Skocz do zawartości
adashi

Żulernia z OLX, Allegro oraz forum PC Laba

Rekomendowane odpowiedzi

Za 600zł z pudłem i wentylatorkiem, komplet. Kilka dni wcześniej sprzedałem 6700k. W tym przypadku tak samo bez problemu, wszystko testowane na jednym chłodzeniu. W ostatni weekend natomiast miałem kozaka 9900k, z płytą, pamięciami. Kumpel wziął, testowałem też na tym samym LC, do 4700Ghz spokojnie starcza, dałem do zestawu po taniości za 100zł.

Chłopak założył spór na allegro ;) ^^ Miałem już sytuację ze sporem i z CPU, był to 7700k. Sprzedałem do firmy ze Szczecina co handluje głównie macbookami. Założyli spór tak bez niczego, i że procek u nich nie działa a tak samo testowany przez zakupem był i po prostu nie wierzyłem (pewnie sami popsuli wkładając do jakiegoś dziwnego sprzętu ^^) Po kilku godzinach wyjaśniło się - okazało się, że ten mój działa a jakiś, od kogoś innego trefny czy tam płyta popsutaa czy coś tam takiego  🤣

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Diesel_Wawa napisał:

Sprzedałem procesor klientowi dwa tygodnie temu, od 18 listopada jest w rękach tego człowieka. Wczoraj do mnie napisał, że chciałby zwrócić procka (aukcja bez Smart) ale nie pisał dlaczego tylko, zę wysyła paczkę xD.

Dzisiaj natomiast już wymyślił powód, że procesor grzeje się na jego chłodzeniu wodnym AiO 360. To mu odpowiedziałem i przedstawiłem screena z testu w OCCT który przeprowadzałem przed wystawieniem CPU na auckję. Oczywiście test mega poprawnie, ba była to najlepsza sztuka która miałem w kilku ostatnich miesiącach jeżeli chodzi o 4790k jeżeli chodzi o napiecie zasilania w idle, co oczywiście też temu człowiekowi zakomunikowałem, test był robiony na chłodnicy 240 i bloku Enermaxa.  No i domaga się zwrotu twierdząc, ze procesor się grzeje aczkolwiek nie przedstawił, żadnych screenów ^^

Czy przyjeli byście procesor od takiego klienta po 10 dniach w jego rękach, oczywiście wysyłkowo 😛. Dodam, że wszystkie procesory testuje tak samo, mam też jakieś tam komenty na allegro ze sprzedaży takich CPU.

Niech zaklada spor na allegro i w sporze udowodni, ze cos jest nie tak. Wtedy szybko zmieknie mu faja. A tak przyslowiowa "gebe" nie przyjmowalbym zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Trepcia napisał:

A tak przyslowiowa "gebe" nie przyjmowalbym zwrotu.

Jak brzmi przysłowie o "gębie"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, JeRRy_F3D napisał:

Jak brzmi przysłowie o "gębie"?

Dokladnie to frazeologizm "przyjac cos na gebe". Tak samo jak "przyslowiowe xxx", ktore to "xxx" wcale nie wystepuje w przyslowiu :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, Trepcia napisał:

Dokladnie to frazeologizm "przyjac cos na gebe". Tak samo jak "przyslowiowe xxx", ktore to "xxx" wcale nie wystepuje w przyslowiu :)

👏👍👏

Raczej xxx, o którym nie ma i nie było nigdy żadnego przysłowia  ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, bartoleq napisał:

Hej. Czy OLX ma jakiś kontakt telefoniczny? jakaś infolinię? Bo pisanie przez forumlarz kontaktowy mija się z celem, nikt nie odpowiada. Minęło 48h i cisza.

Zakupiłem towar z przesyłką, niestety nie zmieściła się w paczkomacie, wiec sprzedający wysłał mi ją kurierem bez pobrania poza olx.

W systemie inpost poprzednia przesyłka ma status "anulowana etykieta", ale olx wciąż ją widzi jako wysłana.

Sprzedający interweniował w olx, ja też i głucha cisza. Chciałbym przelać sprzedawcy pieniądze po za olx (bo towar już dostałem), ale pieniądze są dalej zablokowane przez olx.

Nie, nie ma, jedynie e-mail, na którego i tak nie odpowiadają.

Odradzam korzystania ze strony OLX, tam pracują niepoważni ludzie, kasują ogłoszenia, blokują konta, w żaden sposób o tym nie informują, kontakt z nimi przez e-mail nie istnieje.  :szczerbaty:

Nie sądziłem, że OLX może się tak nisko upaść, a jednak.

Edytowane przez Doamdor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak kontakt jest utrudniony, to może wybierać wyłącznie płatność przy odbiorze (najlepiej osobistym)?

Jak już mowa o akacjach z transakcjami na olx, to miałem kiedyś dość zabawną sytuację. Sprzedawałem świetną bieżnię. W ofercie ustawiłem info, że odbiór i transport osobisty. Pojawiła się transakcja, dograna cena, mówię kupującemu że nie mogę nosić ciężkich przedmiotów ze względu na zdrowie. Potwierdził, że będzie z kimś do pomocy. Spox, koleś przyjechać po bieżnią ok. 250-300 km i co.
Na miejscu okazało się, że był sam.
W efekcie, musiałem pomagać mu ją znosić przez kilka pięter. Mogłem też powiedzieć by spie***lał, ale zlitowałem się.

Tak czy inaczej sytuacja jakaś kosmiczna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Głupi byłem że nie zapłaciłem kartą. Zrobiłbym chargeback i bank by się z tym bujał.

Niestety płaciłem blikiem i dupa, tam nie ma takiej opcji.

Edytowane przez bartoleq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o olx to tam chyba wszystko idzie przez Sendit więc może by u nich interweniował? Może oni będą wstanie "anulować wysyłkę" i wtedy olx odblokuje pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 29.11.2021 o 13:55, Trepcia napisał:

Niech zaklada spor na allegro i w sporze udowodni, ze cos jest nie tak. Wtedy szybko zmieknie mu faja. A tak przyslowiowa "gebe" nie przyjmowalbym zwrotu.

A jak kurier mu paczkę wrzuci przed dom i pojedzie? To co wtedy? Paczka będzie widniała jako doręczona. Pytam czysto teoretycznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, King Arthas napisał:

A jak kurier mu paczkę wrzuci przed dom i pojedzie? To co wtedy? Paczka będzie widniała jako doręczona. Pytam czysto teoretycznie.

Slowo przeciwko slowu. Jesli sprzedajacy bedzie mial swoje zdjecia, ze dany przedmiot dziala to czym kupujacy sie podeprze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Trepcia napisał:

Slowo przeciwko slowu. Jesli sprzedajacy bedzie mial swoje zdjecia, ze dany przedmiot dziala to czym kupujacy sie podeprze?

Nie o to dokładnie mi chodziło. Paczka zostanie odebrana, Kupujący będzie chciał zwrotu pieniędzy, a Sprzedający nie będzie ich chciał zwrócić i co wtedy? Jak paczkę nada to Kupujący pewnie nie odbierze. Kupujący pójdzie na policję i zgłosi, że oddał paczkę, a nie dostał pieniędzy. Ja wierzę, że to kolejny janusz biznesu, który chce zwrócić używany towar, ale zapytałem teoretycznie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku kupna / sprzedaży pomiędzy dwoma osobami fizycznymi w transakcji nie bierze udział podmiot o charakterze konsumenta więc jedyna opcja do zwrotu jest z tytułu rekojmy w momencie w którym sprzedany przedmiot ma ukryte wady.

Ewentualnie jeżeli w tytule lub opisie aukcji napisałeś coś w stylu "gwarantuje zadowolenie" to jesteś w dupie bo wystarczy że kupujący powie że jest niezadowolony :-)

Nie przyjmuj zwrotu

Edytowane przez oh,shut up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, oh,shut up napisał:

W przypadku kupna / sprzedaży pomiędzy dwoma osobami fizycznymi w transakcji nie bierze udział podmiot o charakterze konsumenta więc jedyna opcja do zwrotu jest z tytułu rekojmy w momencie w którym sprzedany przedmiot ma ukryte wady.

Ewentualnie jeżeli w tytule lub opisie aukcji napisałeś coś w stylu "gwarantuje zadowolenie" to jesteś w dupie bo wystarczy że kupujący powie że jest niezadowolony :-)

Nie przyjmuj zwrotu

Jak napisał, że Wyklucza rękojmię w aukcji to tym bardziej jest chroniony. Ja bym zwrotu nigdy nie przyjmował. Pewnie typ narobił coś i chce teraz zwrócić.

Swoją drogą, fajny artykuł :D

https://www.wykop.pl/link/6397481/olx-okradlo-mnie-na-kilka-tysiecy-pln-tak-serwis-nie-oszusci/najlepsze/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chłopaczyna założył spór na allegro. Twierdzi, że sprzęt (CPU) "grzeje się".

Cytat
wladeek95 1 grudnia 2021 10:20 Procesor już przy pierwszym uruchomieniu i rozpoczęciu testu programem sprawdzającycm go pod maksymalnym obciążeniem wykazał wadliwą pracę, zatem twierdzę, że wada istniała już w chwili wydania towaru.
wladeek95 1 grudnia 2021 11:09
O wadzie tej sprzedający nie poinformował w związku z tym podtrzymuję swoje roszczenia.

Dokładnie wszystko testuje przed wystawieniem na aukcje. Nie po to właśnie siedzę przy sprzęcie kilka godzin, aby komuś sprzedać niedziałający badziew ^^ chyba, że w opisie od razu jest wskazane, że sprzęt ma jakąś usterkę.

Allegro generalnie olało gościa...

Cytat

W przypadku zakupu od osoby prywatnej kupującemu nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy. Sprzedający może przyjąć odstąpienie jedynie w wyniku dobrej woli i na własnych warunkach.

Ja mam screena z testu (tak jak większości cpu) z OCCT i go pokazałem, a ten dalej twierdzi, że procek "z wadą ukrytą" tak na ładne oczy ^^. Tak się składa, że podostawałem akurat komenty za sprzedaż innych CPU które miałem w sprzedaży w tym samym czasie, wszystko zgodnie ze stanem faktycznym, z opisem aukcji.

Albo chce zrezygnować z zakupu bo mu wydajność nie pasuje, albo porobił coś fizycznie z prockiem - dovoltował pod sufit, może zrobił delid urywając część chipa albo wuj wiadomo co innego ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O grach nic nie pisał. Podobno ma jakąś tam chłodnicę 360 ale nie wierzę też w to. Procka testowałem (tak jak inne) na Enermax Liqmax 240 II, chłodzonko poszło już ponad tydzień temu do kompa kumpla z 9900k na pokładzie ;) któremu składałem. Jest mega zadowolony po przesiadce z 4460 ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i mnie dopadla Januszerka na olx :E Jakis chlopak chcial abym przywiozl mu myszke warta ok 35zl za dodatkowe 30zl do jego domu oddalonego odemnie o 310km...

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Trepcia napisał:

No i mnie dopadla Januszerka na olx :E Jakis chlopak chcial abym przywiozl mu myszke warta ok 35zl za dodatkowe 30zl do jego domu oddalonego odemnie o 310km...

Co za typ :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę ostatnio znów wysyp ofert bez telefonu, pytania bez odpowiedzi, a wizyty na stronie sprawdzane codziennie...polecam unikać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, ODIN85-260 napisał:

O kurierze nie słyszał?

20 minut temu, Killer85 napisał:

Ani o paczkomacie?

Slyszal, slyszal. Najlepiej, ze ten kupujacy odezwal sie do  mnie w czwartek, czy jesli kupi myszke to czy niezwlocznie mu ja wysle bo na weekend chce ja miec. Z racji tego, ze paczkomat mam 100m od domu to nie jest to dla mnie problemem aby zakupiona rzecz wyslac w ciagu 5 min :) I tak tez mu napisalem po czym temat sie urwal... az do soboty. Gdzie dostalem wiadomosc, czy nie przywioze myszki do domu bo jest mu ona potrzebna na ten dzien :E Kurla, kuriozum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, amp41 napisał:

Widzę ostatnio znów wysyp ofert bez telefonu, pytania bez odpowiedzi, a wizyty na stronie sprawdzane codziennie...polecam unikać.

Ja tam telefonu nigdy nie podaję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale odpowiadasz na pytania jak nie ma wystarczającego opisu czy też nie...jeśli nie to potencjalnie szanse że jesteś oszustem wzrastają do 80%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie odpowiadam, a wiesz dlaczego?

Wszystko zamieszczam w OPISIE. Dosłownie wszystkie pytania, o które mogą zapytać. Nie odpowiadam, dlatego, że 100% pytań to są o rzeczy zawarte w opisie lub rzeczy typu "dam 1000zł i jutro jestem", etc. Wszystko co sprzedaję schodzi na Allegro, a na OLX same januszerka. Nie zależy mi tam na sprzedaży. Sprzeda się to sprzeda, a nie to trudno. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja podałem przykład a ty się tłumaczysz...z czego? z tego że ktoś nie daje opisu i nie daje odpowiedzi na pytanie jakie się zadaje...mam ci napisać o co pytałem?...dobrze...zapytałem kiedy i w jakich godzinach jest możliwość osobistego odbioru...tyle w temacie...Napisze ponownie...jeśli ktoś unika odpowiedzi na takie proste pytanie i nie podaje telefonu do kontaktu to z daleka obchodzić taką ofertę.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też nie podaje numeru telefonu w ogłoszeniach. Kiedyś miałem SMS z epaka, punktów gls czy tam dhl, że mogę nadać tanio paczkę. Miałem dziwne telefony w związku z ubezpieczeniem mieszkania, auta. Ale to było może z 5 lat temu. Dziękuje za takie coś. Obecnie znajomi mają na whatsapp masę wiadomości łamaną polszczyzną z propozycjami, linkami itp.
Jak ktoś potrzebuje towar to pisze wiadomość i kupuje przez "kup przez OLX" albo osobiście. Na wiadomości typu "dam 30zł" (telefon wystawiony za 90) nie odpowiadam.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi