Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie ktos genialny przekret rozkminil:)

System systemem ale to pokazuje jak zalosne jest nasze prawo, policja i sądownictwo. Minie rok zanim ci geniusze zaczna sie interesowac prawdziwym zlodziejem. Zakladajac oczywisci ze nie zamkna tych wkreconych allegrowiczow

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się dziwie, że ludzie wklejają ten materiał na profil allegro na fb a na stronie payu cisza a tak na prawdę to luka w systemie payu dopuszcza takie przekręty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem winę ponosi omijane tu... PayU.
To ich narzędzie daje wytrych.

Rozumiem, że taki wałek ma miejsce tylko działaniami poza systemami płatności.
Jakieś podawanie konta przez Whatsappy i inne komunikatory (?)

A i jeszcze jedno, winni są też użytkownicy vinted, w koncu nie od wczoraj wiadomo, że nie robi się transakcji na lewo
 Tylko przez platformę, wtedy masz gwarancję, inaczej powinna ich policja odsyłać do domu dla przykładu za głupotę.

To tak, jakby iść na policję - kazał włożyć kasę pod doniczkę w parku - włożyłem - a towar nie przyszedł.

A pozywany koleś powinien (skąd wziąć kasę?) pozwać wszystkich!
1. Allegro
2. PayU
3. a nawet poszczególnych "roszczących"
za "nękanie".

Będzie latami nękany za błąd systemu i opieszałość służb.
Tylko... , że realnie, to będzie to mógł koniowi zameldować... i Jaworowicz za 5 lat, jak zostanie z niego wrak.

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem przekonany że zostały mu postawione zarzuty dlatego że nie zwrócił $$, a ma taki obowiązek(niestety). Wiele osób z OLX się o tym przekonało. Nie może się tłumaczyć że towar został wysłany. Pieniądze pochodzą z oszustwa... tym tropem poszła Policja i je namierzyła(do kogo trafiły). Wezwali typa i mu powiedzieli to i to, a ten jak zostało powiedziane w filmiku ma kasę i reszta go nie interesuje, towar wysłał. Chłop powinien je zwrócić, a następnie samemu zgłosić sprawę na Policję i do Allegro. To on de facto został oszukany(towar), a nie osoby które dały się zrobić w bambuko, bo "pieniążki" można namierzyć i odzyskać. W ogóle jego korespondencja z Allegro jest kuriozalna. Ja opisałbym wszystko ze szczegółami, a tam jakieś dramatyczne "krzyki" żeby wyłączyli przelewy tradycyjne w PAYU... I przede wszystkim po pierwszym wezwaniu na komisariat zaraz ja udałbym się w swojej sprawie na takowy. Winę ponosi przede wszystkim operator płatności, bo jak zostało powiedziane wszystkie przelewy z innym tytułem przelewu i z inną kwotą powinny być automatycznie odrzucane. Akt oskarżenia nie ma szans utrzymać się w sądzie... ale warunkiem jest że nie będzie przetrzymywał cudzych pieniędzy. Allegro ma mu zrekompensować straty(jak to robi w przypadku oszukanych kupujących), a potem mogą się rozliczać z PAYU. Ten portal sprzedażowy ma chronić dwie strony, a nie jedną. Potem zażalenia na działania Policji i pozew cywilny wobec PAYU/Allegro. To już pytanie do prawnika kogo można.
W ogóle te przelewy tradycyjne w PAYU dają ogrom możliwości ludziom łamiącym prawo... Nie będę o nich jednak pisał publicznie... Dziwne że dopiero teraz ktoś to wykorzystał, bo od lat można w ten sposób płacić. Pierwszy raz chyba to zrobiłem w 2014 roku :D.

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeciez ten wal jest znany od lat ale widac, ze przeniesli sie na Vinted ciucho market glownie dla kobiet. Wyobrazam sobie ile tam Saszkow i innych Ukr ma eldorado teraz :D

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.11.2021 o 21:23, JeRRy_F3D napisał:

WSZYSTKO w swojej karierze goniłem przez OLX.

Ja nawet starą wypierdziałą 15 letnią kanape sprzedałem za 100 zł, gościu przyjechał 70 km, położył się i mówi że super twarda, bierze :D  Dał 50 zł zaliczki i pojechał do domu po czym przyjechał po nią po kilku dniach :E

Golarkę do twarzy też sprzedałem, już tak rwała włosy bo ostrza były wykończone no ale Philips poszła za 200 zł, żona chciała mężowi na święta kupić :E 

OLX to rakowisko straszne ale da się tam rzeczy sprzedać i czasami coś kupić. 

• Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, MrKetiw napisał:

OLX to rakowisko straszne ale da się tam rzeczy sprzedać i czasami coś kupić. 

Ja kilka skoków platformowych kolejnych genów dokonywałem sprzedając WSZYSTKO na OLX.
Kilka razy nawet brałem używkę CPU z OLX.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, JeRRy_F3D napisał:

Ja kilka skoków platformowych kolejnych genów dokonywałem sprzedając WSZYSTKO na OLX.
Kilka razy nawet brałem używkę CPU z OLX.

Rownież sprzedałem wszystkie części na OLX, raz gościu w ogóle kupił wszystko co miałem (płyta,proc,ram,zasilacz i jakieś wiatraczki) :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, MrKetiw napisał:

Rownież sprzedałem wszystkie części na OLX, raz gościu w ogóle kupił wszystko co miałem (płyta,proc,ram,zasilacz i jakieś wiatraczki) :D

Ja najczęściej też tak robiłem.
Zmieniasz platformę, to zwykle zmiana podstawki, co ciągnie za sobą proca, bardzo często RAM, itd. itd.
Sprzedajesz w zestawie, to ktoś dostaje sprawdzony, wygrzany i skonfigurowany pakiet.

Każdy "mój" kupujący zwykle "srał pod siebie" ze szczęścia po akcji (bo zwykle dawałem zacne ceny dla szybkiego pogonienia), a dostawał "cukierki" z pudełeczkami, naklejeczkami, woreczkami i oryginalnymi drucikami do skręcania ;). Full oryginał fabryka. Do tego stopnia, że kilku zachowało sobie telefon i kontakt na wszelki wypadek "bo wie Pan, jak kiedyś znów będzie pan coś sprzedawał, to może znowu bym wziął, niech pan najpierw da znaka priv przed ogłoszeniem na OLX?". ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, forfun napisał:

ale warunkiem jest że nie będzie przetrzymywał cudzych pieniędzy. 

Ale odbiorcą tych przelewów nie był on tylko PayU S.A, więc z jakiej okazji on ma cokolwiek oddawać skoro on dostał przelew od PayU, czyli operatora płatności? Niech ludzie się zwracają się do tego kto przelew otrzymał.  :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Ja najczęściej też tak robiłem.
Zmieniasz platformę, to zwykle zmiana podstawki, co ciągnie za sobą proca, bardzo często RAM, itd. itd.
Sprzedajesz w zestawie, to ktoś dostaje sprawdzony, wygrzany i skonfigurowany pakiet.

Każdy "mój" kupujący zwykle "srał pod siebie" ze szczęścia po akcji (bo zwykle dawałem zacne ceny dla szybkiego pogonienia), a dostawał "cukierki" z pudełeczkami, naklejeczkami, woreczkami i oryginalnymi drucikami do skręcania ;). Full oryginał fabryka. Do tego stopnia, że kilku zachowało sobie telefon i kontakt na wszelki wypadek "bo wie Pan, jak kiedyś znów będzie pan coś sprzedawał, to może znowu bym wziął, niech pan najpierw da znaka priv przed ogłoszeniem na OLX?". ;)

U mnie to samo, ja mam wszystkie pudełka w piwnicy pochowane z każdą śrubką i woreczkiem, zdjęcia zawsze robię bardzo dobre :)
Ostatnio na OLX kupiłem wentylator NZXT AER RGB 140mm w mega dobrej cenie 40 zł i udało mi się trafić na nówkę chłodzenie AiO NZXT Kraken X63 RGB za 400 zł ! Oryginalne zafoliowane gościu je wygrał na jakiś streamie, przyszło super zapakowane i jestem mega szczęśliwy że udało mi się je wyrwać :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OLX ostatnio ssie ^^

Lepiej sprzęty ogólnie idą teraz na allegro no chyba, że będzie chciało zrobić sie komuś promocję i sprzeda się nie za 600 tylko za 400zł 😵😂

Mieliscie tak, że wysłaliście kurierem zapłaconą paczkę ze sprzetem za kilka dobrych stów, facet podał chyba błędny adres, (na jakąś kobietę) numer telefonu też niedziałający i paczka od 7 dni wala się u kuriera na magazynie. Facet który kupił i zapłacił logował się w dniu zakupu na allegro. Napisałem wiadomość na czacie ale chyba nie ma ustawionych powiadomień z allegro na tel.

Co mam teraz zrobić? Paczkę wysłałem DPD jak zwykle, czy wróci ona do mnie za kilka dni jak nie odbierze?

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I narobi dzban komuś zachodu i roboty tym, że sam jest p...zdą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież to był rachunek techniczny klienta Allegro(przypisany do konkretnej osoby, która prawdopodobnie stoi za oszustwami), PAYU to tylko pośrednik. Pokrzywdzeni nie zgłaszają roszczeń do operatora, ale składają zawiadomienia na Policji. Zadaniem tej instytucji jest odnalezienie pieniędzy i oszusta(ten jest na końcu układanki). Co robią? Idą tropem pieniędzy. Te trafiły do PAYU i z automatu zostały wysłane na docelowe konto. Pieniądze się nie "kopiują". Przechodzą z ręki do ręki w tym przypadku i są na koncie bohatera materiału.
I nie masz racji. Już wiele osób z OLX dostało zarzuty, bo nie chciały zwrócić pieniędzy pochodzących z oszustwa(co za zdziwienie! dostałem lewe pieniądze i mówię że wcale nie). Scam znany od wielu lat, gdzie jak pisałem wcześniej przedmiotem oszustwa jest sprzedawany przedmiot, a nie gotówka, bo osoba pokrzywdzona ją odzyska. Rozumiem że to duża suma, ale powinien porozmawiać z prawnikiem(przy pierwszym wezwaniu) i przede wszystkim wszystko wyjaśnić Policji. Dlatego jest obecnie uznawany za podejrzanego o popełnienie tych przestępstw. Normalna osoba zwróciłaby kasę operatorowi, a ten przelał na konta z których otrzymał. Sam postawił się w dziwnej roli. Inna rzecz to zachowanie Allegro, ale przy takich mailach to się nie dziwię. Nie wiem, niech znajdzie sobie przedstawiciela, który bez zbędnych emocji będzie prezentował jego stanowisko(też jako osoby pokrzywdzonej i to nie ze swojej winy! Bo sprzedawcy na OLX sami sobie winni...).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Diesel_Wawa napisał:

OLX ostatnio ssie ^^

Lepiej sprzęty ogólnie idą teraz na allegro no chyba, że będzie chciało zrobić sie komuś promocję i sprzeda się nie za 600 tylko za 400zł 😵😂

Mieliscie tak, że wysłaliście kurierem zapłaconą paczkę ze sprzetem za kilka dobrych stów, facet podał chyba błędny adres, (na jakąś kobietę) numer telefonu też niedziałający i paczka od 7 dni wala się u kuriera na magazynie. Facet który kupił i zapłacił logował się w dniu zakupu na allegro. Napisałem wiadomość na czacie ale chyba nie ma ustawionych powiadomień z allegro na tel.

Co mam teraz zrobić? Paczkę wysłałem DPD jak zwykle, czy wróci ona do mnie za kilka dni jak nie odbierze?

Paczka Ci wróci.

Ja ogólnie srałem po gaciach bo wysłałem na OLX monitor za 1600 zł, gościu go nie odbierał chyba przez 5 dni bo niby nie miał czasu ale w końcu go odebrał :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to tych ludzi nie rozumiem ^^. Niektórzy chcą coś kupić, marudzą ze drogo albo  płaczą, że nie mają tyle kasy na sprzęt a inny zapłaconej paczki z fajną płytką za 450zł nie odbiera i generalnie wsiąka jak kamfora 🤣

Na szczęście dobrze zapakowałem tak więc prawdopodobnie jak wróci to w całości po tym magazynie DPD ;p.

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, forfun napisał:

Rozumiem że to duża suma, ale powinien porozmawiać z prawnikiem(przy pierwszym wezwaniu) i przede wszystkim wszystko wyjaśnić Policji. Dlatego jest obecnie uznawany za podejrzanego o popełnienie tych przestępstw. Normalna osoba zwróciłaby kasę operatorowi, a ten przelał na konta z których otrzymał. 

No... ale to nie jest tak, że ten koleś był "pomiędzy" kupującym na Vintage, a nim = sprzedającym na Allegro, czyli "ktoś" z Vintage, nieświadomie (wkręcony przez oszusta) płacił JEMU kasę - przez co, on sam uczciwie wysyłał swoje towary. Bo to chyba tak to działało (?) czy powaliłem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To oszustwo polega na tym, że "kombinator" wystawia coś na OLX/Facebooku/milionie innych platform ogłoszenie. Znajduje się chętny. W tym czasie oszust dogaduje się(tym razem) z jakimś sprzedającym, który w podobnej kwocie ma na sprzedaż coś innego. Prosi o dane do przelewu. Następnie dane do przelewu podaje osobie, która u niego chce kupić nieistniejący przedmiot. Osoba przelewa swoje środki na konto uczciwego sprzedawcy innego przedmiotu. Uczciwy sprzedawca wysyła swój przedmiot na paczkomat(całkowita anonimowość -> nr na słupa, odbiór zamaskowany czyli czapeczka i maseczka, ewentualnie odbiór przez słupa, paczkomat w dowolnym mieście w kraju). Oszust odbiera i znika, a sprzedawca ma kłopot, bo dostał czyjeś pieniądze(uczciwego, ale głupiego kupującego). Sprawca nie do wykrycia(może używać publicznego IP lub np. z internetu dostarczanego przez operatora komórkowego).
Rozwiązanie? Teoretycznie taka platforma jak PAYU i odrzucanie przelewów na inne kwoty i z innym tytułem przelewu, ale na OLX(itp.) na 100% znajdzie się debil co i tak wyśle pieniądze. Sprzedający na takim portalu może się uchronić poprzez wymaganie konkretnego tytułu przelewu, czyli np. nr ogłoszenia, tytuł ogłoszenia, nr telefonu odbiorcy, adres odbiorcy i inne rzeczy w tytule. W przypadku kiedy brakuje takich rzeczy w odebranym przelewie, to po prostu zwracamy go do nadawcy. Dodatkowo absolutnie nie wysyłać na paczkomat, tylko kurier/poczta na adres domowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, forfun napisał:

To oszustwo polega na tym, że "kombinator" wystawia coś na OLX/Facebooku/milionie innych platform ogłoszenie. Znajduje się chętny. W tym czasie oszust dogaduje się(tym razem) z jakimś sprzedającym, który w podobnej kwocie ma na sprzedaż coś innego. Prosi o dane do przelewu. Następnie dane do przelewu podaje osobie, która u niego chce kupić nieistniejący przedmiot. Osoba przelewa swoje środki na konto uczciwego sprzedawcy innego przedmiotu. Uczciwy sprzedawca wysyła swój przedmiot na paczkomat(całkowita anonimowość -> nr na słupa, odbiór zamaskowany czyli czapeczka i maseczka, ewentualnie odbiór przez słupa, paczkomat w dowolnym mieście w kraju). Oszust odbiera i znika, a sprzedawca ma kłopot, bo dostał czyjeś pieniądze(uczciwego, ale głupiego kupującego). Sprawca nie do wykrycia(może używać publicznego IP lub np. z internetu dostarczanego przez operatora komórkowego).
Rozwiązanie? Teoretycznie taka platforma jak PAYU i odrzucanie przelewów na inne kwoty i z innym tytułem przelewu, ale na OLX(itp.) na 100% znajdzie się debil co i tak wyśle pieniądze. Sprzedający na takim portalu może się uchronić poprzez wymaganie konkretnego tytułu przelewu, czyli np. nr ogłoszenia, tytuł ogłoszenia, nr telefonu odbiorcy, adres odbiorcy i inne rzeczy w tytule. W przypadku kiedy brakuje takich rzeczy w odebranym przelewie, to po prostu zwracamy go do nadawcy. Dodatkowo absolutnie nie wysyłać na paczkomat, tylko kurier/poczta na adres domowy.

To tłumaczy klasyczny wał OLX, ale nie ten przypadek ALLEGRO i PayU chyba. 

Zaraz zaraz. To inny wał. Dopadnę kompa, to rozkminimy, bo czegoś nie kumam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie taki sam wał. Tyle że kasa trafia najpierw na rachunek techniczny PAYU(dane przelewu zmienione, bo polski system bankowy to dopuszcza.... czyli zamiast PAYU w odbiorcy jest: Chętnie przygarnę twoje pieniążki i zmyślony adres) przypisany do określonego użytkownika Allegro(lub transakcji, mało istotne). Jakiś typek odkrył po tylu latach że PAYU nie odrzuca przelewów w przypadku braku id transakcji(a podobno to jest wymagane!) i w przypadku innej kwoty przelewu. Ale czy to coś zmienia? Moim zdaniem nic. Jakiś kretyn z OLX, który ma okazję kupić coś tańszego o 200, 300, 1000 zl(bierz Panie moje $!!) to wpłaci nawet jak będzie identyfikator PAYU w tytule. Oszust poda tą samą kwotę, jak sprzedający w aukcji i po problemie. PAYU i Przelewy24 muszą wyłączyć przelewy tradycyjne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@forfunJak Payu informuje, że nie wolno zmieniać tytułu przelewu i kwoty to przelew ze zmienionymi danymi powinien zostać od razu odrzucony. To nie jest jakaś firma krzak Pana Zdzisia z bloku więc jak już umieszczają jakieś informację to powinni się ogarnąć i stosować do tego. Co do reszty się zgadzam mimo, że gościu czuje się pokrzywdzony to powinien zwrócić pieniądze a później walczyć o swoje ale to nie zmienia faktu, że Allegro i Payu też mają trochę do zrobienia w tej sprawie by w przyszłości nie dochodziło do takich oszustw. 

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.10.2021 o 11:49, henryk nowak napisał:

Jeśli chodzi o komentarze, to Allegro je usuwa tylko wtedy, kiedy łamią regulamin. Radzę najpierw przeczytać regulamin, będziecie wiedzieć kiedy warto napisać do allegro prośbę o usunięcie, a kiedy nie warto marnować czasu. 

Jeśli chodzi o koszt przesyłek kiedy coś się nie zgadza, albo przesyłka jest ponadgabarytowa i nie łapie się na Smart, to można napisać przez formularz. Wtedy allegro przyznaje monety - koszt wysyłki 28zł - dadzą 30 monet. Aktualnie tłumaczę im regulamin i wytyczne dla pracowników anglojęzycznych oraz samą stronę. Można się dużo dowiedzieć na temat tego jak ten serwis funkcjonuje od środka. 

Generalnie jeśli kupujący jest jakoś poszkodowany, to Allegro zawsze sypnie monetami, takie mają wytyczne dla pracowników. Jeśli jest się jawnie poszkodowanym, to można wprost poprosić o monety :E Ale oprócz monet i poku to na wiele z ich strony liczyć nie można. Napiszą że jest im przykro i tyle. 

Facet nie odpisywał przez 4 tygodnie w sprawie zapłaty za przesyłkę z Allegro. Jakieś 21zł. Napisałem do Allegro, wysłali mu powiadomienie i na drugi dzień kasa była na koncie. Dałbym mu zasłużonego negatywa, ale to ja byłem sprzedającym.

@Rafalxxx

@JeRRy_F3D

Myślicie, że w Policji pracują sami najlepsi? Jest jakiś młodszy aspirant, dla którego VPN czy kupno przez Internet to magia. Dostał dane od Payu, Allegro i działa. Wezwie tego, co dane są i nóż się przyzna. Miałem podobnie, ale nie związana sprawa z kupnem/sprzedażą. Myśleli, że się przyznam i do domu, mimo, że nie miałem z przewinieniem nic wspólnego. Jeszcze chcieli bym podpisał zgodę na przeszukanie moich kont bankowych w celu wykrycia podejrzanych transakcji :D

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, MrKetiw napisał:

Paczka Ci wróci.

Ja ogólnie srałem po gaciach bo wysłałem na OLX monitor za 1600 zł, gościu go nie odbierał chyba przez 5 dni bo niby nie miał czasu ale w końcu go odebrał :E

Jak się okazało wczoraj wieczorem DPD wysłało do mnie zwrot i paczka dzisiaj jest już u mnie w mieście, w oddziale i została wydana do doręczenia.

Aczkolwiek na śledzeniu jest napisane, że to paczka pobraniowa za 13,99zł 🤪 

Generalnie co się stanie jak bym jej nie odebrał? Co oni robią z takimi niechcianymi  paczkami które krążą w jedną stronę 400km w drugą 400km i nikt nie odbiera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Diesel_Wawa napisał:

Generalnie co się stanie jak bym jej nie odebrał? Co oni robią z takimi niechcianymi  paczkami które krążą w jedną stronę 400km w drugą 400km i nikt nie odbiera?

Podobno utylizują

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Diesel_Wawa napisał:

Paczka trafia na tzw. "widma", jeśli się zgłosisz w ciągu 3 miesięcy to zostanie Ci wydana po pokryciu kosztów magazynowania. Po tym czasie trafia na aukcje wewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi