😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja mam lepiej, sprzedaję zegarek za 900zł, ostatecznie na 800zł bym zszedł. Chłop do mnie milion pytań wysyła, a na koniec rzuca "Dam 500zł" xD Jezu jak ja nie lubię jak ktoś tak mój czas marnuje.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako że dużo sprzedaję przez OLX, podsyłam "kwiatki" z ostatnich dni:

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 Ti 4 GB OC wystawiona za 880zł

Wiem, cena wysoka ale po to żeby było z czego "zbić" podczas twardych negocjacji. No ale są granice...

3c424118150a7.jpg

Kolejny "klient"

37b2d7e61dc39.jpg

I następny

98cedb4da447a.jpg

To nie koniec...

df129f43b61e8.jpg

I jeszcze jeden

2ecb5962e0a8d.jpg

I jeszcze drugi

d670700b19986.jpg

Kolejne ogłoszenie, Kabel przewód micro USB sprężynka. Najzwyklejszy kabelek do ładowania smartfona lub tabletu. Okazuje się że nie do końca...

255955b6321f7.jpg

Na koniec ogłoszenie chłodzenia które jest już niedostępne na naszym rynku, Chłodzenie Low Profile Deepcool Gabriel mini ITX Intel AMD + pasta

79bc2eb47bc62.jpg

I to wszystko na chwilę obecną, jak będę miał czas to poszukam w wiadomościach kolejnych ciekawych konwersacji.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Samurai777PLSam tego doświadczyłem jak sprzedawałem GoPro dostałem linka do promocji w mediaexpert nie dość, że promocja trwała z 5 minut a ja sprzedawałem z dodatkowymi akcesoriami itp. ale co się typek nacieszył, że mi linka podesłał to jego 😆 Podobnie było jak sprzedawałem TV, dzień w dzień dostawałem pełno linków z dopiskiem Panie co tak drogo ja mogę kupić w tej cenie nowy telewizor itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka dni temu wystawiłem na OLX GTXa 970 MSI za 800zł (w sumie normalna cena bo i wystawiają po 1000). Pierwszy gość zaproponował 600zł, drugi 700zł (oferta do rozważenia ale wiem, że karta nierozbierana, niekombinowana i podziała na pewno i nie opyliłem) ale najlepszy był 3 z ofertą opiewającą na magiczne pińcet i biere 🤣.

Ja generalnie ostatnio przestałem odpisywać  na oferty które są  poniżej wystawionej ceny, trzeba się szanować 🙂. No chyba, że mam ostatni przedmiot z partii to wtedy coś ponegocjować mogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrząc co ostatnio dzieje się na OLX to zastanawiam się, czemu sam tak nie targuję się jak coś kupuję i wiem, że cena jest ok. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi